Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

O tym właśnie pisałem.

Ale to już ustaliliśmy, jakiś czas temu, że to opcja dodatkowo płatna :unsure::D

 


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash
W dniu 1.12.2021 o 12:50, evilym napisał(-a):

Po kilku godzinach na ręce jestem w stanie napisać coś więcej o moim nowym nabytku.

 

Tarcza - rewelacja! Świetny kolor, wszystko zgrane, żadnych widocznych niedociągnięć. Bez Xa byłaby ciekawsza (bardziej klasyczna i nawiązująca do historii). Ale jakoś super mnie nie drażni.

Wskazówki - Nie wszyscy zwracają uwagę na fakt, że połowa wskazówki jest polerowana! Świetnie to wygląda podczas zabawy światłem.

Koperta - w końcu nurek Seiko na mój nadgarstek 😎 

Bezel - łagodna i bardzo przyjemna praca. UWAGA: Scentrowany idealnie 😁 Ale tutaj mam też największy zarzut do mojego modelu. Kropka lumy. Chyba bym nogą lepiej pomalował ten trójkąt (a w zasadzie miejsce naokoło lumy). Z daleka tak bardzo nie widać. Przed kupnem / otrzymaniem zegarka postanowiłem, że nie szukam białego kruka i jakieś niedociągnięcie biorę na klatę. Jakoś będę z tym żył 😜

Koronka - mogłaby być sygnowana.

Bransoleta - już zapomniałem jakie badziewne bransolety robi Seiko 🙄 Spasowanie z kopertą ujdzie, ale generalne odczucia są mocno średnie. Po roku użytkowania Orisa Aquisa na kajdanie, to coś, nie ma nawet startu do siwss made. Jak przyjdą paski od ZuluDiver i też mi nie podejdą to trzeba będzie chyba się rozejrzeć za czymś alternatywnym.

Mechanizm - 70h rezerwy na duży plus 👍 taktowanie 3Hz do przeżycia. W klasycznych / eleganckich zegarkach średnio mi to pasuje, ale w tool-watchu mogę przeżyć. Jestem ciekaw dokładności (jestem przygotowany na plus 20 sek. na dobę, więc wszystko poniżej przyjmę z zadowoleniem).

 

Generalnie jestem więc zadowolony! Po roku, od rozstania się z Sumo, zdecydowanie brakowało czegoś Japońskiego w pudełku. Miało być coś bardziej klasycznego, ale jednak urok SPB143 jest niezaprzeczalny. Dla niego koniec końców, zrezygnowałem z nowego projektu Yemy. Ale już wiem, że była to dobra decyzja!

 

DSC_9321.thumb.JPG.4474e06e1d6285c105cb89272926d144.JPG

 

DSC_9320.thumb.JPG.17fe7be2ffccb055987515ef7d641753.JPG

 

DSC_9314.thumb.JPG.07667de9d8820657fad992d92cb92ec0.JPG

 

 

 

 

Świetny zegarek, chociaż kolorystycznie wolałem go w wersji, którą sam miałem. Gdyby do tego był wykonany na poziomie, nie wiem, Orisa to byłoby dla mnie 10/10 jeśli chodzi o divery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Macmac napisał(-a):

Taka jak w SLA043 byłaby w sam raz ;)

Zrzut ekranu 2021-12-2 o 18.59.24.png

Bo to właśnie nie jest BiedaMas. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że niektórym się te pajęczaki podobają, ale według mnie jeszcze tam tylko kukułki brakuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie pajączek spoko, coś innego, ale bez tej dziury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktura tarczy ok ale dziura potrzebna jak rybie ręcznik…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Jash napisał(-a):

c2ad559656a989111f3ff079aca95461.jpg

No i tym modelem poprzedni spuścili w kiblu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie dziura GMT byłby 👍. A tak qpa po jagodach.   :(


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko dlatego, że mam inny model na tym mechanizmie i kojarzę layout tarczy :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że dopisali pod asteriskiem, że dotyczy jednego zegarka, bo już chciałem pytać, czy to cena za dwa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSC_9390.thumb.JPG.9af71d23e9d21fc678290d1b5f3a5dd3.JPG


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fejka chyba kupiles :D Indeksy nalozone prosto, bezel centruje, nie ma paprochow na tarczy... no dobra, spasowanie bransolety jak w Seiko ale poza tym :D

 

PS. Jest SWIETNY 👍

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, cordi7 napisał(-a):

Fejka chyba kupiles :D Indeksy nalozone prosto, bezel centruje, nie ma paprochow na tarczy...

 

 

Jak nic podróbka ;)

 

Ale fajna i w najlepszym kolorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.