Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, tts napisał(-a):

U mnie 6R15 po prostu po czasie stanął albo by stanął... w każdym razie zaczął gubić tyle, że wychodził poza to co podaje producent.
Na razie sobie daję spokój z 6R35 wiedząc, że to może być loteria. Jakoś sobie przecież wytłumaczyć, że kolejny zegarek nie jest mi potrzebny, nie? ;) Choć... i 143 i 297 (?) (nie wspominając o 149) do mnie gadają.

 

Odchyłkę, nawet tą poza granicami tolerancji, bym im wybaczył, ale brak ramki datownika u mnie nie przejdzie.

Co gorsza nowe wersje mają dodatkowy fragment lumy obok datownika, który zaburza symetrię tarczy :angry:

 

 

 

 

 


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Sol napisał(-a):

 

Odchyłkę, nawet tą poza granicami tolerancji, bym im wybaczył, ale brak ramki datownika u mnie nie przejdzie.

Co gorsza nowe wersje mają dodatkowy fragment lumy obok datownika, który zaburza symetrię tarczy :angry:

 

 

 

 

 

Niestety, brak ramki i ogryzek lumy to teraz będą standardem w Seiko. Nawet w mm300 tak robią :(

https://www.shoppinginjapan.net/sbdx043


quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"Bo jedna myśl im chodzi po głowie, którą tak streszczę:
<Co by tu jeszcze spieprzyc, Panowie? Co by tu jeszcze?>" :rolleyes:
 
To wręcz zakrawa na sabotaż!
Przecież nikt normalny by na to nie wpadł, a inny normalny by tego nie zatwierdził :D

Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Paulus57 napisał(-a):

Problem dokładności jest wtedy dotkliwy, gdy się je nosi dłużej, niż dzień a tak, to tylko dodatkowa zabawa, właściwie nic nie wnosząca przy użytkowaniu zegarka. 

Zgadza się, ale z drugiej strony mechanizm to wyznaczników jakości zegarka. Wydając kilka czy kilkanaście tysięcy, fajnie by było, żeby odchyłka była w jakiś założonych normach. Są marki które jasno nie deklarują dokładności chodu swoich zegarków, ale mają pewne standardy (ukłony w stronę Nomosa, dla którego -10 sek na dobę jest niedopuszczalne i za darmo regulują takie czasomierze).

 

Godzinę temu, tts napisał(-a):

U mnie 6R15 po prostu po czasie stanął albo by stanął... w każdym razie zaczął gubić tyle, że wychodził poza to co podaje producent.
Na razie sobie daję spokój z 6R35 wiedząc, że to może być loteria. Jakoś sobie przecież wytłumaczyć, że kolejny zegarek nie jest mi potrzebny, nie? ;) Choć... i 143 i 297 (?) (nie wspominając o 149) do mnie gadają.

Szkoda żebyś odpuścił 143 lub jego braci ze względu na mechanizm. W przypadku zakupu na rynku wtórnym masz zawszę opcję dopytania (jeżeli sprzedawca będzie uczciwy ofc), jak sobie radzi ten egzemplarz. Ewentualnie zostaje jeszcze płatna regulacja po zakupie.

Brak precyzyjnego mechanizmu to dla mnie akurat jeden z najmniejszych grzechów Seiko 😉

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, evilym napisał(-a):

Zgadza się, ale z drugiej strony mechanizm to wyznaczników jakości zegarka. Wydając kilka czy kilkanaście tysięcy, fajnie by było, żeby odchyłka była w jakiś założonych normach. Są marki które jasno nie deklarują dokładności chodu swoich zegarków, ale mają pewne standardy (ukłony w stronę Nomosa, dla którego -10 sek na dobę jest niedopuszczalne i za darmo regulują takie czasomierze).

O Nomosie słyszałem pozytywne opinie i planuję kupić coś "po taniości". Jasne, że cena odbiegająca znacząco od kategorii podstawowej (nazwijmy to umownie chińskim pułapem) powinna zobowiązywać producentów do zwiększenia dbałości o precyzję mechanizmu. Skoro zegarki za kilkaset złotych są dokładne, to tym bardziej należy tego oczekiwać od producentów markowych. Oczywiście wiem, że mechanizm to nie wszystko, ale nie zbaczajmy na grząski teren homarów. Szanuję indywidualne decyzje zakupowe, dla jednego stosunek ceny do jakości jest podstawą, dla innego dominować mogą sprawy dorobku historycznego producenta, potencjalna inwestycja, etc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20220511-172637.jpg 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś się dało... ;)

 

spacer.png


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minutes ago, Sol said:

Kiedyś się dało... ;)

 

To kiedyś, to tak dawno nie było... już wtedy użytkownicy narzekali na pogarszająca się jakość... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie jest tak, ze w jasnej tarczy brak ramki jest in+ ?

 

4553503c91df1532b02857f13da96b35.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Burns napisał(-a):

A nie jest tak, ze w jasnej tarczy brak ramki jest in+ ?

 

Serio?

Czyli te projekty skopali? ;)

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

 

 

 


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to trzeba by się zastanowić bo wklejana ramka jest srebrna, ale malowana, malowana jest na czarno. To dorzucę do pieca jeszcze tego gagatka. Ani ramki, ani indeksu.

 

images.jpeg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już to kiedyś pisałem - jak miałbym mieć taką ramkę jak w poprzednich bieda-masach, czy choćby w pokazanym wyżej samuraju, to już wolę bez. Co innego ładne, stalowe, dopracowane…


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Burns napisał(-a):

A to trzeba by się zastanowić bo wklejana ramka jest srebrna, ale malowana, malowana jest na czarno. To dorzucę do pieca jeszcze tego gagatka. Ani ramki, ani indeksu.

 

images.jpeg.jpg

...ani normy ISO 200m, ani lumy na bezelu ani pełnych endlinków...


quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo dobrze to już było ;) I tanio! :ph34r:

 

Y9V60DE.jpg

 

Edytowane przez dodge66

Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz też źle nie jest
10e312971ad76b7fc1e7de1867ec9f44.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak lubię Seiko tak cena 1,8k pln za to "cudo"... z drugiej strony jak się podoba....Screenshot_20220512-212539_Chrome.thumb.jpg.34743037d5e9da25d37eb68a308f5795.jpg


quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy teraz dyskutują tutaj o odchylkach, a ja kupiłem jakiegoś chyba zepsutego  5kx w zeszłym miesiącu. Coś dziwnie chodzi.

 

A tak na serio to chyba trzeba wdrożyć opinie, ze jakby im się chciało to by pozamiatali każdego Rolexa xd

4C90AC9B-793A-4191-9F9E-C0A1BEC21678.jpeg

21397D53-B84A-4DE3-A4D1-F8992D406982.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, siomon napisał(-a):

IMG_20220513_075722.jpg

Sprzedajesz czy tylko pokazujesz 😜😜😜😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, revolta4 napisał(-a):

Sprzedajesz czy tylko pokazujesz 😜😜😜😜

Chwale się :D Nie jest na sprzedaż, jest świetny i długo na niego polowałem. No chyba, że ktoś da tyle kasy ile niektórzy chcą za SARB045 🤣

IMG_20220513_082304.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.