Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

Gratulacje :)

A u mnie pierwszy SARB-ik dzisiaj przyszedł :) Niestety musiał pójść od razu na pasek, bo poprzedni właściciel zgubił jedną tulejkę do bransolety i nie mogłem wszystkich ogniw zaaplikować.

BTW, czy te tuleje, to jakiś standardowy rozmiar, czy muszę szukać typowo od Seiko.

 

20210210_183757-800px.thumb.jpg.39b9dfbab1e26d3ebfc59ce0139a7769.jpg

 

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa klasyki. 

Niech się noszą.  


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, clusca napisał(-a):

Gratulacje :)

A u mnie pierwszy SARB-ik dzisiaj przyszedł :) Niestety musiał pójść od razu na pasek, bo poprzedni właściciel zgubił jedną tulejkę do bransolety i nie mogłem wszystkich ogniw zaaplikować.

BTW, czy te tuleje, to jakiś standardowy rozmiar, czy muszę szukać typowo od Seiko.

 

 

 

 

Gratuluję sarba 👍 Z tego co sobie przypominam, to w tych bransoletach jest jedna tulejka w środkowym ogniwie. Tulejka musi ścisło wchodzić na pin i to praktycznie jedyny warunek, no i oczywiście musi wchodzić w ogniwo. Przejdź się do zegarmistrza powinien mieć, a jak nie zmierz średnicę pinu poszukaj np na https://www.cousinsuk.com/category/tubes-pins-for-watch-bracelets

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles
15 minut temu, Chorwat napisał(-a):

Bransa dobrze podeszła temu zegarku ;)

 

1613038804954.jpg

Też mam swojego btuna sa super engineerze :D wagowo robi się z tego broń zaczepno-obronna :D

 

20191117_140251.thumb.jpg.54b71d76bd4538ad7563c2811f26d648.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Macmac napisał(-a):

 

Gratuluję sarba 👍 Z tego co sobie przypominam, to w tych bransoletach jest jedna tulejka w środkowym ogniwie. Tulejka musi ścisło wchodzić na pin i to praktycznie jedyny warunek, no i oczywiście musi wchodzić w ogniwo. Przejdź się do zegarmistrza powinien mieć, a jak nie zmierz średnicę pinu poszukaj np na https://www.cousinsuk.com/category/tubes-pins-for-watch-bracelets

 

Dzięki za linka, nie znałem sklepu. Zobaczę też u zegarmistrza, może coś dopasuje. Chociaż po wrzuceniu na pasek jakoś mi się nie spieszy do zmiany na bransoletę ;)

 

 

Dodam, że jest to mój pierwszy kontakt z tym zegarkiem i od pierwszego wrzucenia na nadgarstek zacząłem żałować, że tak późno się na niego zdecydowałem. W brodę sobie pluję, bo jakiś rok temu można było nówkę za 1,6k na ebay dostać, a teraz za używkę zapłaciłem więcej, no ale cóż, za błędy się płaci ;)

Może nie odszczekuję swoich słów, że 2,7k za nowy nie warto zapłacić, bo to jednak sporo kasy, ale moje zdanie na ten temat zostało poddane ciężkiej próbie i po tylko jednym popołudniu na nadgarstku stwierdzam, że jeżeli ktoś ma ciśnienie na nówkę i gotówka go w portfelu uwiera, to zakup jest przynajmniej warto rozważenia, bo nowe wypusty Seiko w tej stylistyce będą albo wykastrowane, albo znacznie droższe. Wprawdzie dalej uważam, że w tej cenie lepszym wyborem jest SARX035, ale jak ktoś chce casual EDC, a nie coś bardziej eleganckiego, to niestety trzeba się pogodzić z obecnymi cenami na nowe i używane SARB-y 033/035 :)

 

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Panowie nowe monstery np  SRPE09K1 to jaką mają szerokość zapięcia gdybym chciał zastąpić fabryczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, MieszkoMieszko napisał(-a):

Ja jednak obstając przy swoim wróciłem do 047

 

