Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Paulus57 napisał(-a):

Kinetic ma sens jedynie gdy się ma maksymalnie 2-3 zegarki. Miałem jednego kinetica Seiko i to była taka kula u nogi. Nienoszony zaczynał zwalniać. Nigdy więcej. Być może to był jakiś wadliwy egzemplarz ale był nowy i od początku sprawiał kłopoty. Kinetic jest Ok dla osoby noszącej go regularnie ja mam za dużo alternatyw, Ty pewnie też. 

Też sporo, a on ile chodzi po naładowania? Podobnie jak automat czy dłużej, oraz np wyladowany startuje jak automat po kilku ruchach ręką? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, eddi87 napisał(-a):

Też sporo, a on ile chodzi po naładowania? Podobnie jak automat czy dłużej, oraz np wyladowany startuje jak automat po kilku ruchach ręką? 

Nie powiem Ci konkretnie, ale powiem tak, dałem go w prezencie bratu ;) . Jak się ma sporo zegarków, to wkurza przymus noszenia jakiegoś a kinetic tak ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Paulus57 napisał(-a):

Nie powiem Ci konkretnie, ale powiem tak, dałem go w prezencie bratu ;) . Jak się ma sporo zegarków, to wkurza przymus noszenia jakiegoś a kinetic tak ma.

Automat też musisz nosić :) gdyby kinetic startował od razu i zachowywał się jak automat to ok. Ale gdyby np musiał się porządniej naładować aby nie zwalniał to już kiepsko. Może ktoś jeszcze ma doświadczenia? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, eddi87 napisał(-a):

Automat też musisz nosić :) gdyby kinetic startował od razu i zachowywał się jak automat to ok. Ale gdyby np musiał się porządniej naładować aby nie zwalniał to już kiepsko. Może ktoś jeszcze ma doświadczenia? 

Widzę, że mocno Ci się podoba. Pamiętaj, że ostrzegałem :) .To nie jest automat i jego "rozpędzanie" nie zaczyna się po machnięciu ręką albo dokręceniu koronką. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Widzę, że mocno Ci się podoba. Pamiętaj, że ostrzegałem :) .To nie jest automat i jego "rozpędzanie" nie zaczyna się po machnięciu ręką albo dokręceniu koronką. 

I o to mi chodziło :) to odpada przy takiej rotacji jak jest. Tak jak piszesz automat machnę lub koronka i żyje. Dzięki za odzew. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, eddi87 napisał(-a):

I o to mi chodziło :) to odpada przy takiej rotacji jak jest. Tak jak piszesz automat machnę lub koronka i żyje. Dzięki za odzew. 

Mam nadzieję, że doradziłem dobrze (własne doświadczenia). Poza tym jeszcze jeden aspekt, kinetic ma akumulator, który po 10-20 latach wymaga wymiany a Ty zainteresowałeś się używką z jakimś tam przebiegiem i to mogłoby Cię dosyć szybko czekać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E, tam. Nie ma co marudzić.

Kupisz, ponosisz przez tydzień aż się naładuje do pełna i może leżeć kilka miesięcy w pudełku.

Jak go wyjmiesz raz na kwartał i ponosisz przez kilka dni to będzie dobrze.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Mam nadzieję, że doradziłem dobrze (własne doświadczenia). Poza tym jeszcze jeden aspekt, kinetic ma akumulator, który po 10-20 latach wymaga wymiany a Ty zainteresowałeś się używką z jakimś tam przebiegiem i to mogłoby Cię dosyć szybko czekać. 

Nowy na time store promo dobre. 772zł

 

https://www.timestore.pl/Seiko-Kinetic-2404

7 minut temu, Sol napisał(-a):

E, tam. Nie ma co marudzić.

Kupisz, ponosisz przez tydzień aż się naładuje do pełna i może leżeć kilka miesięcy w pudełku.

Jak go wyjmiesz raz na kwartał i ponosisz przez kilka dni to będzie dobrze.

Na pewno bo gdzieś czytałem że kinetic ma 40 godzin rezerwy. Gdyby było tak jak piszesz to gra warta swieczki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, eddi87 napisał(-a):

...

