Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

Od 2-3 lat mam porządne pudło robione na zamówienie (drewno + skóra). Tanio nie było, ale moim zdaniem szkoda kasy na substytuty marnej jakości 😋

20220518_233947.jpg

20220518_234027.jpg

20220518_234048.jpg

20220518_233914.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20220524-200325.jpg 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jakby wyszedł w bezpośrednim porównaniu z Citizenem NB0040-58E i OS RE-AU0006S00B?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem bardzo ciekaw. Bardzo chciałbym je porównać. Tylko w mojej okolicy nie kojarzę nikogo z tymi modelami.  :(


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, jak z dokładnością waszych seikaczy? Mój SPB147 od nowości +30s/dobę. Niby w granicach specyfikacji seiko dla tego werka (6R35), ale jak dla mnie masakra. W miarę nowy więc wolałbym jeszcze na przegląd nie oddawać. Czy ten mechanizm da się w miare dobrze wyregulować tak by zmieścić się w max +5s/dobę? Dzięki!

 

 

6E6BBEA1-912D-45F4-B757-DDC94CDCFA95.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy, jak z dokładnością waszych seikaczy? Mój SPB147 od nowości +30s/dobę. Niby w granicach specyfikacji seiko dla tego werka (6R35), ale jak dla mnie masakra. W miarę nowy więc wolałbym jeszcze na przegląd nie oddawać. Czy ten mechanizm da się w miare dobrze wyregulować tak by zmieścić się w max +5s/dobę? Dzięki!


Pokazany parę postów wyżej sdgm (co tam siedzi? 6R15?) potrafi chodzić na 0 ;) chociaż nie zawsze, ale przewidywalne +3 to raczej tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Szyszkops napisał(-a):


Pokazany parę postów wyżej sdgm (co tam siedzi? 6R15?) potrafi chodzić na 0 ;) chociaż nie zawsze, ale przewidywalne +3 to raczej tak


Dzięki za potwierdzenie możliwości 😀

 

A czy ktoś mógłby polecić jakiegoś speca od regulacji w okolicy Warszawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, saku82 napisał(-a):

Koledzy, jak z dokładnością waszych seikaczy? Mój SPB147 od nowości +30s/dobę. Niby w granicach specyfikacji seiko dla tego werka (6R35), ale jak dla mnie masakra. W miarę nowy więc wolałbym jeszcze na przegląd nie oddawać. Czy ten mechanizm da się w miare dobrze wyregulować tak by zmieścić się w max +5s/dobę? Dzięki!

 

 

6E6BBEA1-912D-45F4-B757-DDC94CDCFA95.jpeg

Zegarmistrz Ci go wyreguluje bez problemu do tej wartości. Ale zamiast od razu otwierać kopertę to:

 

- poność go z miesiąc

- noś aktywnie tzn spacery czy coś. Desk diving nie dokręci mechanizmu

- jak chcesz mu zmierzyć odchyłkę to na łąpę bydlaka, noś cały dzień, rano dokręć na maksa (~50 obrotów koronką) znowu

noś i wtedy mierz po nocy

- japońskie mechanizm najdokładniej chodzą jak są dokręcone

- automaty generalnie jak jest ciepło/upał chodzą szybciej

- jak jest na gwarancji, to możesz go odesłąć na serwis albo odesłać w ogóle i zamówić inny egzemplarz.

 

Mój 6r15 robi ~15/20 sek na dobę. Potrafi lepiej ale tak jest przeciętnie. Mam to gdzieś, trzyma specyfikację producenta, taki urok mechaników. 

Chcesz dokłądnośći kup kwarca :D 

20191210_084616(0).thumb.jpg.3cfc329864ba784acd5e9d68fc90a53b.jpg

 

 

 

Edytowane przez Funky_Koval

quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6r15 nie były regulowane w fabryce, coś mi mówi, że 6r35 też mogą nie być.

Wtedy to loteria, trafiasz albo coś blisko 0 albo granicy deklarowanej dokładności.

Tak jak koledzy pisali wyżej ta seria ma problem z izochronizmem.

Lubią być nakręcone do oporu, dokładność mocno się zmienia w zależności od naciągu sprężyny.

+30s na dobę to może być efekt namagnesowania, może warto zrobić demagnetyzację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, saku82 said:

Koledzy, jak z dokładnością waszych seikaczy? Mój SPB147 od nowości +30s/dobę. Niby w granicach specyfikacji seiko dla tego werka (6R35), ale jak dla mnie masakra. W miarę nowy więc wolałbym jeszcze na przegląd nie oddawać. Czy ten mechanizm da się w miare dobrze wyregulować tak by zmieścić się w max +5s/dobę? Dzięki!

