Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Nie wiem dlaczego sądzisz, że nie są z drewna. A co to jest MDF? Na stronie są dwa modele ja mam ten ciemniejszy. Wiercić dziury w nich nie będę, ale to mi na żadną paździerz nie wygląda. 

 

Większość takich pudełek, zarówno tanich jak i bardzo drogich, jest robiona z MDF, czyli płyty pilśniowej:

 

Ufc06cd7e9eb74bb5af08f5fd8e4aa355a.jpg

 

Ufb263badde2648a7b9bc067487eb2031D.jpg


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, dodge66 napisał(-a):

 

Większość takich pudełek, zarówno tanich jak i bardzo drogich, jest robiona z MDF, czyli płyty pilśniowej:

 

Ufc06cd7e9eb74bb5af08f5fd8e4aa355a.jpg

 

Ufb263badde2648a7b9bc067487eb2031D.jpg

Może i tak jest. Moje mają wykleinę w trochę innym kolorze, więc nadal mam nadzieję ;). Zapomniałem Ci powiedzieć jakie wymiary mają poduszeczki. Grubość ok. 37 mm, szerokość ok 50 mm, długość ok. 72 mm. Grubość ścianki działowej to jeszcze 6 mm, więc nawet bardzo duże zegarki zmieszczą się obok siebie. Ja mam obwód nadgarstka ok 18 cm i mnie idealnie pasują. Problem może być dla osób z bransoletkami na rozmiar mniejszy, niż 17,5 cm. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już wcześniej w innym temacie nt. pudełek, które jakiś czas temu sobie sprezentowałem: https://www.amazon.pl/gp/product/B07F11W8G1/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o02_s00?ie=UTF8&psc=1

Jest dość wysokie i ma duże przegródki. Bardzo solidnie wykonane, cena nieco ponad stówkę. W tej cenie uważam, że naprawdę warto. Tylko trzeba uważać przy zamawianiu, bo co jakiś czas cena skacze do około 200 PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



Seiko, Rolex i wszystkie ich Homary (mniej lub bardziej legitne), Squale… spora cześć diverovego świata. Ale faktycznie Omega czy Oris nie mają, więc niekoniecznie można to nazwać standardem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, dodge66 napisał(-a):

 

Zdradź proszę źródło tych lepszych i polecanych, od dłuższego czasu rozglądam się za porządnym pudełkiem :)

https://www.etsy.com/pl/search?q=watch box

Myślę, że coś tu znajdziesz.

Ja kupowałem od jednego sprzedawcy z Białorusi (jeszcze przed wojną). Prawdziwe drewno. Jestem zadowolony.

Ale cena za 4-miejscowe większa niż te chińskie na 18 sztuk 😉

2 godziny temu, Funky_Koval napisał(-a):

To by było na tyle jeżeli chodzi o mm300 :( będzie drożej i inaczej

Drożej to nie żadna niespodzianka.

Jestem ciekawe tego "inaczej" 🙂

3 minuty temu, rafi napisał(-a):

Seiko, Rolex i wszystkie ich Homary (mniej lub bardziej legitne), Squale… spora cześć diverovego świata. Ale faktycznie Omega czy Oris nie mają, więc niekoniecznie można to nazwać standardem.

 

Oki 👍

Jakoś super tego nie analizowałem (albo nie zwracałem uwagi). Akurat tymi nurkami którymi się interesowałem (Omega, Oris, TH, Doxa, Sinn) nie miały...


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sinn ma zatrzask na bransoletach:

 

Adjusting_the_watch_straps.jpg

 

Chyba, ze mowimy o innym zabezpieczeniu?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stara koszula, nowy pasek ;)

 

spacer.png


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, cordi7 napisał(-a):

Sinn ma zatrzask na bransoletach:

 

Adjusting_the_watch_straps.jpg

 

Chyba, ze mowimy o innym zabezpieczeniu?

 

O widzisz, nie wiedziałem. Myślałem, że bransoleta ma takie zapięcie jak guma.

DSC_4444.jpg

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Paulus57 napisał(-a):

Może i tak jest. Moje mają wykleinę w trochę innym kolorze, więc nadal mam nadzieję ;). Zapomniałem Ci powiedzieć jakie wymiary mają poduszeczki. Grubość ok. 37 mm, szerokość ok 50 mm, długość ok. 72 mm. Grubość ścianki działowej to jeszcze 6 mm, więc nawet bardzo duże zegarki zmieszczą się obok siebie. Ja mam obwód nadgarstka ok 18 cm i mnie idealnie pasują. Problem może być dla osób z bransoletkami na rozmiar mniejszy, niż 17,5 cm. 

