Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, rafi napisał(-a):


Nie cały, ale jednak obejrzałem. Tak czy inaczej nic by to nie zmieniło, bo bez oglądania wiem, że nie sprawiałoby mi radości noszenie zegarka, którego projekt jest niemal 1:1 zerżnięty od kogoś.

Nie jest też zapewne przypadkiem, że autor filmu wielokrotnie wspomina o „x-factor”, który Seiko ma, a SM nie. Przypadek? Nie sądzę ;)

Są różnice, inny bezel, inne wskazówki, ale że pomysł mocno zapożyczony? Przecież, mimo wszystko, ślepy nie jestem. ;) Szkoda, że Seiko nie zawsze gwarantuje jakości wykonania adekwatnej do znacznie wyższej ceny. Seiko dla bogatszych, SM dla tych chcieliby a nie mogą i dla tych którzy praktykują zasadę - best value for money.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Paulus57 napisał(-a):

Są różnice, inny bezel, inne wskazówki, ale że pomysł mocno zapożyczony? Przecież, mimo wszystko, ślepy nie jestem. ;) Szkoda, że Seiko nie zawsze gwarantuje jakości wykonania adekwatnej do znacznie wyższej ceny. Seiko dla bogatszych, SM dla tych chcieliby a nie mogą i dla tych którzy praktykują zasadę - best value for money.  

 

Przeczytaj to co sam napisałeś od końca, wytłumaczy naginanie rzeczywistości pod siebie. Seiko zrobiło to samo co X lat temu w miarę spoko cenie adekwatnej co X lat temu (idzie w sieci znaleźć opracowania z przeliczeniem tamtych zarobków do obecnych i cen tamtych zegarków do obecnych). Ciebie nadal coś piecze i za wszelką cenę próbujesz przeforsować, że Chińczyk na chińskich skradzionych skanerach 3d i drukarkach 3d, oraz na obrabiarkach z demobilu potrafi odtworzyć coś taniej.

Nie stać mnie na markę XX za XXXXX to biegam z Casio za stówę a nie dorabiam teorii do podrób, zżynek, inspiracji i innych fenomenalnych słów jakie macie na podróbę / fake !

"Seiko dla bogatszych", zaraz biegnę z tym hito-farmazonem dla kumpli z działu Rolex, zrobią w gacie z wrażenia ( w rzeczywistości ze strachu 🤣). W przeciwieństwie do Rolexa, Seiko nie zapomniało o biedakach w cerowanych skarpetach - robi Seiko 5 za 700zł, żeby podrób nie kupowali (z tym samym mechanizmem co w podróbach - legalnie).

 

Widzę, że bawicie się tam całkiem dobrze i nawet wam nie przeszkadzamy - nic tylko brać, najlepiej na kilogramy.

 

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Burns napisał(-a):

 

Przeczytaj to co sam napisałeś od końca, wytłumaczy naginanie rzeczywistości pod siebie. Seiko zrobiło to samo co X lat temu w miarę spoko cenie adekwatnej co X lat temu (idzie w sieci znaleźć opracowania z przeliczeniem tamtych zarobków do obecnych i cen tamtych zegarków do obecnych). Ciebie nadal coś piecze i za wszelką cenę próbujesz przeforsować, że Chińczyk na chińskich skradzionych skanerach 3d i drukarkach 3d, oraz na obrabiarkach z demobilu potrafi odtworzyć coś taniej.

Nie stać mnie na markę XX za XXXXX to biegam z Casio za stówę a nie dorabiam teorii do podrób, zżynek, inspiracji i innych fenomenalnych słów jakie macie na podróbę / fake !

"Seiko dla bogatszych", zaraz biegnę z tym hito-farmazonem dla kumpli z działu Rolex, zrobią w gacie z wrażenia ( w rzeczywistości ze strachu 🤣). W przeciwieństwie do Rolexa, Seiko nie zapomniało o biedakach w cerowanych skarpetach - robi Seiko 5 za 700zł, żeby podrób nie kupowali (z tym samym mechanizmem co w podróbach - legalnie).

 

Widzę, że bawicie się tam całkiem dobrze i nawet wam nie przeszkadzamy - nic tylko brać, najlepiej na kilogramy.

 

Cóż styl wypowiedzi daleki od moich standardów. Każdy niech żyje jak chce, dopóki nie łamie prawa, które zresztą niekoniecznie musi wspierać moralność albo sprawiedliwość. BO. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Paulus57 napisał(-a):

Cóż styl wypowiedzi daleki od moich standardów. Każdy niech żyje jak chce, dopóki nie łamie prawa, które zresztą niekoniecznie musi wspierać moralność albo sprawiedliwość. BO. 

