Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad SNK809 jako wersja EDC dla kobiety o nadgarstku 16cm.

Sensowna opcja ?

 

Foto dla poglądu ;)

 

1d2cd0024ebf8b68f78e8a05a113fca8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, beriam napisał(-a):

Zastanawiam się nad SNK809 jako wersja EDC dla kobiety o nadgarstku 16cm.

Sensowna opcja ?

 

Foto dla poglądu ;)

 

1d2cd0024ebf8b68f78e8a05a113fca8.jpg

Przeca to typowy męski zegarek - no ale co kto lubi. Nic w nim elegancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, beriam napisał(-a):

Zastanawiam się nad SNK809 jako wersja EDC dla kobiety o nadgarstku 16cm.

Sensowna opcja ?

 

Foto dla poglądu ;)

 

1d2cd0024ebf8b68f78e8a05a113fca8.jpg

Zasadnicze pytanie: Twój pomysł, czy wybór kobiety?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, deviles napisał(-a):

Przeca to typowy męski zegarek - no ale co kto lubi. Nic w nim elegancji.

 

Czyli rozumiem, ze opcja męska to już elegancji w nim za grosz :)

 

11 minut temu, gszydlowsky napisał(-a):

Nie 🤷‍♂️

 

Nie bo nie, czy cos więcej ?

 

2 minuty temu, Paulus57 napisał(-a):

Zasadnicze pytanie: Twój pomysł, czy wybór kobiety?

 

Pomysł mój, aprobata jest.

Ma to być to EDC, typowy zegarek do pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, beriam napisał(-a):

 

Czyli rozumiem, ze opcja męska to już elegancji w nim za grosz :)

 

 

Nie bo nie, czy cos więcej ?

 

 

Pomysł mój, aprobata jest.

Ma to być to EDC, typowy zegarek do pracy.

To wiesz najważniejsze, on się ma podobać kobiecie a nie nam. Jak jest w jej guście, to po co Ci opinie innych. Z moich doświadczeń mogę podpowiedzieć, że kobiety zwykle nie padają na kolana przed czasomierzami jak my. Dla nich to jeden z wielu mało istotnych ozdobników. Ważniejszy jest dla nich jakiś podkład, płyn micelarny albo inne takie, których my swoim męskim rozumem nie jesteśmy w stanie objąć. Moja żona ma cztery zegarki, dwa automaty, jednego solara i jednego kwarca. Dla niej najwygodniejszy jest kwarc albo solar, bo niczego nie musi ustawiać. Automat dla kobiety, to zawsze problem, szczególnie jak jest jakiś datownik a co gorsza dzień tygodnia, tu już chłop skazany na pomoc ;) . 

Gdybym miał Ci podpowiadać jakąś alternatywę EDC dla kobiety, to kup jej solara. 

Może zajrzyj pod link: https://dutyfreeislandshop.com/pl/ladies-watches/solarpowered 

 

Od pewnego czasu gwarantowana bezpłatna dostawa bez opłat granicznych (tak deklarują). 

Edytowane przez Paulus57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

To wiesz najważniejsze, on się ma podobać kobiecie a nie nam. Jak jest w jej guście, to po co Ci opinie innych. Z moich doświadczeń mogę podpowiedzieć, że kobiety zwykle nie padają na kolana przed czasomierzami jak my. Dla nich to jeden z wielu mało istotnych ozdobników. Ważniejszy jest dla nich jakiś podkład, płyn micelarny albo inne takie, których my swoim męskim rozumem nie jesteśmy w stanie objąć. Moja żona ma cztery zegarki, dwa automaty, jednego solara i jednego kwarca. Dla niej najwygodniejszy jest kwarc albo solar, bo niczego nie musi ustawiać. Automat dla kobiety, to zawsze problem, szczególnie jak jest jakiś datownik a co gorsza dzień tygodnia, tu już chłop skazany na pomoc ;) . 

Gdybym miał Ci podpowiadać jakąś alternatywę EDC dla kobiety, to kup jej solara. 

Może zajrzyj pod link: https://dutyfreeislandshop.com/pl/ladies-watches/solarpowered 

 

Od pewnego czasu gwarantowana bezpłatna dostawa bez opłat granicznych (tak deklarują). 

 

Dziękuje, za wyczerpującą odpowiedz i sensowne argumenty :)

Temat mimo wszystko otwarty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, beriam napisał(-a):

 

Dziękuje, za wyczerpującą odpowiedz i sensowne argumenty :)

Temat mimo wszystko otwarty.

Nie ma sprawy. "Wujek Dobra Rada" znowu ze mnie wylazł ;) . Mam tylko cichą nadzieję, że zegarka nie wybrałeś tylko dlatego żeby z niego od czasu do czasu skorzystać, jak "żonie nie będzie potrzebny". :) 

Pooglądałem sobie oferty z DFI (sprawdzony, kupowałem) i chyba najlepsze z tych, zbliżone cenowo i wyglądem a jednocześnie solary (lub kwarc) to będą te trzy: 

 

https://dutyfreeislandshop.com/pl/citizen-bj6501-10l-eco-drive-elegant-leather-watch 

 

https://dutyfreeislandshop.com/pl/citizen-fe6020-56f-eco-drive-elegant-stainless-steel-50m-ladies-watch 

 

https://dutyfreeislandshop.com/pl/catalog/product/view/id/12503/s/orient-ra-sp0005n10b-ra-sp0005n-quartz-contemporary-elegant-mesh-watch/category/3/ 

 

Żaden Seiko mi tak na szybko nie wpadł w oko, ale Orient, to przecież ta sama grupa. 

