Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Burns napisał(-a):

bdb/ładnie

Dzięki. 

Też podoba mi się. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie taki 

20211002-133128.jpg 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest w praktyce (tzn. podczas rekreacyjnego nurkowania do 20m) czytelność tarczy pomarańczowej-czarnej-niebieskiej? Podobno pomarańczowa najlepsza, ale z drugiej strony zdecydowana większość tych diverów, w tym PADI, tarcz pomarańczowych nie ma…

Edytowane przez T Atomicus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomarańczowa tarcza to obalony mit, ten kolor znika pod wodą b.szybko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles
4 godziny temu, T Atomicus napisał(-a):

Jaka jest w praktyce (tzn. podczas rekreacyjnego nurkowania do 20m) czytelność tarczy pomarańczowej-czarnej-niebieskiej? Podobno pomarańczowa najlepsza, ale z drugiej strony zdecydowana większość tych diverów, w tym PADI tarcz pomarańczowych nie ma…

Od czytelności to luma jest :D pomarańczowa tarcza to bajer "żeby się z tłumu wyróżniać" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, cordi7 napisał(-a):

Grand Seiko nie zdrożeje, ale stanieje a jak nie stanieje to nie zdrożeje. Gdyby jednak zdrożał to nie zdrożał bo to nie jest stare G. Seiko z pierwszej połowy 2021, tylko zupełnie nowe G.Seiko ze zmienioną tarczą czy inną śrubką, wiec zupelnie nowe G. Seiko.

Poważnie to oby z tego lania wody wyszło coś dobrego, bo jest kiepsko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko: segment, który stanowi większość oferty Seiko to ten, który się kurczy (patrz na dane o produkcji i sprzedaży Swiss Made do 1.000 USD), mocno podgryzany przez Apple Watch. Będą kombinować jak przepchnąć się wyżej bo Omega mając ułamek ich produkcji ma dwa razy większy zysk. Co to oznacza dla entry i mid level od Seiko? Nie wiem. Jak to się ma do polityki pierdyliarda limitek? Nie wiem. Czy będzie repozycjonowanie marek? Nie wiem. Wiem, że biurokraci za sterem to zły pomysł. Apple jak pozbyło się Jobsa wpadło w dołek, z którego wyciągnął ich … Jobs, po swoim powrocie. Tu póki co wizjonera nie widzę. Ale ja się nie znam :)

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od czytelności to luma jest pomarańczowa tarcza to bajer "żeby się z tłumu wyróżniać"
Natomiast pomarańczowa tarcza jest najlepiej widzialna w ogródku kawowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś tam w głowie kiełkuje powrót do divera Seiko (bo każdy szanuajcy miłośnik zegarków przynajmniej jedno Seiko mieć powinien! ).  Po krótkiej przygodzie z jednak za dużym Sumo, swoje oczy skierowałem w kierunku SPB143

 

Pytanie do znawców, użytkowników i miłośników. Na co zwrócić uwagę przed zakupem / odbiorem? :D

Bezel? 

Data? 

Coś z mechanizmem? Koronką? 

Brakuajca luma czy coś nie dodrukowanego na tarczy?

Źle spasowane endlinki? 

Problemy z bransoletą / zapięciem? 

 

Tyle się naczytałem o wtopach, że wolę dmuchać na zimne niż się później wk*****ć na siebie, że nie zauważyłem. 

Oczywiście nie liczę na cud. Zdaję sobie sprawę, że coś będzie musiało być nie tak. Chciałbym jednak wyeliminować te najgorsze. 

 

A to z dzisiejszej przymiarki. Bezel nie centrował (na zdjęciach też nie widać, ale był przesunięty o ćwierć milimetra w lewo). 

 

DSC_9090.thumb.JPG.e6fdfa98082bc2f8f2c52359f4c206b0.JPG

 

DSC_9091.thumb.JPG.82928b973b2256442a10a673371331f4.JPG

 

DSC_9093.thumb.JPG.b3132656eada932bd11d30d7287a5fe8.JPG


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Widać, widać skok o pół indeksu.

Co w tym modelu może być skopane? Wszystko :)

Bezel akurat zazwyczaj centruje, Zerkaj na indeksy bo mimo że nie ma tam chapter ringa osobnego, to indeksy godzinowe i minutowe potrafią się nie zgrać. No i gwint koronki, który może być krótki lub co gorsza mieć skopane zwoje i są wtedy problemy z zakręcaniem koronki. Chodzi ciężko, szarpie. Może się zdarzyć, że o pełnej godzinie wskazówka godzinowa nie będzie równo z indeksem. Więcej grzechów nie pamiętam.