Z fanami cen i podrób nie wygram, więc nie gram.

Ą i Ę - czar pryśnie jak rozmówca przyświeci cię z podróbą np tej  Doxy, którą kupiłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Paulus57 napisał(-a):

Są różnice, inny bezel, inne wskazówki, ale że pomysł mocno zapożyczony? Przecież, mimo wszystko, ślepy nie jestem. ;) Szkoda, że Seiko nie zawsze gwarantuje jakości wykonania adekwatnej do znacznie wyższej ceny. Seiko dla bogatszych, SM dla tych chcieliby a nie mogą i dla tych którzy praktykują zasadę - best value for money.  

 

Wpadki z QC zdarzają się każdemu. Seiko nie jest tutaj żadnym wyjątkiem. Trzeba jednak brać pod uwagę jaki obrót zegarkami ma Seiko a przykładowo DOXA czy Squale. Przy takiej ilości zegarków jakie robi Seiko wiadomo, że problemy z QC są bardziej widoczne i bardziej nagłaśniane np. na różnych forach.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash
 
Wpadki z QC zdarzają się każdemu. Seiko nie jest tutaj żadnym wyjątkiem. Trzeba jednak brać pod uwagę jaki obrót zegarkami ma Seiko a przykładowo DOXA czy Squale. Przy takiej ilości zegarków jakie robi Seiko wiadomo, że problemy z QC są bardziej widoczne i bardziej nagłaśniane np. na różnych forach.
 
 
 

Tyle, że jeśli chodzi o Seiko to im wpadki się nie zdarzają
One się tam zadomowiły na dobre. Znaleźć dobra sztukę zegarka tej marki graniczy z cudem. Oczywiście można kupić prze neta i wymieniać w w nieskończoność aż się trafi ale dla mnie to zabija cały fun zakupu zegarka. Dlatego ja się z Seiko wyleczyłem raz na zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, eddi87 napisał(-a):

Czyli który? Np MM 200 za 4.5k to już przerost ceny fo tego co oferuje? 

Dokładnie, wypłoch d*py nie urywa a się ceni.

Bardzo lubię markę Seiko ale będąc w podobnym budżecie postawiłem na Longinesa i Orisa ale do tego drugiego 2k. budżet trzeba zwiększyć.

Jeśli już koniecznie Seiko to MM300 tylko teraz to chyba z 10k. będzie mało <_< 

A jak były prawilne MM300 po 6k. to człowiek grymasił a teraz szarpałby jak Reks boczek :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles
15 minut temu, tomaliusz napisał(-a):

Dokładnie, wypłoch d*py nie urywa a się ceni.

Bardzo lubię markę Seiko ale będąc w podobnym budżecie postawiłem na Longinesa i Orisa ale do tego drugiego 2k. budżet trzeba zwiększyć.

Jeśli już koniecznie Seiko to MM300 tylko teraz to chyba z 10k. będzie mało <_< 

A jak były prawilne MM300 po 6k. to człowiek grymasił a teraz szarpałby jak Reks boczek :D

 

 

Mm300 tez nie sa wolne od wtop z QC. Pooglądajcie se recki na tubie - luzy w endlinkach, trójkąt z lumą przypalony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, gniewko napisał(-a):

 

Wpadki z QC zdarzają się każdemu. Seiko nie jest tutaj żadnym wyjątkiem. Trzeba jednak brać pod uwagę jaki obrót zegarkami ma Seiko a przykładowo DOXA czy Squale. Przy takiej ilości zegarków jakie robi Seiko wiadomo, że problemy z QC są bardziej widoczne i bardziej nagłaśniane np. na różnych forach.

 

 

 

Argumentacja, która mnie nie przekonuje. Większa produkcja, to większa ilość ludzi zatrudnionych, także w kontroli jakości. Zdecydowanie wyższe ceny od krytykowanych homarów pozwalają chyba na wygospodarowanie  środków umożliwiających realną kontrolę końcową produktów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Noodles napisał(-a):

 

Mm300 tez nie sa wolne od wtop z QC. Pooglądajcie se recki na tubie - luzy w endlinkach, trójkąt z lumą przypalony

Wiem, wiem ale prawilne były raczej bez wad a Kto ma ten szczęściarz  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, tomaliusz napisał(-a):

Dokładnie, wypłoch d*py nie urywa a się ceni.

