Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 22.06.2021 o 13:22, adiblue2 napisał(-a):

Zapoznajemy się :)

 

To spb143? Czy jakaś inna wersja? Nie widziałem go jeszcze z indeksem na godzinie 3, dobrze to wygląda.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
To spb143? Czy jakaś inna wersja? Nie widziałem go jeszcze z indeksem na godzinie 3, dobrze to wygląda.

Tak, SPB143J1 z grudnia 2020.
Indeks jest taki jak w modelu SPB239J1.
Faktycznie na zdjęciach z sieci brak indeksu z lumą na godz 3.

Edit:
Z ciekawości sprawdziłem na chrono24.
Są oba warianty. Nie widzę też żadnej zależności regionalnej. Zarówno u dealerów japońskich, europejskich jak i amerykańskich można znależć oba warianty. Podejrzewam, że zmiana była związana z jakąś konkretną datą i te najnowsze już wszystkie mają indeks z lumą na godz3 tylko na niektórych ofertach nie zaktualizowano zdjęć.


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, adiblue2 napisał(-a):

(...) Podejrzewam, że zmiana była związana z jakąś konkretną datą i te najnowsze już wszystkie mają indeks z lumą na godz3 tylko na niektórych ofertach nie zaktualizowano zdjęć.

 

Ktoś wspominał w którymś z wątków, że zmieniła się norma ISO dla nurków, w obecnej muszą mieć marker na każdym indeksie godzinowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, dzyndzl napisał(-a):

Ktoś wspominał w którymś z wątków, że zmieniła się norma ISO dla nurków, w obecnej muszą mieć marker na każdym indeksie godzinowym.

Tak było i jest po aktualizacji normy ISO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajny ale chyba nie przemawia do mnie, na łapie może ze cztery razy, wnerwia mnie wskazówka sekundowa, w reszcie moich zegarków płynie a tu skacze :) no bo bateryjka, może ktoś chcę ??????????

DSC_2538.JPG

DSC_2542.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, marekvegas napisał(-a):

Od dziś pewnie częsty gość na nadgarstku.

Screenshot_2021-06-27-17-17-29-309_com.miui.gallery.jpg

Nowy nabytek? Ładny. Jak oceniasz jego grubość na nadgarstku, bo tu bywają kontrowersje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Nowy nabytek? Ładny. Jak oceniasz jego grubość na nadgarstku, bo tu bywają kontrowersje. 

Nowy. Co do grubości to nie mam żadnych zastrzeżeń. Bardzo dobrze leży. Pagani które mierzyłem było sporo grubsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz jajka będą perfekcyjnie ugotowane. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobre..... haha........... tylko wody nie zapomnijcie do jajców wlać, bo i najlepszy zegar nie pomoże hahaha  :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles
15 minut temu, KobyS0 napisał(-a):

dobre..... haha........... tylko wody nie zapomnijcie do jajców wlać, bo i najlepszy zegar nie pomoże hahaha  :) 

Jak kolega nie rozumie, że jajek nie gotuje się bez sikora za parę kafli na łapie to co robi na tym forum ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Noodles napisał(-a):

Jak kolega nie rozumie, że jajek nie gotuje się bez sikora za parę kafli na łapie to co robi na tym forum ;)

czytam forum i nie mam czasu na gotowanie jajek, jadam  w restauracjach... ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do jajek używam jajowara z lidla za 50 zł lub kostki za 250 , a w tym zegarku urzekła mnie "12" i krój czcionki, który pierwszy raz mnie uwiódł, jak kupiłem w zeszłym wieku Festine, która wtedy jeszcze była szwajcarska (na zdjęciu to ta obok w kolorze złotym).2af620ee8606bcd5861c12ad558460a8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Był już?
 
208444748_4261020103953842_9105838402365392952_n.jpg?_nc_cat=107%26ccb=1-3%26_nc_sid=825194%26_nc_ohc=tsSXZKR7NHYAX-q29Jf%26_nc_ht=scontent.fpoz5-1.fna%26tp=6%26oh=2bd4b77dc8e3df705962695999291656%26oe=60DFF6D4&key=fdeebcb7a954de9c50f2f01e7ea4b7f36d9ab6f6df2d71f5ac5233f0cc5380f8
Zastanawiałem się czy przymierzyć, ale doszedłem do wniosku, że nie będę kusił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Dziś już takich nie robio...

 

20210629_095952.thumb.jpg.9783c67946bc6a0c0562cd820a72946f.jpg

 

 

Edytowane przez Noodles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Miszkolc napisał(-a):

A to jaki koktail?

z dużych borówek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.