Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

54 minuty temu, dodge66 napisał(-a):

 

Kiedyś długo szukałem tego modelu - planowałem wymienić w nim bezel i stworzyć idealne, krawcowe EDC :)

 

55d5b6624c9131d307e99ce7bc4301a3.jpg

 

powiem Ci, że ten bezel robi robotę, dużo się dzieje zwłaszcza jak jest fajne światło, no i kształt trochę inny niż w większościach diverków, ale ten ze zdjęcia też przyjemny ;)

57 minut temu, SEI_pat_KO napisał(-a):

credor to też czło...seiko. A tu ani widu, ani słychu

 

IMG_20220714_163654.thumb.jpg.5f09d39beadfbad999b3f8ac9ce68b9b.jpg

 

wyjątkowa i ciekawa linia, szkoda że większość to takie maluszki :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prawdziwa petarda ten nowy KS...


Napisz coś więcej, proszę. Jakość wykonania na poziomie… no właśnie, czego? Jak ta bransoleta? Jak te sharp krawędzie koperty? No i gdzie wyrwany? Są już w PL, czy dostaliście w CH24 do recenzowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, zakrzutek napisał(-a):

 

powiem Ci, że ten bezel robi robotę, dużo się dzieje zwłaszcza jak jest fajne światło, no i kształt trochę inny niż w większościach diverków, ale ten ze zdjęcia też przyjemny ;)

 

wyjątkowa i ciekawa linia, szkoda że większość to takie maluszki :(

 

jeśli chodzi o pacyfiki, to wczoraj też miałem trochę przemyśleń co do wielkości nurków... i serio pomyślałem sobie - "gdyby były trochę większe... dlaczego tak mi łapa spuchła przez ostatnie kilka miesięcy". Nie są najmniejsze i razem z koronką dochodzą do 40mm szerokości, ale tak... mogłyby być ciut większe. Przecież, to mega fajnie skonstruowane zegarki, koperta, tarcza, indeksy, wskazówki. Bransoletę bym nieco zmienił :)

 

IMG_20220617_124701.jpg

Edytowane przez SEI_pat_KO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maluszki miałem na myśli 34-37mm, 39/40mm to jak najbardziej ok, tyle, że takich mało, albo cena już ⬆️⬆️⬆️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Wrażenie naprawdę bardzo pozytywne. Dostałem do recenzji, ale już zastanawiam się, czy go nie kupić dla siebie. Jakość... nie jest to Grand Seiko, ale wygląda jak top linia od Seiko, coś pomiędzy, co idealnie wypełni lukę po rozstaniu z GSem - IMO do pełni prestiżu brakuje tu tylko lepszego mechanizmu. Koperta z zewnątrz sprawia wrażenie, jakby się człowiek mógł nią zaciąć, ale w dotyku krawędzie są przyjemnie, co jest oznaką lepszej obróbki. Bransoleta w miarę sztywna jak na tę budowę, dokładnie wykończona. Szkoda że nie ma mikroregulacji, tylko zapięcie motylkowe. Wielu osobom może wyjść tak, że będzie albo za luźna, albo za ciasna niestety - u mnie jest idealnie po odjęciu kilku ogniw. No i tarcza w tym egzemplarzu, bardzo ciekawa - pięknie reaguje na światło. Resztę wrażeń opiszę w samej recenzji.
 
Przy okazji, ponieważ myślę poważnie nad tym KSem, będę musiał sprzedać w jego miejsce Seiko Alpinist SPB197J1, stan mocne 7/10. Gdyby ktoś był zainteresowany, zapraszam na PW.
 
 
49-1.thumb.jpg.5cc473599cdc4f742bc29c82bab91cb4.jpg

Dzięki Wadim, czekam na recenzję.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG_20220714_194428.thumb.jpg.ae58aad934a005fb3399770a0673443a.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, GTB napisał(-a):

IMG_20220714_194428.thumb.jpg.ae58aad934a005fb3399770a0673443a.jpg

 

Już z bransy poleciał? Kurcze gdyby nie te puste endlinki i bite zapięcie przy cenie 2,5k 😕


quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Funky_Koval napisał(-a):

Już z bransy poleciał? Kurcze gdyby nie te puste endlinki i bite zapięcie przy cenie 2,5k 😕

Chwilowo wylądował na nato w oczekiwaniu na gumę , a co do reszty święta prawda - bransa mocno taka se (choć dość wygodna) i przy tej cenie rodzi trochę niesmak ale sam zegarek jest świetny  (szczególnie rozmiarowo).

Edytowane przez GTB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, GTB napisał(-a):

Chwilowo wylądował na nato w oczekiwaniu na gumę , a co do reszty święta prawda - bransa mocno taka se (choć dość wygodna) i przy tej cenie rodzi trochę niesmak ale sam zegarek jest świetny  (szczególnie rozmiarowo).

 

Ten model to 38mm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, clusca napisał(-a):

 

Ten model to 38mm?

Tak , a dokładnie 38,5mm (SNE569)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ChrisM napisał(-a):

Moje pierwsze Seiko , powitać w Klubie :)

 

 

Witamy i zapraszamy do kółeczka :) od razu dwa?

Edytowane przez Funky_Koval

quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20220715-200212.jpg 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Funky_Koval napisał(-a):

Witamy i zapraszamy do kółeczka :) od razu dwa?


Tak mi sie Sposobaly , ze od razu dwa postanowiłem zamówić 😀

 Niestety Tuna ze względu na krótkie ucha wydaje się bardzo mały przez co lepiej chyba wyglada na mojej drugiej połówce 😂

41719DF5-6387-4CEF-BF03-956835124946.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne czego mu brakuje to graweru z telemetrem na bezelu, a jego największą zaletą jest dual time. I to szkiełko, jak ono załamuje światło. 416cd381a93ef068100d1bc73681e998.jpg&key=4a071d157f96c9e53c603b84561ee9dd382c97511072fc6e33581f2cf252f290

Natomiast pasek do zabicia na miejscu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Paulus57 napisał(-a):

... i tylko 6k zł!! ;) 

Taką cenę sobie ustalili i kto im zabroni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Macmac napisał(-a):

Taką cenę sobie ustalili i kto im zabroni.

Wszystko zależy od klientów, jak mocno są uzależnieni. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Paulus57 napisał(-a):

Wszystko zależy od klientów, jak mocno są uzależnieni. ;) 

Ja to widzę inaczej ... ktoś wchodzi do sklepu, patrzy fajny zegarek .... podoba mu się, parametry ok, stać go .. kupuje :) Tylko na grupach i forach słychać szloch i zgrzytanie zębów, że drogi i nie stać na 55 zegarek w 8 pudle ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Macmac napisał(-a):

Ja to widzę inaczej ... ktoś wchodzi do sklepu, patrzy fajny zegarek .... podoba mu się, parametry ok, stać go .. kupuje :) Tylko na grupach i forach słychać szloch i zgrzytanie zębów, że drogi i nie stać na 55 zegarek w 8 pudle ;)

 

Ja mając alternatywę, nowy Sumo, czy używany, w stanie bardzo dobrym, kwarc GS, nie zastanawiałbym się ani chwili. Seiko swój brak pomysłów pokrywa kolejnymi wersjami kolorystycznymi tarczy z nowymi fakturami. Czekam na serię "Misja Robinson" z odciskiem stopy Piętaszka albo dłoni Robinsona. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.