Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Teufel26 napisał(-a):


Możesz rozwinąć, dlaczego MM, na żywo Ci nie podszedł …

Bo to zegarek na małżeństwo z rozsądku a nie miłość od pierwszego wejrzenia i przez to przetrwa dłużej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Teufel26 napisał(-a):


Możesz rozwinąć, dlaczego MM, na żywo Ci nie podszedł …

Jednemu podchodzi drugiemu nie .. kwestia gustu.

 

12 minut temu, Burns napisał(-a):

Bo to zegarek na małżeństwo z rozsądku a nie miłość od pierwszego wejrzenia i przez to przetrwa dłużej.

U mnie to byłą miłość od pierwszego wejrzenia  ... i trwa po dziś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Macmac napisał(-a):

... U mnie to byłą miłość od pierwszego wejrzenia  ... i trwa po dziś :)

Nie dziwię się. Dla mnie Twoja wersja (jedynie słuszna) to jeden z najlepszych nurków na świecie. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zakochałem się w SLA047! Jestem pod ogromnym wrażeniem jakości wykonania. Wskazówka sekundy wprost płynie po pięknej zielonej tarczy. Co do samej zieleni, jest obłędna! Dźwięk obracającego się bezela jest genialny.
Wszystkie detale są idealnie wykończone.
Na żywo, wywołał u mnie ogromne wrażenie. Jestem pewien, że muszę go mieć!


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash
Godzinę temu, Teufel26 napisał(-a):


Możesz rozwinąć, dlaczego MM, na żywo Ci nie podszedł …

 

Bo to taki zegarek, który mógłbym nosić tylko na bransolecie, a ta bransoleta jest koszmarna. Oczywiście, jeśli chodzi o jakiekolwiek podejście do MM to wgrę wchodzi tylko pierwsza wersja, bo to współczesne to popłuczyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Teufel26 napisał(-a):

Ja zakochałem się w SLA047! Jestem pod ogromnym wrażeniem jakości wykonania. Wskazówka sekundy wprost płynie po pięknej zielonej tarczy. Co do samej zieleni, jest obłędna! Dźwięk obracającego się bezela jest genialny.
Wszystkie detale są idealnie wykończone.
Na żywo, wywołał u mnie ogromne wrażenie. Jestem pewien, że muszę go mieć!

Czas już kupić!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Bo to taki zegarek, który mógłbym nosić tylko na bransolecie, a ta bransoleta jest koszmarna. Oczywiście, jeśli chodzi o jakiekolwiek podejście do MM to wgrę wchodzi tylko pierwsza wersja, bo to współczesne to popłuczyny.

Jash, siedzisz dłużej w temacie zegarków niż ja, nie bede się wdawał w dyskusję, bo nie wygram. Zastanawiające jest, że wciąż słyszę, że poprzednie wersje były lepsze, że teraz to już nie to samo. Nie chodzi mi tu tylko o Seiko, ale również wielu innych producentów.
Czas już kupić!

Mam takie postanowienie, że trzy zegarki to max. Na chwile obecna moja Carrera szuka nowego właściciela, póki co muszę być cierpliwy.

"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Teufel26 napisał(-a):

Na chwile obecna moja Carrera szuka nowego właściciela

😢


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Teufel26 napisał(-a):

... Mam takie postanowienie, że trzy zegarki to max. Na chwile obecna moja Carrera szuka nowego właściciela, póki co muszę być cierpliwy.

Mając Twoje zegarki Carrere zostawiłbym w spokoju. 

Po co Ci 3 nurek🤔 :lol:


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Teufel26 napisał(-a):


nie bede się wdawał w dyskusję, bo nie wygram. 

Fajne, choć mało popularne na forum podejscie... 😉

7 godzin temu, Teufel26 napisał(-a):


nie bede się wdawał w dyskusję, bo nie wygram. 

Fajne, choć mało popularne na forum podejscie... ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Mam takie postanowienie, że trzy zegarki to max. Na chwile obecna moja Carrera szuka nowego właściciela, póki co muszę być cierpliwy.

Po prostu pierwszy MM był ładny a te nowe już nie. Tylko tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super zegarek, tylko mógł być trochę większy, 42mm byłoby super. Niby ma 40mm, ale bezel ma 38mm i też tak się nosi. Wykonanie na wysokim poziomie, tarcza na żywo wygląda świetnie.

a6a645f801d46b4f06d32393c2bc9df0.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie rozmiar jest idealny. 40 mm z krótkimi uszami nosi się wygodnie na większości nadgarstków. Fajny kolor tarczy tak w ogóle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Dokładnie, 42mm nie wyglądałoby dobrze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, evilym napisał(-a):

Po kilku godzinach na ręce jestem w stanie napisać coś więcej o moim nowym nabytku.

