Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

Upatrz sobie jakiś model. który Ci się podoba i wtedy szukaj w dobrej cenie. Seiko nie jest marką, która robi np. 30% wyprzedaże. Niższe ceny, to raczej kwestia promocji sklepu, a nie producenta.

Szukasz czegoś konkretnego?

 

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Panowie gdzie można kupić oryginalne seikowe gumy do diverów? Np do mm200? Mastersinyime.pl? 

Panowie gdzie można kupić oryginalne seikowe gumy do diverów? Np do mm200? Mastersinyime.pl? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Noodles napisał(-a):

Panowie gdzie można kupić oryginalne seikowe gumy do diverów? Np do mm200? Mastersinyime.pl? 

 

w kraina-czasu też mają jakieś gumy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, SEI_pat_KO napisał(-a):

Igrzyskowy mint seikowy :D

 

 

szqt001_2.jpg

Fajne te kolory. Napiszesz o nim coś więcej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, pgmaster napisał(-a):

Fajne te kolory. Napiszesz o nim coś więcej?

 

Wygląd letniaka, jednak egzemplarz z IO Zimowych w Nagano z 1998r. Jakiś czas temu go nabyłem, tzw. leżak, rzadko używany, większość czasu spędził w pudle, trafił mi się fullset z niezapisaną kartą gw. Logo igrzysk na dekielku i etui. Fabrycznie nie obrotowy bezel, bransoleta nie wiem czy była na max 19,5cm nadgarstek... Ale to japończyk więc pewnie tak. Nie był numerowany, więc limitacja tylko na wydarzenie - IO w Nagano w 1998 r. To tak w skrócie 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alpinist zawsze na czasie. :) 

 

 

IMG_20210724_110437.jpg

 

IMG_20210724_110416.jpg

Edytowane przez Paulus57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Alpinist zawsze na czasie. :) 

 

Ale na gumie...? :unsure:


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Sol napisał(-a):

 

Ale na gumie...? :unsure:

Niezależnie od kontrowersji jakie to może budzić, zawsze to lepiej, niż fabryka dała ;) . Jak się "ubogacę", obiecuję kupić jubilee, ale z Aliexpressu. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz bardziej elegancka wersja paska. Skóra z nogi strusia z klinem pogrubiajacym i podszewka ze skóry crazy Horse. Przeszycie ciemno brązowa nicią i tylko dla podkreślenia czerwonej 12 mamy mały akcent czerwona nitka. Dajcie znać co myślicief6a6ffeff9a6b002c5c288c18d2038fd.jpgc367b96ead96337e6a945de0bdb7c0db.jpg363c3074d153f0d74f651c67d64de343.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek mega, ale dla mnie w tym zestawie za czarno. Ja bym celował tutaj w brązy albo szarości, z akcentami pod wskazówki lub czerwoną 12.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Panowie, czy te paski się czymś różnią? 

 

 
 
Bo mi ich support wmawia, że są robione pod inny ciężar koperty a jakoś nie chce mi się w to wierzyć. Wydaje mi się, że to standardowy typ paska seiko na szerokość 20mm? Czy źle mi się wydaje?
 
NNapisałem im, że mi do marinemastera potrzebny to odpisali coś takiego:
"The straps are made for a watch case thickness. If you order only based on the width, you might risk having a strap that is to thin for the case."
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak piszą, to pewnie grubość gumy albo samego karbowania się różni. Weź też pod uwagę, że jeżeli nie masz łapy jak średnio rozwinięty misio, to te paski są ekstremalnie długie. Ja ze swoim marnym 17.5cm w nadgarstku nie jestem w stanie ich nosić, bo wystaje mi dzyndzel długości kilku cm. 
Chociaż silikon mają genialnej miękkości.