Ładna tracza i muszę przyznać, że w kwestii białego datownika jeszcze jakoś to wygląda, gdy tak jak tutaj okienko jest zdobione. Oczywiście można lubić bądź nie, ale tutaj jeszcze można powiedzieć, że ma to swój pewien urok. Szkoda, że w niektórych nowych modelach w podobnej półce cenowej na ten szczegół przestano zwracać uwagę. Ale może nie warto znowu narzekać, tylko cieszyć się z tego co mamy, zwłaszcza gdy zyskuje na wartości ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, na Seiko znam się jak na Mercedesach, czyli wcale. Zaczął mi chodzić po głowie 38mm: Sarb017, 033 lub 035. Mam do Was pytanie- żeby nie być kompletnym jeleniem i frajerem, na jaką cenę "rozsądną" za używkę P+P powinienem nastawić celownik? 017 stara wersja. Odpowiednio: 

2300/1500/1500?

Edytowane przez szuwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, szuwi napisał(-a):

Koledzy, na Seiko znam się jak na Mercedesach, czyli wcale. Zaczął mi chodzić po głowie 38mm: Sarb017, 033 lub 035. Mam do Was pytanie- żeby nie być kompletnym jeleniem i frajerem, na jaką cenę "rozsądną" za używkę P+P powinienem nastawić celownik? 017 stara wersja. Odpowiednio: 

2300/1500/1500?

 

Tomku, dwa dni temu kupiłem na OLX SARB-a 033 za równe 1,8k z przesyłką. Dużo? Dużo, ale zegar jest świetny. Nawet przy moim za dużym do niego nadgarstku ;) W tej chwili są na OLX dwie 035: 1450 i 1900 (ta ostatnia pewnie do dobrej negocjacji).

Dodam tylko, że w przypadku Alpinisty trzeba uważać, bo sporo podróbek krąży po sieci :(

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję 🙂

Maćku, widziałem to oferty na OLX - oczywiscie nie kupiłbym bez papierów, ale szczerze, obawiam się, że nie odróżnię podróbki od ori 😞

Może Wy jesteście w stanie powiedzieć, czy te zegarki (przynajmniej na foto) są ok:

https://m.olx.pl/oferta/seiko-sarb-035-CID87-IDIgFgY.html

https://m.olx.pl/oferta/zegarek-seiko-sarb035-kultowy-model-CID87-IDIteFp.html

Z góry dziękuję 🙂

36 minut temu, MieszkoMieszko napisał(-a):

Raczej po ostatnich komentarzach sądząc to 2600/ 2000 /2000

Dziękuję 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo dziękuję
Maćku, widziałem to oferty na OLX - oczywiscie nie kupiłbym bez papierów, ale szczerze, obawiam się, że nie odróżnię podróbki od ori
Może Wy jesteście w stanie powiedzieć, czy te zegarki (przynajmniej na foto) są ok:
https://m.olx.pl/oferta/seiko-sarb-035-CID87-IDIgFgY.html
https://m.olx.pl/oferta/zegarek-seiko-sarb035-kultowy-model-CID87-IDIteFp.html
Z góry dziękuję
Dziękuję
Był wątek o podróbkach alpinista. I nawet podane były numery seryjne fejkowych sztuk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, szuwi napisał(-a):

Bardzo dziękuję 🙂

Maćku, widziałem to oferty na OLX - oczywiscie nie kupiłbym bez papierów, ale szczerze, obawiam się, że nie odróżnię podróbki od ori 😞

Może Wy jesteście w stanie powiedzieć, czy te zegarki (przynajmniej na foto) są ok:

https://m.olx.pl/oferta/seiko-sarb-035-CID87-IDIgFgY.html

https://m.olx.pl/oferta/zegarek-seiko-sarb035-kultowy-model-CID87-IDIteFp.html

Z góry dziękuję 🙂

Dziękuję 🙂

 

.. a nie bezpieczniej dać ogłoszenie w poszukuję, na forum trochę trudno o okazję, ale olx to zło ;) Ten drugi jest wystawiony na fb na czasoholikach, sprzedający z jakąś historią na grupie, a więc powinien być ok.

