Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, tomaliusz napisał(-a):

Ja też mam ogólnie wywalone na to ale czasami fun daje skorygowanie tego własnymi siłami :) 

Tylko jak to nowy zegarek i nurek to nie lubię rozszczelnić i w klimatach fabrycznych zostawiam mimo odchyłki :D 

Chociaż ostatnio otworzyłem chińczyka a tam uszczelka przycięta deklem i już rdza wchodziła do środka 😲 

Mechanizm jeszcze żył ale czasami lepiej samemu złożyć to się wie co się ma ;) 

Ja nadal jestem na etapie wstępnym, tzn. mam komplet narzędzi i jednego "denata" do nauki, tylko zebrać się nie mogę... Póki co wierzę w Chińczyków, że nie skopali moich w kolekcji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Paulus57 napisał(-a):

Ja nadal jestem na etapie wstępnym, tzn. mam komplet narzędzi i jednego "denata" do nauki, tylko zebrać się nie mogę... Póki co wierzę w Chińczyków, że nie skopali moich w kolekcji. 

To się zdarza wszystkim, nie tylko skośnookim.

Kiedyś wymieniałem baterię w fabrycznie zamkniętym Casio SGW-100 i uszczelka też była zawinięta pod deklem i nic nie uszczelniała 🙆

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, tomaliusz napisał(-a):

To się zdarza wszystkim, nie tylko skośnookim.

Kiedyś wymieniałem baterię w fabrycznie zamkniętym Casio SGW-100 i uszczelka też była zawinięta pod deklem i nic nie uszczelniała 🙆

Japończycy też skośnoocy. :) Ze skosa świat widać inaczej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Paulus57 napisał(-a):

Japończycy też skośnoocy. :) Ze skosa świat widać inaczej. 

Śfajcarów nie otwieram i się nie moczą bo za drogie a kto wie co w trawie piszczy :D 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20220529-120617.jpg 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki Astronik w idealnym rozmiarze

 

PSX_20220530_161145.jpg


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś taką zabawkę weekendowo-wakacyjną sobie sprawiłem.

 

Seiko Prospex Arnie SNJ029P1m zwany potocznie SafArnie

 

Nie wiem czy można taki zegarek podłączyć do wątku Tuna - Marinemaster, czy Baby - Tuna, projekt podobny do obu, ale może to osobna kategoria?!

 

Ciekaw jestem popularności lub jej braku Seikaczów Arnolda.

 

IMG_3870.jpg


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Butik napisał(-a):

Dziś taką zabawkę weekendowo-wakacyjną sobie sprawiłem.

 

Seiko Prospex Arnie SNJ029P1m zwany potocznie SafArnie

 

Nie wiem czy można taki zegarek podłączyć do wątku Tuna - Marinemaster, czy Baby - Tuna, projekt podobny do obu, ale może to osobna kategoria?!

 

Ciekaw jestem popularności lub jej braku Seikaczów Arnolda.

 

IMG_3870.jpg

Fajny jest, byłem blisko, ale... ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Butik napisał(-a):

Dziś taką zabawkę weekendowo-wakacyjną sobie sprawiłem.

 

Seiko Prospex Arnie SNJ029P1m zwany potocznie SafArnie

 

Nie wiem czy można taki zegarek podłączyć do wątku Tuna - Marinemaster, czy Baby - Tuna, projekt podobny do obu, ale może to osobna kategoria?!

 

Ciekaw jestem popularności lub jej braku Seikaczów Arnolda.

 

IMG_3870.jpg

Ja mam trzy 😎

A1E6F789-3609-4663-A4B6-CF26287974F2.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Butik napisał(-a):

Dziś taką zabawkę weekendowo-wakacyjną sobie sprawiłem.

 

Seiko Prospex Arnie SNJ029P1m zwany potocznie SafArnie

 

Nie wiem czy można taki zegarek podłączyć do wątku Tuna - Marinemaster, czy Baby - Tuna, projekt podobny do obu, ale może to osobna kategoria?!

 

Ciekaw jestem popularności lub jej braku Seikaczów Arnolda.

