Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

Gość maritimeeng


Potfur dwaipuł…

 

 

B827A609-5830-425F-A1D8-CB041A62B07E.jpeg

45A7F53A-C330-444C-A71C-B60403D5DE45.jpeg

Edytowane przez maritimeeng

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Wery napisał:

Powitać 

Pytanie szukam Seiko SARB035 lub 033. Znalazłem na eBay.uk nowa sztukę 035 i dogadałem się ze sprzedającym na 535 funtów czyli jakieś 2735pln, i pytanie czy to rozsądną ceną?? Wiem że Seiko wycofało już z produkcji te modele i ceny wskoczyły w górę, ale czy to nie za wysoka cena. 

Podziękował 👍

 

Na OLX leży za 2k. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles
51 minut temu, maritimeeng napisał:


Porfur dwaipuł…

 

 

B827A609-5830-425F-A1D8-CB041A62B07E.jpeg

45A7F53A-C330-444C-A71C-B60403D5DE45.jpeg

 

49 minut temu, MieszkoMieszko napisał:

Marcin nie pij już... Proszę ,emoji2957.pngemoji2957.pngemoji2957.png

 

Właśnie idę sobie zmontować małego drinka, miłej końcówki niedzieli wszystkim :)

 

pobierz.jpg.1726b63c2ad743717ecb748481e2a264.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, maritimeeng napisał:


Porfur dwaipuł…

 

 

B827A609-5830-425F-A1D8-CB041A62B07E.jpeg

45A7F53A-C330-444C-A71C-B60403D5DE45.jpeg

zegar pierwyj sort ale te klapki biją wszystko...:)   smacznego drina

ps. ja od nowego roku nawet piwka nie wąchnałem  :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Nowy puszkin na bransie 

 

977022568_newsteeltuna.thumb.PNG.26db4cf5068c932b9ffbabb1e972a7a6.PNG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Wery napisał:

SARB033 o którym wspominałem już kilka godzin później poszedł, więc szukam dalej. W SARX nie podoba mi się bransoleta (a dokładnie polerowane link) wolę prosta matowa oyster styl branze.

 

Jak będziesz patrzył na ceny, które były kiedyś, to tylko się skończy nerwicą.

Jeżeli ktoś za niego tyle zapłacił, to znaczy, że był tyle wart (tak zdecydowało prawo rynku) i warto się zastanowić dlaczego.

Tak jak piszą koledzy, można znaleźć coś nowszego, tyle tylko, że albo rozmiar jest już większy, albo koperta jest nijaka, itd.

Nie musisz szukać NOS, bo wtedy cena jest zabójcza, ale taki użyty parę razy, tylko od święta może być dobrym wyborem.

 


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie piszę już w kontekście Seiko SARB033 ale czytając niektóre posty traktujące o tym jak się nie opłaca płacić 2k PLN i więcej bo przecież kiedyś to on był za tysiąc pińcet nowy itd... to lekko się uśmiecham pod nosem... to prawie tak jak w wątku Rolex'a Suby kiedyś leżały w gablocie i były po "dwadzieścia parę tysi" dostępne od ręki :D skandal kuwa!!!!Skandal!!!! :) 

Sorry ale dla Sarbów 033/35 nie ma alternatywy i ani SDGM ani Sarx ani inne nimi nie są i nie będą. Jeżeli masz nadgarstek z 17.5 czy więcej to spoko, możesz szukać SDGMa czy SARX które może są/były wyżej pozycjonowane i też więcej kosztowały ale dla kogoś kto chce taki zegarek jak SARB i ma nadgarstek równy lub poniżej 17cm (nie piszcie mi tylko o "ale ja mam płaski" jak tak to kup se SDGMa i SARXa i nie płacz że SARBy takie drogie ;) ) to właśnie SARBy leżą i się noszą idealnie. Miałem SDGM'a i sprzedałem mimo że wyżej pozycjonowany od SARBa ale nie nosiło się go tak wygodnie jak właśnie mniejszego SARBa.