Na pewno bo gdzieś czytałem że kinetic ma 40 godzin rezerwy. Gdyby było tak jak piszesz to gra warta swieczki. 

Przecież kinetic jest na baterię to jaka rezerwa?

On jest taki sam jak Twoje solary, na akumulator, tylko nie ładuje się słońcem a ruchem wahnika jak w automacie ale ładuję aku.

Jak naładowany to jak solar, powinien pół roku chodzić po pełnym naładowaniu.

Koledze jak zwalniał to albo był uszkodzony lub skrajnie rozładowany ;)

Łatwiej naładować niż światłem bo można wrzucić do rotomatu lub ponosić na ręku z zasłoniętym rękawem ;)

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, eddi87 napisał(-a):

Nowy na time store promo dobre. 772zł

 

https://www.timestore.pl/Seiko-Kinetic-2404

Na pewno bo gdzieś czytałem że kinetic ma 40 godzin rezerwy. Gdyby było tak jak piszesz to gra warta swieczki. 

Dobre. Ponosisz przez tydzień ;) . jak się ma innych trzydzieści? To masochizm w czystej postaci. ;) Za dwieście dolarów jest tyle fajniejszych i mniej kłopotliwych alternatyw. Popatrz na Forum ilu z nas ma te "super-kinetyki"? Opisałem własne doświadczenia (fatalne z moim byłym Seiko), nic nie wymyśliłem. Jak koszmar wspominam pierwszą godzinę machania ręką by łaskawie ruszył (zaraz po otrzymaniu przesyłki). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, eddi87 napisał(-a):

Nowy na time store promo dobre. 772zł

 

https://www.timestore.pl/Seiko-Kinetic-2404

Na pewno bo gdzieś czytałem że kinetic ma 40 godzin rezerwy. Gdyby było tak jak piszesz to gra warta swieczki. 

często bywa na  amazonie na promo , pod koniec stycznia był poniżej 600 zł 

https://www.pepper.pl/promocje/zegarek-seiko-kinetic-srn071p1-353575

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Paulus57 napisał(-a):

Dobre. Ponosisz przez tydzień ;) . jak się ma innych trzydzieści? To masochizm w czystej postaci. ;) Za dwieście dolarów jest tyle fajniejszych i mniej kłopotliwych alternatyw. Popatrz na Forum ilu z nas ma te "super-kinetyki"? Opisałem własne doświadczenia (fatalne z moim byłym Seiko), nic nie wymyśliłem. Jak koszmar wspominam pierwszą godzinę machania ręką by łaskawie ruszył (zaraz po otrzymaniu przesyłki). 

Jaki kłopotliwy?

Jeszcze łatwiejszy w obsłudze niż solary bo nie wymaga światła.

Wrzucasz do rotomatu na tydzień a potem pół roku chodzi bez problemu ;)

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, eddi87 napisał(-a):

Na pewno bo gdzieś czytałem że kinetic ma 40 godzin rezerwy. Gdyby było tak jak piszesz to gra warta swieczki. 

 

Zrzut z instrukcji do tego modułu :)

 

564034546_2021-02-26(1).thumb.png.d8c3167a8eabbf705a733682c0f529b0.png

 

Chociaż MZ solar jest znacznie bardziej praktyczny. Dodam, że należy starać się nie kupować zegarka tylko dlatego, że jest tani ;)

 

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, tomaliusz napisał(-a):

Jaki kłopotliwy?

Jeszcze łatwiejszy w obsłudze niż solary bo nie wymaga światła.

Wrzucasz do rotomatu na tydzień a potem pół roku chodzi bez problemu ;)

Tak wystarczy rotomat albo nosić przez tydzień a jak się zapomni, to zawsze można z godzinę nim pomachać. Same zalety ;). Porównanie z solarem jest mocno ryzykowne. Mam dwa i na żadnego nie narzekam. Citizen CC 3001-51 l i Citizen Stiletto, Znacząco wygodniejsze jest wystawienie na światło, niż machanie kończyną. 