 

 

 

Mam co prawda 6r15 ale po ost. dyskusji na temat mechanizmów przyjrzałem się jak się zachowuje mój egzemplarz. Generalnie, noszę go przez pół dnia, staram się aby był dokręcony na maksa (nie używam koronki do dokręcania), odkładam na noc tarczą do góry. I tak: jeżeli leży to spieszy kilka sekund na dobę, jeżeli go noszę zaczyna się spóźniać, a zatem suma sumarum wychodzi w okolicach zera. Proponuję skorzystać z tego co napisał Kolega @Funky_Koval i poobserwować go przez miesiąc. Można raz na dobę o tej samej porze robić sprawdzenie dokładności https://play.google.com/store/apps/details?id=de.uhrenbastler.watchcheck 

Inna kwestia, że jak zegarek jest nowy i nie był otwierany, to należy dążyć do tego aby taki stan jak najdłużej utrzymać. Po obserwacji, potwierdzeniu, że "pędzi jak szalony", warto jeszcze pomyśleć o demagnetyzacji (?), a jak to nie pomoże to czy można z tym żyć, jak nie, to serwis. Tylko w przypadku serwisu trzeba się liczyć, że jednak mogą zostać na kopercie ślady po ingerencji majstra.

Edytowane przez tts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, saku82 said:


Dzięki za potwierdzenie możliwości 😀

 

A czy ktoś mógłby polecić jakiegoś speca od regulacji w okolicy Warszawy?

Kojarzę, że Kolega @Dorian wspominał kiedyś o dobrym serwisie Seiko. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie. Zegarek używam już od listopada 2021 więc raczej już rozchodzony. Te 30 s/dobę to robi konsekwentnie od początku. Spróbuje tej demagnetyzacji.

 

Nie zgodzę się, że to urok zegarka mechanicznego. Mój B&R z eta 2894 robi w okolicach 0. Moja Glycine Combat 6 z eta 2824 tez jakies 10 s/dobę a byla 3 razy tańsza od tego seiko. Może trochę za wysokiej dokładności się spodziewam od zegarka za 5k.

 

Ale jak już było wyżej pisane, mechanizm jest zdolny do lepszych wyników niż teraz więc coś pokombinuje.

 

Dzięki wszystkim!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, saku82 napisał(-a):

Dzięki panowie. Zegarek używam już od listopada 2021 więc raczej już rozchodzony. Te 30 s/dobę to robi konsekwentnie od początku. Spróbuje tej demagnetyzacji.

 

Nie zgodzę się, że to urok zegarka mechanicznego. Mój B&R z eta 2894 robi w okolicach 0. Moja Glycine Combat 6 z eta 2824 tez jakies 10 s/dobę a byla 3 razy tańsza od tego seiko. Może trochę za wysokiej dokładności się spodziewam od zegarka za 5k.

 

Ale jak już było wyżej pisane, mechanizm jest zdolny do lepszych wyników niż teraz więc coś pokombinuje.

 

Dzięki wszystkim!

Niestety taki "urok" seiko. Te mechanizmy składają roboty, jak koledzy wyżej pisali nie są regulowane. Więc jest loteria. Raz trafiłem 6r15 robiącego 0.t sek na dzień. Ale spokojnie 8l35 potrafi robić zero a możesz trafić +14 s. A to w zegarku za 12-14 k pln to już trochę wkurza :)


quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, saku82 napisał(-a):

Koledzy, jak z dokładnością waszych seikaczy? Mój SPB147 od nowości +30s/dobę. Niby w granicach specyfikacji seiko dla tego werka (6R35), ale jak dla mnie masakra. W miarę nowy więc wolałbym jeszcze na przegląd nie oddawać. Czy ten mechanizm da się w miare dobrze wyregulować tak by zmieścić się w max +5s/dobę? Dzięki!

A to przypadkiem nie jest max +25 sek. na dobę? 

 

Mój robi +15. Fajnie jakby był dokładniejszy, ale jak napisał  @Funky_Koval  taki urok Seiko. To mogę im wybaczyć 😉

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, evilym napisał(-a):

A to przypadkiem nie jest max +25 sek. na dobę? 