Edytowane przez Gio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek super, ale obawiam się, że z ciemnobrązowym lub granatowym to by przegrał. Sama faktura, konstrukcja i przeszycie strzał w 10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.07.2021 o 14:07, MieszkoMieszko napisał(-a):

No to teraz bardziej elegancka wersja paska. Skóra z nogi strusia z klinem pogrubiajacym i podszewka ze skóry crazy Horse. Przeszycie ciemno brązowa nicią i tylko dla podkreślenia czerwonej 12 mamy mały akcent czerwona nitka. Dajcie znać co myślicief6a6ffeff9a6b002c5c288c18d2038fd.jpgc367b96ead96337e6a945de0bdb7c0db.jpg363c3074d153f0d74f651c67d64de343.jpg

Czerwień  niepotrzebna. Jak dla mnie pasek o ciekawej fakturze w jednolitym kolorze ciemno-brązowym jest optymalnym wyborem (mimo braku tego koloru w zegarku). Nie zawsze oczywiste nawiązanie do barw na tarczy daje optymalny efekt, ale to subiektywna ocena (o którą zresztą prosiłeś). 

Edytowane przez Paulus57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być w tym część prawdy, bo od któregoś roku lub od któregoś zegarka te sylikony pojawiły się z zatopioną w sylikon stalową tulejką. Bez stalowej tulejki w pasku gumowym a jeszcze bardziej w sylikonowym możliwa jest podobno sytuacja, że sylikon od naprężenia ścieśni się na szerokość między uszami co w dalszych następstwach spowoduje również samo wyjęcie teleskopu z otworów w uszach. Niby słabo wyobrażalna sytuacja, ale przeczytałem o tym w kilku miejscach na różnych forach więc widocznie się zdarza i zegarek ląduje na glebę.

4 godziny temu, Noodles napisał(-a):

Panowie, czy te paski się czymś różnią? 

 

 
 
Bo mi ich support wmawia, że są robione pod inny ciężar koperty a jakoś nie chce mi się w to wierzyć. Wydaje mi się, że to standardowy typ paska seiko na szerokość 20mm? Czy źle mi się wydaje?
 
NNapisałem im, że mi do marinemastera potrzebny to odpisali coś takiego:
"The straps are made for a watch case thickness. If you order only based on the width, you might risk having a strap that is to thin for the case."
 

 

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles
5 minut temu, Burns napisał(-a):

Może być w tym część prawdy, bo od któregoś roku lub od któregoś zegarka te sylikony pojawiły się z zatopioną w sylikon stalową tulejką. Bez stalowej tulejki w pasku gumowym a jeszcze bardziej w sylikonowym możliwa jest podobno sytuacja, że sylikon od naprężenia ścieśni się na szerokość między uszami co w dalszych następstwach spowoduje również samo wyjęcie teleskopu z otworów w uszach. Niby słabo wyobrażalna sytuacja, ale przeczytałem o tym w kilku miejscach na różnych forach więc widocznie się zdarza i zegarek ląduje na glebę.

 

Dzięki za info. Support potwierdził, że te stalowe tulejki są w obu zalinkowanych paskach. Więc wydaje mi się, że one niczym się nie różnią i są uniwersalną "czarną gumą seiko 20mm". Anyways jakie polecacie gumy do seikaczy żeby grube teleskopy weszły? Crafter blue nie chcę bo są za grube dla mnie. Uncle seiko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do głosowania, Seiko też mamy😀

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Noodles napisał(-a):

Dzięki za info. Support potwierdził, że te stalowe tulejki są w obu zalinkowanych paskach. Więc wydaje mi się, że one niczym się nie różnią i są uniwersalną "czarną gumą seiko 20mm". Anyways jakie polecacie gumy do seikaczy żeby grube teleskopy weszły? Crafter blue nie chcę bo są za grube dla mnie. Uncle seiko?

Wujek podobno zmienił mieszankę i jest spoko bo wcześniej równie dobrze można było kupić chińską oponę, ale aj spróbuję dopiero po wakacjach. Kup i daj znać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles
11 minut temu, Burns napisał(-a):

Wujek podobno zmienił mieszankę i jest spoko bo wcześniej równie dobrze można było kupić chińską oponę, ale aj spróbuję dopiero po wakacjach. Kup i daj znać 

Chyba jednak spróbuję z OEM od seiko. Są bardzo wygodne. Jak będzie wtopa wtedy od wujasa zaciągnę wafla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Noodles napisał(-a):

Chyba jednak spróbuję z OEM od seiko. Są bardzo wygodne. Jak będzie wtopa wtedy od wujasa zaciągnę wafla.


Zawsze możesz urżnąć końcówkę 😉 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.