Bardzo lubię markę Seiko ale będąc w podobnym budżecie postawiłem na Longinesa i Orisa ale do tego drugiego 2k. budżet trzeba zwiększyć.

Jeśli już koniecznie Seiko to MM300 tylko teraz to chyba z 10k. będzie mało <_< 

A jak były prawilne MM300 po 6k. to człowiek grymasił a teraz szarpałby jak Reks boczek :D

 

Fakt, był za 6,5k w 2014 - ostatni rok produkcji SBDX001. Sprawdź tylko historię swojej pensji czy przełożenie zarobków nie było adekwatne do obecnej ceny 12k. Tak czy siak to istatni bastion Seiko, z innymi wyższymi modelami odlatują z cenami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdyby wybierać między 143 a 187? Do 42mm. Czy jakieś inne propozycje macie? 

 

i-seiko-spb187j1.thumb.jpg.803f419f87792a47414de492584f2c2a.jpg

 

seiko-prospex-spb143j1.thumb.jpg.e826c21f28b3d39efe6463c407394e28.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forach możemy sobie ponarzekać na babole w nowych Seiko, ale żadna marka w tym i dużo wyższym budżecie nie jest ich pozbawiana. ,,Normalny" człowiek kupuje fajnego nurka Seiko za jedną 1/10 ceny Omegi i ma z tego fun na lata. Ja po obejrzeniu (w całości) filmu wrzuconego przez kolegę @Paulus57 nie kupiłbym SM za żadne pieniądze. Recenzja jest tylko subiektywną oceną, trzeba być ślepym żeby nie zobaczyć bardzo dużych różnic w jakości wykonania porównywanych zegarków. Koperta, tarcza, indeksy, bezel, to wszystko widać na zdjęciach. Przekonywać o zaletach SM , to można ,,ciemny lud" ;) na grupach fb, a nie tutaj .. a tak przy okazji, to wspomnień czar :)

 

4798.jpg

Edytowane przez Macmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles
12 minut temu, gniewko napisał(-a):

Naprawdę wierzysz w moderowane recenzje na stronie samego sprzedawcy? Wszystkie recenzje 5 gwiazdek no co za zbieg okoliczności :P W reżimowej tv też mówią, że ceny rosną ale nie ma strachu bo płace rosną adekwatniej :P a wystarczy porównać ile masz w portfelu pod koniec miesiąca z zeszłym rokiem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Macmac napisał(-a):

Na forach możemy sobie ponarzekać na babole w nowych Seiko, ale żadna marka w tym i dużo wyższym budżecie nie jest ich pozbawiana. ,,Normalny" człowiek kupuje fajnego nurka Seiko za jedną 1/10 ceny Omegi i ma z tego fun na lata. Ja po obejrzeniu (w całości) filmu wrzuconego przez kolegę @Paulus57 nie kupiłbym SM za żadne pieniądze. Recenzja jest tylko subiektywną oceną, trzeba być ślepym żeby nie zobaczyć bardzo dużych różnic w jakości wykonania porównywanych zegarków. Koperta, tarcza, indeksy, bezel, to wszystko widać na zdjęciach. Przekonywać o zaletach SM , to można ,,ciemny lud" ;) na grupach fb, a nie tutaj.

Póki to legalne niech każdy z nas dokonuje wyboru według własnych kryteriów i oczekiwań. Ja np. wolę kupić SM za 1/10 ceny Seiko. ;) "FUN NA LATA". 

Myślę, że można uprzejmiej wyrażać swoje opinie, bo określenia sugerujące oponentowi NIENORMALNOŚĆ, ŚLEPOTĘ, trudno uznać za taktowne.

Posiadanie, czy wybór droższych zegarków tylko pozornie uszlachetnia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Macmac napisał(-a):

Na forach możemy sobie ponarzekać na babole w nowych Seiko, ale żadna marka w tym i dużo wyższym budżecie nie jest ich pozbawiana. ,,Normalny" człowiek kupuje fajnego nurka Seiko za jedną 1/10 ceny Omegi i ma z tego fun na lata. Ja po obejrzeniu (w całości) filmu wrzuconego przez kolegę @Paulus57 nie kupiłbym SM za żadne pieniądze. Recenzja jest tylko subiektywną oceną, trzeba być ślepym żeby nie zobaczyć bardzo dużych różnic w jakości wykonania porównywanych zegarków. Koperta, tarcza, indeksy, bezel, to wszystko widać na zdjęciach. Przekonywać o zaletach SM , to można ,,ciemny lud" ;) na grupach fb, a nie tutaj.

