Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, zorro napisał(-a):

 

 

 

No i taki właśnie jest poziom dyskusji.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopy, spokojnie :) Każdy ma swoje racje, nie ma co się spinać ;) Wszyscy jesteśmy w tym dziale, bo lubimy te japońce w końcu. Dla mnie osobiście te, o których toczy się dyskusja są nudne. I to jest moje skromne zdanie, którego nikomu nie narzucam. Podobnie jak @Paulus57 uwielbiam po prostu mojego zieloniaka :)

 

P.S. Przy okazji gratuluję koledze czerwonego koloru pod awatarem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Macmac napisał(-a):

Czy Sub z 53 lub 54r. to ten sam  model z 2021r.? Czy obecna Daytona, to ta sama co Cosmograph? .. miłośnicy Rolexa napiszą ciągły rozwój. przeciwnicy, że to odgrzewane kotlety, czy Sub o milimetr większy to rozwój, czy odgrzewany kotlet, a może reedycja? W przypadku Seiko zawsze jest odgrzewany kotlet o żadnym rozwoju mowy być nie może :). Kolegom w tym dziale się ulewa, kolega @zorro wstawia zdjęcia nowych wypustów bez żadnego komentarza, a po pierwszym negatywnym poście pisze, że mu się rzygać chce .. takie forum i każdy może pisać co mu się podoba. Mnie mdli w dziale z chińczykami, ale nie łażę tam i nie obrzydzam ludziom ich miłości do homarów. Poczekam pół roku wrzucę zdjęcie nowego suba z podpisem, że właśnie pawia puściłem i będę czekał na lajki. 

Aaaa. O to chodzi. 

Napisze od siebie. Oczywiście różnią się od siebie. Wszystkim. Dla mnie to ewolucja. Czy idącą w dobrą stronę niech każdy sobie sam odpowie. Takiej ciągłości w Seiko raczej nie ma. Jedynie co przychodzi mi do głowy to Monster. Jest ciągłości. Nawiazanie do pierwowzoru. Jest jak u Rolka. Czy Alpinist jest produkowany bez przerwy nie wiem, bo mi się ten zegarek nigdy nie podobał (017). 

Reasumując. Dla mnie 62 mas i teraz BiedaMas jest ok. Fajnie, że wrocili do modelu. Seiko ma wspaniałą historię modelową to czemu nie miałby wracać do nich. Szkoda, że nie zrobili nowego SKX 007/009. :(

Edytowane przez Dorian06

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Chorwat napisał(-a):

Chłopy, spokojnie :) Każdy ma swoje racje, nie ma co się spinać ;) Wszyscy jesteśmy w tym dziale, bo lubimy te japońce w końcu. Dla mnie osobiście te, o których toczy się dyskusja są nudne. I to jest moje skromne zdanie, którego nikomu nie narzucam. Podobnie jak @Paulus57 uwielbiam po prostu mojego zieloniaka :)

 

P.S. Przy okazji gratuluję koledze czerwonego koloru pod awatarem :)

Dzięki. Mam trochę wyrzuty sumienia, że moją uwagą na temat mnogości modeli nowej generacji Alpinista doprowadziłem do dyskusji bliskiej konieczności "interwencji sił pokojowych" ;) . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z co poniektórymi że zaczyna się to robić już irytujące, że co chwila mamy jakąś rocznicowa edycję do reedycji, albo inne tego typu. Myślę że chodzi tu przede wszystkim o liczbę wersji kolorystycznych które solidnie mącą w głowie. Chociażby ile jest wersji żółwia? Oszaleć idzie...
Albo zrobili reedycje 62 Mas dla suwerenów po postacią sbdc05x itd. potem ulepszone mniejsze rozmiarowo które już mają chyba 7 wersji ??

