Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, eddi87 napisał:

Panowie czy oryginalny pasek seiko z22 jest wygodny oraz czy łatwo łapie paprochy? 

 

Jest tak niewygodny - sztywny i wkurzający, że nie odpowiem czy łatwo łapie paprochy.

Moim zdaniem trzeba być bardzo upartym, aby go nosić.

Jak chcesz wygodny pasek, to bierz ten od żółwia.

 

1 godzinę temu, MieszkoMieszko napisał:

Powrót na nadgarstek

 

52 minuty temu, clusca napisał:

Też ostatnio odkurzyłem mojego biedaMASa :)

 

Kiedy to robili fajne modele, nie? ;)

 


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Kiedy to robili fajne modele, nie?
 
Moja kolekcja biedamasów lada moment będzie wynosić 3 szt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Sol napisał:

Kiedy to robili fajne modele, nie? ;)

 

To prawda. Ostatnio zacząłem się zastanawiać, czy nie wymienić SPB051 na jakiegoś Aquisa (nigdy nie miałem), ale ponosiłem dwa dni i stwierdzam, że w zasadzie nic mi w tym zegarku nie brakuje. A różnica w cenie jest dość spora. Co więcej, przeglądając modele Orisa stwierdziłem, że model Diver 65 podoba mi się na równi, jak nie bardziej, od Aquisa. I tak sobie pomyślałem, że w sumie biedaMAS łączy w sobie "toolwatchowość" jednego z piękną linią koperty drugiego, czegoż chcieć więcej ;)

 

A tak całkiem serio, to pytanie do osób, które miały przyjemność obcować z biedaMASem pierwszym i Orisem Aquis, warto zawracać sobie głowę myślami o wymianie? Gdyby Oris miał dłuższą rezerwę chodu, bym się nawet nie zastanawiał, tzn. ma, ale w nowej odsłonie, a to już niestety Aquis II x 2 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Sol napisał:

 

Jest tak niewygodny - sztywny i wkurzający, że nie odpowiem czy łatwo łapie paprochy.

Moim zdaniem trzeba być bardzo upartym, aby go nosić.

Jak chcesz wygodny pasek, to bierz ten od żółwia.

 

 

 

Kiedy to robili fajne modele, nie? ;)

 

Masz może jakiś numer jak go szukać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, clusca napisał:

I tak sobie pomyślałem, że w sumie biedaMAS łączy w sobie "toolwatchowość" jednego z piękną linią koperty drugiego, czegoż chcieć więcej ;)

 

W samo sedno. Dodałbym jeszcze tylko idealny (dla mnie) rozmiar i nieprzesadzoną cenę.

To cały czas mój diver numer 1 od Seiko.

Niczego bym w nim nie zmieniał :)

 

 

23 minuty temu, eddi87 napisał:

Masz może jakiś numer jak go szukać?

R02F011J9

 


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, clusca napisał:

 

...

A tak całkiem serio, to pytanie do osób, które miały przyjemność obcować z biedaMASem pierwszym i Orisem Aquis, warto zawracać sobie głowę myślami o wymianie? Gdyby Oris miał dłuższą rezerwę chodu, bym się nawet nie zastanawiał, tzn. ma, ale w nowej odsłonie, a to już niestety Aquis II x 2 ;)

IMO warto!

Jakością Oris zjada tą "biedę" i wypluwa jak Meksykański żułacz tytoniu :D 

Rezerwa osobiście mi nie przeszkadza choć może niektórym uwierać.

Jeszcze do końca nie wiem ile owa rezerwa wynosi w moim egzemplarzu bo chodził jeszcze po 40 godzinach a dalej mi się nie chciało czekać i wskoczył na nadgarstek :D

 

Natomiast zgadzam się że SPB to też fajny zegarek a przede wszystkim cenowo przystępny, jeszcze wtedy palma cenowa nie odbiła ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, tomaliusz napisał:

IMO warto!

