Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

Po prostu nie macie argumentów, żeby skomentować, podobnie jak, niektórzy nie mają pomysłu na ten zegarek. Wychodzi prosta rzecz, że niska cena to nie wszystko, ale spodziewam się, że sprowokowani spróbujecie przekonać, że taki zegarek to nawet do tenisówek pasuje. bo takie mamy czasy.

 

EDYTA: @MieszkoMieszko w punkt!

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Burns napisał(-a):

Zaczęły się kolorowe jarmarki i wiejski tuning. Normalnie nic mi do tego kto na czym nosi i co mu się podoba, ale skoro obnażacie się publicznie to wygląda to tak.

Odrestaurowany Fiat 125 z alusami od BMW 7 nie stanie się BMW 7 i zamiast +5 do zajebistości jest - 10 poniżej poziomu.

@clusca zamontowałeś świni siodło

 

Może mój małomiasteczkowy gust spłatał mi modowego psikusa, a może z uwagi na fakt, że częściej zakładam biały kask i kamizelkę ostrzegawczą, aniżeli garnitur lub marynarkę, a zegarek naprawdę mi się podoba, postanowiłem ubrać go w coś, co będzie bardziej casualowe i będzie pasować do jeansów, polo i trampek. Chciałbym się nim cieszyć więcej niż trzy razy do roku, kiedy ku uciesze mojej lepszej połowy i mojemu wszem i wobec okazywanemu niezadowoleniu, wbijam się w gajer i udaję kogoś, kim nie jestem.

 

Nie pokazałem tego zestawienia, bo taki pasek kupiłem i chciałem się za wszelka cenę pochwalić, aby na moment zapomnieć, że zmarnowałem ciężko zarobione pieniądze, ale dlatego że naprawdę mi się to combo podoba. Powiem więcej, ponieważ ten konkretny pasek jest za mały, zamówiłem właśnie drugi identycznym, tyle że już odpowiedniej długości. Może i "wieś tańczy i śpiewa", ale ma za to nieco mniej spięte od zatwardziałych mieszczuchów w tańcu pośladki ;)

 

Oczywiście szanuję Twoje zdanie i zapewniam, że zegar będzie z pewnością czasem lądował na czymś, co nie będzie ani odrestaurowanym Fiatem, ani alusem od Beemy serii 7. Wspomniałem wcześniej, że moim zdaniem to dość trudny zegarek do "paskowania". W zasadzie na pierwszy rzut oka, to pasuje mu jedynie coś bardzo eleganckiego. Jeżeli jednak można nosić Rolki na perlonie, to dlaczego nie spróbować przełamać stereotypów i nie dać denima zamiast oklepanego krokodyla, czy innego aligatora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, clusca napisał(-a):

 

Może mój małomiasteczkowy gust spłatał mi modowego psikusa, a może z uwagi na fakt, że częściej zakładam biały kask i kamizelkę ostrzegawczą, aniżeli garnitur lub marynarkę, a zegarek naprawdę mi się podoba, postanowiłem ubrać go w coś, co będzie bardziej casualowe i będzie pasować do jeansów, polo i trampek. Chciałbym się nim cieszyć więcej niż trzy razy do roku, kiedy ku uciesze mojej lepszej połowy i mojemu wszem i wobec okazywanemu niezadowoleniu, wbijam się w gajer i udaję kogoś, kim nie jestem.

 

Widzisz, w tym akapicie pies jest pogrzebany i sprowadza się do mojego pogrubionego stwierdzenia: "Wychodzi prosta rzecz, że niska cena to nie wszystko"

Czasem warto i trzeba stanąć z zegarkiem przed lustrem jak się wygląda, jak się człowiek nosi - oszczędzi to zakupów zegarków do pudełka, albo sromotnej porażki przez to, że cena była bdb.

Ja powoli z tego wyrosłem, albo wyrastam, żeby kupować nie tylko to co się podoba, ale to co się podoba i może pasować do siebie, ubioru a jak ktoś chce to i wizerunku.

Nie ma nic gorszego niż oszukiwanie samego siebie i sztukateria.

 

 

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Burns napisał(-a):

Lubię ten zegarek i ten mechanizm bo to już 28800 i nawet krawędzie mostków ma ładnie wykończone w porównaniu do 6r15. Jedynie małą datę zamieniłbym na normalną.

Mimo powyższego i bardzo korzystnej ceny wyprzedażowej powstrzymałem się od zakupu tego zegarka.