Edytowane przez Macmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten tańszy SARB035 z OLX jest też wystawiony na FB (m.in. na Czasoholikach).  Sprzedawca MZ godny zaufania. Dosłownie trzy dni temu kupiłem od niego Vratkę i dotarła w stanie opisanym przez kolegę sprzedającego, tj. bez najmniejszej skazy. Myślę, że jakby do niego napisać, to poda opis zegarka ze szczegółami i wyśle więcej zdjęć. Jedyny problem, to że nie ma wszystkich ogniw, ale za to cena jest na tyle niska, że spokojnie można dokupić bransę z np. Strapcode, albo od Uncle Seiko. Zresztą sprzedawca podaje, że te ogniwa, które są, wystarczą na nadgarstek 17cm, więc może obyć się bez dodatkowych kosztów.

 

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczy mi ktoś czemu Alpinist jest wyceniany zauważalnie wyżej od 33/35? Chodzi o to, że się bardziej wyróżnia, miał wyższą cenę na start, czy został wyprodukowany w mniejszym nakładzie? A może kwestia wodoszczelności, bądź dodatkowej komplikacji kompasu? Jakby nie było mechanizm ten sam, 33 i 35 fabrycznie były na bransolecie, a starszy Alpinist na pasku, który zazwyczaj i tak zostawał w pudełku niż na zegarku. Wydawało mi się, że cenowo powinny być bardziej zbliżone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, longer_xd napisał(-a):

Wytłumaczy mi ktoś czemu Alpinist jest wyceniany zauważalnie wyżej od 33/35? Chodzi o to, że się bardziej wyróżnia, miał wyższą cenę na start, czy został wyprodukowany w mniejszym nakładzie? A może kwestia wodoszczelności, bądź dodatkowej komplikacji kompasu? Jakby nie było mechanizm ten sam, 33 i 35 fabrycznie były na bransolecie, a starszy Alpinist na pasku, który zazwyczaj i tak zostawał w pudełku niż na zegarku. Wydawało mi się, że cenowo powinny być bardziej zbliżone.

 

Miałem 017 i 035, powiem tak, po wzięciu obu do ręki nie będziesz miał wątpliwości dlaczego 017 jest droższy :). To dwa całkiem inne zegarki w odbiorze, 017 inna koperta z kompasem, świetna tarcza, pełen dekiel. 035 fajny zegarek jak się założy na vintydżową skórę. Obydwa na mniejsze nadgarstki, na moim 19cm trochę im brakowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, szuwi napisał(-a):

Koledzy, na Seiko znam się jak na Mercedesach, czyli wcale. Zaczął mi chodzić po głowie 38mm: Sarb017, 033 lub 035. Mam do Was pytanie- żeby nie być kompletnym jeleniem i frajerem, na jaką cenę "rozsądną" za używkę P+P powinienem nastawić celownik? 017 stara wersja. Odpowiednio: 

2300/1500/1500?

 

Dobry kierunek na twoj nadgarstek, nie bedziesz zalowal. Koperta jest swietna - rewelacyjnie wyprofilowana a rozmiar sprawia, ze zegarek jest bardzo wygodny na co dzien i naprawde uniwersalny.

Lata temu mialem w reku 033 i 035 i zdecydowalem sie na 035, wiedzac wtedy to, co wiem teraz bralbym obydwa bo cena byla smieszna - cos okolo 300 EUR za nowke z papierami z Amazona JP.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Może by go tak sprzedać.... i wyjechać w Bieszczady...

 

E44B0E8C-8E20-49C6-8BDE-E6CB37F6DBC4.thumb.jpeg.8a306f65c618cdb4bd045a12017ec1fa.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Bieszczady ładne, ale Seiko ładniejsze. Chyba, że Seiko sprzedaż mi za pińcet to wtedy Bieszczady ładniejsze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.