Jakością Oris zjada tą "biedę" i wypluwa jak Meksykański żułacz tytoniu :D

 

Tego się obawiałem ;) Po głowie mi chodzi czarny Aquis z pomarańczowymi indeksami, ale wolałbym taka bransę jak Twoja, tj. cała szczotkowana :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, clusca napisał:

 

Tego się obawiałem ;) Po głowie mi chodzi czarny Aquis z pomarańczowymi indeksami, ale wolałbym taka bransę jak Twoja, tj. cała szczotkowana :)

Branse można wyszczotkować, jak co to Leszek jest dobry w te klocki :D 

Tylko w sumie polerować nowy kajdan to trochę szkoda ^_^ 

Natomiast z czasem jak się zarysuje to można działać z tematem ... a więc przy Twojej rotacji na nadgarstku to za jakieś 20 lat będzie do szczotkowania :P 

A i koperta też jest cała szczotkowana w full matt-cie :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, tomaliusz napisał:

Branse można wyszczotkować, jak co to Leszek jest dobry w te klocki :D 

Tylko w sumie polerować nowy kajdan to trochę szkoda ^_^ 

Natomiast z czasem jak się zarysuje to można działać z tematem ... a więc przy Twojej rotacji na nadgarstku to za jakieś 20 lat będzie do szczotkowania :P 

A i koperta też jest cała szczotkowana w full matt-cie :)

 

A no widzisz Tomek, zapomniałem, że on ma jeszcze uszy polerowane, a ten z matową bransą nie. No to mam dylemat: czarny matowy, niebieski pół na pół, czy czarny z pomarańczowymi indeksami również "mieszaniec".

Ale, jak słusznie piszesz, bransa byłaby do szczotkowania nie tak prędko. Chyba, że zyska status "ulubiony" i będzie noszony znacznie częściej, a jest na to duża szansa, bo kiedyś uważałem, że ten model jest po prostu brzydki, a teraz myśleć o nim nie mogę przestać ;)

 

 

Godzinę temu, MieszkoMieszko napisał:

Podbijam

 

Kurcze, najfajniejszy z tej całej bandy biedaMASów jest chyba niebieski. A ja gooopi zostawiłem sobie czarnego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak mam, że kupuję dwa/trzy "takie same" zegarki. Potem z reguły i tak zostaje jeden, bo z czasem stwierdzasz, że coś trzeba upłynnić, ponieważ:

 

a.) za dużo się tego uzbierało,

b.) trzeba będzie coś spieniężyć, aby zdobyć środki na inny zakup,

c.) zmieni Ci się gust i to, co wydawało się do tej pory brzydkie, stanie się obiektem pożądania.

 

Sprzedasz jeden albo dwa, kupisz coś innego, a potem i tak stwierdzisz, że ten, który sprzedałeś był najfajniejszy i będziesz chciał go "odkupić" ;)

 

Zresztą posiadanie kilku wersji kolorystycznych nie jest na naszym forum niczym nadzwyczajnym. Co trzecia osoba tutaj zbiera wszystkie Vratki (w tym te, które różnią się jedynie kolorem tarczy), co ciekawsze wersje Monstera, wszystkie kolory Kinga, czy Romka od Casio, o kostkach G-Shock nie wspomnę; sam mam pięć Casio G-7800. Gorzej, jak zaczniesz zbierać kilka wersji kolorystycznych z każdego posiadanego modelu i marki. U nas to i tak pikuś w porównaniu z tym, co pokazują w swoich kolekcjach amatorzy czasomierzy na WUS ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bym miał iść za ciosem to już tylko SBDC077 mi zostaje

Ale wkręciło mi ostatnio na Certine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles
6 godzin temu, MieszkoMieszko napisał:

W sumie się dziwię po co mi 3 biedamasy... emoji848.pngemoji848.pngemoji848.png ??

Tymbardziej, że za tą kasę to już marinemaster byłby....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się orientuje czy i gdzie ew. Można kupić endlinki przy uszach i endlinki zapięcia oraz zapięcie do bransolety Seiko od biedamasa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, MieszkoMieszko napisał:

Czy ktoś się orientuje czy i gdzie ew. Można kupić endlinki przy uszach i endlinki zapięcia oraz zapięcie do bransolety Seiko od biedamasa?

A nie lepiej Ci kupić całą bransę na Ebay-u  za ok. 550 zł.? Zapięcie samo jeszcze kupisz za ok. 60 USD, ale endkinki uszu raczej nie są dostępne, gdyż są zespolone na stałe z bransą. Ogniwa rozpinane  natomiast to chyba tylko Zibi, ale cena kosmos, pod 300 za szt. 

Edytowane przez dante100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.