Jeśli kiedyś zdecyduję się na sprzedaż swojego SARBa to nie dlatego że chcę zarobić bo w porównaniu do innych zegarków, które mam to mógłbym w nim wynosić śmieci albo sprzątać w domu :P tylko będzie to znaczyło, że mnie chyba "Poebało" bo pieniądz żaden, a drugiego takie samego już nie kupię. I fakt czasem nachodzą mnie myśli o sprzedaży, głównie dlatego że rzadko noszę (od jakiś 2 miesięcy leży w pudełku od ostatniego razu na nadgarstku) ale zaraz sobie tłumaczę właśnie powyższym i szybko mi przechodzi ta myśl.

Dlatego mój ma "raczej" (raczej bo może mnie "poebie" :D ) dożywocie ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@disaster3 zgadzam sie z ogolnymi przemysleniami bo niby jakies pseudo alternatywy sa, np. na rynek japonski Seiko wprowadzilo serie Spirit np. SZSB012

 

SeikoSZSB012-3_2000x.jpg?v=1586421991

 

ktory wizualnie trzyma koncept SARBa, ma ciut wieksza koperte (39.9 mm), hardlex zamiast szafiru i 4R35 zamiast 6R15 - taki downgrade niestety troche...

 

https://japan-select.com/collections/seiko-mens/products/seiko-mechanical-dress-line-szsb014-made-in-japan-jdm-japanese-domestic-marketのコピー

 

https://www.gnomonwatches.com/products/spirit-automatic-classic-black-ref-szsb012

 

https://www.gnomonwatches.com/products/spirit-automatic-classic-blue-ref-szsb013?_pos=17&_sid=9affb2f1d&_ss=r

 

https://www.gnomonwatches.com/products/spirit-automatic-sport-black-ref-szsb015?_pos=16&_sid=9affb2f1d&_ss=r

 

i to wszystko za cene 440 - 488 USD plus oplaty wiec wychodzi jak SARB, ktory pod wzgledem specyfikacji zjada go jednak na sniadanie.

 

Wiem, ze to watek Seiko ale w tych klimatach i cenie Orient Star RE-AU0004B00B zaczyna sie robic ciekawsza propozycja...

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, disaster3 napisał:

nie piszę już w kontekście Seiko SARB033 ale czytając niektóre posty traktujące o tym jak się nie opłaca płacić 2k PLN i więcej bo przecież kiedyś to on był za tysiąc pińcet nowy itd... to lekko się uśmiecham pod nosem... to prawie tak jak w wątku Rolex'a Suby kiedyś leżały w gablocie i były po "dwadzieścia parę tysi" dostępne od ręki :D skandal kuwa!!!!Skandal!!!! :) 

Sorry ale dla Sarbów 033/35 nie ma alternatywy i ani SDGM ani Sarx ani inne nimi nie są i nie będą. Jeżeli masz nadgarstek z 17.5 czy więcej to spoko, możesz szukać SDGMa czy SARX które może są/były wyżej pozycjonowane i też więcej kosztowały ale dla kogoś kto chce taki zegarek jak SARB i ma nadgarstek równy lub poniżej 17cm (nie piszcie mi tylko o "ale ja mam płaski" jak tak to kup se SDGMa i SARXa i nie płacz że SARBy takie drogie ;) ) to właśnie SARBy leżą i się noszą idealnie. Miałem SDGM'a i sprzedałem mimo że wyżej pozycjonowany od SARBa ale nie nosiło się go tak wygodnie jak właśnie mniejszego SARBa.

Jeśli kiedyś zdecyduję się na sprzedaż swojego SARBa to nie dlatego że chcę zarobić bo w porównaniu do innych zegarków, które mam to mógłbym w nim wynosić śmieci albo sprzątać w domu :P tylko będzie to znaczyło, że mnie chyba "Poebało" bo pieniądz żaden, a drugiego takie samego już nie kupię. I fakt czasem nachodzą mnie myśli o sprzedaży, głównie dlatego że rzadko noszę (od jakiś 2 miesięcy leży w pudełku od ostatniego razu na nadgarstku) ale zaraz sobie tłumaczę właśnie powyższym i szybko mi przechodzi ta myśl.

