Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

My tu se narzekamy na QC w seiko... a ja myślę, że globalizacja robi swoje. Tutaj macie karabin snajperski za 11.000 USD. Wypada 

magazynek. bipod sam się składa, kolba robi co chce :P

 

 


quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Chorwat napisał(-a):

@Jogi, a cóż to się stało temu twojemu Monsteru? Jakby co, mogę przytulić zwłoki ;)

 

Co najmniej 3 użytkowników i 20 lat zrobiło swoje. Szkiełko ma masę rys i odprysków, bezel rozklekotany - praktycznie kręci się w dwie strony, gwint w koronce wytarty, zapięcie bransolety rozklekotane. I jeszcze kilka innych, drobniejszych rzeczy. Do tego 7s26 nie należy do moich ulubionych mechanizmów. ;)

 

Sprzedawać nie planuję, leży w gablotce i przywołuje wspomnienia ze wspólnych wypraw. Ale jakby na półki salonów trafił następca, to chętnie dokupię. :)

Edytowane przez Jogi

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blue monday :)

 

IMG_6734p.jpg


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.06.2022 o 08:47, Burns napisał(-a):


Bez szerszej dyskusji przeszła u nas informacja o tej serii, a ta przy względnie płaskim profilu koperty i rozsądnej wielkości będzie mocnym zawodnikiem w tej cenie. Bardzo ciekaw jestem  jakości bransolety, ale wielkich nadziei bym sobie nie robił. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, hugo012 napisał(-a):

Bez szerszej dyskusji przeszła u nas informacja o tej serii, a ta przy względnie płaskim profilu koperty i rozsądnej wielkości będzie mocnym zawodnikiem w tej cenie. Bardzo ciekaw jestem  jakości bransolety, ale wielkich nadziei bym sobie nie robił. 

 

Projekt jest dosyć ciekawy, jednak zabrałbym X, zmienił nieco sekundnik...

 

ZF1Dz8n.jpg

 

... oraz oczywiście wrzucił na jubilee :D Czy Seiko całkowicie zrezygnowało z sygnowanych koronek?

 


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na niego z niecierpliwością, to może być najfajniejszy z żółwi o najmniej nudnej kopercie. Kwestia ceny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Burns napisał(-a):

Czekam na niego z niecierpliwością, to może być najfajniejszy z żółwi o najmniej nudnej kopercie. Kwestia ceny...

Będzie na poziomie willarda/nowego biedamasa


quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, hugo012 napisał(-a):


Bez szerszej dyskusji przeszła u nas informacja o tej serii, a ta przy względnie płaskim profilu koperty i rozsądnej wielkości będzie mocnym zawodnikiem w tej cenie. Bardzo ciekaw jestem  jakości bransolety, ale wielkich nadziei bym sobie nie robił. 

 

Biały jest rewelacyjny i byłbym skołonny dla niego wrócić do Seiko, ale jak patrzę na spasowanie maskownic z kopertą, to mi się niedobrze robi.

 

54 minuty temu, dodge66 napisał(-a):

(...) Czy Seiko całkowicie zrezygnowało z sygnowanych koronek?

 

Też nad tym ubolewam, lubię takie szczegóły.

Edytowane przez Jogi

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

950 EUR na gumie, 1.150 EUR na bransolecie:

 

https://www.laguardajoiers.com/en/watches/seiko/novedades-seiko/seiko-spb317j1-prospex-diver-tortuga-origin.html

https://www.laguardajoiers.com/en/watches/seiko/novedades-seiko/seiko-spb315j1-prospex-diver-tortuga-origin.html

https://www.laguardajoiers.com/en/watches/seiko/novedades-seiko/seiko-spb313j1-prospex-diver-tortuga-origin.html

 

Sekundnik mi sie w nim bardzo podoba, brak sygnowanej koronki to efekt chyba nadmiernego oszczedzania - slabo.

Bialy jest swietny i na oko grzechu warty ale... mam problem z mechanizmem. Seiko na tym werku w tej cenie? Serio?

Niestety kazda Certina na Powermaticu zjada 6R35 na sniadanie dokladnoscia i stabilnoscia chodu. Szkoda bo fajny projekt.