No właśnie ta subiektywna ocena ... dla jednego qpa a dla drugiego nie qpa ^_^ 

Nie ma co w dziale Seiko bruździć i nie piszmy tu o wstrętnych chinolach który mają swój dział a tam już można śmiało ponarzekać na Seiko :D 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, tomaliusz napisał(-a):

No właśnie ta subiektywna ocena ... dla jednego qpa a dla drugiego nie qpa ^_^ 

Nie ma co w dziale Seiko bruździć i nie piszmy tu o wstrętnych chinolach który mają swój dział a tam już można śmiało ponarzekać na Seiko :D 

 

 

 

 

Nie jestem wrogiem "wstrętnych Seikaczy", wręcz przeciwnie, ale cena wielu modeli wydaje mi się (subiektywne, wiadomo) irracjonalna. Mam trzy zegarki Seiko i na tym na pewno się nie skończy (SARB 017, Ice Baby Monster i Recraft). Fajne modele i nie narzekam na jakość ich wykonania. W planach następne. Alpinist ma ta zaletę, że bezel zawsze da się scentrować ;) . I na koniec Kochani Forumowicze - wyluzujcie, to hobby powinno nas jednoczyć a nie "po polsku" skakać sobie do oczu, bo jak nie ślepy, to głupi albo przynajmniej za biedny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Póki to legalne niech każdy z nas dokonuje wyboru według własnych kryteriów i oczekiwań. Ja np. wolę kupić SM za 1/10 ceny Seiko. ;) "FUN NA LATA". 

Myślę, że można uprzejmiej wyrażać swoje opinie, bo określenia sugerujące oponentowi NIENORMALNOŚĆ, ŚLEPOTĘ, trudno uznać za taktowne.

Posiadanie, czy wybór droższych zegarków tylko pozornie uszlachetnia. 

 

Gdzie napisałem, że ktoś jest NIENORMALNY, bo podoba mu się SM? Mam kilka sporo tańszych zegarków niż ten chińczyk i nic mi to nie ujmuje, to niech kolega nie zarzuca mi, że snobizm mnie uszlachetnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie zaśmiecajcie wątku, tematem tego forum jest Seiko dla SM jest inny wątek. Każdy wybiera co chce, ale pisać o tym powinien w odpowiednim wątku. d3bedd6fd67ff2123ca8800cfa9d2308.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Macmac napisał(-a):

 

Gdzie napisałem, że ktoś jest NIENORMALNY, bo podoba mu się SM? Mam kilka sporo tańszych zegarków niż ten chińczyk i nic mi to nie ujmuje, to niech kolega nie zarzuca mi, że snobizm mnie uszlachetnia.

Cytuję: " ,,Normalny" człowiek kupuje fajnego nurka Seiko za jedną 1/10 ceny Omegi i ma z tego fun na lata.". Przyznaję, że była to trochę nadinterpretacja, ale "trzeba być ślepym", zdecydowanie nie wymyśliłem. 62mas ma cenę według mnie zdecydowanie zawyżoną, a że są tacy którzy gotowi za to płacić, nic mi do tego. Zdecydowanie wolałbym trochę dołożyć i kupić jakieś "tanie" Grand Seiko (kiedyś będzie moje ;) ). 

 

Snobizm nigdy nie uszlachetnia, to tylko tandetny pozór, nic więcej. 

6 minut temu, Miszkolc napisał(-a):

Panowie nie zaśmiecajcie wątku, tematem tego forum jest Seiko dla SM jest inny wątek. Każdy wybiera co chce, ale pisać o tym powinien w odpowiednim wątku. d3bedd6fd67ff2123ca8800cfa9d2308.jpg

To nie jest dyskusja "śmieciowa" a nie ma wątku o obu markach ;) . 

Edytowane przez Paulus57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To nie jest dyskusja "śmieciowa" a nie ma wątku o obu markach  . 

Już się miałem nie odzywać, ale do „zdecydowanie zawyżonej” ceny to się jednak odniosę :)
Bo co to oznacza? To ja poproszę propozycję zegarków tej klasy, z oryginalnym dizajnem, podobnej klasy mechanizmem (eta, sellita) w „zdecydowanie” niższej cenie?

Druga sprawa, to co oznacza „trochę dołożyć” do Grand Seiko? Bo wg pobieżnego przejrzenia ch24, to „trochę” oznacza około trzykrotność ceny SPB. I mówię tu o najtańszej używce, i to nie diverze.

Także wszyscy tonujmy Koledzy :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.