Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, cordi7 napisał(-a):

 

Na rynku masz dostepne tylko uzywki, czy uzywany SARB 033 / 035 jest warty 2.500? Trudno powiedziec.

To bardzo fajny model, swietny rozmiar i bardzo wygodna, fajnie wyprofilowana koperta wiec dobrze sie nosi.

Mechanizm 6R15 jest wrazliwy na stopien naciagu sprezyny (izochronizm) i potrafi miec rozrzut z tym zwiazany.

 

Jesli dobrze kojarze masz albo miales C65 Tridenta Vintage w rozmiarze 38 mm i pomimo ogromnej sympatii do SARBa to IMO lepszy zegarek.

 

W okolicach 500 - 600 EUR masz juz duzo ciekawsze propozycje wg mnie, nowe z pelna gwarancja.

Nie patrz tylko na rozmiar, 40 mm z dobrym profilem uszu i rozsadnym L2L bedzie sie dobrze nosic.

 

Przyzwyczaiłem się do Nomosowych rozmiarów 😁 Nie tylko kwestia wygody będzie tu istotna, ale również wizualnego odbioru na nadgarstku. Miałem ML 41mm, który dzięki fajnie zagiętym i krótkim uszom, leżał bardzo dobrze.

Ward C65 jest naprawdę fajny, wręcz świetny w tych pieniądzach. Ale nie ma dla mnie tego istotnego czynnika, który powoduje, że cieszę się tylko z tego faktu, że go zakładam na nadgarstek 🙂 Dlatego szukam i szukam i szukam i szukam...

 

Godzinę temu, clusca napisał(-a):

Może nie pamiętam tak znakomitych czasów, gdy można było ten zegarek kupić poniżej tysiaka, ale pamiętam, że można było nówkę za około 1,5k na eBay dostać. Wtedy mnie w ogóle ten zegarek nie zainteresował, no może trochę, ale nie na tyle, żeby sobie nim portfel zawracać ;)

Jakiś czas temu kupiłem czarnego na OLX, a niewiele później na FB białego. Chciałem mieć oba na żywo u siebie, żeby zdecydować, który ma zostać, chociaż wydawało mi się, że z góry jest przesądzone, że to będzie czarny. Nawet dziwiłem się, jak ktoś wtedy na forum napisał, że miał oba i woli biały. Finalnie mam nadal oba i raczej nigdzie się nie wybierają, ale ku mojemu zaskoczeniu częściej noszę... biały :)

 

Bardzo lubię ten model i pomimo, że mam w nadgarstku płaskie 18,5cm, to i tak uważam, że zegarek nie jest dla mnie za mały. Jest niewielki, ale dzięki temu super wygodny i tak, uważam, że to rewelacyjny zegarek i nie dziwię się, że nie ma złych opinii - MZ nie ma słabych stron. Dodam tylko, że jeśli miałbym możliwość kupić nówkę, ale taką naprawdę nówkę, z foliami, nienoszoną, a nie założoną "jedynie do zdjęcia", i do tego na gwarancji, to dałbym za niego te 2,5k. Za używkę to jednak MZ trochę dużo, chociaż niedługo pewnie szybujące w górę ceny to zweryfikują ;)

 

Ten biały z OLX (ogłoszenie w języku angielskim) ma w zestawie bransę przecież, oprócz brązowego paska. Brałbym tego, bo biały naprawdę świetnie się prezentuje :)

 

 

EDYTA:

Dopiszę jeszcze, odnośnie przywołanego wyżej C65 Trident Vintage. To świetny zegar, miałem równolegle z SARB-ami. Finalnie SARB-y nadal są u mnie. Jakaś dziwna logika tym wszystkim rządzi, który zegarek postrzegamy w jaki sposób, bo gdybym nie miał żadnego, to pewnie jako zwycięzcę wskazałbym Krzyśka, tymczasem w bezpośredniej konfrontacji, w moich oczach oczywiście, Krzysztof niestety przegrał, może dlatego, że SARB-ów było dwóch ;)

 

Tego białego na OLX nie zauważyłem 🤔 Cena ciekawsza. Zgodzę się też z Tobą, że czarny (przynajmniej na zdjęciach) bardziej mi się podoba. Ale jak piszesz, że biały też spoko, to może warto...