 

Tarcza - rewelacja! Świetny kolor, wszystko zgrane, żadnych widocznych niedociągnięć. Bez Xa byłaby ciekawsza (bardziej klasyczna i nawiązująca do historii). Ale jakoś super mnie nie drażni.

Wskazówki - Nie wszyscy zwracają uwagę na fakt, że połowa wskazówki jest polerowana! Świetnie to wygląda podczas zabawy światłem.

Koperta - w końcu nurek Seiko na mój nadgarstek 😎 

Bezel - łagodna i bardzo przyjemna praca. UWAGA: Scentrowany idealnie 😁 Ale tutaj mam też największy zarzut do mojego modelu. Kropka lumy. Chyba bym nogą lepiej pomalował ten trójkąt (a w zasadzie miejsce naokoło lumy). Z daleka tak bardzo nie widać. Przed kupnem / otrzymaniem zegarka postanowiłem, że nie szukam białego kruka i jakieś niedociągnięcie biorę na klatę. Jakoś będę z tym żył 😜

Koronka - mogłaby być sygnowana.

Bransoleta - już zapomniałem jakie badziewne bransolety robi Seiko 🙄 Spasowanie z kopertą ujdzie, ale generalne odczucia są mocno średnie. Po roku użytkowania Orisa Aquisa na kajdanie, to coś, nie ma nawet startu do siwss made. Jak przyjdą paski od ZuluDiver i też mi nie podejdą to trzeba będzie chyba się rozejrzeć za czymś alternatywnym.

Mechanizm - 70h rezerwy na duży plus 👍 taktowanie 3Hz do przeżycia. W klasycznych / eleganckich zegarkach średnio mi to pasuje, ale w tool-watchu mogę przeżyć. Jestem ciekaw dokładności (jestem przygotowany na plus 20 sek. na dobę, więc wszystko poniżej przyjmę z zadowoleniem).

 

Generalnie jestem więc zadowolony! Po roku, od rozstania się z Sumo, zdecydowanie brakowało czegoś Japońskiego w pudełku. Miało być coś bardziej klasycznego, ale jednak urok SPB143 jest niezaprzeczalny. Dla niego koniec końców, zrezygnowałem z nowego projektu Yemy. Ale już wiem, że była to dobra decyzja!

 

 

Gratuluję, moim zdaniem, to ,,całościowo patrząc" jeden z lepszych zegarków Seiko jakie miałem i mam :) To jest właśnie takie małżeństwo z rozsądku. Kupiony bez jakiegoś specjalnego zapału i przekonania, ale z czasem doszedłem do wniosku, że ten zegarek ma kolosalną przyszłość ;), może nie dorówna MM300, ale będzie bardzo blisko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Macmac napisał(-a):

 

Gratuluję, moim zdaniem, to ,,całościowo patrząc" jeden z lepszych zegarków Seiko jakie miałem i mam :) To jest właśnie takie małżeństwo z rozsądku. Kupiony bez jakiegoś specjalnego zapału i przekonania, ale z czasem doszedłem do wniosku, że ten zegarek ma kolosalną przyszłość ;), może nie dorówna MM300, ale będzie bardzo blisko.

Dzięki!

Chyba zgadzam się z tym rozsądkiem. Od momentu premiery nie byłem nim jakoś tak zafascynowany. Ot kolejna nowa-interpretacja zegarka z przed lat. Zdecydowanie większe emocje wzbudzał we mnie SPB 185/187 (którego mocno rozważałem jako kontrkandydata do Aquisa). Minął rok, pudełko zapełniło się Swiss Made (i jednym Niemcem) i w zasadzie w ostatnich 3-4 miesiącach zaczął kiełkować pomysł na Japoński zegarek. Przewinęło się kilka opcji, ale SPB143 wydał się zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem, na tyle mocnym, że przełamałem się i złamałem wewnętrzną zasadę posiadania więcej niż jednego nurka!

 

Co więcej. Kilka dni temu, jeszcze przed zakupem 143, zastanawiając się jaki zegarek mógłbym za kilkanaście lat przekazać synowi... okazało się, że właśnie ten model Seiko byłby idealny 😲 Czy doczeka? Nie wiem. Ale jeżeli tak, to bez wstydu, niezależnie jakie zegarki będę miał w pudełku, będę mógł go podarować. Ten argument był nie do podważenia i pewna magia oraz romantyzm Seiko zadziałały 😄

 

A jeszcze wracając do oceny.

Czy każdy zegarek Seiko (oprócz serii LX) przychodzi w tych kiepskich pudełkach? Ja rozumiem tanie kwarce i automaty, ale wchodząc w półkę cenową powyżej 1K € mogliby się postarać o coś lepszego. Ta poduszka też woła o pomstę do nieba 🤬

 

 

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pudełka są różne, ale w większości te białe to standard. Kiedyś ktoś pisał, że zależy też od rynku na jakim jest sprzedawany zegarek i od dystrybutora czy sprzedawcy. Inne ,,lepsze" są tam, gdzie dodawany jest dodatkowy pasek.