To pisałem ja, Jarząbek. Człowiek, który się z Seiko wyleczył :D

 

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Brakująca luma czy coś nie dodrukowanego na tarczy?

Źle spasowane endlinki? 

Problemy z bransoletą / zapięciem? "

 

tutaj odpowiedzi wyglądają tak:

 

- lumy szybciej dostaniesz więcej niż mniej, czyli trzeba sprawdzić czy jakaś farba lub inna rzecz nie pociekła na tarczę.

- w tym co pokazujesz i w wielu innych luz roboczy boczny na endlinkach był i będzie - żeby nie przesadzić bo to dla Seiko normalne.

- problemy z zapięciem ? raczej się nie zdarzają, ale oczyywiście zerknąć można czy bolec nie jest zgięty, źle nabity / przynitowany. 

 

prezentowany model, w szybkiej ocenie po zdjęciach, nie wygląda na trefny, pozostaje ocenić zwoje gwintu po pełnym odciągnięciu koronki.

 

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę na to, czy nakładane indeksy są idealnie równo z tymi namalowanymi na tarczy (po przewaleniu przez ręce kilkudziesięciu Seiko zastanawiam się, czy to w ogóle możliwe, żeby było idealnie). Takie a nie inne dopasowanie endlinków to praktycznie ficzer tego zegarka, ale też warto spojrzeć, czy ma przegięcia. Zapięcie nie zawsze pracuje idealnie (chodzi o ten „klik” przy zapinaniu), ale nie zacina się ani nie odpina. Koronka pracuje dobrze, nie pamietam, czy tak było od początku. Chyba tyle. Ale to mój egzemplarz - możliwe, że miał dodatkową QC przed wysyłką do mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Jash napisał(-a):

Widać, widać skok o pół indeksu.

Co w tym modelu może być skopane? Wszystko :)

Bezel akurat zazwyczaj centruje, Zerkaj na indeksy bo mimo że nie ma tam chapter ringa osobnego, to indeksy godzinowe i minutowe potrafią się nie zgrać. No i gwint koronki, który może być krótki lub co gorsza mieć skopane zwoje i są wtedy problemy z zakręcaniem koronki. Chodzi ciężko, szarpie. Może się zdarzyć, że o pełnej godzinie wskazówka godzinowa nie będzie równo z indeksem. Więcej grzechów nie pamiętam.

To pisałem ja, Jarząbek. Człowiek, który się z Seiko wyleczył :D

 

Dzięki! 

Centrujacy bezel i zgrywanie się wszystkich indeksów lub ich poprawne ułożenie na tarczy to dla mnie priorytet. Sądziłem też, że na takiej tarczy minutowe i godzinowe to się raczej powinny zgrywać... 

Będę też pamiętał o koronce.

 

18 godzin temu, Burns napisał(-a):

"Brakująca luma czy coś nie dodrukowanego na tarczy?

Źle spasowane endlinki? 

Problemy z bransoletą / zapięciem? "

 

tutaj odpowiedzi wyglądają tak:

 

- lumy szybciej dostaniesz więcej niż mniej, czyli trzeba sprawdzić czy jakaś farba lub inna rzecz nie pociekła na tarczę.

- w tym co pokazujesz i w wielu innych luz roboczy boczny na endlinkach był i będzie - żeby nie przesadzić bo to dla Seiko normalne.

- problemy z zapięciem ? raczej się nie zdarzają, ale oczyywiście zerknąć można czy bolec nie jest zgięty, źle nabity / przynitowany. 

 

prezentowany model, w szybkiej ocenie po zdjęciach, nie wygląda na trefny, pozostaje ocenić zwoje gwintu po pełnym odciągnięciu koronki.

 

Dzięki!

Bransoleta nie będzie dla mnie jakimś bardzo istotnym elementem, bo jeżeli już bym się na niego zdecydował to pewnie często zmieniałbym paski.

Felery na tarczy, jakieś zacieki, wylana luma czy coś innego to już duży problem i nie mógłbym z tym żyć. Będę się przyglądał!