To był też jeden z powodów dla których ostatnio przerzuciłem się na Citizena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasy się zmieniają, producentów przybywa, a tort do podziału jeden. Chyba każdego miłośnika marki (jaka by to nie była) irytują niedoróbki, niezliczone wersje kolorystyczne, czy robienie ludzi w konia z przepłacaniem za limitki, ale Seiko ma obecnie taką politykę, a nie inną (kasa musi być na plus). Pożyjemy zobaczymy, ja na dzień dzisiejszy jestem bardzo zadowolony z SPB143J1, fajny uniwersalny zegarek z historią i mi ta ,,reedycja" pasuje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, cordi7 napisał(-a):

143 jest świetny 👍

Dokładnie. 

 

A Macman oprócz 143 ma jeszcze jeden SUUUUUUJPER model Seiko. Jeden z najlepszych. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, MieszkoMieszko napisał(-a):

Zgodzę się z co poniektórymi że zaczyna się to robić już irytujące, że co chwila mamy jakąś rocznicowa edycję do reedycji, albo inne tego typu. Myślę że chodzi tu przede wszystkim o liczbę wersji kolorystycznych które solidnie mącą w głowie. Chociażby ile jest wersji żółwia? Oszaleć idzie...
 

 

Ale tyle w końcu jest inspiracji na tym świecie.

 

Tidąąą!!

 

 

rare_seiko_prospex_srph38k1_2n_1639135489_92660012_progressive.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Dorian06 napisał(-a):

Dokładnie. 

 

A Macman oprócz 143 ma jeszcze jeden SUUUUUUJPER model Seiko. Jeden z najlepszych. 

 

Miałem kilka naprawdę fajnych Seikaczy :) i większość z nich z chęcią bym znowu przytulił ... ale SBDX001 i Monster są podstawą pudła i nie mam zamiaru za nimi tęsknić ;).

Edytowane przez Macmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Macmac napisał(-a):

... SBDX001 ...

O nim właśnie pisałem. 

Choć oczywiście co do Monstera w pełni się zgadzam. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modele 62 MAS (SPB 143/145/147/149/213/239) są po prostu świetne. Szkoda jedynie, że tak spaprane tym niecentrującym bezelem i innymi niedoróbkami (z ramką daty dajcie już spokój 🤪 ). Najfajniejszy dla mnie jest 147 (tym bardziej, że był najtańszy) - stąd moja decyzja o jego kupnie. Inna sprawa, że ten 143 początkowo wydaje się bardzo niepozorny, ale gdybym miał kupić drugiego divera - to mój wybór z pewnością padłby na niego.

Natomiast te nowe ,,Alpinist" zupełnie, ale to zupełnie do mnie nie trafiają. Seiko ,,brukarza" również 😉 Pomijam już zupełnie zachwyty nad ,,żółwiem", którego koperta mnie po prostu odrzuca. Tak samo mój 143 może odrzucać kogoś. Konkluzja z tego taka, że ile ludzi - tyle gustów.

Nie róbmy osobistych ,,wycieczek", bo niczemu to nie służy.

Pozdrawiam, życząc wszystkim większego dystansu w dyskusji 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się, że z większością, że Seiko wprowadza trochę zamieszania wypuszczając co chwile jakieś inspiracje i limitki (szczególnie jeżeli nie różnią się niczym, tylko kolorem tarczy). Widocznie taki model sprzedaży i promocji im pasuje (bo pewnie się te modele po prostu dobrze sprzedają).

 

Byłbym jednak mega wkurzony, gdybym kupił jakąś limitowaną edycję, którą by później Seiko wypuściło pod postacią normalnej, seryjnej wersji tylko np. bez dodatkowego paska w zestawie 🙄 

 

Ale z drugiej strony, bardzo fajnie, że Seiko robi dużo wersji kolorystycznych swoich najciekawszych modeli. Użytkownicy mają w czym wybierać i każdy znajdzie coś dla siebie 🙂

 

11 godzin temu, Macmac napisał(-a):

ja na dzień dzisiejszy jestem bardzo zadowolony z SPB143J1, fajny uniwersalny zegarek z historią i mi ta ,,reedycja" pasuje. 