 

MDF nie jest złym rozwiązaniem, choć lite drewno z pewnością jest trwalsze ;) Dzięki za wymiary!

 

2 godziny temu, clusca napisał(-a):

Pisałem już wcześniej w innym temacie nt. pudełek, które jakiś czas temu sobie sprezentowałem: https://www.amazon.pl/gp/product/B07F11W8G1/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o02_s00?ie=UTF8&psc=1

Jest dość wysokie i ma duże przegródki. Bardzo solidnie wykonane, cena nieco ponad stówkę. W tej cenie uważam, że naprawdę warto. Tylko trzeba uważać przy zamawianiu, bo co jakiś czas cena skacze do około 200 PLN.

 

Jak znosi czas eko-skóra? Nie rozpada się?

 

26 minut temu, evilym napisał(-a):

https://www.etsy.com/pl/search?q=watch box

Myślę, że coś tu znajdziesz.

Ja kupowałem od jednego sprzedawcy z Białorusi (jeszcze przed wojną). Prawdziwe drewno. Jestem zadowolony.

Ale cena za 4-miejscowe większa niż te chińskie na 18 sztuk 😉

 

Regularnie przeglądam etsy i ślinię się do niektórych pudełek, ale zawsze coś mi nie pasuje - najczęściej cena :lol:

Nie mam dużych wymagań - solidne i estetyczne wykonanie, 8 miejsc, szerokie poduszki (min. 5cm), jasne wnętrze wykonane z materiału (nie eko-skóry) i brak przeszklenia B)

 

Chyba zaryzykuję coś takiego:

 

uhrenbox-rs-2022-8bl-04.jpg


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, dodge66 napisał(-a):

 

MDF nie jest złym rozwiązaniem, choć lite drewno z pewnością jest trwalsze ;) Dzięki za wymiary!

 

 

Jak znosi czas eko-skóra? Nie rozpada się?

 

 

Regularnie przeglądam etsy i ślinię się do niektórych pudełek, ale zawsze coś mi nie pasuje - najczęściej cena :lol:

Nie mam dużych wymagań - solidne i estetyczne wykonanie, 8 miejsc, szerokie poduszki (min. 5cm), jasne wnętrze wykonane z materiału (nie eko-skóry) i brak przeszklenia B)

 

Chyba zaryzykuję coś takiego:

 

uhrenbox-rs-2022-8bl-04.jpg

Mam też pudełko w eko-skórze i niestety choć samo tworzywo nie pęka, to łatwo je  uszkodzić. A co do jasnego wnętrza? To zły pomysł, choćbyś nie wiem jak dbał zbrzydnie szybko. Mam takie pudełka. Najlepsze rozwiązanie to ciemne kolory. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Paulus57 napisał(-a):

Mam też pudełko w eko-skórze i niestety choć samo tworzywo nie pęka, to łatwo je  uszkodzić. A co do jasnego wnętrza? To zły pomysł, choćbyś nie wiem jak dbał zbrzydnie szybko. Mam takie pudełka. Najlepsze rozwiązanie to ciemne kolory.

 

Właśnie z eko-skórą mam złe doświadczenia :( Natomiast obecnie mam jasne wnętrze i po ponad 10 latach używania nadal wygląda jak nowe (F. Lederwaren logowane Apartem)  ;)


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, dodge66 napisał(-a):

 

Właśnie z eko-skórą mam złe doświadczenia :( Natomiast obecnie mam jasne wnętrze i po ponad 10 latach używania nadal wygląda jak nowe (F. Lederwaren logowane Apartem)  ;)

No to ja brudas jestem ;). Zresztą może tłumaczyć mnie "robienie galerii" w domu. Nic tak mnie nie cieszy, jak pudełka z zegarkami z otworzonym wieczkiem (choć oszklone przecież). A to ułatwia osadzanie się kurzu. Jak widzę Tobie nie jest to potrzebne (nie chcesz oszklonego), to zasadniczo zmienia sprawę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.05.2022 o 16:34, Burns napisał(-a):

A to trzeba by się zastanowić bo wklejana ramka jest srebrna, ale malowana, malowana jest na czarno. To dorzucę do pieca jeszcze tego gagatka. Ani ramki, ani indeksu.

 

images.jpeg.jpg

Tego gagatka miałem. 

I jakby miał mieć ramkę srebrną nakładaną to moim zdaniem byłoby źle. Za dużo działo by się na tarczy i bezelu. Tak jest optymalnie.  

