Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, Dorian06 napisał(-a):

Brachu, on ma dożywocie. Znaczy pójdzie jako ostatni. 

Kurde, ale szybko Cię ulokowałem ( i nawet like nie dostałem), znaczy produkt ;) naprawdę mistrzostwo, ale kiedy zdążyłeś zmienić branse ?

W dniu 20.08.2021 o 18:24, Noodles napisał(-a):

Panowie czy to jest nornalne, że bezele w nurkach Seiko   po zanurzeniu w słodkiej wodzie (do mycia) zaczynają się "łatwo" obracać?  Jak wyschnie to większy opór wraca.

W większości bezeli jest uszczelka stabilizująca, woda daje poślizg, umycie w okynie do naczyń jej nie szkodzi, ale może być przesuszona. Jeśli chcesz posmarować to tylko smar sylikonowy (np. do uszczelek samochodowych w drzwiach)

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Burns napisał(-a):

Kurde, ale szybko Cię ulokowałem ( i nawet like nie dostałem), znaczy produkt ;) naprawdę mistrzostwo, ale kiedy zdążyłeś zmienić branse ?  ...

Zegar zostaje. :P

Kajdan zmieniłem odrazu. Oryginał leży w foliach. Nawet nie wiem jakiej jest jakość.  Niestety w SK5 są cieńsze teleskopy i mniejsze 😲 otwory na nie. Musiałem przyginać oryginalne maskownice od SKX.  :(


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Dorian06 napisał(-a):

I jest.

A bransoleta była już taka? Czy z skx-a?😀

 

Edycja: już przeczytałem....

Edytowane przez oprzemyslaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, cepiano napisał(-a):

A gdzie kupiony?

Nie będę robił "reklamy". Generalnie duży sklep internetowy a przy okazji sklep stacjonarny w Polsce. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles
3 godziny temu, Jash napisał(-a):

Seigaiha LE czy jakoś tak default_wink.png

6cca78df4a6026b05f130d47775780b7.jpg&key=0997f6a263abb55d8bc0aba834ff1e7f0eb00f06b4cf5d695dbdbedbe63c68f0

Stylóweczka co najmniej dyskusyjna ale bardziej mnie latające endlinki.... A walić to. Miłego wieczoru wszystkim 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Dorian06 napisał(-a):

Nie będę robił "reklamy". Generalnie duży sklep internetowy a przy okazji sklep stacjonarny w Polsce. 

PW jest rozwiązaniem a tak to... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanko mam do Was. 

Ostatnio podczas rozmowy z dyrektorem po spotkaniu temat zszedł na zegarkowy :D A że wiedział, że co nieco jestem w temacie zarzucił mi case jaki wybrać zegarek bo chce sobie wymienić.

Obecnie nosi GSa kwarcowego (sorry, ale nie znam referencji), nie jest więc totalnym laikiem zegarkowym.

Wstępnie mu zaproponowałem SBDC139 oraz SBDC103 ponieważ chce teraz mechanika. 

 

Jak sądzicie dobre wybory? Może mi coś umknęło i jest jeszcze inna opcja? 

139 to rocznicówka zaś 103 to wersja butikowa, więc obie na swój sposób unikatowe i wyjątkowe. Nie chce mu polecać masówki.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, gniewko napisał(-a):

Panowie pytanko mam do Was. 

Ostatnio podczas rozmowy z dyrektorem po spotkaniu temat zszedł na zegarkowy :D A że wiedział, że co nieco jestem w temacie zarzucił mi case jaki wybrać zegarek bo chce sobie wymienić.

Obecnie nosi GSa kwarcowego (sorry, ale nie znam referencji), nie jest więc totalnym laikiem zegarkowym.

Wstępnie mu zaproponowałem SBDC139 oraz SBDC103 ponieważ chce teraz mechanika. 

 

Jak sądzicie dobre wybory? Może mi coś umknęło i jest jeszcze inna opcja? 

139 to rocznicówka zaś 103 to wersja butikowa, więc obie na swój sposób unikatowe i wyjątkowe. Nie chce mu polecać masówki.

 

 

Moja osobista uwaga jest taka, że skoro gość nosi GS, to wskazane modele stylistycznie raczej średnio mu będą pasować.