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, MieszkoMieszko napisał(-a):

Dlatego ja już sobie dałem spokój z Seiko emoji13.png

 

Nie mow hop :P

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, MieszkoMieszko napisał(-a):

Dlatego ja już sobie dałem spokój z Seiko emoji13.png

Wszyscy tak mówiliśmy :P


quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim nam pozostaje tylko kupowanie Certin i noszenie ich z dumą 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Data na 3:00 w obramowaniu byłaby lepsza, tutaj przynajmniej nie poszli na łatwiznę i cyfry na 4:30 nie są pod kątem, a w osi godzin 6-12.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Macmac napisał(-a):

Wszystkim nam pozostaje tylko kupowanie Certin i noszenie ich z dumą 👍

 

Nie wiem czy to zjadliwy sarkazm czy podobnie jak u mnie frustracja brakiem mechanizmu odpowiedniego do segmentu ale odpowiem i tak: na szczescie nie tylko Certin ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, cordi7 napisał(-a):

 

Nie wiem czy to zjadliwy sarkazm czy podobnie jak u mnie frustracja brakiem mechanizmu odpowiedniego do segmentu ale odpowiem i tak: na szczescie nie tylko Certin ;)

 

Sam nie wiem, czy sarkazm, czy nie? Nie lubię takich opinii, że jakiś mechanizm zjada drugi itp. Na tym forum i w tym dziale raczej tez wszyscy wiedzą o wadach i zaletach werków Seiko. Czy każdy powermatic jest lepszy od każdego 6r35 tego też pewnie nie wie nikt. Ja mam do tego takie podejście, że jak podoba mi się jakiś projekt i chcę go mieć, to kupuję i cieszę się zegarkiem. Nie ważne, że Certina jest w tej samej, czy niższej cenie. Miałem wiele zegarków powiedzmy w cenie 4-5k np Sinna 104 i miałem spb143 ... Seiko podobało mi się bardziej i żałuję sprzedaży. O Sinnie już dawno zapomniałem. Dokładność chodu ma dla jednych znaczenie, a dla drugich nie. Dla mnie bardziej liczy się niezawodność, a jak do tej pory mam tyle szczęścia, że żaden Seiko mi się nie zepsuł :).

Edytowane przez Macmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, cordi7 napisał(-a):

Seiko na tym werku w tej cenie? Serio?

Niestety kazda Certina na Powermaticu zjada 6R35 na sniadanie dokladnoscia i stabilnoscia chodu. Szkoda bo fajny projekt.

 

Absolutnie się nie zgadzam. Powiem więcej. Moim zdaniem niewiele jest nurków w tej cenie, które mogą konkurować z Seiko 🙂 

 

Dla wzmocnienia mojego przekazu dorzucam mojego SPB (mimo średniego zadowolenia z zulu nato już tak dwa miesiące go noszę) 

 

DSC_0515.thumb.JPG.a0b308683817b576c38ef0f7ab19d815.JPG

 

DSC_0512.thumb.JPG.f82afbfab4515224ea21ffedecaba508.JPG

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, evilym napisał(-a):

Absolutnie się nie zgadzam. Powiem więcej. Moim zdaniem niewiele jest nurków w tej cenie, które mogą konkurować z Seiko 🙂 

 

Dla wzmocnienia mojego przekazu dorzucam mojego SPB (mimo średniego zadowolenia z zulu nato już tak dwa miesiące go noszę) 

 

Mowimy chyba o 2 roznych rzeczach - ty ogolnie o zegarku a ja mechanizmie, ktory jest taki sobie.

Te, ktore mialem w rekach byly a) niewyregulowane w fabryce i b) slabe pod wzgledem izochronizmu.

W zaleznosci od stopnia naciagu sprezyny dosc mocno zmieniala sie dokladnosc chodu.

Spasowanie end linkow - slabe, problemy z kontrola jakosci - legendarne itp. itd.

 

To sa fajne wizualnie projekty. Lubie Seiko i mam w kolekcji 2 czy 3. Ale jak dla mnie firma probujac sie repozycjonowac wyzej musi dawac cos adekwatnego do ceny.

W nurkach za 500-700 EUR 6R35 jest jak dla mnie OK, jesli wkraczamy w segment ponad 1.000 EUR na metce to ja oczekiwalbym przynajmniej regulacji w fabryce.

 

PS. Jak ci chodzi twoj egzemplarz? Pytam z ciekawosci, nie zlosliwosci.

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez daty też byłoby dobrze ;)

 

t8u9QqE.jpg

 

Natomiast cena jest stosunkowo wysoka... szczególnie, że widać pewne oszczędności i niedociągnięcia. Brakuje mi serii Brightz :(


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Macmac napisał(-a):

Sam nie wiem, czy sarkazm, czy nie? Nie lubię takich opinii, że jakiś mechanizm zjada drugi itp. Na tym forum i w tym dziale raczej tez wszyscy wiedzą o wadach i zaletach werków Seiko. Czy każdy powermatic jest lepszy od każdego 6r35 tego też pewnie nie wie nikt. Ja mam do tego takie podejście, że jak podoba mi się jakiś projekt i chcę go mieć, to kupuję i cieszę się zegarkiem. Nie ważne, że Certina jest w tej samej, czy niższej cenie. Miałem wiele zegarków powiedzmy w cenie 4-5k np Sinna 104 i miałem spb143 ... Seiko podobało mi się bardziej i żałuję sprzedaży. O Sinnie już dawno zapomniałem. Dokładność chodu ma dla jednych znaczenie, a dla drugich nie. Dla mnie bardziej liczy się niezawodność, a jak do tej pory mam tyle szczęścia, że żaden Seiko mi się nie zepsuł :).

