Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

33 minuty temu, MieszkoMieszko napisał(-a):

Robiłem też trochę innych przymiarek9b59ccac43a8fb97d68faf20c9431def.jpg2baecad921422afcbcca4535c9a0c8b4.jpg947d6a21bcd187aaee0cb1e43d500242.jpg

Moje typy: do Citizena - jasnobrązowy pasek z ostatniego zdjęcia, do Seiko pasek od Citizena z drugiego zdjęcia (z jasnym przeszyciem) albo gładki brąz z czerwonym (ze strusiem za dużo się dzieje). Paski oczywiście wszystkie OK. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, robol1 napisał(-a):

takie coś sie trafilo

 

20211024_100649.jpg

20211024_100639.jpg

Choć Seiko z ilościami limitek mocno szarżuje, to ta akurat godna pozazdroszczenia, co niniejszym czynię :) . Gratulacje, pewnie tanio nie było? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SDS :)

 

spacer.png


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Paulus57 napisał(-a):

Choć Seiko z ilościami limitek mocno szarżuje, to ta akurat godna pozazdroszczenia, co niniejszym czynię :) . Gratulacje, pewnie tanio nie było? 

niestety nie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, BAT123 napisał(-a):

Nowy Monster - coming soon

FB_IMG_1635003100165.jpg

wygląda jakoś znajomo

Do sprzedania Seiko Blue Monster za cene 3253 zł od Prywatni sprzedawcy na  Chrono24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak to jest teraz po zmianach? Jeśli kupie z zagranicznego sklepu we Francji to będę musiał zapłacić polski VAT? A nie francuski?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój diver od Seiko numer 1 :)

 

Wygląda na to, że nieprędko się to zmieni.

Nie akceptuję braku ramki wokół prostej dziury datownika.

Nie akceptuję przerabiania starych projektów by je dostosować do nowych wytycznych i wciskanie na siłę obok daty (oczywiście bez ramki, a jakże) mini indeksu, lub przenoszenia daty na 4:30 co wygląda koszmarnie.

Wiem, że tak jest taniej i prościej, ale to nie dla mnie.

 

spacer.png


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, MieszkoMieszko napisał(-a):

Panowie jak to jest teraz po zmianach? Jeśli kupie z zagranicznego sklepu we Francji to będę musiał zapłacić polski VAT? A nie francuski?

 

Zmiany dotyczyły zwolnienia VAT od importu spoza UE. Tak więc zakupy z krajów trzecich stały się droższe. Jeśli chodzi o zakupy wewnątrz UE to jest tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To o co chodziło koledze w tym poście?

I jak się to ma do tego sprzedający napisał mi że mimo iż wysyła z Francji to będę musiał zapłacić podatek 20% ? 1908069d085983345e22555235c42ae2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja to rozumiem tak, że jeżeli sprzedawca zarejestrowany jest  w Singapurze, to nawet jeżeli ma jakiś kanał przerzutowy przez Francję to i tak PL UC nałoży na Ciebie 23%,

natomiast  jeżeli sprzedawca zarejestrowany jest  w Francji, to zostanie naliczony podatek 23% zamiast chyba 21% we Francji czyli zegarek będzie droższy o 2% lub sprzedawca zarobi 2% mniej jeżeli będzie chciał utrzymać stałą cenę, 

 

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, MieszkoMieszko napisał(-a):

To o co chodziło koledze w tym poście?

 

Może użyłem zbyt dużego skrótu myślowego, bo z wklejonym postem się zgadzam. Chodziło mi o to, iż kupując i płacąc w sklepie z UE płacimy już ostateczną cenę, nie są doliczane później żadne dodatkowe opłaty. Największa zmiana dotyczy zakupów spoza UE (i też nie wszystkich sprzedawców) bo wtedy musimy liczyć się z tym iż dojdą jeszcze opłaty celno-skarbowe, które będziemy musieli ponieść przy odbiorze przesyłki.

 

Wracając do Twojego pytania to finalnie sprzedawca odprowadzi od Twojego zakupu VAT który obowiązuje w kraju do którego wysyłany jest towar, czyli polski VAT. Ale tak jak napisałem wcześniej - kupując w sklepie on-line w UE płacisz już finalną cenę i nic później nie będzie doliczane.

 

I też to widzę tak jak Burns.

Edytowane przez księgowy
.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Sol napisał(-a):

Mój diver od Seiko numer 1 :)

 

Wygląda na to, że nieprędko się to zmieni.

Nie akceptuję braku ramki wokół prostej dziury datownika.

