Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

Pokażę nowy nabytek SEIKO Sportura  SNA595P na razie jestem zachwycony pracą sekundnika i tarczą :)

 

9671b28d6a65feb4med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles
11 godzin temu, Jxxer napisał(-a):

Jakie odchyłki robią wasze zegarki na 6R35?

Mi się trafił +16. Mieści sie w specyfikacji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Jxxer napisał(-a):

Jakie odchyłki robią wasze zegarki na 6R35?

średnio +4s na dobę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Noodles napisał(-a):

 

jak dla mnie nie warto. Przy zegarku było grzebane i moim zdaniem wyszło średnio. 

Właśnie te wskazówki mi nie pasują a szukam tego modelu ale w Polsce niedostępny, jedynie te wschodnie sklepy a jakoś nie mam do nich zaufania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Noodles napisał(-a):

Mi się trafił +16. Mieści sie w specyfikacji. 

 

Mój się nie opamiętał i czasami robi po 40s+ co mnie niesamowicie irytuję i chyba go wyślę na reklamację.

 

Teraz pytanie do was jakie macie doświadczenia z serwisem Seiko w Polsce i czy lepiej wysyłać bezpośrednio do serwisu przez formularz Zibi czy przez sklep w którym go kupiłem?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Jxxer napisał(-a):

 

Mój się nie opamiętał i czasami robi po 40s+ co mnie niesamowicie irytuję i chyba go wyślę na reklamację.

 

Teraz pytanie do was jakie macie doświadczenia z serwisem Seiko w Polsce i czy lepiej wysyłać bezpośrednio do serwisu przez formularz Zibi czy przez sklep w którym go kupiłem?

 

 

A nosisz go codziennie i jest w miarę nakręcony, ten mechanizm zauważyłem wraz ze spadkiem naciągu przyśpiesza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Jxxer napisał(-a):

 

Mój się nie opamiętał i czasami robi po 40s+ co mnie niesamowicie irytuję i chyba go wyślę na reklamację.

 

Teraz pytanie do was jakie macie doświadczenia z serwisem Seiko w Polsce i czy lepiej wysyłać bezpośrednio do serwisu przez formularz Zibi czy przez sklep w którym go kupiłem?

 

 

U sprzedawcy z tytułu rękojmi (ze zdjęciami w momencie złożenia roszczenia na tle formularza), jak go poniszczą w naprawie to masz jeszcze linię obrony u sprzedawcy z tytułu rękojmi. Gwarancja to zawsze dobra wola producenta i to on dyktuje warunki.

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Kapitanik napisał(-a):

A nosisz go codziennie i jest w miarę nakręcony, ten mechanizm zauważyłem wraz ze spadkiem naciągu przyśpiesza.

Jest tak jak mówisz ale te 40s+ to robi jak jest w pełni nakręcony. Nie mierzyłem mu odchyłek jak ma słabo naciągniętą sprężynę ale podejrzewam że wtedy zrobi tą "minutkę" na 24h.

 

16 minut temu, Burns napisał(-a):

U sprzedawcy z tytułu rękojmi (ze zdjęciami w momencie złożenia roszczenia na tle formularza), jak go poniszczą w naprawie to masz jeszcze linię obrony u sprzedawcy z tytułu rękojmi. Gwarancja to zawsze dobra wola producenta i to on dyktuje warunki.

Bardzo dziękuję za konkretną odpowiedź!🙂

 

Następne pytanie to czy ktoś reklamował coś w Zegarowni i jak tak to jakie wrażenia? :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minutes ago, Jxxer said:

 

Mój się nie opamiętał i czasami robi po 40s+ co mnie niesamowicie irytuję i chyba go wyślę na reklamację.

 

Teraz pytanie do was jakie macie doświadczenia z serwisem Seiko w Polsce i czy lepiej wysyłać bezpośrednio do serwisu przez formularz Zibi czy przez sklep w którym go kupiłem?

 

 

Ja temat felernego 6R15 załatwiałem bezpośrednio z serwisem i nie było problemów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles
48 minut temu, Jxxer napisał(-a):

 

Mój się nie opamiętał i czasami robi po 40s+ co mnie niesamowicie irytuję i chyba go wyślę na reklamację.

 

Teraz pytanie do was jakie macie doświadczenia z serwisem Seiko w Polsce i czy lepiej wysyłać bezpośrednio do serwisu przez formularz Zibi czy przez sklep w którym go kupiłem?

 

 

wiesz tak jak kolega wyżej pisał najpierw sprawdź czy go nosisz wystarczająco? Japończyki lubią być dokręcone, Seiko nawet w instrukcji podaje 8h na łapie i masz być aktywny (czyli desk diving 8h nie wystarczy). 

Weź mu tak rezerwę chodu zmierz. Nakręć na maksa (~50-60 obrotów koronką) i pyk na cały dzień na łapę. Wieczorem skoryguj czas i noś cały następny dzień. Kolejnego wieczoru sprawdź odchyłkę. Jak kaszana to jak pisze Burns, 

z tytułu rękojmi skurczybyka oddaj. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Jxxer napisał(-a):

 

Następne pytanie to czy ktoś reklamował coś w Zegarowni i jak tak to jakie wrażenia? :) 

 

 

Taka sytuacja 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Marak napisał(-a):

 

 

Taka sytuacja 

Dobrze wiedzieć... ostatnio w jednym salonie z zegarkami sprzedawca powiedział mi że Zegarownia straciła autoryzację Seiko. Nie wiem ile w tym prawdy ale jak będę jeszcze w tym sklepie to się dokładniej dopytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwaj bliźniacy 🙂 , jeszcze jeden może dwa "współczesne" Seiko i chyba starcz, pierwszy z ciemną tarczą która na żywo robi niesamowite wrażenie 

 

IMG_20220126_121754.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.01.2022 o 22:19, Jxxer napisał(-a):

Jakie odchyłki robią wasze zegarki na 6R35?

Od wczoraj +14 sek.

Ale chyba średnio nakręcony był. Dot tego mam wrażenie że on i tak chodzi jak chce (raz szybciej, raz wolniej), ale jeszcze tego nie sprawdziłem. 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, marcin s napisał(-a):

Dwaj bliźniacy 🙂 , jeszcze jeden może dwa "współczesne" Seiko i chyba starcz, pierwszy z ciemną tarczą która na żywo robi niesamowite wrażenie 

 

IMG_20220126_121754.jpg

Ten granatowy to jaka referencja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, evilym napisał(-a):

Od wczoraj +14 sek.

Ale chyba średnio nakręcony był. Dot tego mam wrażenie że on i tak chodzi jak chce (raz szybciej, raz wolniej), ale jeszcze tego nie sprawdziłem. 

Mój zrobił wczoraj +32s, ale też mam wrażenie że raz robi po 30 a raz po 45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.