 

Godzinę temu, cordi7 napisał(-a):

PS. Wiem, ze to watek Seiko ale IMO obecnie najlepsza alternatywe dla SARBa robi ... Citizen:

 

https://www.japan-onlinestore.com/NB1050-59A

 

 

https://www.japan-onlinestore.com/NB1050-59L

 

 

https://www.japan-onlinestore.com/NB1050-59E

 

 

Jest szafir, 38 mm srednicy, 28.800 bph zamiast 21.600 bph jak w Seiko. Wyjsciowo ponizej 500 EUR plus oplaty ale to nadal lepszy deal niz 2.500 za uzywanego SARBa.

 

Citizen raczej odpada... Orient Star chyba też. Tak jakoś mnie ciągnie do Seiko 😜

 

2 godziny temu, Krygo napisał(-a):

Rozmiar fajny i jest wygodny, ale zachwyty uważam za nieco przesadzone. Ja po chwili sprzedałem, a kupowałem w megapromce jak były do wyrwania na ebay za ok. 950 pln. Jak chciałbyś go nosić na bransolecie to jest słaba niestety... Wg mnie nie warto.

Dzięki za opinie. Te Seikowskie bransolety zazwyczaj jakieś takie kiepskawe. Częściej nosiłbym go na pasku (skóra / cordura itd.).


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, evilym napisał(-a):

Tego białego na OLX nie zauważyłem 🤔 Cena ciekawsza. Zgodzę się też z Tobą, że czarny (przynajmniej na zdjęciach) bardziej mi się podoba. Ale jak piszesz, że biały też spoko, to może warto...

 

To jest realnie kremowy / ecru a nie bialy, warto o tym pamietac.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Krygo napisał(-a):

Przecież napisałem, że kupowałem na "megapromce" :D Po obcowaniu z nim przez kilka dni cieszę się, że nie zapłaciłem ani grosza więcej i nawet poszedł dalej z zyskiem. Trochę później miałem Orient Star RE-AU0004B00B, który był niewiele droższy, a rynkowo pewnie niemal w tej samej cenie i OS zjada te Seiko bez popitki i nie pozostawia resztek.

Jak się chwalić, to się chwalić ja wtedy kupiłem dwa w tej promocji, SARB 033 i SARB 017, by jednego sprzedać a drugiego zostawić. Wybór, i słusznie, padł na Alpinista, którego mam do dzisiaj a na tym pierwszym "nie straciłem" ;) . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, evilym napisał(-a):

Citizen raczej odpada... Orient Star chyba też. Tak jakoś mnie ciągnie do Seiko 😜

 

Seiko w zyciu wypada przynajmniej jedno miec ale czy musi to byc uzywany SARB? :P

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wątek Seiko, ale jeżeli szukasz czegoś w stylu SARBa, to może Orient Star? Za 2-2.5k coś w rozmiarze 38,5 mm się znajdzie. Np. RE-AU0005L00B albo SAF0200B albo coś z „dziurawców”.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, evilym napisał(-a):

Panie i Panowie.

SARB 033 to faktycznie taki rewelacyjny zegarek? Za każdym razem trafiam tylko na pozytywne recenzje tego czasomierza.

Warty 2500 pln? 

 

0b4fb05a-b285-4c1e-82c3-b3671a1ecfa9.jpg

Miałem 035 i sprzedałem szybko. Czegoś mu brakowało. Miałem również 033. Ten jest kozak. 

 

Czy warto Za czarnucha zdecydowanie nie. Za białasa niewiem. 

3 godziny temu, clusca napisał(-a):

... Nawet dziwiłem się, jak ktoś wtedy na forum napisał, że miał oba i woli biały. ...