Edytowane przez Macmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, evilym napisał(-a):

Po kilku godzinach na ręce jestem w stanie napisać coś więcej o moim nowym nabytku. ...

I tu pogratuluję. 

Mnie seria BiedaMas podoba się od samego początku. Jednak w "pierwszej edycji" nie podobały mi się wskazówki. Teraz jest 👍 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Dorian06 napisał(-a):

I tu pogratuluję. 

Mnie seria BiedaMas podoba się od samego początku. Jednak w "pierwszej edycji" nie podobały mi się wskazówki. Teraz jest 👍 

Dzięki!

Mi też kilka rzeczy się w tamtej wersji nie podoba (ze wskazówkami na czele).

Nie jestem jednak zwolennikiem nazwy bieda 😜

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jest trochę bieda, bo poskąpili kasy na ramkę ;)

Tyle dobrze, że masz wersję bez dodatkowego indeksu koło daty.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po kilku godzinach na ręce jestem w stanie napisać coś więcej o moim nowym nabytku.
 
Tarcza - rewelacja! Świetny kolor, wszystko zgrane, żadnych widocznych niedociągnięć. Bez Xa byłaby ciekawsza (bardziej klasyczna i nawiązująca do historii). Ale jakoś super mnie nie drażni.
Wskazówki - Nie wszyscy zwracają uwagę na fakt, że połowa wskazówki jest polerowana! Świetnie to wygląda podczas zabawy światłem.
Koperta - w końcu nurek Seiko na mój nadgarstek  
Bezel - łagodna i bardzo przyjemna praca. UWAGA: Scentrowany idealnie  Ale tutaj mam też największy zarzut do mojego modelu. Kropka lumy. Chyba bym nogą lepiej pomalował ten trójkąt (a w zasadzie miejsce naokoło lumy). Z daleka tak bardzo nie widać. Przed kupnem / otrzymaniem zegarka postanowiłem, że nie szukam białego kruka i jakieś niedociągnięcie biorę na klatę. Jakoś będę z tym żył 
Koronka - mogłaby być sygnowana.
Bransoleta - już zapomniałem jakie badziewne bransolety robi Seiko  Spasowanie z kopertą ujdzie, ale generalne odczucia są mocno średnie. Po roku użytkowania Orisa Aquisa na kajdanie, to coś, nie ma nawet startu do siwss made. Jak przyjdą paski od ZuluDiver i też mi nie podejdą to trzeba będzie chyba się rozejrzeć za czymś alternatywnym.
Mechanizm - 70h rezerwy na duży plus  taktowanie 3Hz do przeżycia. W klasycznych / eleganckich zegarkach średnio mi to pasuje, ale w tool-watchu mogę przeżyć. Jestem ciekaw dokładności (jestem przygotowany na plus 20 sek. na dobę, więc wszystko poniżej przyjmę z zadowoleniem).
 
Generalnie jestem więc zadowolony! Po roku, od rozstania się z Sumo, zdecydowanie brakowało czegoś Japońskiego w pudełku. Miało być coś bardziej klasycznego, ale jednak urok SPB143 jest niezaprzeczalny. Dla niego koniec końców, zrezygnowałem z nowego projektu Yemy. Ale już wiem, że była to dobra decyzja!
 
DSC_9321.thumb.JPG.4474e06e1d6285c105cb89272926d144.JPG
 
DSC_9320.thumb.JPG.17fe7be2ffccb055987515ef7d641753.JPG
 
DSC_9314.thumb.JPG.07667de9d8820657fad992d92cb92ec0.JPG
 
 
 

Gratuluje Seiko

"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Sol napisał(-a):

No jest trochę bieda, bo poskąpili kasy na ramkę ;)

Tyle dobrze, że masz wersję bez dodatkowego indeksu koło daty.

Eee tam. Biała ramka chyba by do mnie nie gadała. A dodatkowy indeks? Mnie nie drażni, ale chyba lepiej jak nie ma 😉

 

Godzinę temu, Teufel26 napisał(-a):


Gratuluje Seikoemoji6.png

Dzięki !


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj powinna być ramka taka jak obwódki indeksu.

Czyli taka jaką Seiko od lat robiło, aż do teraz kiedy się zes...ło


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tutaj powinna być ramka taka jak obwódki indeksu.
Czyli taka jaką Seiko od lat robiło, aż do teraz kiedy się zes...ło

Możliwe, że już to pisałem - jakby dali metalową ramkę, jak choćby w SARB 33/35, to spoko. Ale jakby miała być malowanka jak w SPB053, to lepiej, żeby było jak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.