Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

20211018-134408.jpg 

20211018-134408.jpg 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Macmac napisał(-a):

Tak dla porównania SPB143 i SBDX001

 

I jak to porównanie wypada dla SPB, bo to jednak trochę inne półki cenowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, księgowy napisał(-a):

 

I jak to porównanie wypada dla SPB, bo to jednak trochę inne półki cenowe?

 Jak kupowałem sbdx'a, to cena była podobna ;) ... SPB143 oczywiście mniejszy, lżejszy i dużo cieńszy (praktycznie o bezel). SBDX dobrze nosi się na bransie i gumie, ale z paskami już jest cienko, a przy spb można mocno eksperymentować, prosta koperta przy pasku daje olbrzymie możliwości. Trudno porównywać jakość wykonania, ale moim zdaniem spb to bardzo dobrze wykonany zegarek, nie ma wstydu dla Seiko :). Moim zdaniem świetny edc.

 

Edytowane przez Macmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie.

SARB 033 to faktycznie taki rewelacyjny zegarek? Za każdym razem trafiam tylko na pozytywne recenzje tego czasomierza.

Warty 2500 pln? 

 

0b4fb05a-b285-4c1e-82c3-b3671a1ecfa9.jpg


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar fajny i jest wygodny, ale zachwyty uważam za nieco przesadzone. Ja po chwili sprzedałem, a kupowałem w megapromce jak były do wyrwania na ebay za ok. 950 pln. Jak chciałbyś go nosić na bransolecie to jest słaba niestety... Wg mnie nie warto.

Edytowane przez Krygo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, evilym napisał(-a):

Panie i Panowie.

SARB 033 to faktycznie taki rewelacyjny zegarek? Za każdym razem trafiam tylko na pozytywne recenzje tego czasomierza.

Warty 2500 pln? 

 

0b4fb05a-b285-4c1e-82c3-b3671a1ecfa9.jpg

ile ...??? :blink: 

Wiem wiem, to była dobra inwestycja, podobnie jak Monster ;) 

IMO 2,5k. to przesada, nie można wołać tyle tylko dlatego że już nieprodukowany , chociaż tam jeszcze wkładali 6R bo teraz do takiego budżetu nie uświadczysz nic poza 4R i pochodne.

Zegarek poprawny ale też bez żalu sprzedałem, do 1k, to fajna propozycja ale nie więcej, no może 1,5k. przy dzisiejszych cenach.

W tym budżecie to celowałbym w SDGM003 ale nie wiem czy teraz ceny tego modelu też nie oszalały.

Ja płaciłem za sarba coś poniżej 1k. a za sdgm chodził w ok. 2k. ale teraz wiadomo ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, evilym napisał(-a):

Panie i Panowie.

SARB 033 to faktycznie taki rewelacyjny zegarek? Za każdym razem trafiam tylko na pozytywne recenzje tego czasomierza.

Warty 2500 pln? 

 

 Świetny zegarek na mniejsze nadgarstki np 17cm, miałem 035 i trochę żałowałem, że sprzedałem, świetnie wyglądał na skórzanych paskach. Nie będę pisał za ile sprzedałem, bo nawet nie za połowę tego co wyżej. wiem, że to dział Seiko, ale za 2,5 to pewnie znalazłbym fajną vintage Omegę.

DSC_4433m.jpg

Edytowane przez Macmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osoby, które pamiętają lepsze ceny będą uważać, że nie jest tyle wart.

Ale jeżeli porównamy ten model do niektórych nowych kaszalotów od Seiko, to okaże się, ze jest tyle wart.

 

To taki zegarek w stylu SDS - Stare Dobre Seiko.

 


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, tomaliusz napisał(-a):

ile ...??? :blink: 

Wiem wiem, to była dobra inwestycja, podobnie jak Monster ;) 

IMO 2,5k. to przesada, nie można wołać tyle tylko dlatego że już nieprodukowany , chociaż tam jeszcze wkładali 6R bo teraz do takiego budżetu nie uświadczysz nic poza 4R i pochodne.

Zegarek poprawny ale też bez żalu sprzedałem, do 1k, to fajna propozycja ale nie więcej, no może 1,5k. przy dzisiejszych cenach.