Dlatego mój ma "raczej" (raczej bo może mnie "poebie" :D ) dożywocie ;) 

Mam Sarba17 czyli starego Alpinistę.Dokupiłem od kolegi z forum oryginalną bransoletę od nowego Alpinisty.I powstał najbardziej wygodny i najfajniej zbalansowany na nadgarstku zegarek jaki kiedykolwiek miałem.Myślę że magia Sarbów tkwi w ich mniejszych wygodnych rozmiarach (nadgarstek mam 18cm).Jeśli do tego dodać super lumę,szafir,dobry werk i brak zbędnych wodotrysków w postaci zewnętrznego  antyrefleksu czy jakiś dziwnych powłok jak w przypadku SDGM(miałem i sprzedałem) powstaje zegarek idealny.Polecam mieć i nie sprzedawać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie zauważyć że SARX047 oraz 045 mają 39 mm średnicy koperty.
Nie neguję kupowania sarba 033/035 ale neguję absurdalne ceny a te modele rzędu 2.5k za używane modele. Ja rozumiem prawa rynku. Ale skoro w tej cenie można mieć ciekawsze kolorystycznie SARxy 045/047 które mają podobne wymiary koperty lepsze bransolety i ciekawsze kolorystycznie tarcze z giloszem to ja wolę SARX.
Ale oczywiście to każdy zdecyduje co chce i za ile chce. Nie umniejszając posiadaczom obecnym i przyszłym SARBów - to wciąż świetnie wykonane zegraki - ja osobiście wybrałbym inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cordi7 no właśnie jest tak jak napisałeś, nie ma alternatyw, bo w/w Seiko technicznie odstaje od Sarba a proponowany Orient... wybacz ale kompletnie do mnie nie przemawia i mógłbym już na szybko wyliczyć co mi w nim nie pasuje:

1. rozmiar 39.9 - SARB 38

2. Rzymianki na 6tej i 12tej - przepraszam ale nie trawię tego typu indeksów w żadnym zegarku, może to być i Patek czy Lange za grube pieniądze ale ja  rzymiankom mówię stanowcze, zdecydowane "raczej" nie! ;) 

3. Na cholera na tarczy ta rezerwa chodu? ascetyczna tarcza SARBa robi robotę!

4. Białe tło daty na czarnej tarczy? Przepraszam, odpuszczam!

 

Wiem to mogą być bardzo subiektywne opinie ale mnie by bolały. Patrząc na SARBa, zgadzam się, że nie jest to cud techniki ale nie mam się do czego przyczepić. I z jednej strony nie dziwię się Seiko ze zaprzestali produkcję bo w cenie w której był kosił konkurencję i już abstrahując od innych marek ale wewnątrz Seiko problem byłby ze sprzedażą innych "podobnych" modeli.

 

@surovy77 weź mi nic nie mów o Alpiniscie 017 bo do tej pory mnie telepie jak sobie przypomnę, że go rok temu sprzedałem cały komplet + pasek Colareb za chyba 1100 czy 1200 komuś z forum. Kolega jak się z nim spotkałem osobiście po odbiór to nawet nie chciał się targować, jak go wziął to od razu mi wręczył pieniądze kwitując biorę i chowam bo jeszcze się rozmyślisz :D 

Notabene wtedy miał ze sobą Tudora bb58 (black), którego miałem pierwszy raz okazję przymierzyć i obejrzeć. 

Kaca moralnego mam do tej pory ze sprzedałem Alpinistę i pamiętam, że te pieniądze były wkładem do zakupu SDGM'a gdzie aż takiego oczarowania nie było.

Dlatego teraz nie popełnię tego błędu z SARBem 033.

 

Tak podsumowując sobie wszystko teraz to własnie SARB033 i 017 to chyba były moje najlepsze zakupy zegarkowe, ze wszystkich jakie posiadam i jakie posiadałem. Chyba nawet nie cieszą mnie aż tak bardzo ani Oris Aquis Clean the Ocean, Tudor BB58 czy Nomos Orion (ten to tylko garniturowiec więc na ręku może ze 2, 3 razy w roku będzie) mimo że to bardzo fajne zegarki. Ot takie przemyślenia mnie dopadły. ;) 

 

@MieszkoMieszko zgadza się każdy coś dla siebie znajdzie ale w/w SARXy nie są 39mm tylko 39.5, nie mają lumy na indeksach i j/w wspomniałem białe tło daty. Poza tym wiekszość osób z marszu wywala koronkę ala SDGM z czarnym oczkiem i szuka ze starszych modeli stalowej z logo "S". Nawet chyba ktoś wrzucał na forum ostatnio link do SDGM'a na OLX, który m.in. ma zmienioną koronkę ;) , także i te SARXy nie są takie "idealne" ;) 

Edytowane przez disaster3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@disaster3 Ten Orient to 38,5 mm srednicy ;) Co do rzymskich indeksow na tarczy - rzecz gustu, tu w pelni rozumiem.