Mogłem to ja być.  :D


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, cordi7 napisał(-a):

To jest realnie kremowy / ecru a nie bialy, warto o tym pamietac.

 

Chyba dlatego właśnie jest moim zdaniem znacznie ciekawszy od klasycznych białasów :)

 

 

1 godzinę temu, Dorian06 napisał(-a):

Mogłem to ja być.  :D

 

Coś mi się tak właśnie zdaje, że to Ty wspominałeś o tym. Trochę się dziwiłem, bo czarny moim zdaniem jest bardziej uniwersalny, ale odkąd mam oba, to w 100% podzielam Twoją opinię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, clusca napisał(-a):

 

Chyba dlatego właśnie jest moim zdaniem znacznie ciekawszy od klasycznych białasów :)

...

A mi właśnie ten kolor ecru nie pasi, białas to jest to ... i taka naprawdę fajna biała tarcza jest w DS1 🥰 

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cordi7, wizualnie żadna konkurencja. 

 

@clusca, pamiętam, jak śmiałem się faktu, że sarby drożeją, a teraz pluję sobie w brodę, że nie kupiłem czarnego za ówczesne 1100. No cóż... 

 

@tomaliusz, ds-1 for life! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby kogoś interesowało, poniżej parę słów o SPB197J1 którego mam od niedawna w swojej kolekcji:

 

https://ch24.pl/recenzja-seiko-prospex-alpinist-spb197j1-zdjecia-live-cena/?fbclid=IwAR1KVWVBOnMvWt_tfYUMLq-zPw_iIwCG--8QYhdxCfJ12auQg72Q95rG3qo


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, brz napisał(-a):

@cordi7, wizualnie żadna konkurencja. 


Mialem w ręku i szczerze? Mam i uwielbiam SARBa ale nie pogardziłby tym Citkiem.

 

 

Gusta są różne, wolisz SARBa? Spoko. Ja kupując teraz miałbym zgryz pomiędzy OS, Citkiem a SARBem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może taki Citizen? Ja mam wersje niebieska i szczerze zarówno NB1041 i NB1050 to najlepsze co Citizen proponuje w tej cenie.

Pisałem recenzje obu tu na forum. 2a75a3094d260b6690d2886cef8cf2a0.jpg8d78edc9bfbbd2291d83005454fda711.jpg

A może taki Citizen? Ja mam wersje niebieska i szczerze zarówno NB1041 i NB1050 to najlepsze co Citizen proponuje w tej cenie.

Pisałem recenzje obu tu na forum. 2a75a3094d260b6690d2886cef8cf2a0.jpg8d78edc9bfbbd2291d83005454fda711.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, cordi7 napisał(-a):


Mialem w ręku i szczerze? Mam i uwielbiam SARBa ale nie pogardziłby tym Citkiem.

 

 

Gusta są różne, wolisz SARBa? Spoko. Ja kupując teraz miałbym zgryz pomiędzy OS, Citkiem a SARBem.

 

Citizen ma chyba lepszą kontrole jakości, ale SARB 033, czy 035 etc. wyglądają stylowo. Najlepiej nie wybierać, tylko mieć i ten i ten. ;) Takie moje zegarkowe credo. Na dniach wreszcie uzupełnię kolekcję o pierwszy automat Citizena, który dołączy do czwórki Eco-Drive'ów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, MieszkoMieszko napisał(-a):

Co to będzie?

Jak to u mnie nic z tzw. wysokiej półki. Pokażę zaraz jak będzie u mnie. Póki nie mam, nie chciałbym zapeszać ;) . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panie i Panowie.
SARB 033 to faktycznie taki rewelacyjny zegarek? Za każdym razem trafiam tylko na pozytywne recenzje tego czasomierza.
Warty 2500 pln? 
 


Ja go kupowałem za znacznie mniej. No ale czasy są, jakie są. Masz 6R w środku, bardzo fajna, wielopłaszczyznowa koperta, do tego wygodny rozmiar.