W tym budżecie to celowałbym w SDGM003 ale nie wiem czy teraz ceny tego modelu też nie oszalały.

Ja płaciłem za sarba coś poniżej 1k. a za sdgm chodził w ok. 2k. ale teraz wiadomo ^_^

SDGM003 za duże. Szukam czegoś ~38mm.

Cena czarnego na OLX - 2500.

Cena białego na Allegro - 1800, ale bransoleta za dopłatą (więc pewnie wyjdzie podobnie)

Ceny na chrono nawet powyżej 3k.

 

2 minuty temu, Sol napisał(-a):

Osoby, które pamiętają lepsze ceny będą uważać, że nie jest tyle wart.

Ale jeżeli porównamy ten model do niektórych nowych kaszalotów od Seiko, to okaże się, ze jest tyle wart.

 

To taki zegarek w stylu SDS - Stare Dobre Seiko.

 

Zgodzę się. Niewiele nowych modeli (w tym stylu) mi się podoba. A już nie mówiąc, że większość rozmiarowo ~40mm.

 

14 minut temu, Macmac napisał(-a):

 Świetny zegarek na mniejsze nadgarstki np 17cm, miałem 035 i trochę żałowałem, że sprzedałem, świetnie wyglądał na skórzanych paskach. Nie będę pisał za ile sprzedałem, bo nawet nie za połowę tego co wyżej. wiem, że to dział Seiko, ale za 2,5 to pewnie znalazłbym fajną vintage Omegę.

DSC_4433m.jpg

Właśnie taki byłyby plan - głównie na pasku, ale pewnie i też bransoleta lub guma w lato.

PS to dział miłośników nie fanatyków 😉 Z vintage miałbym chyba problem - bo szukam zegarka jednak do codziennego użytku (na zmianę z 3 innymi 🙂 ) 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, evilym napisał(-a):

Panie i Panowie.

SARB 033 to faktycznie taki rewelacyjny zegarek? Za każdym razem trafiam tylko na pozytywne recenzje tego czasomierza.

Warty 2500 pln? 

 

Na rynku masz dostepne tylko uzywki, czy uzywany SARB 033 / 035 jest warty 2.500? Trudno powiedziec.

To bardzo fajny model, swietny rozmiar i bardzo wygodna, fajnie wyprofilowana koperta wiec dobrze sie nosi.

Mechanizm 6R15 jest wrazliwy na stopien naciagu sprezyny (izochronizm) i potrafi miec rozrzut z tym zwiazany.

 

Jesli dobrze kojarze masz albo miales C65 Tridenta Vintage w rozmiarze 38 mm i pomimo ogromnej sympatii do SARBa to IMO lepszy zegarek.

 

W okolicach 500 - 600 EUR masz juz duzo ciekawsze propozycje wg mnie, nowe z pelna gwarancja.

Nie patrz tylko na rozmiar, 40 mm z dobrym profilem uszu i rozsadnym L2L bedzie sie dobrze nosic.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie pamiętam tak znakomitych czasów, gdy można było ten zegarek kupić poniżej tysiaka, ale pamiętam, że można było nówkę za około 1,5k na eBay dostać. Wtedy mnie w ogóle ten zegarek nie zainteresował, no może trochę, ale nie na tyle, żeby sobie nim portfel zawracać ;)

Jakiś czas temu kupiłem czarnego na OLX, a niewiele później na FB białego. Chciałem mieć oba na żywo u siebie, żeby zdecydować, który ma zostać, chociaż wydawało mi się, że z góry jest przesądzone, że to będzie czarny. Nawet dziwiłem się, jak ktoś wtedy na forum napisał, że miał oba i woli biały. Finalnie mam nadal oba i raczej nigdzie się nie wybierają, ale ku mojemu zaskoczeniu częściej noszę... biały :)

 

Bardzo lubię ten model i pomimo, że mam w nadgarstku płaskie 18,5cm, to i tak uważam, że zegarek nie jest dla mnie za mały. Jest niewielki, ale dzięki temu super wygodny i tak, uważam, że to rewelacyjny zegarek i nie dziwię się, że nie ma złych opinii - MZ nie ma słabych stron. Dodam tylko, że jeśli miałbym możliwość kupić nówkę, ale taką naprawdę nówkę, z foliami, nienoszoną, a nie założoną "jedynie do zdjęcia", i do tego na gwarancji, to dałbym za niego te 2,5k. Za używkę to jednak MZ trochę dużo, chociaż niedługo pewnie szybujące w górę ceny to zweryfikują ;)