 

@MieszkoMieszko SARX i SDGM to swietne zegarki ale dla mnie maja ciut inny charakter i niestety nie ma realnej alternatywy poki co.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[mention=98603]disaster3[/mention] Ten Orient to 38,5 mm srednicy Co do rzymskich indeksow na tarczy - rzecz gustu, tu w pelni rozumiem.
 
[mention=105422]MieszkoMieszko[/mention] SARX i SDGM to swietne zegarki ale dla mnie maja ciut inny charakter i niestety nie ma realnej alternatywy poki co.
 
Mówisz o SARX 045/047 czy o 033/035??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, MieszkoMieszko napisał:

Mówisz o SARX 045/047 czy o 033/035??

 

SARB 033/035 - maja lume i sa bardziej w klimatach EDC jak dla mnie i to dla nich w portfolio Seiko nie widze poki co alternatywy, SARX sa ciut bardziej eleganckie (jak dla mnie).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
SARB 033/035 - maja lume i sa bardziej w klimatach EDC jak dla mnie i to dla nich w portfolio Seiko nie widze poki co alternatywy, SARX sa ciut bardziej eleganckie (jak dla mnie).
 
Nie mają lumy.
Edit pisałeś o sarbach. Sorry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla wątpiących w aktualne ceny - wyobraźcie sobie, że SARB 033/035 wychodzi teraz jako nowość.

Ile by kosztował? ;)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli Spirit na Japonie wychodzi w okolicach 450 USD a Tissot Gentleman w automacie kosztuje 775 USD (MSRP) to obstawiam okolice 600 USD za nowy. Nie ma co gdybac, jest jak jest.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla wątpiących w aktualne ceny - wyobraźcie sobie, że SARB 033/035 wychodzi teraz jako nowość.
Ile by kosztował? 

Ceny SARBa 033/035 były zbliżone do 017. Ile teraz kosztuje nowy Alpinist? default_smile.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był ładny SARB-ik na OLX dzisiaj, ale już się sprzedał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na myśli nowy model Alpinista, cena na metce jest o 50% wyższa niż na starym modelu (75000 vs 50000 JPY). 033/035 miał na metce 45000 JPY. Jakby miał się pojawić następca SARBa to obstawiam conajmniej +50% jak w przypadku Alpinista.

Tymczasem dzisiaj zegarek z "dawnych" czasów, które już nie wrócą default_wink.png
dsMx4tB.jpg&key=a2a1a81d0dcf4693fc874642c3d78f421e4e6925a17876487d37086964658edb







Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, disaster3 napisał:

...

ma nadgarstek równy lub poniżej 17cm (nie piszcie mi tylko o "ale ja mam płaski" jak tak to kup se SDGMa i SARXa i nie płacz że SARBy takie drogie ;) ) to właśnie SARBy leżą i się noszą idealnie. Miałem SDGM'a i sprzedałem mimo że wyżej pozycjonowany od SARBa ale nie nosiło się go tak wygodnie jak właśnie mniejszego SARBa.

...

Mam 17,5 cm. Mieści mi się na nadgarstku Stenek pilot 44mm. z zapasem. Miałem naprawdę mnóstwo zegarków na ręce. Ale nic nie leży na ręce jak SARB 035. Kształt koperty jest idealnie dobrany do nadgarstka. 

Nosiłem na jubilee od Seiko SKX. Bajka. 

28 minut temu, M.Mike napisał:

...
Tymczasem dzisiaj zegarek z "dawnych" czasów, które już nie wrócą default_wink.png

👍

Jedynie słuszna wersja.  

Niestety masz rację.  :(


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.