Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Miszkolc napisał(-a):

Przychylę się do głosów tolerancyjnych. Trochę Prospexów i 5 przewinęło się przez moją gablotkę i jakość ich wykonania zawsze była na bardzo dobrym poziomie, a wady jakie miały, były tak naprawde niezauważalne w codziennym życiu. To tak jak z kropką od kawy na granatowej koszuli, nikt jej nie zauważa prócz właściciela. Całość przypomina mi dyskusje czy w Benku sekundnik trafia w indeksy. W żadnym idealnie nie trafia, ale to i tak zaje...ty zegarek. To samo się dotyczy np. mojego Monstera, "kocham" go więc nie szukam w nim wad, wystarczy, że działa i jest mój emoji3.png

Nie zgadzam się z tym, miałem takiego co trafiał idealnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Miszkolc napisał(-a):

Przychylę się do głosów tolerancyjnych. Trochę Prospexów i 5 przewinęło się przez moją gablotkę i jakość ich wykonania zawsze była na bardzo dobrym poziomie, a wady jakie miały, były tak naprawde niezauważalne w codziennym życiu. To tak jak z kropką od kawy na granatowej koszuli, nikt jej nie zauważa prócz właściciela. Całość przypomina mi dyskusje czy w Benku sekundnik trafia w indeksy. W żadnym idealnie nie trafia, ale to i tak zaje...ty zegarek. To samo się dotyczy np. mojego Monstera, "kocham" go więc nie szukam w nim wad, wystarczy, że działa i jest mój emoji3.png

Lepiej bym tego nie ujął 😉

Pozdrawiam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Miszkolc napisał(-a):

Przychylę się do głosów tolerancyjnych. Trochę Prospexów i 5 przewinęło się przez moją gablotkę i jakość ich wykonania zawsze była na bardzo dobrym poziomie, a wady jakie miały, były tak naprawde niezauważalne w codziennym życiu. To tak jak z kropką od kawy na granatowej koszuli, nikt jej nie zauważa prócz właściciela. Całość przypomina mi dyskusje czy w Benku sekundnik trafia w indeksy. W żadnym idealnie nie trafia, ale to i tak zaje...ty zegarek. To samo się dotyczy np. mojego Monstera, "kocham" go więc nie szukam w nim wad, wystarczy, że działa i jest mój emoji3.png

Nie mam złych doświadczeń z zegarkami Seiko. Mam 3, miałem jeszcze jeden (może za mało by wyciągać wnioski?), ale dałem go bratu, bo kinetic to nie mechanizm dla mnie (za dużo mam zegarków). Z żadnym nie miałem problemu, no może poza pierwszym rozruchem wzmiankowanego kinetica. To tak, tytułem wprowadzenia. 

Uważam, że tragicznym pomysłem na życie jest drobiazgowość. Potrafi obrzydzić wszystko. Polecam młodszym kolegom, którzy jeszcze nie znaleźli sposobu jak żyć. Drobiazgowość także w przypadku zegarków, to fatalny pomysł. Według mnie najlepszym sposobem kolekcjonowania jest metoda - ciesz się i nie oglądaj przez lupę. Dlatego też popieram zdanie Kolegi Miszkolc. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Nie mam złych doświadczeń z zegarkami Seiko. Mam 3, miałem jeszcze jeden (może za mało by wyciągać wnioski?), ale dałem go bratu, bo kinetic to nie mechanizm dla mnie (za dużo mam zegarków). Z żadnym nie miałem problemu, no może poza pierwszym rozruchem wzmiankowanego kinetica. To tak, tytułem wprowadzenia. 

Uważam, że tragicznym pomysłem na życie jest drobiazgowość. Potrafi obrzydzić wszystko. Polecam młodszym kolegom, którzy jeszcze nie znaleźli sposobu jak żyć. Drobiazgowość także w przypadku zegarków, to fatalny pomysł. Według mnie najlepszym sposobem kolekcjonowania jest metoda - ciesz się i nie oglądaj przez lupę. Dlatego też popieram zdanie Kolegi Miszkolc. :) 

W punkt kolego 😉

Ja mam plan na kolejne trzy, niestety nie stać mnie na egzemplarze za kilkanaście k. ale jakieś Tuna, stary Monster I w przyszłości Willard... zobaczymy, ale mam podobnie jak Ty, zawsze po drodze stanie "coś "😂

 

Edytowane przez SLAWEK 01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam raptem jedno Seiko i mimo, że bransoleta mogła by być lepsza, podobnie jak wykończenie koperty to polubiłam go od pierwszego przymierzenia. I nie wykluczam zakupu kolejnych Seiko - na pojawienie się jednego w krajowej dystrybucji czekam, a wolę z krajowej, bo w nim jest parę elementów, które mogą się Seiko nie zgrać 😉

IMG_20210814_192038.jpg


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, SLAWEK 01 napisał(-a):

No nie, ciekawe....

