Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Noodles

@Jash

 

A jak z Twojego doświadczenia wypada spasowanie endlinków w innych markach do 10 kpln? 20k? Oris ma zintegrowaną bransę to wiem....Omega?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Omegę to tylko u kolegów na rękach oglądam ale nie przypominam sobie żeby coś było nie tak. Oris nie ma zintegrowanych bransolet, nietypowe owszem w Aquisach czy TT1 i TT3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Jash napisał(-a):

Jak dla mnie ani Alpinist ani Sumo poziomu nie trzymają. Alpinist ma na wewnętrznym ringu luz około pół mm, zawsze. Czy kiedyś miał nie wiem, faktem jest, że jest ogrom zegarków tańszych i droższych, które tego nie mają. Sumo....to samo co każde SEIKO z chapter ringiem. Prawie każda sztuka skoszona. Ostatnio w TT oglądałem tę wersję z pepsi bezelem to 60 minuta na chapter ringu była wglądem indeksu godziny 12 przesunięta w prawo o ponad połowę jego grubości. Dla mnie to już zakrawa na kpinę z klienta. No, ale ja nim na szczęście nie jestem :D i być już nie zamierzam. Pewne niedoskonałości jestem w stanie zaakceptować, ale nie to co robi SEIKO. QC to chyba tylko na planie pomieszczeń w fabrykach mają.

 

napisałem odnosząc się do pieniędzy "że obecne Sumo i Alpinisty to ostatni bastion zegarków za rozsądne pieniądze"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash
 
napisałem odnosząc się do pieniędzy "że obecne Sumo i Alpinisty to ostatni bastion zegarków za rozsądne pieniądze"

To Sumo Pepsi aka Padi aka SPB181 kosztuje prawie 4pln. Mam za to nurka Certiny w którym wszystko jest tip top. Może jest konstrukcyjnie prosta jak cep w stosunku do Sumo ale kupując nie masz stresu, czy przyjdzie ścięta czy Ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, SLAWEK 01 napisał(-a):

🤣

Straszne historie....😂😂😂

 

20210807_174517.jpg

Miałem te, nawet niektóre kilka razy i oddałem, wszystko krzywe 🤭 

Na Twoich też padaka 😝
 

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Jash napisał(-a):


To Sumo Pepsi aka Padi aka SPB181 kosztuje prawie 4pln. Mam za to nurka Certiny w którym wszystko jest tip top. Może jest konstrukcyjnie prosta jak cep w stosunku do Sumo ale kupując nie masz stresu, czy przyjdzie ścięta czy Ok emoji23.png

4 nadal brzmi lepiej niż 6,5 = wszystko to samo, obudowa inna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.06.2021 o 11:30, Lincoln Six Echo napisał(-a):

https://scontent.fpoz4-1.fna.fbcdn.net/v/t1.6435-9/202855433_10159762730052052_3493901760361356162_n.jpg?_nc_cat=105&ccb=1-3&_nc_sid=825194&_nc_ohc=YI8fH7WScBMAX8YoIlF&_nc_ht=scontent.fpoz4-1.fna&oh=6179ae69dae167187e3f8d92e7fca0b0&oe=60D8DD70

 

Chyba standardowa zagrywka Seiko, czyli wersja kastrat najczęściej wrzucanej tu przez powyższego usera wersji full

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pięć seikaczy: vintage LM, dwa klasyczne youngtimery (SARB035 i SKX 009), jedną piątkę i jednego współczesnego divera (SPB143). Poza LM wszystkie mają jakieś niedoróbki. Im droższe, tym ich mniej. Wszystkie, poza vintage, kupowałem jako nowe. Na wszystkich, poza tym najnowszym (póki co) sporo bym prawdopodobnie zarobił przy odsprzedaży.
Dlaczego tak jest? IMO po pierwsze żaden normalny użytkownik tych niedoróbek nie zauważa.
Po drugie - WAŻNIEJSZE - te zegarki swoim CHARAKTEREM mogłyby obdarować po pięciu konkurentów i dalej miałyby go bardzo dużo.
Czy to fajne, że Seiko leci w kulki z klientami? Nie bardzo. Ale czy fajna jest polityka cenowa czy dystrybucyjna Rolexa, Omegi…?
Na koniec i tak decyduje popyt. A ten jest. I d*pa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenie super, nie mam zastrzeżeń.

 

P.S. No może do pudełka które jest takie same jak we wszystkich "5"...

 

 

20210809_150623-01.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles
Godzinę temu, pgmaster napisał(-a):

Pierwsze wrażenie super, nie mam zastrzeżeń.

