Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, Funky_Koval napisał(-a):

Tak jak lubię Seiko tak cena 1,8k pln za to "cudo"... z drugiej strony jak się podoba....Screenshot_20220512-212539_Chrome.thumb.jpg.34743037d5e9da25d37eb68a308f5795.jpg

 

5 godzin temu, Admof napisał(-a):

Wszyscy teraz dyskutują tutaj o odchylkach, a ja kupiłem jakiegoś chyba zepsutego  5kx w zeszłym miesiącu. Coś dziwnie chodzi.

 

A tak na serio to chyba trzeba wdrożyć opinie, ze jakby im się chciało to by pozamiatali każdego Rolexa xd

4C90AC9B-793A-4191-9F9E-C0A1BEC21678.jpeg

21397D53-B84A-4DE3-A4D1-F8992D406982.jpeg

Pewnie się Wam trochę narażę, ale jakoś do nowych piątek nie potrafię się przekonać. Stare wersje miały wg mnie dwa podstawowe atuty: wintydżowy klimat i cenę o połowę niższą (o ile nie 1/3). Nowe jakoś mi tą kolorowością nie podchodzą a ceny 200-350 USD wydają się mało atrakcyjne. Wiem, że mają nowocześniejszy mechanizm, ale czy to uzasadnia aż taki wzrost cenowy? Jak się dobrze poszuka, to 4r35 można kupić w cenie porównywalnej do 7s26. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MKN2byt.jpg

 

U900uO8.jpg


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Paulus57 napisał(-a):

Pewnie się Wam trochę narażę, ale jakoś do nowych piątek nie potrafię się przekonać. Stare wersje miały wg mnie dwa podstawowe atuty: wintydżowy klimat i cenę o połowę niższą (o ile nie 1/3). Nowe jakoś mi tą kolorowością nie podchodzą a ceny 200-350 USD wydają się mało atrakcyjne. Wiem, że mają nowocześniejszy mechanizm, ale czy to uzasadnia aż taki wzrost cenowy? Jak się dobrze poszuka, to 4r35 można kupić w cenie porównywalnej do 7s26. 

A dla mnie to świetny sportowy (nie nurkowy) zegarek. Szczególnie wersje bez obrotowego bezela.

Jedyny minus to szkło mineralne - cała reszta na plus.

O zegarkach za 300-500zł od znanych i szanowanych marek to już można zapomnieć. Ten pociąg już dawno odjechał. 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, evilym napisał(-a):

A dla mnie to świetny sportowy (nie nurkowy) zegarek. Szczególnie wersje bez obrotowego bezela.

Jedyny minus to szkło mineralne - cała reszta na plus.

O zegarkach za 300-500zł od znanych i szanowanych marek to już można zapomnieć. Ten pociąg już dawno odjechał. 

Mam świadomość inflacji zarówno w wydaniu krajowym, jak i zagranicznym - drukarnie rozgrzewają się do czerwoności ;). Seiko 5 w starej wersji nadal można dostać w okolicach 350-400 złotych, czego w żaden sposób nie da się zrealizować przy nowych. Tu raczej minimum, jak pisałem wcześniej, to przynajmniej 700. O gustach się nie dyskutuje, skoro więc akceptujesz tą drogę Seiko, nic mi do tego a brak bezela to wszyscy wiedzą w ich wydaniu, tylko na plus. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko 5 starej wersji za 400 złotych to zaraz będziesz miał tylko używki. stock nieprodukowanych już Seiko nie będzie rosnął

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, dajcie linki do tych piątek za 350 pln, pls.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, evilym said:

A dla mnie to świetny sportowy (nie nurkowy) zegarek. Szczególnie wersje bez obrotowego bezela.

Jedyny minus to szkło mineralne - cała reszta na plus.

O zegarkach za 300-500zł od znanych i szanowanych marek to już można zapomnieć. Ten pociąg już dawno odjechał. 

 

8 minutes ago, rafi said:

Koledzy, dajcie linki do tych piątek za 350 pln, pls.

 

Seiko SNK ale bliżej 5 stówek niż trzech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Seiko SNK ale bliżej 5 stówek niż trzech.

