Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 26.06.2022 o 19:48, Jogi napisał(-a):

Ano ma, ale mogliby sobie zrobić przerwę z wymyślaniem nowych tarcz i przestać odciskać na tarczach czesci ciał ptaków jak i całe ptaki, a w tym czasie stworzyć porządną reedycję pomarańczowego Monstera. 

Wątpię, aby sobie przerwę zrobili. Prędzej będzie Monster "ocalić oceany" wersja kryl - i pomarańczowo, i z mnóstwem małych żyjątek na tarczy 🤣

 

4 godziny temu, dodge66 napisał(-a):

 

 :D Czy Seiko całkowicie zrezygnowało z sygnowanych koronek?

 

 

3 godziny temu, cordi7 napisał(-a):

(...) brak sygnowanej koronki to efekt chyba nadmiernego oszczedzania - slabo.

Generalnie "X" na tarczy i sygnowana koronką nie idą w parze. Po części to pewnie oszczędność, a po części taki zamysł. W linii modelowej Presage nawet najtańsze modele mają sygnowaną koronkę.


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.06.2022 o 10:17, Macmac napisał(-a):

Sam nie wiem, czy sarkazm, czy nie? Nie lubię takich opinii, że jakiś mechanizm zjada drugi itp. Na tym forum i w tym dziale raczej tez wszyscy wiedzą o wadach i zaletach werków Seiko. Czy każdy powermatic jest lepszy od każdego 6r35 tego też pewnie nie wie nikt. Ja mam do tego takie podejście, że jak podoba mi się jakiś projekt i chcę go mieć, to kupuję i cieszę się zegarkiem. Nie ważne, że Certina jest w tej samej, czy niższej cenie. Miałem wiele zegarków powiedzmy w cenie 4-5k np Sinna 104 i miałem spb143 ... Seiko podobało mi się bardziej i żałuję sprzedaży. O Sinnie już dawno zapomniałem. Dokładność chodu ma dla jednych znaczenie, a dla drugich nie. Dla mnie bardziej liczy się niezawodność, a jak do tej pory mam tyle szczęścia, że żaden Seiko mi się nie zepsuł :).


Calkowicie podzielam opinię. Spb143 to jeden z najfajniejszych diverow jakie miałem, mówię to jako posiadacz smp, czy wcześniej suba. Nie mam, bo kombinuje z diverami  ale nie wykluczone, że skończy się powrotem do tego modelu. Ja bym tylko chciał, żeby Seiko miało mniej niedoróbek na egzemplarz. ;) Nowe żółwie mi się podobają, wyglądają bardziej klasycznie niż willardy, które były świetne ale jakoś zawsze mnie ta asymetryczna koperta trochę drażniła wiec długo się u mnie nie utrzymał. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

62MAS jest świetnym projektem, niestety QC jest beznadziejna - nie ma co ,,pudrować syfilisa" 😉

Ale czy inne, znacznie droższe marki nie mają wtop? Mają, tylko tyle, że rzadziej (np. niecentrujące bezele diverów Omega).

Dla mnie Seiko i tak pozostanie zegarkiem wyboru 🙂 Trzeba tylko szukać takiego ,,1 na 10" 😋 (jak mójSPB147j1), który nie ma wad (a może lepiej napisać że ma ich najmniej 😉).

Gdybym jednak miał kupić divera lepszej jakości, to i tak kupiłbym Seiko SLA017/043 niż Omega Seamaster 300 - jakość podobna, cena jednak znacząco niższa 😉 Bezkonkurencyjnym dla mnie zegarkiem do garnituru (oczywiście w podobnych pieniądzach) jest Seiko SBGW253.

Reasumując, patrzę na zegarki przez pryzmat stosunek cena/jakość/wygląd/ etc. - a w tych kategoriach Seiko oceniam naprawdę dobrze 🙂

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
62MAS jest świetnym projektem, niestety QC jest beznadziejna - nie ma co ,,pudrować syfilisa" 
Ale czy inne, znacznie droższe marki nie mają wtop? Mają, tylko tyle, że rzadziej (np. niecentrujące bezele diverów Omega).
 


Mam wrażenie, że w niektórych przypadkach, to nawet nie chodzi o to, że rzadziej. To po prostu kwestia statystyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś to było, teraz to nie ma :D

 

V6cyMVj.jpg


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, dodge66 napisał(-a):

Kiedyś to było, teraz to nie ma :D

 

 

Za dobre to zdjęcie, za dobre 😋😉 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 hours ago, MieszkoMieszko said:

Jeden z ostatnich porządnie złożony... Kiedyś to były czasy...

...a teraz to nie ma czasu... ;)

na porządne składanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po długiej i dalekiej podróży w końcu dotarł do mnie taki cukiereczek 8f56

1.thumb.jpg.c7fccfce31d5a5bda989e75b501f3701.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na niezniszczony. NOS ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Marak napisał(-a):

Za dobre to zdjęcie, za dobre 😋😉 

 

Dzięki! :P:lol:


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Burns napisał(-a):

Wygląda na niezniszczony. NOS ?

 

niestety nie NOS, ale w bardzo ładnym stanie 😍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aba.gif

 

"A plastic cased Five Sports model for the Chinese market was released with the green SRPG83K1."

 

SRPG83K1.jpg


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łomatko, kosmiczne słoczłomegi, a teraz seiko, heh...

Edytowane przez zakrzutek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś strasznego… wyglada na tani, plastikowy, jednorazowy chłam. To o tym mówił CEO Seiko? 😆

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, cordi7 napisał(-a):

Coś strasznego… wyglada na tani, plast.ikony, jednorazowy chłam. To o tym mówił CEO Seiko? 😆

Mówił po japońsku: "zrobcie jako-tako i tak się sprzeda" :P


quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo MoonSwatch uderzył do głowy, albo szukanie wzrostów na chińskim rynku poprzez obniżenie kosztów i ceny :P

Możliwe, że jedno i drugie naraz. However, still better than MoonSwatch.

Edytowane przez Admof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.