 

P.S. No może do pudełka które jest takie same jak we wszystkich "5"...

 

 

20210809_150623-01.jpeg

 

Gratuuję zakupu, niech się dobrze nosi :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.07.2021 o 14:27, clusca napisał(-a):

Pasek, jak i samo zestawienie, to dla mnie strzał w dziesiątkę.

Co to za pasek i gdzie można taki kupić? Z góry dzięki za jakiegoś linka.

Edytowane przez ovi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.08.2021 o 15:13, pgmaster napisał(-a):

Pierwsze wrażenie super, nie mam zastrzeżeń.

 

P.S. No może do pudełka które jest takie same jak we wszystkich "5"...

 

 

20210809_150623-01.jpeg

Kupię sobie taki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, ovi napisał(-a):

Co to za pasek i gdzie można taki kupić? Z góry dzięki za jakiegoś linka.

 

To produkcja "forumowa" :) Mam taki na zbyciu, jakby coś, bo jak pisałem wcześniej, jest za krótki dla mnie do tego zegarka (żeby nie było, zamówiony jest już nowy, dłuższy ;) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złe spasowanie bezela? A w czym sprawa? Ten model rozwiązuje ten problem. Ściąć od dołu trójkącik i teraz szukajcie sobie, czy jest OK ;) . 

 

Ale model i tak ładny (SRPG13K1). Kupiłbym nawet krzywy (za odpowiednie pieniądze). 

Fotka zapożyczona z netu. 

 

 

SRPG13K1.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles
19 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Złe spasowanie bezela? A w czym sprawa? Ten model rozwiązuje ten problem. Ściąć od dołu trójkącik i teraz szukajcie sobie, czy jest OK ;) . 

 

Ale model i tak ładny (SRPG13K1). Kupiłbym nawet krzywy (za odpowiednie pieniądze). 

Fotka zapożyczona z netu. 

 

 

SRPG13K1.png

 

W tym problem spasowania czy centrowania wgl odpada, bo bezel działa w obie strony i nie klika (jest oporowy, jak w Vostokach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem trzy nowe Seiko w przedziale około 1k$ i żaden nie był idealny. W każdym lekko kopnięty chapter ring, luzy na endlinkach, w jednym wskazówki źle ustawione. Mimo tych wad ciężko mi znaleźć było fajniejsze zegarki niż spb143 czy willard nowy, w przedziale do poziomu cenowego Tudora. Albo to akceptujemy albo nie. Dla mnie niestety za dużo wad, ale głównie bransa i mechanizm mało dokładny mi przeszkadzał, wiec się pożegnaliśmy. Nie ukrywam, że chętnie bym sla017 przygarnął, ale Seiko za tę cenę odpada. Fajna marka, ale niestety qc leży i wielu klientów skutecznie zniechęcili już pewnie. Ja powrotu nie planuję. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka Seiko, wszystkie divery 009, Batman, Samurai'a pewnie nie raz je tu, bądź w innych wątkach prezentowałem i nie mam z nimi najmniejszych problemów o których mowa, a może zwyczajnie bardzo lubię tą markę i na bank będzie ich więcej 😉

Pozdrawiam wszystkich miłośników marki, a szczególnie diverow. 

20210811_140508.jpg

20210428_180216.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Noodles napisał(-a):

 

W tym problem spasowania czy centrowania wgl odpada, bo bezel działa w obie strony i nie klika (jest oporowy, jak w Vostokach

Potraktowałeś moją wypowiedź zbyt dosłownie. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.07.2021 o 10:34, Macmac napisał(-a):

... Powiem tylko, że Omega kiedyś na pewno pudełko opuści, a SBDX zostanie :).

 

PUL_4675.jpg

Nie dziwię się.  


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przychylę się do głosów tolerancyjnych. Trochę Prospexów i 5 przewinęło się przez moją gablotkę i jakość ich wykonania zawsze była na bardzo dobrym poziomie, a wady jakie miały, były tak naprawde niezauważalne w codziennym życiu. To tak jak z kropką od kawy na granatowej koszuli, nikt jej nie zauważa prócz właściciela. Całość przypomina mi dyskusje czy w Benku sekundnik trafia w indeksy. W żadnym idealnie nie trafia, ale to i tak zaje...ty zegarek. To samo się dotyczy np. mojego Monstera, "kocham" go więc nie szukam w nim wad, wystarczy, że działa i jest mój

8dbbd4d9af4122fa6304b5fdb52e589b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.