Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Noodles
5 minut temu, Jxxer napisał(-a):

Mój zrobił wczoraj +32s, ale też mam wrażenie że raz robi po 30 a raz po 45

To poza specyfikacją tego werku. Powinien być -15/+25 sek/doba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, marcin s napisał(-a):

Starlight SRCPC01

Dziękuję.

Dość nietypowo jak na Seiko, ale przez ten kolor tarczy dość szlachetnie prezentuje się ta referencja 🙂 (uprzedzam - opinia wynika tylko z faktu obejrzenia filmu na YT i może się zmienić  😋 ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na żywo w świetle tarcza robi wrażenie mieni się w wielu odcieniach

zawsze marzyłem aby mieć oba, ale ciemny szybko się wyprzedał a z drugiej ręki ceny szybko szybowały

ostatnio pojawił się w dobrej cenie i żal było nie kupić 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy jeszcze nie miałem Presage, muszę kiedyś spróbować.

 

tymczasem:

 

1643379122930.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Film o modowaniu, a nawet budowaniu, SEIKO:

 

 

Edytowane przez petruss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

 
może koledzy z Seikowego forum coś poradzą w temacie:
 
Błąkając się po forum KMZ trafiłem na recenzję Seiko SARY147 aka SRPD97J: Japoński ogród zen...
 
Zrobiła na mnie takie wrażenie, że postanowiłem poczytać więcej o tym modelu i (być może) kupić.
No i tu pojawił się problem, jedyne miejsce gdzie znalazłem nowe egzemplarze (używanego nie rozważałem) to chrono24 (pomijam Japonię), a tam okazało się, że wszystko (3 szt.) jest zarezerwowane. 
Czy ktoś zna inne miejsce w UE gdzie można obecnie kupić nówkę?
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam możliwość  kupienia dwóch Seiko w dobrej cenie Seiko 62 mas SPB143J1 i SPB153J1 czyli zielony Wilard oba jak nòwki dwa mi nie potrzebne byłby ktoś zainteresowany tym pierwszym cena będzie bardzo dobra. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.01.2022 o 11:08, Miszkolc napisał(-a):

Pudełeczko Seiko emoji6.pngb45032afd0d25cfb7d7bbe09691b0245.jpg

Ładna kolekcja. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, oprzemyslaw napisał(-a):

I nie dziwota, bo to fajny zegar jest ;) 

 

Moim osobistym zdaniem najładniejszy sarb ... kiedyś szukałem, walczyłem, korumpowałe ;), ale nie było mi dane posiadać ... teraz ceny już sięgnęły zenitu, tak że zostanie niedogonionym zajączkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, lysolek007 napisał(-a):

Kolejny potwór dołącza do stada ;] 

 

Gratulacje za zdobycie najładniejszego ze wszystkich potworów. Niech sie nosi.


Time matters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, tutaj posiadacz SDGM001 oraz SPB083J1. 

SPB gubi mi 15-18s na dobę. Czyli trochę za dużo.

 

SDGMa dawno nie nosiłem ale też miał podobne odchyłki. Do tego dziecko mi zrzuciło go z biurka czyli jakiś 1 metr. Na razie nie sprawdzałem ale mam obawy, że może jeszcze bardziej zacząć odjeżdżać od normy. 

 

Macie jakiegoś polecanego zegarmistrza w Warszawie? I okolice.

W sumie chodzi mi głównie o regulację. Ale może i serwis. SDGM u mnie od 2lat z kawałkiem a kupiony jako nowy. SPB to kilka mcy ale druga ręka i w sumie niewiele używany u 1. właściciela. 

Pytam bo już dużo historii się naczytałem jak zegarmistrz nie ogarnia 6R15 i sądzi, że to to samo co w Seiko 5 :)

 

Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles
8 godzin temu, rydzo napisał(-a):

Cześć, tutaj posiadacz SDGM001 oraz SPB083J1. 

SPB gubi mi 15-18s na dobę. Czyli trochę za dużo.

 

SDGMa dawno nie nosiłem ale też miał podobne odchyłki. Do tego dziecko mi zrzuciło go z biurka czyli jakiś 1 metr. Na razie nie sprawdzałem ale mam obawy, że może jeszcze bardziej zacząć odjeżdżać od normy. 

 

Macie jakiegoś polecanego zegarmistrza w Warszawie? I okolice.

W sumie chodzi mi głównie o regulację. Ale może i serwis. SDGM u mnie od 2lat z kawałkiem a kupiony jako nowy. SPB to kilka mcy ale druga ręka i w sumie niewiele używany u 1. właściciela. 

Pytam bo już dużo historii się naczytałem jak zegarmistrz nie ogarnia 6R15 i sądzi, że to to samo co w Seiko 5 :)

 

Dzięki!

Jesteś pewien, że nosisz je wystarczająco aby się nakręciły? Japońce lubią być dokręcone. Na łapę na 10h jednego i drugiego bydlaka, wio na spacer/machaj łapą ile wlezie i dopiero pomierz odchyłki.

 

A co do majstrów - werki 7s26 i 6r16 to jedna rodzina...