 

Patrzac na suche parametry na papierze oraz z wlasnego doswiadczenia (porownianie P80 na 23 kamieniach wiec ta najpodlejsza wersja oraz 6R15) niestety P80 jest duzo stabilniejszy i dokladniejszy, to samo slysze od znajomych posiadajacych te mechanizmy. Zgadzam sie natomaist, ze zegarek to nie tylko werk - kupujemy design, historie, marke, wykonanie, wszystko. I tak jak pisalem mnostwo projektow Seiko jest naprawde swietnych - sek w tym, ze podnoszac ceny nie mozna (korekta - ja nie moge) przymykac oczu na niedociagniecia, ktore byly OK w tanszym zegarku.

Zgoda, ze jestesmy rozni i szukamy roznych rzeczy w zegarkach. Ja sam najczesciej rotuje zegarkami i nie mam tego samego dwa dni z rzedu na rece - mozna by wiec powiedziec, ze dokladnosc nie ma w tej sytuacji zadnego znaczenia. Mnie niestety strasznie uwiera :)

 

Ja absolutnie nie mowie, ze Seiko to zlom/dno/chlam. Jestem milosnikiem marki i chcialbym, zeby rozwijala sie i dostarczala produkt na miare swoich mozliwosci i aspiracji.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm Orienta cal. F69xx oraz F67xx mają te same parametry dokładności co 6r15 a mimo to są nie tylko używane w zegarkach już za mniej niż 1000PLN ale przede wszystkim zachowują swą dokładność przy mniejszym naciągu sprężyny w przeciwieństwie do Seiko. Da się ? Da się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, cordi7 napisał(-a):

 

Mowimy chyba o 2 roznych rzeczach - ty ogolnie o zegarku a ja mechanicznie, ktory jest taki sobie.

Te, ktore mialem w rekach byly a) niewyregulowane w fabryce i b) slabe pod wzgledem izochronizmu.

W zaleznosci od stopnia naciagu sprezyny dosc mocno zmieniala sie dokladnosc chodu.

Spasowanie end linkow - slabe, problemy z kontrola jakosci - legendarne itp. itd.

 

To sa fajne wizualnie projekty. Lubie Seiko i mam w kolekcji 2 czy 3. Ale jak dla mnie firma probujac sie repozycjonowac wyzej musi dawac cos adekwatnego do ceny.

W nurkach za 500-700 EUR 6R35 jest jak dla mnie OK, jesli wkraczamy w segment ponad 1.000 EUR na metce to ja oczekiwalbym przynajmniej regulacji w fabryce.

 

PS. Jak ci chodzi twoj egzemplarz? Pytam z ciekawosci, nie zlosliwosci.

 

Ok.

Mechanizm pod wieloma względami jest taki sobie - ale ma też kilka atutów (in-house, rezerwa 70h). Taktowanie 3hz w tool-watchu mi nie przeszkadza (o dziwo). 

Dokładność mieści się w założonej normie (robi +15 sek. na dobę), ale potrafi czasami mieć lepsze / gorsze dni (raz od rana do późnego wieczora zrobił + 3 sek. po czym w nocy dobrał ponad 13...). Pod względem dokładności, kultury pracy mechanizmu to mój najgorszy zegarek. Ale kiedyś już tu pisałem - przed zakupem obiecałem sobie, że jak będzie mieścił się w +25 sek. to nie będę narzekał. I obietnicy dotrzymuje 😁

 

Pewnie sobie część minusów Seiko usprawiedliwiam, ale też tyle się naczytałem o problemach z QC, że te kilka niedociągnięć w moim modelu traktuje jak błahostki. W innych markach byłyby pewnie nie do zaakceptowania.

 

 

5 minut temu, dodge66 napisał(-a):

Bez daty też byłoby dobrze ;)

Takiego chętnie bym przytulił 😍

 

4 minuty temu, MieszkoMieszko napisał(-a):

Mechanizm Orienta cal. F69xx oraz F67xx mają te same parametry dokładności co 6r15 a mimo to są nie tylko używane w zegarkach już za mniej niż 1000PLN ale przede wszystkim zachowują swą dokładność przy mniejszym naciągu sprężyny w przeciwieństwie do Seiko. Da się ? Da się.
 

Niech zmienią jeszcze nazwę firmy i logo to pogadamy 😜


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.