 

W dniu 12.05.2022 o 17:30, Funky_Koval napisał(-a):

...ani normy ISO 200m, ani lumy na bezelu ...

Ale to nie nurek. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, dodge66 napisał(-a):

Jak znosi czas eko-skóra? Nie rozpada się?

 

Mam je w sumie od niedawna, więc jeszcze nie wiem, jak zniosą próbę czasu. Z tym, że to, czym są te pudła pokryte, to w zasadzie jest coś w stylu tworzywa sztucznego z fakturą karbonu ;)

Porównując je jednak do tanich pudeł na 6 zegarków z Lidla za 50 PLN (gdyby były na 12, to pewnie kosztowałyby około stówki właśnie), te z Amazon są o 10 klas wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, clusca napisał(-a):

 

Mam je w sumie od niedawna, więc jeszcze nie wiem, jak zniosą próbę czasu. Z tym, że to, czym są te pudła pokryte, to w zasadzie jest coś w stylu tworzywa sztucznego z fakturą karbonu ;)

Porównując je jednak do tanich pudeł na 6 zegarków z Lidla za 50 PLN (gdyby były na 12, to pewnie kosztowałyby około stówki właśnie), te z Amazon są o 10 klas wyżej.

Jak dla mnie podstawowe są dwie rzeczy: wykonanie i wieczko. Jakość musi być dobra a przeszklenie jak największe. Z góry odrzucam takie z ramkami zasłaniającymi zegarki zewnętrzne, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Dorian06 napisał(-a):

 

Ładny 😍 Co to za bransa? Będzie pasowała do SARBów 33/35?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stara koszula, nowy pasek
 
C6D_2717.jpg&key=c3a7ca35e9674f594ebd243539840061b66c839fc71684e87865980be7af8dd1
Bardzo lubię ten zegarek  Jeden z niewielu, który oparł się rotacji w kolekcji i jest ze mną bardzo długo. Pomimo kapryśnego chodu.
Btw, mój Willard spóźniał na początku ponad 20sek/doba, potem coś mu zaszkodziło i zaczął tracić po 120sec/doba. Wrócił z regulacji i wciąż gubi 8sec/doba. Pomimo tego uwielbiam ten zegarek.


ed742d821c50416d202971d6a3191237.jpgb9a842b62ebcad8100e245cd7c89da48.jpg Edytowane przez adiblue2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Paulus57 napisał(-a):

No to ja brudas jestem ;). Zresztą może tłumaczyć mnie "robienie galerii" w domu. Nic tak mnie nie cieszy, jak pudełka z zegarkami z otworzonym wieczkiem (choć oszklone przecież). A to ułatwia osadzanie się kurzu. Jak widzę Tobie nie jest to potrzebne (nie chcesz oszklonego), to zasadniczo zmienia sprawę. 

 

Fakt, u mnie pudełka są w zasadzie cały czas zamknięte i żadne nie ma przeszklonego wieczka :)  

 

1 godzinę temu, clusca napisał(-a):

 

Mam je w sumie od niedawna, więc jeszcze nie wiem, jak zniosą próbę czasu. Z tym, że to, czym są te pudła pokryte, to w zasadzie jest coś w stylu tworzywa sztucznego z fakturą karbonu ;)

Porównując je jednak do tanich pudeł na 6 zegarków z Lidla za 50 PLN (gdyby były na 12, to pewnie kosztowałyby około stówki właśnie), te z Amazon są o 10 klas wyżej.

 

Nie da się ukryć, że eko-skóry są różnej jakości i różnie wytrzymują próbę czasu. Miałem pudełko pokryte PU, które samo z siebie zaczęło się łuszczyć :( Aczkolwiek mam też wspomniane pudełko z Apartu, które z zewnątrz również jest wykończone eko-skórą i pomimo wielu lat nie wykazuje większych wad (poza pęknięciem na "zawiasie") ;) 

 

Tymczasem, aby pozostać w temacie, SKX :)

 

ndNymRc.jpg

Edytowane przez dodge66

Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, siomon napisał(-a):

Ładny 😍 Co to za bransa? Będzie pasowała do SARBów 33/35?

Dzięki. 

To od Seiko 013. Po drobnej korekcie tak. 

Nosiłem ją 

20180517_102729.jpg 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj  do oporu 📸 🙂

 

IMG_6070.thumb.jpg.05cca735ba63a9294ee6ed855ed1fd61.jpg

Edytowane przez Marak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20220522-102213.jpg 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.