Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Funky_Koval napisał(-a):

Nowe Sumiacze. Ceramika, szafir i bransę poprawili :)

 

Wszystko niby poprawili, ale wiecie czego, jak zwykle ostatnio, zabrakło ;)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Ja mając alternatywę, nowy Sumo, czy używany, w stanie bardzo dobrym, kwarc GS, nie zastanawiałbym się ani chwili. Seiko swój brak pomysłów pokrywa kolejnymi wersjami kolorystycznymi tarczy z nowymi fakturami. Czekam na serię "Misja Robinson" z odciskiem stopy Piętaszka albo dłoni Robinsona. :) 

 

Tylko my patrzymy przez pryzmat forum, a Seiko przez to czy budżet się spina i jaki byśmy nie mieli pobożne życzenia, to i tak oni mają nas gdzie mają ;). Pięciu userów kupi używki lub inną markę, ale dziesięć tysięcy klientów kupi nowy wypust i to dla nich jest ten zegarek. Wyobrażasz sobie, że ,,normalny człowiek" wchodzi do sklepu podoba mu się nowe sumo, ale mówi ... eeee za taką kasę, to ja sobie kupię kwarcowe GS?  Ja swojego mam :), a narzekanie na ceny nic nie da. Odgrzewane kotlety ludziom smakują i dla nich Seiko układa menu. 

IMG_9910.jpg

Edytowane przez Macmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Sol napisał(-a):

 

Wszystko niby poprawili, ale wiecie czego, jak zwykle ostatnio, zabrakło ;)

To co było a czego obecnie na ma to już nie wróci :) nowa norma iso wymaga ogryzka lumy ;)

 

Dlatego wolę stare dobre nuraski seiko:

20220719_130651.thumb.jpg.71c4ce6d1492ddf73c4ec8c7373987f9.jpg

Edytowane przez Funky_Koval

quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal kalkulacja Seiko zastanawia. Różnica w cenie szkiełka szafirowego, to koszt rzędu ok, 15-20 USD, lepsza bransoleta, powiedzmy dodatkowe 50-100 USD, ceramiczny bezel 20-30(?) USD. To razem uzasadnia wzrost o max. 150 USD. Na temat mechanizmu się nie wypowiadam, bo nie wiem, czy zmienili 6R35 na jakiś droższy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Nadal kalkulacja Seiko zastanawia. Różnica w cenie szkiełka szafirowego, to koszt rzędu ok, 15-20 USD, lepsza bransoleta, powiedzmy dodatkowe 50-100 USD, ceramiczny bezel 20-30(?) USD. To razem uzasadnia wzrost o max. 150 USD. Na temat mechanizmu się nie wypowiadam, bo nie wiem, czy zmienili 6R35 na jakiś droższy. 

 

A zastanawiasz się nad kalkulacją Rolexa, Tudora albo Omegi? Nie znasz kosztów produkcji ... kupując zegarek zastanawiasz się za ile go wyprodukowali i ile chcą z Ciebie zedrzeć .... jak za drogi, to kupuję taki na jaki mnie stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Macmac napisał(-a):

 

A zastanawiasz się nad kalkulacją Rolexa, Tudora albo Omegi? Nie znasz kosztów produkcji ... kupując zegarek zastanawiasz się za ile go wyprodukowali i ile chcą z Ciebie zedrzeć .... jak za drogi, to kupuję taki na jaki mnie stać.

Masz rację, ale mówimy tu o markach z innej półki finansowej. Jeżeli inna firma zaczyna robić skok cenowy o 100%, to mam prawo się zastanowić czy to uzasadnione, tym bardziej, że jak sam napisałeś, robią "odgrzewane kotlety". Czy ceny marek tzw. luksusowych są uzasadnione, to temat który na Forum był już wielokrotnie przerabiany i żadnych sensownych wniosków nie było. Klient ma prawo robić swoją kalkulację i wydawać kasę jak mu się podoba. Mądre decyzje przynoszą dobre rezultaty, złe... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko od jakiegoś czasu aspiruje do wyższej półki finansowej.

Czy jest to uzasadnione to każdy sam oceni, ale jeżeli nie będziesz mógł kupić np. nowego sumo za mniej niż 6000, to tak on zostanie wyceniany.