 

IMG_3870.jpg

Generalnie Seiko Tuna to nazwa wielu zegarkow Seiko z tym tzw "shroudem" (tu plastikowa osłona bezela). Tańszych i droższych.

 

Te droższe to Tuny Marinemaster - w wersji 1000m i automacie cena jest na poziomie kilkunastu tysi pln ale można też szukać puchy na spring drive wtedy jest już wgl srogo. Dla mmie z tyńczyków najlepsza tuna to ta w kwarcu 300m: 

 

20201116_104740.thumb.jpg.d32d2425d2886708c4093e17c84bc978.jpg


quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Butik napisał(-a):

Dziś taką zabawkę weekendowo-wakacyjną sobie sprawiłem.

 

Seiko Prospex Arnie SNJ029P1m zwany potocznie SafArnie

 

Nie wiem czy można taki zegarek podłączyć do wątku Tuna - Marinemaster, czy Baby - Tuna, projekt podobny do obu, ale może to osobna kategoria?!

 

Ciekaw jestem popularności lub jej braku Seikaczów Arnolda.

 

IMG_3870.jpg

Gratuluję.  

Zamieniłeś X33 na Seiko ️ 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Paulus57 napisał(-a):

Fajny jest, byłem blisko, ale... ;) 

 

Rzeczywiście pierwszego dnia fajny, zobaczymy jak będzie dalej.

 

12 godzin temu, Funky_Koval napisał(-a):

Generalnie Seiko Tuna to nazwa wielu zegarkow Seiko z tym tzw "shroudem" (tu plastikowa osłona bezela). Tańszych i droższych.

 

Te droższe to Tuny Marinemaster - w wersji 1000m i automacie cena jest na poziomie kilkunastu tysi pln ale można też szukać puchy na spring drive wtedy jest już wgl srogo. Dla mmie z tyńczyków najlepsza tuna to ta w kwarcu 300m: 

 

W SafArniem ta osłona jest wykonana z jakiegoś twardego i ciężkiego żeliwa, jakby było większe można by z tego dobrą patelnię do steków zrobić ;) 

Tak na poważnie - tutaj to jest jakiś twardy i dość masywny kawałek metalu, na prawdę porządnie wykonana zabawka.

 

7 godzin temu, Dorian06 napisał(-a):

Gratuluję.  

Zamieniłeś X33 na Seiko ️ 

 

Nie do końca zamieniłem, choć koniec końców tak wyszło. Na X33 padło przy redukcji i... tak na prawdę on nie do końca spełniał zadanie które miał spełniać - zegarka weekendowego, każualowego i na wszlekie okazje -> brak mu niestety wodoszczelności i przy wartości 20k+ zbyt mocno się o niego... martwiłem. Poszedł w dobre ręce a na tę sztukę natknąłem się dość przypadkowo, cena OK (lekko poniżej 2k), zegar ładniusi i spełnia wszystkie funkcje sprzętu do obijania, zabierania na wakacje w dziwne i szemrane miejsca, pływania, nawet nurkowania.


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, rob3rt napisał(-a):

Ja mam trzy 😎

A1E6F789-3609-4663-A4B6-CF26287974F2.jpeg

Czy w takim razie potwierdzasz, że w tym na pierwszym planie shroud zrobili z "żeliwa" czyli jakiegoś tam metalu ? Bo ten na ostatnim trzecim planie złotawy, który był jednym z pierwszych w reedycji ma zrobiony z kompozytu potocznie nazywanym plastikiem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Butik napisał(-a):

 

W SafArniem ta osłona jest wykonana z jakiegoś twardego i ciężkiego żeliwa, jakby było większe można by z tego dobrą patelnię do steków zrobić ;) 

 

Niestety, osłona jest z plastiku. Pod nią jest metalowa koperta. Daję screena z oficjalnej strony seiko na potwierdzenie :)Screenshot_20220601-104145_Gallery.thumb.jpg.2c7ce5d46bdbda4888c36d0e95b5279c.jpg

Screenshot_20220601-103641_Chrome.thumb.jpg.24c62404a049ce7b53914c0d67730646.jpg

Edytowane przez Funky_Koval

quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.