 

Mój robi +15. Fajnie jakby był dokładniejszy, ale jak napisał  @Funky_Koval  taki urok Seiko. To mogę im wybaczyć 😉

 


Z tego co czytałem to 6R35 ma przedział normy +20-40s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, saku82 napisał(-a):


Z tego co czytałem to 6R35 ma przedział normy +20-40s.

O kurła masz rację! Czyli dali większą rezerwę chodu ale są większe widełki dokładności...

 

Screenshot_20220525-173244_Chrome.thumb.jpg.fb7b0e547c4ee626fa9cb6bae4bb54c6.jpg

Edytowane przez Funky_Koval

quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, saku82 napisał(-a):

Koledzy, jak z dokładnością waszych seikaczy? Mój SPB147 od nowości +30s/dobę. Niby w granicach specyfikacji seiko dla tego werka (6R35), ale jak dla mnie masakra. W miarę nowy więc wolałbym jeszcze na przegląd nie oddawać. Czy ten mechanizm da się w miare dobrze wyregulować tak by zmieścić się w max +5s/dobę? Dzięki!

 

Dwa 6r15, jeden +20s/dobę drugi +10 s/dobę.

 

4r36 o wiele lepiej, nawet +2s/dobę. 

 

Edytowane przez Marak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Funky_Koval napisał(-a):

O kurła masz rację! Czyli dali większą rezerwę chodu ale są większe widełki dokładności...

 

Lipa tak trafić egzemplarz robiący +40. 

Co drugi dzień korekta czasu 😤


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według instrukcji Seiko do 6R35 dokładność powinna mieścić się w przedziale -15/+25:

 

https://www.seikowatches.com/instructions/html/SEIKO_6R35_D_EN/index

 

image.png.a029ff6ca0ce2496f4119b5e71cb68d0.png

 

 

A ten zapis "+/- 20~40" to jakiś dziwny jest, bo niby co on oznacza? Najbliżej mu do "od liczby z przedziału pomiędzy 20 a 40 sekund na minus do liczby z przedziału pomiędzy 20 a 40 sekund na plus" - tylko ta tylda powinna być myślnikiem ;)

 

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, clusca napisał(-a):

Według instrukcji Seiko do 6R35 dokładność powinna mieścić się w przedziale -15/+25:

 

https://www.seikowatches.com/instructions/html/SEIKO_6R35_D_EN/index

 

image.png.a029ff6ca0ce2496f4119b5e71cb68d0.png

 

 

A ten zapis "+/- 20~40" to jakiś dziwny jest, bo niby co on oznacza? Najbliżej mu do "od liczby z przedziału pomiędzy 20 a 40 sekund na minus do liczby z przedziału pomiędzy 20 a 40 sekund na plus" - tylko ta tylda powinna być myślnikiem ;)

 

Masz racje Klusek, nie zauważyłem. Czyli nie dali większych widełek by na to wychodziło


quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już od dawna nie przejmuję się dokładnością mechanizmu. W większości przypadków i tak następnego dnia ubieram jakiś inny, który i tak muszę od nowa ustawić i rozruszać. Dla mnie luz :)

 

1653494965184.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Chorwat napisał(-a):

Ja już od dawna nie przejmuję się dokładnością mechanizmu. W większości przypadków i tak następnego dnia ubieram jakiś inny, który i tak muszę od nowa ustawić i rozruszać. Dla mnie luz :)

 

1653494965184.jpg

I to jest słuszna metoda. W pełni popieram. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

I to jest słuszna metoda. W pełni popieram. :) 

Ja też mam ogólnie wywalone na to ale czasami fun daje skorygowanie tego własnymi siłami :) 

Tylko jak to nowy zegarek i nurek to nie lubię rozszczelnić i w klimatach fabrycznych zostawiam mimo odchyłki :D 

Chociaż ostatnio otworzyłem chińczyka a tam uszczelka przycięta deklem i już rdza wchodziła do środka 😲 

Mechanizm jeszcze żył ale czasami lepiej samemu złożyć to się wie co się ma ;) 

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, tts napisał(-a):

Kojarzę, że Kolega @Dorian wspominał kiedyś o dobrym serwisie Seiko. 

Robiłem serwis wraz z wymianą szkła u Pana Krzysztofa Wołczek tel: 226487670. Był to serwis Seiko. Czy nadal działa nie wiem. 

Byłem/jestem zadowolony. Mosnter działa. Szczelność trzyma. Czy dokładnie chodzi tego nie wiem, bo mnie to nie obchodzi. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.