Ja na pewno nie kupię, bo jestem z poprzedniej epoki ;)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko wyraźnie nie chce być postrzegane jako tańsza alternatywa dla popularnych „szwajcarów” i tyle. Wychodzą z założenia, że skoro Longines może odgrzewać kotlety za 2-3 kUSD to oni nie będą gorsi. W sumie nawet im się nie dziwię. Biorąc pod uwagę ich historię i portfolio, to dlaczego na dłuższą metę mieliby się pozycjonować gdzieś pomiędzy Aquatico a Zelosem a nie między Longinesem i Orisem?
Przecież dobry zarobek jest w tej drugiej kategorii. W tej pierwszej trzeba dać klientowi dużo więcej za dużo mniejszą kasę.
Dzisiaj się możemy troszkę uśmiechać pod nosem, ale za kilkanaście lat ludzi będzie to coraz mniej dziwić i będą bardziej chętni to zaakceptować. A to jest raczej strategia długofalowa, wdrażana już od dobrych kilku lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko drożeje, ale kwarce GS-a póki co nie idą w górę i zaczynam powoli dojrzewać do tego tematu. Na Chrono24 już za 5-6k (z haraczem granicznym) można znaleźć w stanie bdb. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega w ciągu ostatnich lat podniosła MSRP przynajmniej niektórych modeli o 100%, może i więcej. Rolex nie poszedł aż tak bardzo, ale jak weźmiemy pod uwagę jego dostępność, ceny na wtórnym, etc. to wicie rozumicie. Longines dostał ostatnio przyspieszenia cenowego. Oris zrobił inhouse i wskoczył na inną półkę cenową. Itd, itp. U dwóch pierwszych firm ani skoku technologicznego, ani dizajnerskiego jakoś nie widać. U Orisa czy Longinesa może nieco lepiej, ale też w pewnej mierze grzeją stare, sprawdzone projekty. Ale tylko na Seiko można psioczyc. „Bo kiedyś było mnie stać”. Mnie z aktualnymi dochodami stać by było na Omegi czy Cartiery w cenach sprzed kilku lat. Ale tych cen już nie ma. Tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tommly napisał(-a):

Taki cudak wpadł ;)
98e0eda3752e5c62c5f8a16f35176245.jpg

To ten co można na nim grafiki jakieś ustawiać? (Czy coś pokręciłem)

20220719_143549.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, tommly napisał(-a):

Taki cudak wpadł ;)
98e0eda3752e5c62c5f8a16f35176245.jpg

 

Gratuluję.

Czaję się na niego od jakiegoś czasu.

Jakby co, to jestem pierwszy ;)

 


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To ten co można na nim grafiki jakieś ustawiać? (Czy coś pokręciłem)
 
Tak, jest 5 do wyboru.
 
 
Gratuluję.
Czaję się na niego od jakiegoś czasu.
Jakby co, to jestem pierwszy
 
Dziękuję. Ale Rafał muszę Cię zmartwić, jesteś czwarty (poprzedni właściciel, Radek, zorro i teraz Ty)

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Seiko drożeje, ale kwarce GS-a póki co nie idą w górę i zaczynam powoli dojrzewać do tego tematu. Na Chrono24 już za 5-6k (z haraczem granicznym) można znaleźć w stanie bdb. 

W tych pieniądzach wolałabym Theo Citizen jednak...
Omega w ciągu ostatnich lat podniosła MSRP przynajmniej niektórych modeli o 100%, może i więcej. Rolex nie poszedł aż tak bardzo, ale jak weźmiemy pod uwagę jego dostępność, ceny na wtórnym, etc. to wicie rozumicie. Longines dostał ostatnio przyspieszenia cenowego. Oris zrobił inhouse i wskoczył na inną półkę cenową. Itd, itp. U dwóch pierwszych firm ani skoku technologicznego, ani dizajnerskiego jakoś nie widać. U Orisa czy Longinesa może nieco lepiej, ale też w pewnej mierze grzeją stare, sprawdzone projekty. Ale tylko na Seiko można psioczyc. „Bo kiedyś było mnie stać”. Mnie z aktualnymi dochodami stać by było na Omegi czy Cartiery w cenach sprzed kilku lat. Ale tych cen już nie ma. Tyle.
Owszem Szwajcarzy podnieśli ceny ale jak słusznie zauważyłeś w przypadku Orisa poszło za tym wprowadzenie mechanizmu on house... Temat cen Rolka oraz Omesi to inna historia - to wyścig cenowo prestiżowy. A raczej prestiżu poprzez cenę...

Nie miałbym nic przeciwko podwyżkom cen Seiko gdyby poszło za tym coś więcej nic inna kolorystyka tarczy i 20 u rezerwy chodu wiecej....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, MieszkoMieszko napisał(-a):


W tych pieniądzach wolałabym Theo Citizen jednak...
Owszem Szwajcarzy podnieśli ceny ale jak słusznie zauważyłeś w przypadku Orisa poszło za tym wprowadzenie mechanizmu on house... Temat cen Rolka oraz Omesi to inna historia - to wyścig cenowo prestiżowy. A raczej prestiżu poprzez cenę...