 

Tylko na Tajlandię, są dość barwne no i tak... ciekawe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, SEI_pat_KO napisał(-a):

 

Tylko na Tajlandię, są dość barwne no i tak... ciekawe :)

Szkoda, ciekawie wygląda zestawienie kolorów w poszczególnych egzemplarzach w zasadzie we wszystkich pięciu. Tak ze zdjęcia to Monster z jasnego błękitu po intensywny niebieski ku bezelowi wygląda zacnie, chyba na niego bym postawił w pierwszej kolejności 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, SEI_pat_KO napisał(-a):

 

Tylko na Tajlandię, są dość barwne no i tak... ciekawe :)

 

Zastanawia mnie dlaczego akurat Tajlandia (po raz nie pierwszy)?

Wie ktoś?


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Sol napisał(-a):

 

Zastanawia mnie dlaczego akurat Tajlandia (po raz nie pierwszy)?

Wie ktoś?

Bo to największy rynek zbytu dla Seiko.

Na tyle udany pakiet, że mógłbym go przyjąć w całości bez wybrzydzania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

A czy Seiko w Tajlandii nie ma czasem fabryk i jakiegoś centrum projektowego?

A ja tam myślę, że zwyczajnie turyści w Tajlandii lubią sobie kupić coś kolorowego na pamiątkę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Paulus57 napisał(-a):

A ja tam myślę, że zwyczajnie turyści w Tajlandii lubią sobie kupić coś kolorowego na pamiątkę. 

To źle myślisz, bo te zegarki z reguły wyprzedane są w pierwszej dobie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles
32 minuty temu, Burns napisał(-a):

To źle myślisz, bo te zegarki z reguły wyprzedane są w pierwszej dobie. 

 

Co tylko potwierdza tezę, że ile by nie naklepali tych sikorów to im na pniu schodzi. Kto by się przejmował w takim układzie luzami na endlinkach, nie centrującym bezelem czy innymi.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Burns napisał(-a):

To źle myślisz, bo te zegarki z reguły wyprzedane są w pierwszej dobie. 

Rozumiem, że pierwsze 24h "for native only"? ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Burns napisał(-a):

Bo to największy rynek zbytu dla Seiko.

Na tyle udany pakiet, że mógłbym go przyjąć w całości bez wybrzydzania.

 

Nie do wiary 🙂😉

Edytowane przez Marak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Marak napisał(-a):

 

Nie do wiary 🙂😉

Za darmo, oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Burns napisał(-a):

Bo to największy rynek zbytu dla Seiko.

 

19 godzin temu, Burns napisał(-a):

To źle myślisz, bo te zegarki z reguły wyprzedane są w pierwszej dobie. 

 

Czyli Tajlandia to taki bogaty kraj, czy mieszkają tam sami Seiko-maniacy i biorą jak leci?

 


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś dotarł do mnie mail z WATCH OUTZ, że zbierają pre-ordery na trzy limitowane edycje Grand Seiko: SBGA451, SBGA453, SBGA455. 

Mnie niestety nie stać, ale może to zainteresuje Kolegów z grubszymi portfelami, albo przynajmniej cierpliwszymi ;) , i skorzystają z oferty. Cenę można poznać, po wysłaniu zapytania do sklepu (już to brzmi groźnie). 

Poniżej trzy zdjęcia reklamowe jakie otrzymałem od nadawcy. 

 

 

proxy.jpg

proxy (1).jpg

proxy (2).jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Panowie czy to jest nornalne, że bezele w nurkach Seiko   po zanurzeniu w słodkiej wodzie (do mycia) zaczynają się "łatwo" obracać?  Jak wyschnie to większy opór wraca.

Edytowane przez Noodles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Noodles napisał(-a):

Panowie czy to jest nornalne, że bezele w nurkach Seiko   po zanurzeniu w słodkiej wodzie (do mycia) zaczynają się "łatwo" obracać?  Jak wyschnie to większy opór wraca.

 

Pewnie sucho pod bezelem i ciężko się obraca. kropla oleju maszynowego pod bezel i różnicy nie będzie.

Edytowane przez Macmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HaveFun
2 godziny temu, Noodles napisał(-a):

Panowie czy to jest nornalne, że bezele w nurkach Seiko   po zanurzeniu w słodkiej wodzie (do mycia) zaczynają się "łatwo" obracać?  Jak wyschnie to większy opór wraca.

 

Ja miałem tak w tuńczyku w skx cały czas luźno chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.