 

Ten biały z OLX (ogłoszenie w języku angielskim) ma w zestawie bransę przecież, oprócz brązowego paska. Brałbym tego, bo biały naprawdę świetnie się prezentuje :)

 

 

EDYTA:

Dopiszę jeszcze, odnośnie przywołanego wyżej C65 Trident Vintage. To świetny zegar, miałem równolegle z SARB-ami. Finalnie SARB-y nadal są u mnie. Jakaś dziwna logika tym wszystkim rządzi, który zegarek postrzegamy w jaki sposób, bo gdybym nie miał żadnego, to pewnie jako zwycięzcę wskazałbym Krzyśka, tymczasem w bezpośredniej konfrontacji, w moich oczach oczywiście, Krzysztof niestety przegrał, może dlatego, że SARB-ów było dwóch ;)

 

 

20210216_203319-1000px.jpg.9faca4861c59a17189191abf6adfd1ef.jpg

 

 

20210210_183757-800px.thumb.jpg.04bc626878fc96e256b0bf0b440c87e2.jpg

 

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. Wiem, ze to watek Seiko ale IMO obecnie najlepsza alternatywe dla SARBa robi ... Citizen:

 

https://www.japan-onlinestore.com/NB1050-59A

NB1050-59A_5-700x700.jpeg

 

https://www.japan-onlinestore.com/NB1050-59L

NB1050-59L_5-700x700.jpeg

 

https://www.japan-onlinestore.com/NB1050-59E

NB1050-59E_5-700x700.jpeg

 

Jest szafir, 38 mm srednicy, 28.800 bph zamiast 21.600 bph jak w Seiko. Wyjsciowo ponizej 500 EUR plus oplaty ale to nadal lepszy deal niz 2.500 za uzywanego SARBa.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Krygo napisał(-a):

Rozmiar fajny i jest wygodny, ale zachwyty uważam za nieco przesadzone. Ja po chwili sprzedałem, a kupowałem w megapromce jak były do wyrwania na ebay za ok. 950 pln. Jak chciałbyś go nosić na bransolecie to jest słaba niestety... Wg mnie nie warto.

 

2 godziny temu, tomaliusz napisał(-a):

ile ...??? :blink: 

Wiem wiem, to była dobra inwestycja, podobnie jak Monster ;) 

IMO 2,5k. to przesada, nie można wołać tyle tylko dlatego że już nieprodukowany , chociaż tam jeszcze wkładali 6R bo teraz do takiego budżetu nie uświadczysz nic poza 4R i pochodne.

Zegarek poprawny ale też bez żalu sprzedałem, do 1k, to fajna propozycja ale nie więcej, no może 1,5k. przy dzisiejszych cenach.

W tym budżecie to celowałbym w SDGM003 ale nie wiem czy teraz ceny tego modelu też nie oszalały.

Ja płaciłem za sarba coś poniżej 1k. a za sdgm chodził w ok. 2k. ale teraz wiadomo ^_^

Sam go kupiłem za taką cenę, ale to była wyjątkowa promocja, bo eBay dawał zniżkę 50 USD, więc trudno to traktować jako realne odniesienie. Drugi fakt, to było to "kilkaset bilionów dolarów" dawniej a to chyba ma też znaczenie (kto nie zauważył, chyba nie chodzi do sklepów  ;) ). Wg mnie realna aktualna cena za taki model (w stanie 8-9/10), to około 2k zł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałem, że kupowałem na "megapromce" :D Po obcowaniu z nim przez kilka dni cieszę się, że nie zapłaciłem ani grosza więcej i nawet poszedł dalej z zyskiem. Trochę później miałem Orient Star RE-AU0004B00B, który był niewiele droższy, a rynkowo pewnie niemal w tej samej cenie i OS zjada te Seiko bez popitki i nie pozostawia resztek.

Edytowane przez Krygo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.