Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do Was pytanie. Kumpel ma prawilne Sumo. Porysowal szkło.  :( Gdzie może teraz kupić szafir do niego

Pomożecie ️ 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Dorian06 napisał(-a):

Mam do Was pytanie. Kumpel ma prawilne Sumo. Porysowal szkło.  :( Gdzie może teraz kupić szafir do niego

Pomożecie ️ 

Michał jesli o mnie piszesz, to dostałem namiary w temacie ktory założyłem, w  Seiko.  Z Fliegerem bedziemy próbowali zakupić...😉

Gdyby pojawiły się ,,schody" to przypomne sie tutaj Kolegom..

Dzięki..😉👍🏻

Edytowane przez Calisia1

,,..warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto.."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. O Tobie pisałem.  


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.  


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Dorian06 napisał(-a):

Dzięki.  

Na bank naliczą VAT. Chyba, że będziesz miał szczęście i bic wibcyj w paczce nie będzie to może uda się prześlizgnąć  mi z 2 tyg temu poczta dostarczyła blusharki za 2,5 stówki pln bez vatu/cła. Pure luck.


quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś próbował zakładać bransoletę od 5 GMT (SSK) do 5KX (SRPD)?
Czy dobrze ona pasuje?

Ja spróbowałem i pasuje bardzo dobrze.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.01.2023 o 17:21, Slimturtle napisał(-a):

Pepsi gmt

414252474d68488cf1d24b313fdb88bc.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Hype już troche opadl wiec napisz jak to sie nosi?? 


quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do mnie dzisiaj przyleciał taki zegareczek, Lassale na 8j40, 40mm na 4,9mm...cukiereczek ;)

 

s-l1600.thumb.jpg.329a05c80bc53b7f6087b523468fa09c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, potrzebuję porady. Kupiłem sobie żółwia SRPC23K1.

To jest moje pierwsze prawdziwe Seiko w życiu i mam do was ważne dla mnie pytanie:

 

Gdzie najlepiej kupić jakościowy pasek z gumy FKM pasujący do tego zegarka? Chciałbym coś wysokiej jakości, miękkkiego, niełapiącego kurzu. No i żeby pasek było ściśle spasowany do koperty. A jakby jeszcze był taki wyprofilowany do dołu to już byłaby rewelacja.

 

Sporo jest ofert w internecie na paski FKM, ale zazwyczaj są dedykowane do Seiko linii SKX, nowych żółwi, SRPD, SSK. I nie wiem czy to będzie pasowało do mojego SPRC. Patrzyłem na Uncle Seiko, Crafter Blue, Monstraps i wielu innych. Żaden z producentów pasków nie wymienia kompatybilności wprost takiego "starego" żółwia.

 

Pomóżcie pls, jak się w tym odnaleźć? Dzięki!

 

Ewentualnie jak nie ma gumy, to może jakieś wysokiej jakości zamienniki bransolety? Ale tu mam jeszcze większą obawę o problemy z idealnym spasowaniem. HELP, świat Seiko mnie przerasta.

 

 

XuJc5Vf.jpg

 

 

rVyMnoK.jpg

Edytowane przez MichTheOne

It's not a hobby, it's a sickness.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

Według mnie będą pasowały, bo zmieniają się tarcze, czasem bezele, ale nie rozmiary koperty.

Nie zauważyłem także by otwory na teleskopy były w innym miejscu.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Sol napisał(-a):

Cześć :)

Według mnie będą pasowały, bo zmieniają się tarcze, czasem bezele, ale nie rozmiary koperty.

Nie zauważyłem także by otwory na teleskopy były w innym miejscu.

 

O, dzięki. No to coś zaraz wybiorę z Crafter Blue.

Od razu mi lepiej jak ktoś wiarygodny podpowie :)


It's not a hobby, it's a sickness.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka. W znanej witrynie sprzedażowej - Seiko Sportura Kinetic Divers, SKA 511.

 

Wystawiony jest jako nowy, z rokiem produkcji 2021, nr 161161.

 

Ostania cyfra u Seiko to rok, ale dekady Seiko nie koduje w numerze (?). 

 

Ten model jest raczej historyczny, więc raczej 2011 ? 

 

Coś ten  Włoch chyba.... 😏

 

Do sprzedania Seiko Sportura Kinetic Air Divers 200m SKA511P2 NEW BOX &... za cene 3209 zł od Trusted Seller na Chrono24

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszło do mnie dzisiaj moje pierwsze prawilne Seiko - SRPC23K1.

 

Dotychczas miałem tylko dwa razy Seiko 5. Pierwszy to SNXG47K. Ale to była słabizna, byłem totalnie rozczarowany jakością, szczególnie po tym jak się nasłuchałem jakie to Seiko 5 jest kosmicznie dobre; a szkiełko rysowało się od samego patrzenia. Potem jeszcze krótko nosiłem SNZF17 (tzw. jeżowiec, czyli "sea urchin"). To już był lepszy zegarek, powiedzmy że przyzwoity, szczególnie z wyglądu. Ale wciąż, pardon my French, walił jakąś tanią blachą :) przepraszam miłośników, ale tak to było.

 

Trzeci raz nie dałem się już nabrać na Seiko 5. Wiele razy się przymierzałem i byłem blisko nowego żółwia (z szafirowym szkiełkiem i lupką), potem blisko SPB147 i SPB151. Ale jednak nowa polityka cenowa Seiko w zestawieniu z moimi kiepskimi wspomnieniami o "piątkach" sprawiały, że nie mogłęm się przełamać.

 

I w końcu trafiła się możliwość kupienia używki SRPC23K1 w bardzo przyzwoitej cenie (przypominającej stare dobre czasy). Wiedziałem, że lepszej okazji nie będzie, no i mam:

 

 

A70Y9o1.jpg

 

 

Po jednym dniu noszenia i międlenia w rękach jestem z tego żółwia bardzo zadowolony. Bałem się trochę 45mm średnicy, ale jest zaskakująco spoko. Przyznaję, że dziwny jest kształt koperty, ale ma to wszystko jakiś szalony sens: te podcięcia, wyprofilowania. Postawienie na funkcjonalność i wygodę, a nie na piękno. I to paradoksalnie powoduje, że zegarek świetnie się prezentuje. Do tego szara tarcza i czarny bezel w najklasyczniejszym wzorze Seiko - super. 

 

Nawet bransoleta nie jest kompletnie tragiczna, a spodziewałęm się katastrofy. I przy tym chapter ring jest idealnie spasowany, a bezel, choć ma trochę luzu, to centruje ładnie. 

 

Także na razie fajnie jest. Jak ponoszę dłużej to jeszcze może coś napiszę. A za jakiś dłuższy czas pewnie zaproszę na bazarek :)


It's not a hobby, it's a sickness.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się przyznaję, że bardzo lubię żółwie i uważam, że to prosty, wygodny i udany zegarek.

Zwłaszcza, że teraz można kupić taniej niż SKX-a ;)

Dobrze mu na bransoletach i na różnych paskach.

 

A może jakieś jubilee dla tego pana?

 

spacer.png

 

Edytowane przez Sol

Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.