Edytowane przez Noodles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Noodles napisał(-a):

Jesteś pewien, że nosisz je wystarczająco aby się nakręciły? Japońce lubią być dokręcone. Na łapę na 10h jednego i drugiego bydlaka, wio na spacer/machaj łapą ile wlezie i dopiero pomierz odchyłki.

 

A co do majstrów - werki 7s26 i 6r16 to jedna rodzina...

 

Teraz sobie sprawdzam appką Watch Accuracy Meter i SPB083 robi -18/-23 w zależności od położenia. I to się zgadza od tego jak przez ostatnie tygodnie porównuję z zegarem atomowym, średnio 20s gubi na dzień. 

Co do noszenia. Ja SPB nie zdejmuję nawet na noc, kupiłem go właśnie dla lumy bo czasem w nocy wybudzenie przez dziecko. Więc nakręcony to jest. Niby praca biurowa, z domu ale ja go nie zdejmuję tygodniami więc tu problemu nie powinno być.

 

Teraz sprawdzam SDGM001 i robi kilka sekund do przodu. I właśnie tutaj słabe nakręcenie mogło być problemem bo w appce go sprawdzałem i robił +100s ale pewnie po długim postoju potrzebował dużo czasu na nakręcenie. A zatem chyba nie ma problemu po tym upadku.

W ogóle SDGM przez pierwszy rok chodził u mnie na max sekundę odchyłu. W 2 tygodnie potrafił mieć łączną odchyłkę kilka sekund. Ale potem się coś rozregulował i już robił kilkanaście sekund dziennie. Zobaczymy jak teraz bo 3-4mce leżał w szufladzie. Nie mam rotomatu i raczej mieć nie będę bo póki co 2 automaty.

 

W ogóle przy 6r15 zauważacie różne odchyłki przy różnym odłożeniu? Mam wrażenie, że tarczą do dołu robi mniej odchyłki. Mierzone appka w tel i kiedyś w ogóle pomiar na dłuższym okresie. 

Po tak długiej przerwie i noszeniu divera teraz SDGM001 wydaje się taki lekki. 

IMG20220204100848.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles
1 godzinę temu, rydzo napisał(-a):

 

Teraz sobie sprawdzam appką Watch Accuracy Meter i SPB083 robi -18/-23 w zależności od położenia. I to się zgadza od tego jak przez ostatnie tygodnie porównuję z zegarem atomowym, średnio 20s gubi na dzień. 

Co do noszenia. Ja SPB nie zdejmuję nawet na noc, kupiłem go właśnie dla lumy bo czasem w nocy wybudzenie przez dziecko. Więc nakręcony to jest. Niby praca biurowa, z domu ale ja go nie zdejmuję tygodniami więc tu problemu nie powinno być.

 

Teraz sprawdzam SDGM001 i robi kilka sekund do przodu. I właśnie tutaj słabe nakręcenie mogło być problemem bo w appce go sprawdzałem i robił +100s ale pewnie po długim postoju potrzebował dużo czasu na nakręcenie. A zatem chyba nie ma problemu po tym upadku.

W ogóle SDGM przez pierwszy rok chodził u mnie na max sekundę odchyłu. W 2 tygodnie potrafił mieć łączną odchyłkę kilka sekund. Ale potem się coś rozregulował i już robił kilkanaście sekund dziennie. Zobaczymy jak teraz bo 3-4mce leżał w szufladzie. Nie mam rotomatu i raczej mieć nie będę bo póki co 2 automaty.

 

W ogóle przy 6r15 zauważacie różne odchyłki przy różnym odłożeniu? Mam wrażenie, że tarczą do dołu robi mniej odchyłki. Mierzone appka w tel i kiedyś w ogóle pomiar na dłuższym okresie. 

Po tak długiej przerwie i noszeniu divera teraz SDGM001 wydaje się taki lekki. 

IMG20220204100848.jpg

 

Cztery rzeczy:

 

1. Praca przy biórku 10h to nie to samo co aktywne noszenie zegarka. Trzeba łapą RUSZAĆ. Nie wiem - poprzesuwaj spinacze zamiast pisać na kompie ;)

 

2. Apka na telefon nie daje miarodajnych rezultatów. Nakręć na maksa, ponoś cały dzień. Skoryguj czas, znowu nakręć i noś i zmierz po 24h. Voila.

 

3. 6r15 są znane z tego, że w różnych pozycjach zegarka mogą robić dramatycznie różne odchyłki (z wykraczaniem poza specyfikację włącznie). Dlatego Seiko zaleca aktywnie nosić zegarek, żeby się to zrównało.

 

4. Jesteś pewny, że automaty są dla Ciebie? Taki ich urok, że chodzą z odchyłką raz tak raz siak (bo temperatura, wilgotność, wstrząsy itp.). Odpuść sobie wnikliwe pomiary. Zmierz raz jak Ci napisałem, jak będzie dobrze to noś zegarek i się  nie przejmuj :)  A jak chcesz mieć naprawdę dokładne Seiko to polecam Tunę. Mam, noszę uwielbiam - to jest chyba mój ulubiony czasomierz.

 

20220110_134240.thumb.jpg.527ac4e6493f1a837c0de920ba7d7a80.jpg

 

 

Edytowane przez Noodles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.