Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

20210303-154727.jpg 

Kiedyś to robili super Seika. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Nowy MM200 limited edyszyn. Seiko zaczęło robić edycje limitowane... bez numerków na deklu :P

 

 

Edytowane przez Noodles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Noodles napisał(-a):

Nowy MM200 limited edyszyn. Seiko zaczęło robić edycje limitowane... bez numerków na deklu :P

 

 

To chyba optymalne. Nakręca sprzedaż i zaspokaja potrzeby WSZYSTKICH! Czyż to nie jest odkrycie świętego Graala? :) 

Mimo wszystko to uczciwsze od powtarzających się numerków (bywa tak na Aliex). 

Edytowane przez Paulus57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 1.03.2021 o 18:44, Jash napisał(-a):

Także ten tego

4aa409441d08000649ae43954b6a0c58.jpg

 

Ten indeks z lumą na trzeciej to jakieś nieporozumienie. Mogliby nad ramką datownika popracować zamiast tego, to byłby przynajmniej jakiś progres.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles
1 minutę temu, longer_xd napisał(-a):

 

 

Ten indeks z lumą na trzeciej to jakieś nieporozumienie. Mogliby nad ramką datownika popracować zamiast tego, to byłby przynajmniej jakiś progres.

 

Na jednej z recenzji, którą oglądałem kolo mówił o tym, że ponoć norma ISO dla nurasów uległa zmianie - i teraz mają być podświetlone indeksy na wszystkich godzinach. Stąd ta zmiana....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Noodles napisał(-a):

 

Na jednej z recenzji, którą oglądałem kolo mówił o tym, że ponoć norma ISO dla nurasów uległa zmianie - i teraz mają być podświetlone indeksy na wszystkich godzinach. Stąd ta zmiana....

 

A to ciekawe co piszesz, bo jeszcze w ubiegłym roku nie było z tym problemu. Może uda się coś wyczytać na ten temat, jeśli miałby ktoś wiarygodne źródło będę wdzięczny za linka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles
9 minut temu, longer_xd napisał(-a):

 

A to ciekawe co piszesz, bo jeszcze w ubiegłym roku nie było z tym problemu. Może uda się coś wyczytać na ten temat, jeśli miałby ktoś wiarygodne źródło będę wdzięczny za linka.

Nie wiem na ile w tym prawdy ale to rzeczywiście byłoby ciekawe bo wiele zegarków musiało by być przeprojektowane :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem żadnego konkretnego źródła, na które można by się powołać, ale rzeczywiście w kilku miejscach w necie: fora (np. WUS), komentarze pod artykułami (np. Hodinkee), są informację, że ktoś słyszał, że podobno, więc coś musi być na rzeczy.

 

Przy okazji szperania ciekawostka - przynajmniej dla mnie :) Zawsze mnie nurtowało dlaczego w niektórych diverach luma na wskazówce sekundowej jest po przeciwnej stronie. Niby dla wyrównania środka ciężkości wskazówki - więcej lumy dla dobrej widoczności, tym samym większy jej ciężar, więc musiała znaleźć się po drugiej stronie. Ale to w sumie utrudnia dokładny odczyt czasu. Okazuje się, że wśród wymagań jakie musi spełniać diver, aby być zgodnym z normą ISO, jest możliwość potwierdzenia w zupełnej ciemności, że zegarek w ogóle pracuje. I to ma dla mnie sens. Luma na wskazówce sekundowej nie ma pokazywać czasu co do sekundy, a jedynie to, że zegarek chodzi :)

Jeśli to była oczywistość, to sorry. Dla mnie to zupełna nowość ;)

 

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

@longer_xd

 

 

zaznaczyłem moment jak zaczyna mówić o markerze na 3 godzinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Noodles napisał(-a):

Nie wiem na ile w tym prawdy ale to rzeczywiście byłoby ciekawe bo wiele zegarków musiało by być przeprojektowane :D 

 

Ponoć najnowsze divery Orienta też są w ten sposób już przeprojektowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stare normy = stare, dobre Seiko? ;)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem jak producenci będą sobie radzić z nowymi wymogami, bo może nie jest to jakaś drastyczna zmiana, ale w kwestii designu patrząc na te nowe modele powstające w oparciu o ubiegłoroczne, to bardziej podobają mi się pierwowzory. Może divery projektowane od postaw będą wyglądać nieco bardziej naturalnie pod tym względem.

 

Swoją drogą, trochę mam krytyczne podejście do wspomnianej aktualizacji normy ISO. Nie wydaje mi się, żeby miało to duży pozytywny wpływ na czytelność zegarka w warunkach bez światła - wręcz przeciwnie, bo jeśli znam dobrze swój zegarek i wiem że na trzeciej nie ma lumy, to w warunkach słabej widoczności szybciej jestem w stanie się połapać co do odczytu czasu niezależnie od ułożenia zegarka. Ale może to tylko moje zdanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego indeks na 12 jest innego kształtu. Ktoś w komentarzach na ten temat wspomniał, że może część z producentów zrezygnuje w diverach z daty w ogóle, żeby zachować spójność koncepcji. Ja bym się nie obraził. Ilekroć jestem pod wodą na głębokości większej niż 150m, jakoś nie mam potrzeby sprawdzać, którego dziś mamy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze kojarzę to sporo diverów innych producentów z wyższej półki cenowej wychodzi bez datownika, mam na myśli Omegę czy Rolexa. U Seiko też niejednokrotnie cieplej bym odebrał nowy model zaprojektowany bardziej spójnie i symetrycznie zamiast z wrzuconym "na siłę" kolejnym białym datownikiem bez zdobienia, przy ładnej ciemnej terczy. Być może w tym przypadku będzie tak, że nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