Za pincet to znajdę, ale Kolega wyżej pisał 350-400.

W temacie piątek

3e75002116c87bed3fd2d11c6472af90.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, rafi napisał(-a):

Koledzy, dajcie linki do tych piątek za 350 pln, pls.

Obserwuj Creation Watches. Często dają zniżkę 10% od ich ceny. Ostatnio kupiłem tego za 85 USD. Przyznaję wtedy kurs dolara był lepszy, niż teraz. :) 

Obecnie najtańsza (męska) piątka u nich jest za 86 USD, co przy powyższej bonifikacie (gdy będzie), wyjdzie ok 350 zł. 

 

https://www.creationwatches.com/products/seiko-automatic-sports-89/seiko-5-automatic-21-jewels-snkk25-snkk25k1-snkk25k-mens-watch-5950.html 

 

 

 

IMG_20220310_092738.jpg

 

SNKK25K1_MED.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Funky_Koval napisał(-a):

kurła ładne to

 

 

Tarcza fajna, ale koperta typu żółw - dla mnie jest tragiczna 😋

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Obserwuj Creation Watches. Często dają zniżkę 10% od ich ceny. Ostatnio kupiłem tego za 85 USD. Przyznaję wtedy kurs dolara był lepszy, niż teraz.  
Obecnie najtańsza (męska) piątka u nich jest za 86 USD, co przy powyższej bonifikacie (gdy będzie), wyjdzie ok 350 zł. 
 



Na creation zaglądam, kiedyś nawet kupowałem. Tylko przy dzisiejszym kursie (realnym, nie średnim) + VAT, to jednak będzie bliżej 450 PLN.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, rafi napisał(-a):

 


Na creation zaglądam, kiedyś nawet kupowałem. Tylko przy dzisiejszym kursie (realnym, nie średnim) + VAT, to jednak będzie bliżej 450 PLN.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Bo tak trzeba liczyć obecnie za vintageowe 5tki. Kolega od "350-zł" dawno cen nie sprawdzał. Ten pociąg już dawno odjechał.

Edytowane przez Funky_Koval

quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Funky_Koval napisał(-a):

Bo tak trzeba liczyć obecnie za vintageowe 5tki. Kolega od "350-zł" dawno cen nje sprawdzał. Ten pociąg już dawno odjechał.

"Kolega od cen" co jak co, ale ceny to na okrągło wałkuje. I łapie okazje ;)

Zresztą nie będziemy chyba płakać nad wzrostem cen starych piątek (przyznaję na CW poszły w ciągu tego roku o około 10% w górę. Chodziło raczej o skok cenowy między przedostatnią i najnowszą generacją piątek. Tu nadal stosunek wynosi jak 1:2 a niekiedy nawet 1:3. Nowsze też tańsze się nie robią. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, furraan napisał(-a):

Tarcza fajna, ale koperta typu żółw - dla mnie jest tragiczna 😋

Też tak kiedyś myślałem...

A potem przymierzyłem King Turtle zielonego na gumie i był genialny! 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"Kolega od cen" co jak co, ale ceny to na okrągło wałkuje. I łapie okazje
Zresztą nie będziemy chyba płakać nad wzrostem cen starych piątek (przyznaję na CW poszły w ciągu tego roku o około 10% w górę. Chodziło raczej o skok cenowy między przedostatnią i najnowszą generacją piątek. Tu nadal stosunek wynosi jak 1:2 a niekiedy nawet 1:3. Nowsze też tańsze się nie robią. 

Chyba jednak porównujesz jabłka do gruszek. I nawet nie chodzi mi o generacje. Stosunek cen jest taki jak piszesz tylko w przypadku, gdy porównujesz nowe diverowate piątki (ewentualnie te same, tylko bez obrotowego bezela) do najtańszych piątek ze starej serii. Jak porównasz sobie te nowe diverowate do starych diverowatych, to ceny masz praktycznie takie same. Pod warunkiem oczywiście, że patrzymy na te same źródło (np. CW).