 

11 godzin temu, cordi7 napisał(-a):

143 jest świetny 👍

 

Nie mogę się nie zgodzić! Tym bardziej, że od momentu zakupu nie ma dnia, w którym nie chciałbym go założyć. Czy to tylko zauroczenie nowością czy początek końca Aquisa w kolekcji 😬 Wolę o tym jeszcze nie myśleć...

 

9 godzin temu, furraan napisał(-a):

Modele 62 MAS (SPB 143/145/147/149/213/239) są po prostu świetne. Szkoda jedynie, że tak spaprane tym niecentrującym bezelem i innymi niedoróbkami (z ramką daty dajcie już spokój 🤪 ).

Trzeba mocno wierzyć i w końcu trafi się jakiś egzemplarz z centrującym bezelem (oczywiście kosztem czegoś innego, co przemilczę 🤣 )

 

DSC_9422.thumb.JPG.6f7df491eab505d8e25a0e2e9eed6395.JPG

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, MieszkoMieszko napisał(-a):

Zgodzę się z co poniektórymi że zaczyna się to robić już irytujące, że co chwila mamy jakąś rocznicowa edycję do reedycji, albo inne tego typu. Myślę że chodzi tu przede wszystkim o liczbę wersji kolorystycznych które solidnie mącą w głowie. Chociażby ile jest wersji żółwia? Oszaleć idzie...
Albo zrobili reedycje 62 Mas dla suwerenów po postacią sbdc05x itd. potem ulepszone mniejsze rozmiarowo które już mają chyba 7 wersji ??

To był też jeden z powodów dla których ostatnio przerzuciłem się na Citizena.

Podobno zgubili swoje DNA i miał być jakiś nowy CEO, który miał to zmienić - może w styczniu zaczną ;) po czym w lipcu go zwolnią bo wyjdzie na to, że ten sr***cy kolorkami robił lepszy obrót 🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze was pomęczę 😆

 

Odebrałem w końcu paczkę od Zuludiver. 

Paski fajne, tylko trochę za długie dla mnie 😔

DSC_9424.thumb.JPG.08d4984d1695ceed2062e7f93ba162c7.JPG

 

DSC_9426.thumb.JPG.0cc54d4639febf3a773efffec4873bde.JPG

 

DSC_9425.thumb.JPG.21850412854cf836ac781dce49942bd9.JPG

 

DSC_9429.thumb.JPG.c8a905c79cedd135151067516ea12a38.JPG


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie wszystkie Seiko ale większość więc chyba można w tym klubie😉

D1EA6CBD-2B10-47BC-A46D-53BD7806060E.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, evilym napisał(-a):

Jeszcze was pomęczę 😆

 

Odebrałem w końcu paczkę od Zuludiver. 

Paski fajne, tylko trochę za długie dla mnie 😔

 

 

Będziesz przycinał, czy puszczasz dalej?

 


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś może referencje modelu ?

324D7CF5-A20C-4385-A9D7-254FD29E8C13.jpeg

Edytowane przez zorro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, zorro napisał(-a):

Zna ktoś może referencje modelu ?

324D7CF5-A20C-4385-A9D7-254FD29E8C13.jpeg

Seiko Superior Explorer Limited Edition SSA099K1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info

11 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Seiko Superior Explorer Limited Edition SSA099K1.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20211218-113929.jpg 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

16 minut temu, Dorian06 napisał(-a):

20211218-113929.jpg 

Ładny w swojej prostocie model

Edytowane przez zorro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. 

Jednak nie taki "prosty". Bezel ma fakturę "płyty winylowej". Tarcza w "kwadraty". 

Wykonanie jak nie Seiko w tym budżecie. Ale nie ma się co dziwić. W końcu limitka.  


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Dorian06 napisał(-a):

Dzięki. 

Jednak nie taki "prosty". Bezel ma fakturę "płyty winylowej". Tarcza w "kwadraty". 

Wykonanie jak nie Seiko w tym budżecie. Ale nie ma się co dziwić. W końcu limitka.  

A to przepraszam. Szczegółów nie znałem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.