 

 

14 godzin temu, Jash napisał(-a):

Seigaiha LE czy jakoś tak default_wink.png

6cca78df4a6026b05f130d47775780b7.jpg&key=0997f6a263abb55d8bc0aba834ff1e7f0eb00f06b4cf5d695dbdbedbe63c68f0

 

Fajny garniak.

Edytowane przez Gio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Gio napisał(-a):

 

Moja osobista uwaga jest taka, że skoro gość nosi GS, to wskazane modele stylistycznie raczej średnio mu będą pasować.

 

Zapomniałem dodać budżet do około 7000 zł. Taki styl mu odpowiadał jak rozmawialiśmy.

Każdy widocznie lubi czasami coś zmienić. Nurek z GS to już całkiem inna półka cenowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech dozbiera i kupi MM300, jezeli chcemy uniknąć rozczarowania, że trafi na niedoróbki.

Ew. może zagrać o MM200 zielonego lub coś podobnego jak biedamas v2, Alpinist z paskami jest spoko.

 

 

P_20210821_200509.jpg

P_20210821_200639.jpg

P_20210821_200515.jpg

P_20210821_200622.jpg

P_20210821_200658.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles
Godzinę temu, gniewko napisał(-a):

Panowie pytanko mam do Was. 

Ostatnio podczas rozmowy z dyrektorem po spotkaniu temat zszedł na zegarkowy :D A że wiedział, że co nieco jestem w temacie zarzucił mi case jaki wybrać zegarek bo chce sobie wymienić.

Obecnie nosi GSa kwarcowego (sorry, ale nie znam referencji), nie jest więc totalnym laikiem zegarkowym.

Wstępnie mu zaproponowałem SBDC139 oraz SBDC103 ponieważ chce teraz mechanika. 

 

Jak sądzicie dobre wybory? Może mi coś umknęło i jest jeszcze inna opcja? 

139 to rocznicówka zaś 103 to wersja butikowa, więc obie na swój sposób unikatowe i wyjątkowe. Nie chce mu polecać masówki.

 

https://www.zegarek.net/zegarki-seiko/zegarek-spb151j1?gclid=CjwKCAjw1JeJBhB9EiwAV612y_cj0QfhMmn_3lLgEt7FQjzQ7epU-SxF7A6acSvYy0TqF8rZS4ezbhoCqcAQAvD_BwE

 

Albo jak pisze Burns - niech hefé dozbiera do Marinemastera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MM300 odpada bo to 2x budżet.

 

Jest jakaś różnica w jakości pomiędzy SBDC133 (MM200) a SBDC139? Nie wiem tylko czy zieleń przejdzie, musiał bym dopytać.

Edytowane przez gniewko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może coś z linii Sharp Edged by mu stykło? 

SPB225J1.png

 

SPB217J1.png

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem dziś chwilę z dyrem i na placu boju zostaną 133 i 139. Czyli MM200 vs bieda-62MAS v2. Która opcja wg. was jest ciekawsza i bardziej warta zakupu?

Pytałem go czy może być Willard, ale tutaj widziałem po minie, że raczej NIE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Tu nie ma złego wyboru. Biedamas będzie ciut mniejszy. Technicznie to są takie same zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, gniewko napisał(-a):

Rozmawiałem dziś chwilę z dyrem i na placu boju zostaną 133 i 139. Czyli MM200 vs bieda-62MAS v2. Która opcja wg. was jest ciekawsza i bardziej warta zakupu?

Pytałem go czy może być Willard, ale tutaj widziałem po minie, że raczej NIE.

numerków nie pomyliłeś przypadkiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Burns napisał(-a):

numerków nie pomyliłeś przypadkiem ?

 

No chyba nie. SBDC139 - bieda-62MAS biała limitka rocznicowa 140 lecie oraz SBDC133 - MM200 limitka rocznicowa 140 lecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no spoko, tylko, że z takimi ref. nie kupi w PL bo to na rynek JP, tutaj w EU trzeba szukać tego samego pod oznaczeniem zaczynającym się się od SPB (spb213j1)

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, gniewko napisał(-a):

...  Czyli MM200 vs bieda-62MAS v2. Która opcja wg. was jest ciekawsza i bardziej warta zakupu?  ...

BiedaMas. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasugerować mu zakup z rynku JP czy EU? Ma to jakieś znaczenie np. w kwestii jakości wykończenia czy to tylko kwestia oznaczenia rynku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.