I teraz z Was Panowie normalnie leję!

Zaczęły się kolorowe jarmarki i wiejski tuning. Normalnie nic mi do tego kto na czym nosi i co mu się podoba, ale skoro obnażacie się publicznie to wygląda to tak.

Odrestaurowany Fiat 125 z alusami od BMW 7 nie stanie się BMW 7 i zamiast +5 do zajebistości jest - 10 poniżej poziomu.

@clusca zamontowałeś świni siodło

Mieszko ma więcej gustu np:

 

Oj Marcin, Ty znowu swoje. :lol:

 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

Oj Marcin, Ty znowu swoje. :lol:

 

Ty to se noś "Rolka na perlonie" a mnie pocałuj w tekst z tego filmiku 😅🤣

@mario1971filmik w pytę trafiłeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Burns napisał(-a):

Ty to se noś "Rolka na perlonie" a mnie pocałuj w tekst z tego filmiku 😅🤣

@mario1971filmik w pytę trafiłeś

Nie lubię za ciasno noszonych zegarków... Wiem, widziałem pokazywane Roleksy na perlonie u innych - niech sobie noszą na zdrowie! :)

 

Co do tej scenki z filmu - jakaś kara musi być za próby zabieranie szczęścia innym.  


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Burns napisał(-a):

Po prostu nie macie argumentów, żeby skomentować, podobnie jak, niektórzy nie mają pomysłu na ten zegarek. Wychodzi prosta rzecz, że niska cena to nie wszystko, ale spodziewam się, że sprowokowani spróbujecie przekonać, że taki zegarek to nawet do tenisówek pasuje. bo takie mamy czasy.

 

Odnoszę wrażenie, że każdy zegarek jest uniwersalny, jeśli jest drogi i takiego Submarinera można z powodzeniem do garnituru założyć. Im droższy, tym lepiej - takiego np. Richard Mille można w parze z frakiem przyodziać i nikt złego słowa nie powie. Spod białych mankietów mogą wtedy wystawać "wydziarane" dłonie, z czeluści kołnierzyka może wyłaniać się wytatuowana szyja aż po sam czubek głowy, ale ważne jest to, że ma się te parę setek tysięcy dolarów na łapie... a na nogach espadryle bez skarpet i spodnie powyżej kostek. Prawda jest taka, że konwenanse są po to, żeby je łamać. Wprawdzie ze smakiem, ale co ja tam mogę wiedzieć, jak ja zegarkowo na plasticzanych G-Shockach wychowany ;)

 

Burns, peace, ja się nikomu nie narzucam z tym zestawieniem, wierz albo nie, ale mi to Seiko w takiej właśnie konwencji naprawdę odpowiada :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz jakiś problem, z ceną, marką, logo ? Przypomnę więc, że jesteśmy w dziale Seiko, gdzie takie podziały nigdy nie powinny mieć miejsca. Stałeś się posiadaczem zegarka premium gdzie same Seiko go tak klasyfikuje i wycenia, czyli za chwilę obecną za ponad 4k i nawet w promocji 2,8 czy 0,8 bo to nie promocje stanowią o klasie zegarka. Ja tak samo skrytykuję Rolex Cellini, H.Moser & Cie czy twoje Seiko noszone na szmacie, albo na szmacie z jeansu.

To też już zapisałem: "ale spodziewam się, że sprowokowani spróbujecie przekonać, że taki zegarek to nawet do tenisówek pasuje. bo takie mamy czasy."

 

Kończę dywagacje z Tobą w typie: "Prawda jest taka, że konwenanse są po to, żeby je łamać. Wprawdzie ze smakiem, ale co ja tam mogę wiedzieć, jak ja zegarkowo na plasticzanych G-Shockach wychowany ;)"

bo to siebie masz przekonać do tego zegarka a nie mnie. Ja to kwituję jednym: trzeba było kupić bo promocja była. Jakie masz 2 pierwsze cyfry nr seryjnego ? 2017 ?(przypomnę, że ten sam zegarek wstąpił w  wersji przed liftem i po czyli v1 i v2).  Jak tak Ci zależało na tym zegarku, było kupić go 4 lata temu bez względu na cenę. Ta wyprzedaż z nocnika nie wzięła się znikąd, skoro nikt przez kilka lat w salonach po nie nie sięgał. Przypadek ? Czy może coś co Ty interpretujesz: "Wspomniałem wcześniej, że moim zdaniem to dość trudny zegarek do "paskowania". W zasadzie na pierwszy rzut oka, to pasuje mu jedynie coś bardzo eleganckiego." a inni uznali go jednak za mało przydatny ?