 

18 godzin temu, rafi napisał(-a):

Zwróć uwagę na to, czy nakładane indeksy są idealnie równo z tymi namalowanymi na tarczy (po przewaleniu przez ręce kilkudziesięciu Seiko zastanawiam się, czy to w ogóle możliwe, żeby było idealnie). Takie a nie inne dopasowanie endlinków to praktycznie ficzer tego zegarka, ale też warto spojrzeć, czy ma przegięcia. Zapięcie nie zawsze pracuje idealnie (chodzi o ten „klik” przy zapinaniu), ale nie zacina się ani nie odpina. Koronka pracuje dobrze, nie pamietam, czy tak było od początku. Chyba tyle. Ale to mój egzemplarz - możliwe, że miał dodatkową QC przed wysyłką do mnie emoji6.png

Dzięki!

Tak, zdaje sobie sprawę, że coś na pewno będzie nie tak :P Chce tylko wyeliminować te, przez które bym nie mógł spać :)

 

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jak wygląda kwestia manualnego nakręcania 6R35? Na WUS piszą, że 40-50 obrotów w kierunku ruchu zegarka w pozycji koronki 1. Ktoś może to potwierdzić?

Czy codzienne nakręcanie takiego mechanizmu może się dla niego źle skończyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, gniewko napisał(-a):

Koledzy jak wygląda kwestia manualnego nakręcania 6R35? Na WUS piszą, że 40-50 obrotów w kierunku ruchu zegarka w pozycji koronki 1. Ktoś może to potwierdzić?

Czy codzienne nakręcanie takiego mechanizmu może się dla niego źle skończyć?

Nic nie zmieniło się.

Pamiętaj, że manualne dokręcanie może wytrzeć uszczelkę w koronce i pokiereszować tryby, jeżeli nie robisz tego wolno, lepiej unikać.

W instrukcji było o machaniu prawo lewo dla rozruchu, Mechanizmy bez dokręcania lub bez używania dokręcania, lekko ciągną 10 lat bez problemów.

Jak raz na ruski w rok (raz w miesiącu) nakręcisz sobie powoli to tragedia nie stanie się, jak notorycznie to może być różnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20211006_110411.thumb.jpg.ee51e9fc36538300368cd7680d0d50c5.jpg

Seiko SNA749 - fajny zegarek, tylko oryginalna guma do niego rozpadła się ze starości na małe kawałki i za chińskiego boga nie potrafię znaleźć w internetach oryginalnej bransolety na wymianę, a dziwny sposób mocowania sprawia, że ciężko dobrać coś nie robionego pod ten konkretny model - pewnie kiedyś będę musiał zamówić do niego ręcznie robiony pasek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Musa19 napisał(-a):

 

Seiko SNA749 - fajny zegarek, tylko oryginalna guma do niego rozpadła się ze starości na małe kawałki i za chińskiego boga nie potrafię znaleźć w internetach oryginalnej bransolety na wymianę, a dziwny sposób mocowania sprawia, że ciężko dobrać coś nie robionego pod ten konkretny model - pewnie kiedyś będę musiał zamówić do niego ręcznie robiony pasek.

 

https://www.watch-band-center.com/watchstrap-p17384h72s83-Replacement-watch-st.html

 

i jakieś tam zamienniki:

 

https://www.watchuseek.com/threads/fs-seiko-6309-sportura-solid-curve-end-stainless-steel-replacement-band.726393/

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Burns napisał(-a):

Nic nie zmieniło się.

Pamiętaj, że manualne dokręcanie może wytrzeć uszczelkę w koronce i pokiereszować tryby, jeżeli nie robisz tego wolno, lepiej unikać.

W instrukcji było o machaniu prawo lewo dla rozruchu, Mechanizmy bez dokręcania lub bez używania dokręcania, lekko ciągną 10 lat bez problemów.

Jak raz na ruski w rok (raz w miesiącu) nakręcisz sobie powoli to tragedia nie stanie się, jak notorycznie to może być różnie.

 

Tak jest, prawo - lewo kilkanaście razy  i potem na ręce się rozkręci. Ja w ogóle nie dokręcam ręcznie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście, także nie korzystam z funkcji dokręcania. Seiko bardzo szybko startują pod wpływem ruchu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(…) Mechanizmy bez dokręcania lub bez używania dokręcania, lekko ciągną 10 lat bez problemów.


Co po tym czasie? Wizyta u wykwalifikowanego zegarmistrza czy kosz? Pytam akurat o 6R15, ale chyba znaczących różnic w eksploatacji nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwis. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.