 

 

Edytowane przez Paulus57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Nie ma sprawy. "Wujek Dobra Rada" znowu ze mnie wylazł ;) . Mam tylko cichą nadzieję, że zegarka nie wybrałeś tylko dlatego żeby z niego od czasu do czasu skorzystać, jak "żonie nie będzie potrzebny". :) 

Pooglądałem sobie oferty z DFI (sprawdzony, kupowałem) i chyba najlepsze z tych, zbliżone cenowo i wyglądem a jednocześnie solary to będą te trzy: 

 

https://dutyfreeislandshop.com/pl/citizen-bj6501-10l-eco-drive-elegant-leather-watch 

 

https://dutyfreeislandshop.com/pl/citizen-fe6020-56f-eco-drive-elegant-stainless-steel-50m-ladies-watch 

 

https://dutyfreeislandshop.com/pl/catalog/product/view/id/12503/s/orient-ra-sp0005n10b-ra-sp0005n-quartz-contemporary-elegant-mesh-watch/category/3/ 

 

Żaden Seiko mi tak na szybko nie wpadł w oko, ale Orient, to przecież ta sama grupa. 

 

 

 

Dobra rada zawsze na plus ;)

 

Wybrałem, bo kiedyś miałem wersje niebieską i była to bardzo wdzięczna bestia na co dzień.

Rozmiar też był ok, dlatego pomyślałem, ze w jej przypadku tez się sprawdzi.

Cena obecnie na Creation Watches tez przyjemna.

 

Jednym z życzeń szanownej pani to aby tarcza była ciemna.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, beriam napisał(-a):

 

Dobra rada zawsze na plus ;)

 

Wybrałem, bo kiedyś miałem wersje niebieską i była to bardzo wdzięczna bestia na co dzień.

Rozmiar też był ok, dlatego pomyślałem, ze w jej przypadku tez się sprawdzi.

Cena obecnie na Creation Watches tez przyjemna.

 

Jednym z życzeń szanownej pani to aby tarcza była ciemna.

 

Pochwal się zakupem, jak już podejmiesz decyzję. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Paulus57 napisał(-a):

Pochwal się zakupem, jak już podejmiesz decyzję. 

 

Oczywiście :)

Pozdrawiam Serdecznie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20210419-150823.jpg 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Monster. Zgodnie z realiami dziecko przerosło rodzica i tak mój Seiko Baby Ice Monster przewyższa rozmiarami starsze pokolenie. 

oie_rB3WlBoaCVVR.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny białas. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.04.2021 o 15:29, Paulus57 napisał(-a):

Dobry początek :) . Jak się układa na nadgarstku (jaki rozmiar)?

 

Dla mnie bardzo dobrze, rozmiar (40mm) jest OK. Natomiast rozmiar nadgarstka to 17,4cm.

Edytowane przez dejvd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, wiecie może czy da się dokupić orginalna bransoletę Seiko do nowego alpinista? Chciałbym ją założyć do SPB157J1 i chyba by pasowała. Pytanie czy Seiko handluje takimi rzeczami i jeżeli tak to orientacyjnie jaki może być koszt(podejrzewam że nie tanio)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na mastersintime.pl , może będą mieli. Ja akurat od nich ściągnąłem ori do takiego zawodnika:

 

Dodatkowo wymienione szkło na szafir, bo hardlex już miał dość ;)

 

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Edytowane przez Chorwat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Chorwat napisał(-a):

Poszukaj na mastersintime.pl , może będą mieli. Ja akurat od nich ściągnąłem ori do takiego zawodnika:

 

Dodatkowo wymienione szkło na szafir, bo hardlex już miał dość ;)

 

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Bardzo fajnie zrobiona wyszukiwarka pasków/bransolet na tej stronie :) ale ceny mają mocno zawyżone np. pasek do certiny mojej żony u nich kosztuje 230zl a jak zamawiałem w salonie gdzie kupiłem zegarek to zapłaciłem coś koło 160.  No i cena 760zl za bransoletę do alpinista trochę boli (liczyłem że będzie bliżej 500) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt, do Alpinista są drogie. Moja kosztowała akurat ok. 360zł, więc do zaakceptowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pasek(co prawda razem z zapięciem) 572zł ......... To już jest odjazd, bo zapięcie jest moim zdaniem kiepskie(ostre krawędzie itd.) a pasek całkiem ładny ale nic szczególnego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Chorwat napisał(-a):

To fakt, do Alpinista są drogie. Moja kosztowała akurat ok. 360zł, więc do zaakceptowania.

Na Aliexpressie bransoleta jubilee do Alpinista kosztuje około 60 USD, taniej chyba się nie znajdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez jakis czas chodzil po glowie niebieski SRPD41J1 ale nie bylem do konca przekonany co do umiejscowienia daty lub moze czegos innego ale na szczescie przez przypadek znalazlem SRPD99J1 i byla to przyslowiowa milosc od pierwszego wejrzenia🤩

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Paulus57 napisał(-a):

Na Aliexpressie bransoleta jubilee do Alpinista kosztuje około 60 USD, taniej chyba się nie znajdzie.

 

To akurat wiem, bo sam kupiłem i podawałem tu nawet do niej link ;)

 

Koledze akurat chodziło o ori bransę do Alpinista, która niestety swoje kosztuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.