Już całkowicie pomijam fakt, że SKX też formalnie Seiko zaliczało do piątek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, rafi napisał(-a):


Chyba jednak porównujesz jabłka do gruszek. I nawet nie chodzi mi o generacje. Stosunek cen jest taki jak piszesz tylko w przypadku, gdy porównujesz nowe diverowate piątki (ewentualnie te same, tylko bez obrotowego bezela) do najtańszych piątek ze starej serii. Jak porównasz sobie te nowe diverowate do starych diverowatych, to ceny masz praktycznie takie same. Pod warunkiem oczywiście, że patrzymy na te same źródło (np. CW).

Już całkowicie pomijam fakt, że SKX też formalnie Seiko zaliczało do piątek emoji846.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Wyjaśniłem Ci chyba na PW wszystko a słowo "od" nie oznacza, że wszystkie są w tej samej cenie. Jak ktoś chce mocno naginać, by było "po swojemu" to proponuję porównać aktualne ceny wyprodukowanych w Japonii SKX 007, nawet 700 USD do najtańszych 5KX, bywają po 170. Stąd, wg mnie daleki od prawdy, wniosek, że nowe nie dość, że mają nowszy i lepszy mechanizm to potaniały przeszło 4-krotnie. :) Ja widzę to inaczej, lecz nie mam zamiaru zniechęcać kogokolwiek do widzenia sprawy wg swoich chęci. Ze swej strony nie mam nic więcej do dodania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, o czym pisaliśmy, w żaden sposób nie odnosiło się do faktu, że porównujesz nieporównywalne.
Oczywiście wzrost cen w Seiko w niektórych segmentach, połączony z pogorszeniem się wskaźnika price/value, jest niepodważalny. Wystarczy spojrzeć na Alpinisty nowe vs stare (oczywiście w referencji do MSRP, bo tę kształtuje producent).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 5/11/2022 at 2:43 PM, evilym said:

Szkoda żebyś odpuścił 143 lub jego braci ze względu na mechanizm. W przypadku zakupu na rynku wtórnym masz zawszę opcję dopytania (jeżeli sprzedawca będzie uczciwy ofc), jak sobie radzi ten egzemplarz. Ewentualnie zostaje jeszcze płatna regulacja po zakupie.

Brak precyzyjnego mechanizmu to dla mnie akurat jeden z najmniejszych grzechów Seiko 😉

 

Znam siebie, wiem jakie rozczarowanie było jak się okazało, że Altas, którego pogoniłem kilka lat wcześniej był dokładniejszy od nowiutkiego 053. Poczytam sobie w sieci jak to wygląda, bo nie chcę mi się wierzyć, że 6r35 jako następca 6r15 chodzi sobie tak sobie. 

 

Na kanwie tej rozmowy i tego co napisał Kolega @Sol przejrzałem się tym odchyłkom w moim egzemplarzu i tak mi wychodzi, że jak sobie leży to przyspiesza kilka sekund, które gubi jak go noszę więc suma sumarum jest póki co dobrze ale eksperyment i weryfikacja hipotezy trwa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.05.2022 o 18:48, rafi napisał(-a):


Za pincet to znajdę, ale Kolega wyżej pisał 350-400.

W temacie piątek

 

To trochę typowe w temacie zegarków, wielu się odnosi do cen sprzed 5-7-10 lat i myśli, że kupi zegarek w tej samej cenie kiedy była inna wartość pieniądza. Najgorzej jak chce od Ciebie kupić zegarek i ma to w głowie

 

A 5 Sports ze starym logiem to w zeszłym roku zibi potrafiło pchać po 1000pln i nie każde miało 4r36 ze stop sekundą, na przykład model bazowy pod moda fifty fathoms miał 7s36 za te pieniądze, więc nie taki ten 5kx drogi, i w sumie się cieszę, że to jego mam, a nie SKX007/009.  Jest stop sekunda/dokręcanie i super rose gold bez chałupniczych modów tylko prosto z fabryki. A nurkować i tak nie będę bo nie umiem dobrze pływać, żółw poszedł w odstawkę :P

Edytowane przez Admof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mizJUN2.jpg


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.