Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

SafArnie w ruchu:

 

 


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSC_0375.thumb.JPG.b003bc6956c9a1e9be1bb66f9afefa8e.JPG


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie polecić sprawdzone sklepy, gdzie mają ofertę Seiko Tuna Solar najlepiej na  wyprzedażach/promo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Rebrov napisał(-a):

Możecie polecić sprawdzone sklepy, gdzie mają ofertę Seiko Tuna Solar najlepiej na  wyprzedażach/promo ?

Witamy pana szanownego. A w promce to ma być z pl dystrybucji z gwarancją czy oan sobie życzy po taniości ale z szarej strefy?


quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Funky_Koval napisał(-a):

Witamy pana szanownego. A w promce to ma być z pl dystrybucji z gwarancją czy oan sobie życzy po taniości ale z szarej strefy?

Nie musi być pl dystrybucja bo i tak mieszkam w UK. Może być i z Azji czy USA. Gwarancja raczej zbędna więc "szara strefa" może być :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Rebrov napisał(-a):

Nie musi być pl dystrybucja bo i tak mieszkam w UK. Może być i z Azji czy USA. Gwarancja raczej zbędna więc "szara strefa" może być :D.

Tu jest legitnie i cena uczciwa

https://www.zegarek.net/zegarki-seiko/zegarek-sne547p1?gclid=Cj0KCQjwqPGUBhDwARIsANNwjV7fNiMp6CGUhCz1J74jDTVN9lRz41yVSO56DgFMFJpokgn7Gsm2crcaAkCHEALw_wcB


quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.06.2022 o 12:34, Funky_Koval napisał(-a):

ej a jaką apkę na androida polecasz do sprawdzania (jak na filmiku) czy sikor jest namagnesowany?

 

Możesz użyć kompasu :)

Kładziesz kompas na stole i jeżeli po zbliżeniu doń zegarka igła kompasu się poruszy / odchyli to zegarek jest namagnesowany.

Edytowane przez Sol

Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG_6559p.jpg


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20220506_193843.jpg


"Chcesz dobrze się poczuć,kup sobie dobry zegarek"

                         Rocky Balboa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG_6560p.jpg


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, siomon napisał(-a):

6r35 w tym czarnuchu robi +8s/24h, jak dla mnie może być :) 

IMG_20220607_111523.jpg

I oby zostało tak jak najdłużej.

W ubiegłym tygodniu zwróciłem SPB101J1 przede wszystkim za beat error sięgający 1ms. Po tym jak się naczytałem na forach opinii na temat dokładności i problemów z 6R35, to mi przeszła ochota na Seiko. Żałuję, bo bardzo lubiłem ich zegarki :(

Edytowane przez SQ2EJQ

Jurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, SQ2EJQ napisał(-a):

I oby zostało tak jak najdłużej.

W ubiegłym tygodniu zwróciłem SPB101J1 przede wszystkim za beat error sięgający 1ms. Po tym jak się naczytałem na forach opinii na temat dokładności i problemów z 6R35, to mi przeszła ochota na Seiko. Żałuję, bo bardzo lubiłem ich zegarki :(

Jaki z tego wniosek? Nie sprawdzaj beat errora ;) Ja nawet nie wiem co to jest i nie chcę wiedzieć :D

IMG_20220607_140120.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to jakieś odkrycie, albo występuje w wiekszym przedziale ? Z tego co mi wiadomo te same problemy potrafiły wystąpić w leciwym 6r15 a,b,c, chyba że wydłużenie rezerwy dało jeszcze bardziej do pieca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, siomon napisał(-a):

Jaki z tego wniosek? Nie sprawdzaj beat errora ;) Ja nawet nie wiem co to jest i nie chcę wiedzieć :D

 

Dopóki mój nieodżałowany Alpinist SARB015 na 6R15 chodził, to mnie też to nie interesowało. Niestety później zatrzymywał się w trakcie noszenia z powodu bardzo niskiej amplitudy i kolejne wizyty u zegarmistrza pomagały na krótko. Dlatego boję się, że kolejne Seiko może posiadać podobną przypadłość.


Jurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, SQ2EJQ napisał(-a):

 

Dopóki mój nieodżałowany Alpinist SARB015 na 6R15 chodził, to mnie też to nie interesowało. Niestety później zatrzymywał się w trakcie noszenia z powodu bardzo niskiej amplitudy i kolejne wizyty u zegarmistrza pomagały na krótko. Dlatego boję się, że kolejne Seiko może posiadać podobną przypadłość.

W którejś odmianie chyba B był jakiś problem z balansem (trzeba było go wymienić jak się trafił pierdyknięty) i pokłosie tego, że składają to cały czas roboty więc tolerancja na trybach jest taka se. Po to wprowadzili serię C i ja już nie słyszałem, żeby problem nagminnie się powtarzał.

Wątpię też bardzo, że dyby caly układ był wadliwy rozwinęli by go do 6r35!

Jeżeli już to po prostu nadal jest tak se przez proces produkcyjny a nie projektowy.

Wiadomo, że nikt tego nie chce robić, ale po zakupie powinno się go zanieść przynajmniej do zegarmistrza na pomiary lub samemu, po tym podjąć decyzję o zwrocie zegarka lub ponownym rozłożeniu i złożeniu mechanizmu. A to powinno być robione w fabryce jako etap QC.

 

PS. Ja w te roboty długo nie wierzyłem i myślałem, że to banialuki zazdrosnych zegarmistrzów od Szwajcarów, aż gdzieś w końcu dorwałem ukradkiem taki filmik, bo Seiko nie pozwala kręcić w fabryce. Był on powiedzmy jakości VHS i dosyć stary, przynajmniej lata 2000. Widać tak opanowali automatykę i robotykę, że pewnie pozwala to im masowo produkować z skutecznością 90% od dekad ?

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


Tuńczyk 

 

 

D05732A8-F1B8-4003-8EB4-997A1C037C54.jpeg
 

 

A23E4796-722A-47FD-9219-600A9307B4BF.jpeg

Edytowane przez Louis Cypher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

 

IMG_9524.jpg

i w duecie

 

IMG_9589.jpg

Edytowane przez Macmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, evilym napisał(-a):

 

O dziwo, podobają mi się. Fajny pomysł i dobrze, że na jubilee.

Lupka według mnie na plus :P Jest na pewno lepsza niż dziura bez ramki czy datownik na 4:30.

 

Ale za tą cenę to kupię jednak prawdziwego divera.

 


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.