946a7b0cf3cde61f5cc42ebc76b64e09.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zapałałem miłością do Seiko 7002 diverów. Ten model jest tak brzydki że aż piękny. Ciężko znaleźć te zegarki z orginalnymi komponentami, dużo tych zegarków było zajechanych.

56d57fce72da73d0809a2bf058a06bec.jpg

d64a8b58f1cd7b2d33752d71299acf66.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, cordi7 napisał(-a):

 

To jest realnie kremowy / ecru a nie bialy, warto o tym pamietac.

 

Generalnie to akurat plus 👍

Akurat w moim przypadku? Minus :D

Wolalbmy jednak coś ze śnieżno białą tarczą, bo mój Club 703 też nie jest biały tylko lekko srebrzysty (?). 

 

16 godzin temu, cordi7 napisał(-a):

 

Seiko w zyciu wypada przynajmniej jedno miec ale czy musi to byc uzywany SARB? :P

 

Myślę że miejsce nr 1 na liście Seikowej jest SPB 143. Ale innego nurka już mam, więc ten zakup musi poczekać na powiększenie pudełka 😉

 

15 godzin temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

To wątek Seiko, ale jeżeli szukasz czegoś w stylu SARBa, to może Orient Star? Za 2-2.5k coś w rozmiarze 38,5 mm się znajdzie. Np. RE-AU0005L00B albo SAF0200B albo coś z „dziurawców”.

Wszyskto z OSem jest ok. Wszyskto oprócz tego, że w ogóle mnie do tej marki nie ciągnie 😥

Zmień logo na Seiko i zamawiam jeszcze dzisiaj 😜

 

8 godzin temu, rafi napisał(-a):

 


Ja go kupowałem za znacznie mniej. No ale czasy są, jakie są. Masz 6R w środku, bardzo fajna, wielopłaszczyznowa koperta, do tego wygodny rozmiar.

946a7b0cf3cde61f5cc42ebc76b64e09.jpg

 

Twoje foto potwierdza, że ten zegarek wygląda dobrze w różnych konfiguracjach!

To jego spory atut. 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego najczęściej nosiłem tak 

20180704_143615.jpg 

Na nato również był 

20180404_131818.jpg

 

Czarnuch na pasku się jeszcze jakoś bronił 

20180525_095210.jpg 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jest temat gdzie można Sarby pooglądać 😉 

 

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, MieszkoMieszko napisał(-a):

Odcinając się na chwilę od SARBóW

Nie jest źle z tym strusiem chyba?db7b3d7fb0580cfbc2dcd5b4777ba6f4.jpgbb2cbae491c9665ec68006161cee4337.jpg2106d3cbe35e16c7526fec40eef3db36.jpg

Ładnie, ale jak dla mnie wystarczyłyby albo delikatniejsze akcenty w czerwieni (przy samej kopercie), albo "iść na całość" i dać pasek czerwony w stylu Mr. Wonderful. Pasek w dostojnym brązie jakoś do czerwonego przeszycia wzdłuż obu krawędzi według mnie trochę się gryzie z tym modelem. Oczywiście doceniam wykonanie i mam nadzieję, że nie uraziłem odrobiną krytyki ;) . O zegarku nie będę się wypowiadał, bo to jednak oczywista oczywistość :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie za mocne kombo. Tarcza ma fakturę i dodatkowa mocna faktura na pasku średnio mi leży (ale ja jestem raczej konserwatywny). Wrażenie potęguje ilość czerwonej nici. Pasek jest fajny ale z mniejsza ilością akcentów w czerwieni byłby chyba jeszcze fajniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, MieszkoMieszko napisał(-a):

Jeszcze taki mam zrobiony.

Ale z tego co pamiętam nie spotkał się z pozytywnym odbiorem...?f4f0306ce2f474a3929e70c2f68c4fd3.jpg&key=5f87aa39bbf6917cc9f127b20eaec60e6bf9664e7dc8ccaadbeb5c27c2ef7f0d
 

Jak dla mnie lepszy wybór, ale przecież demokracja to tylko pozornie lek na każde zło ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.