Nie miałbym nic przeciwko podwyżkom cen Seiko gdyby poszło za tym coś więcej nic inna kolorystyka tarczy i 20 u rezerwy chodu wiecej....

No cóż gust to indywidualna sprawa. A co do napędu, to w nowych Sumo jest inny, niż 6r35?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Paulus57 napisał(-a):

No cóż gust to indywidualna sprawa. A co do napędu, to w nowych Sumo jest inny, niż 6r35?

W nowych Sumo jest 6R35.

Swoją drogą ciekawe, czy w tym Sumo w cenie dwóch poprzednich Sumo ogarnęli sobie równe fazowanie krawędzi koperty, albo przynajmniej na tyle równe, aby nie rzucało się to w oczy przy odczycie godziny. I czy maskownice będą pasowały do uszu, czy zgodnie z nowym wspaniałym standardem będą o rozmiar za małe. Bo o tym, że z tarczą i bezelem nie będzie wtop, to nawet nie śmiem marzyć. 

Edytowane przez Jogi

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko będzie !

Jak zawsze po staremu. Nowy model z tych samych wysłużonych maszyn, z tymi samymi błędami, puszczany przez tych samych ślepych ludzi z działu QC.

Jedynym słowem Seiko pełną gębą. Nic mniej za więcej.

IMG-20220719-WA0000.jpg

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Owszem Szwajcarzy podnieśli ceny ale jak słusznie zauważyłeś w przypadku Orisa poszło za tym wprowadzenie mechanizmu on house... Temat cen Rolka oraz Omesi to inna historia - to wyścig cenowo prestiżowy. A raczej prestiżu poprzez cenę...

Nie miałbym nic przeciwko podwyżkom cen Seiko gdyby poszło za tym coś więcej nic inna kolorystyka tarczy i 20 u rezerwy chodu wiecej....

Np. Inhouse, szafir (tak tylko przypominam, że w starych nurkach jest hardlex), powłoka DLC, i takie tam? Oh, wait…
Co do Orisa i inhouse - oczywiście. Tylko zwróć uwagę, że mamy zapewne na forum Kolegów, którzy nowe Aquisy kupowali w okolicach 5k, może taniej. I popatrz na ich cenę teraz. Oczywiście mam na myśli Sellitę, nie inhouse.
Także tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do specjalistów: co się stało temu solarnemu werkowi w 4:45? Dlaczego wskazówka sekundnika zaczęła się tak szybko kręcić?

 


quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Macmac napisał(-a):

... Odgrzewane kotlety ludziom smakują i dla nich Seiko układa menu. 

Myślisz,  że wchodzący klient z ulicy do butiku wie, że (np. nowa generacja Sumo) to odgrzany kotlet

Ja szczerze wątpię. Tak jak piszesz, podoba mu się ma kasę to kupuję. Tyle. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, rafi napisał(-a):

Omega w ciągu ostatnich lat podniosła MSRP przynajmniej niektórych modeli o 100%, może i więcej. Rolex nie poszedł aż tak bardzo, ale jak weźmiemy pod uwagę jego dostępność, ceny na wtórnym, etc. to wicie rozumicie. Longines dostał ostatnio przyspieszenia cenowego. Oris zrobił inhouse i wskoczył na inną półkę cenową. Itd, itp. U dwóch pierwszych firm ani skoku technologicznego, ani dizajnerskiego jakoś nie widać. U Orisa czy Longinesa może nieco lepiej, ale też w pewnej mierze grzeją stare, sprawdzone projekty. Ale tylko na Seiko można psioczyc. „Bo kiedyś było mnie stać”. Mnie z aktualnymi dochodami stać by było na Omegi czy Cartiery w cenach sprzed kilku lat. Ale tych cen już nie ma. Tyle.

 

Omega to wprowadzenie co-axiali do wszystkich mechanizmów inhouse i pełna certyfikacja METAS. Nie wiem, czy ktoś zrobił większy skok technologiczny w branży. 

 

Co do Seiko to za granicą piszą, że QC sie poprawiło ostatnio. Może coś na rzeczy jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam najlepszego Monstera jaki wyszedł i się z tego bardzo,  ale to bardzo cieszę. Dokupiłem do niego zapięcie z 300 MM i jestem zachwycony. 

20220720-093416.jpg 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Omega to wprowadzenie co-axiali do wszystkich mechanizmów inhouse i pełna certyfikacja METAS. Nie wiem, czy ktoś zrobił większy skok technologiczny w branży. 
 
Co do Seiko to za granicą piszą, że QC sie poprawiło ostatnio. Może coś na rzeczy jest.

Ok. Tylko czy pierwszym co-axialem nie był 2500? A nawet jeśli przyjmiemy, że owy skok dokonał się dopiero przy 85xx, to pamiętasz może cenę AT z tym mechanizmem?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.