Nie akceptuję przerabiania starych projektów by je dostosować do nowych wytycznych i wciskanie na siłę obok daty (oczywiście bez ramki, a jakże) mini indeksu, lub przenoszenia daty na 4:30 co wygląda koszmarnie.

Wiem, że tak jest taniej i prościej, ale to nie dla mnie.

 

spacer.png

 

Jestem właścicielem nowego Seiko (SPB 147J1, którego uwielbiam) a mimo to staram się być obiektywny 😉

Ramka w dacie może by się przydała, jednak dla mnie - w Twoim ta wskazówka godzinowa też wygląda trochę od czapy w porównaniu do SPB 143/145/147/149/213/239 😋

Jak widać odbiór zegarka to jest względna rzecz 😉

20210516_101713.jpg

Edytowane przez furraan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SPB147 to świetny zegarek i dlatego tak bardzo mnie wkurza to, że zepsuli go datownikiem :angry:

 

Co do wskazówek, to jest to może kwestia gustu, ale patrząc na przeznaczenie zegarka, to który będzie bardziej czytelny w ciemności? ;)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Sol napisał(-a):

SPB147 to świetny zegarek i dlatego tak bardzo mnie wkurza to, że zepsuli go datownikiem :angry:

 

Co do wskazówek, to jest to może kwestia gustu, ale patrząc na przeznaczenie zegarka, to który będzie bardziej czytelny w ciemności? ;)

Godzinna wskazówka to chyba mało istotna podczas nurkowania? 🤔

 

A w kwestii daty, to faktycznie, bez okienka byłby to chyba lepszy zegarek. 

 

A właśnie... Są jakiekolwiek divery Seiko z datą na "6"? Chyba najlepsze miejsce. Japończycy już na to wpadli w jakimś modelu? 

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, evilym napisał(-a):

Godzinna wskazówka to chyba mało istotna podczas nurkowania? 🤔

 

 

Zależy ile czasu spędzasz w wannie ;)

 

15 godzin temu, evilym napisał(-a):

A właśnie... Są jakiekolwiek divery Seiko z datą na "6"? Chyba najlepsze miejsce. Japończycy już na to wpadli w jakimś modelu? 

 

Nie ma.

Ale ostatnio data się ruszyła i obecnie jest trend na 4:30, czyli za parę lat... ;)

 


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Sol napisał(-a):

Zależy ile czasu spędzasz w wannie ;)

To zależy czy żona się dołączy 😜

 

2 godziny temu, Sol napisał(-a):

Ale ostatnio data się ruszyła i obecnie jest trend na 4:30, czyli za parę lat... ;)

Bleh... 🤮

Najgorsze miejsce... Mało któremu modelowi wybaczam to miejsce.

 

Myślę, że taka korporacja jak Seiko, mogła by sobie pozwolić na lepsze zaprojektowanie okienka daty 🙄

 

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, evilym napisał(-a):

To zależy czy żona się dołączy 😜

 

Bleh... 🤮

Jaki staż?

Bo ponad 10 lat to już prawie kazirodztwo 🤭 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To właśnie pisałem kilka postów wyżej.

 

Pół biedy jeżeli datownik jest w kolorze tarczy, wtedy nie razi tak po oczach, jak np. SPB213.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Sol napisał(-a):

To właśnie pisałem kilka postów wyżej.

 

Pół biedy jeżeli datownik jest w kolorze tarczy, wtedy nie razi tak po oczach, jak np. SPB213.

które Seiko ma datę w kolorze jeżeli kolor tarczy różny od białej i czarnej ? Bo Seiko nie zna innych kolorów datowników niż biały, czarny i ew. srebrny czyli stalowy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tomaliusz napisał(-a):

Jaki staż?

Bo ponad 10 lat to już prawie kazirodztwo 🤭 

😉

Godzinę temu, Sol napisał(-a):

To właśnie pisałem kilka postów wyżej.

 

Pół biedy jeżeli datownik jest w kolorze tarczy, wtedy nie razi tak po oczach, jak np. SPB213.

Mnie tam akurat data, która nie jest w kolorze tarczy, jakoś super nie przeszkadza, jeżeli komponuje się z indeksami w tym samym (lub podobnym kolorze). 

Więc np. SPB143 jest spoko 🙂

 

Godzinę temu, Burns napisał(-a):

które Seiko ma datę w kolorze jeżeli kolor tarczy różny od białej i czarnej ? Bo Seiko nie zna innych kolorów datowników niż biały, czarny i ew. srebrny czyli stalowy. 

SRPH15K.png?format=insta

 

To jest zieleń? 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.