...i wtedy bez tych krzywo naklejonych lupek i płaczu o ramkę/ciemne tło datownika :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nowy MM200 limited edyszyn. Seiko zaczęło robić edycje limitowane... bez numerków na deklu
 
 
Numery numerami ale świetna ta limitka. Kolor tarczy mi się podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, longer_xd napisał(-a):

Jeśli dobrze kojarzę to sporo diverów innych producentów z wyższej półki cenowej wychodzi bez datownika, mam na myśli Omegę czy Rolexa. U Seiko też niejednokrotnie cieplej bym odebrał nowy model zaprojektowany bardziej spójnie i symetrycznie zamiast z wrzuconym "na siłę" kolejnym białym datownikiem bez zdobienia, przy ładnej ciemnej terczy. Być może w tym przypadku będzie tak, że nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło :)

 

Już się boję, że indeksy będą piękne, a datę wstawią pomiędzy 4. a 5. godzinę i będzie tragedia.

Ostatnie projekty Seiko dowodzą, że mają z tym problem - vide ostatni Alpinist.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Sol napisał(-a):

 

Już się boję, że indeksy będą piękne, a datę wstawią pomiędzy 4. a 5. godzinę i będzie tragedia.

Ostatnie projekty Seiko dowodzą, że mają z tym problem - vide ostatni Alpinist.

 

Ewidentnie tam datownik nie jest "pomiędzy". Przynajmniej w takim kontekście jak ja bym to widział czy rozumiał :)

Ale nie ma się uruchamiać z narzekaniem - zegarek nie telefon. Tzn. nie jesteśmy zmuszeni wymieniać nasze starsze Seiko zaprojektowane i wykonywane z sercem oraz atencją do szczegółów na te nowe, które już po pierwszej prezentacji pozostawiają niesmak ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak inaczej można rozumieć "pomiędzy"?

 

spacer.png

Edytowane przez Sol

Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Sol napisał(-a):

A jak inaczej można rozumieć "pomiędzy"?

 

Może jak mam jakąś schizę, ale nie mów, że na tym zdjęciu datownik jest równo wpasowany pomiędzy indeksami (zwróć uwagę na odległości między białymi minutowymi znacznikami).

Nie chcę wyjść na czepialskiego się na podstawie jakiegoś zdjęcia, ale rzuciło mi się w oczy, bo akurat to zdjęcie było u nas w wątku, więc chciałem wyjaśnić co miałem na myśli.

 

image.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, longer_xd napisał(-a):

 

Może jak mam jakąś schizę, ale nie mów, że na tym zdjęciu datownik jest równo wpasowany pomiędzy indeksami (zwróć uwagę na odległości między białymi minutowymi znacznikami).

Nie chcę wyjść na czepialskiego się na podstawie jakiegoś zdjęcia, ale rzuciło mi się w oczy, bo akurat to zdjęcie było u nas w wątku, więc chciałem wyjaśnić co miałem na myśli.

 

image.png

To nie czepianie, to słuszna krytyka. Seiko niestety rozmienia swój wizerunek na drobne. "Limitki", "limitki", "limitki" i ceny wyższe i wyższe... Mam wrażenie, że biorą z Invicty to co najgorsze a niedługo z jakością zjadą niżej. A propos Invicty to kupiłem ostatnio dwie, jedną "cyganską" Supermene ;) i na dniach dostanę model 1953 - kermit (homar Roleksa Suba z tego roku). Pierwszy jakościowo bez zarzutu a o drugim krążą takie opinie, że ze spokojem czekam. Natomiast Seiko w cenach do 150 USD a nawet wyżej często nie daje stalowych bransolet, tylko jakieś blaszki z demobilu konserw rybnych. Kompromitacja! Zresztą paski w Seiko to znana dolegliwość, ot choćby słynny (bardzo fajny) Alpinist SARB 017. Oryginalny pasek do niego to swoista legenda. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Miłego piątunia mordeczki

 

480BB7B7-C625-4FCD-B5C1-65EC64FDF535.thumb.jpeg.a6c3ffbf5aff34d71f4cfb8d385b3603.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, longer_xd napisał(-a):

 

Może jak mam jakąś schizę, ale nie mów, że na tym zdjęciu datownik jest równo wpasowany pomiędzy indeksami (zwróć uwagę na odległości między białymi minutowymi znacznikami).

Nie chcę wyjść na czepialskiego się na podstawie jakiegoś zdjęcia, ale rzuciło mi się w oczy, bo akurat to zdjęcie było u nas w wątku, więc chciałem wyjaśnić co miałem na myśli.

 

Ach, o to chodziło! :)

Już się bałem, że masz inną definicję "pomiędzy" ;)

Też na to zwróciłem uwagę.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Nowe sla, pa pa ramko daty, witaj mały indeksie na 3 godzinie. Nie wiem, wolę ramkę jednak...

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.