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, clusca napisał(-a):

 

Odnoszę wrażenie, że każdy zegarek jest uniwersalny, jeśli jest drogi i takiego Submarinera można z powodzeniem do garnituru założyć. Im droższy, tym lepiej - takiego np. Richard Mille można w parze z frakiem przyodziać i nikt złego słowa nie powie. Spod białych mankietów mogą wtedy wystawać "wydziarane" dłonie, z czeluści kołnierzyka może wyłaniać się wytatuowana szyja aż po sam czubek głowy, ale ważne jest to, że ma się te parę setek tysięcy dolarów na łapie... a na nogach espadryle bez skarpet i spodnie powyżej kostek. Prawda jest taka, że konwenanse są po to, żeby je łamać. Wprawdzie ze smakiem, ale co ja tam mogę wiedzieć, jak ja zegarkowo na plasticzanych G-Shockach wychowany ;)

 

Burns, peace, ja się nikomu nie narzucam z tym zestawieniem, wierz albo nie, ale mi to Seiko w takiej właśnie konwencji naprawdę odpowiada :)

Stare powiedzenie - kto bogatemu zabroni? - ma sens jednocześnie nie musząc być sensowne. Jak bogaty "zapajacuje" to jest twórczy, biedny wychodzi jedynie na idiotę. Richard Mille to tylko objaw starannie budowanego obłędu cenowego, robionego z iście zegarmistrzowską (sic!) precyzją. 

Zegarek ma cieszyć właściciela, ale wystawienie się z nim w publicznym miejscu wiąże się z oceną otoczenia. Gdy jest dobry pomysł, to może łamać konwenanse, tworzyć nowe standardy. Ważne by ocena nowej formy nie była zafałszowana przez wszechmocny pieniądz.

Podnoszenie własnej wartości poprzez kosztowne gadżety jest tylko nachalnym zwracaniem na siebie uwagi i kojarzy mi się z tym filmikiem ;) . 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mario1971 napisał(-a):

Neymar?

 

Post Malone :)

 

 

1 godzinę temu, Burns napisał(-a):

Jak tak Ci zależało na tym zegarku, było kupić go 4 lata temu bez względu na cenę.

 

Cztery lata temu to ja się zastanawiałem, czy dokupienie Casio GD-350 do już posiadanego DW-5600 nie będzie przesadą ;)

 

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciesz się zegarkiem i nie kombinuj za dużo bo przekombinujesz, to nie g-shock.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję założyć komisję dopuszczającą noszenie zegarka na danym pasku.

Zwłaszcza kolorowym (tak jak w przypadku kolorowych G).

 

A tolerancję każmy sobie wsadzić w D.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czego można chcieć więcej, szer. 42 mm, wys. 12,5 mm, L2L 48,8 mm, jedna z moich ulubionych kopert wreszcie w ludzkim rozmiarze 😍

 

DSC_0479.JPG


Sprawdź moją aktualną ofertę na: www.chroneo.pl 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem w SZUKAM ale może pasjonaci SEIKO szybciej mi odpowiedzą w tym wątku - szukam Seiko 5 SNK063J5 - męski z tarczą z arabskim cyferblatem, nowy lub używany, bez znaczenia, może ktoś z forumowiczów chce sprzedać lub podpowie gdzie można ten model kupić (znalazłem w Singapurze, ale może jest gdzieś w UE)? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

 

225a02430538cf3fmed.jpg

źródło fot. - ageb.net

 

Ps. jeżeli naruszam w jakiś sposób Regulamin, proszę o usunięcie wpisu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Miszkolc napisał(-a):

Zobacz może tutaj

 

Dziękuję, za info, niestety "In stock soon", szukam dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się spóźniłeś default_sad.png bo prawde mówiąc tak od niechcenia sprawdziłem jak wygląda (w twoim poście zdjęcie mi się nie wyświetla) i pomyślałem ,że może widziałeś, tylko cena ci nieodpowiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Za czytelne te wasze Seikacze. Dlatego firma najwyraźniej postanowiła coś z tym zrobić:

 

Screenshot_20210716-075515_Instagram.thumb.jpg.25138d23e6c55b0e2f3ed1d93712d717.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.