3 minuty temu, clusca napisał(-a):

 

Zrzut z instrukcji do tego modułu :)

 

564034546_2021-02-26(1).thumb.png.d8c3167a8eabbf705a733682c0f529b0.png

Może miałem skopany akumulator, ale obrzydziłem sobie to cudo na resztę życia. Według mnie najlepsze są automaty, potem solary, dalej kwarce a potem długo, długo, długo... i tam jest akurat kinetic. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Tak wystarczy rotomat albo nosić przez tydzień a jak się zapomni, to zawsze można z godzinę nim pomachać. Same zalety ;). Porównanie z solarem jest mocno ryzykowne. Mam dwa i na żadnego nie narzekam. Citizen CC 3001-51 l i Citizen Stiletto, Znacząco wygodniejsze jest wystawienie na światło, niż machanie kończyną. 

Kupiłeś rozładowany, pewnie jakiś leżak i stąd Twoje rozczarowanie.

Jakbyś kupił rozładowany na maksa solar to pewnie jeszcze bardziej byś się rozczarował i pisał to samo a jeszcze jakby było szaro i ponuro jak teraz to ciekawe czy bardziej byś nie psioczył na ten solar niż na kinetica którego włożyłbyś na łapkę i pochodził trochę nie czejkając do lata na słońce ;) 

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, tomaliusz napisał(-a):

Kupiłeś rozładowany, pewnie jakiś leżak i stąd Twoje rozczarowanie.

Jakbyś kupił rozładowany na maksa solar to pewnie jeszcze bardziej byś się rozczarował i pisał to samo a jescze jakby było szaro i ponuro jak teraz to ciekawe czy bardziej byś nie psioczył na ten solar niż na kinetica którego włożyłbyś na łapkę i pochodził trochę nie czejkając do lata na słońce ;) 

 

nawet noc to nie problem dla solarnych , wystarczy jakaś lampka led , lub zwykła lampka z żarówką led :) 

 

1614339077798.jpg

1614339077805.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Breitling 13048 napisał(-a):

nawet noc to nie problem dla solarnych , wystarczy jakaś lampka led , lub zwykła lampka z żarówką led :) 

Można, tylko ja wolę nosić zegarki niż je ładować :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, tomaliusz napisał(-a):

Można, tylko ja wolę nosić zegarki niż je ładować :D

ja też  , napisałem to  w nawiązaniu do rozładowanych solarów :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest generalizować wyższość jednych nad drugimi ... a każdy na swój sposób jest lepszy i gorszy od drugiego ;) 

Wszystko ma swoje plusy i minusy, każdy wybiera co mu pasuje ale to nie oznacza aby skreślac Komuś inny wybór niż nasz własny :)

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, tomaliusz napisał(-a):

Najgorsze jest generalizować wyższość jednych nad drugimi ... a każdy na swój sposób jest lepszy i gorszy od drugiego ;) 

Wszystko ma swoje plusy i minusy, każdy wybiera co mu pasuje ale to nie oznacza aby skreślac Komuś inny wybór niż nasz własny :)

Nie ma rozwiązań idealnych, ale skoro ktoś zadaje pytanie to nie po to by nie podzielić się z nim swoimi doświadczeniami. Wybór zawsze zostaje po stronie pytającego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash
2 godziny temu, darekmp3 napisał(-a):

Jash macałeś nowego MM200? Jak wrażenia? 

 

Nie macałem, nie widziałem na oczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles
2 godziny temu, darekmp3 napisał(-a):

Jash macałeś nowego MM200? Jak wrażenia? 

Nie macałem, nie widziałem nie jestem Jashem :P

 

ALE

 

jako fan tego modelu widzę 2 problemy z nową generacją na podstawie tego co jest na tubie:

 

-ni ma ramki daty

-luma jest gorsza 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie Kinetica już chyba 6-7 lat. Kiedyś używany non stop, a teraz się kręci raz po raz w rotomacie, Obecnie energii wystarczy mu na ok. miesiąc.

 

1613120991436.jpg

Edytowane przez Chorwat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Chorwat napisał(-a):

Mam u siebie Kinetica już chyba 6-7 lat. Kiedyś używany non stop, a teraz się kręci raz po raz w rotomacie, Obecnie energii wystarczy mu na ok. miesiąc.

 

 

zarąbisty ;) szacun.... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.