Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

Jedyny jak na razie.

Choc może kupiłbym coś kultowego w innym wydaniu .. Żółw SBDY038 albo Alpinist SPB121? 6cc864a1a67c0558a2ed9505a0c6f793.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy polecicie jakąś bransoletę jubilee do SKX009? Czytałem tu i ówdzie o Strapcode, ale czy są jakieś inne dobre?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, blut napisał(-a):

Bezsprzecznie😎

974BD70E-8C35-487F-9ECB-6222A14F6D96.jpeg

Król nurków Seiko. 

 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, siomon napisał(-a):

Jak dla mnie cena z metki zdecydowanie za wysoka ale ostatnio to standard Seiko. Miałem mniejszego przez chwilę, miłości nie bylo. Z kwarcowych chrono polecam Oceanusy od Casio. Chyba, że koniecznie chcesz pandę....

 

 

Pytam o Speedtimery ot tak, nawet nie chcę chrono, szukam czegoś na siłę 🙃

Najbardziej po drodze mi z nurkami. Skończy się pewnie za czas jakiś na MM300 i będę spełniony na 10 lat🙂

 

Tak na marginesie, do pozostałych również, bo nie miałem okazji mieć mm300 na nadgarstku, czy jeśli Sumo dobrze mi leży to mm300 uniosę? 

Ma któryś z Was swoje własne porównanie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Janucha napisał(-a):

 

 czy jeśli Sumo dobrze mi leży to mm300 uniosę? 

Ma któryś z Was swoje własne porównanie? 

Spokojnie. Bym nawet powiedział, że jak skxa uniesiesz to mm300 nie będzie problemem. Natomiast inną kwestią jest to, że mm300 to gruby zegarek i bardzo ciężki. Dla mnie na bransie strasznie nie wygodny (koperta noe jest równoważona przez bransę), dopiero jak dałem go na gumę zrobił się wygodny.

20230313_141301.thumb.jpg.e3f4734b1a17aaf67bf1f5f28d4ac92d.jpg


quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Janucha napisał(-a):

 

Pytam o Speedtimery ot tak, nawet nie chcę chrono, szukam czegoś na siłę 🙃

Najbardziej po drodze mi z nurkami. Skończy się pewnie za czas jakiś na MM300 i będę spełniony na 10 lat🙂

 

Tak na marginesie, do pozostałych również, bo nie miałem okazji mieć mm300 na nadgarstku, czy jeśli Sumo dobrze mi leży to mm300 uniosę? 

Ma któryś z Was swoje własne porównanie? 

Tak na oko bez wagi, to dużej różnicy nie ma, jeżeli komfortowo czujesz się z Sumo na bransolecie, to MM300 nie będzie problemem. Lepiej mieć te 18-19cm w nadgarstku, ale .. nikt nie jest doskonały ;). Sumo leży jak przyklejony, MM już tak wygodny nie jest, ale to inny zegarek, odczucie zje* razy 3 w stosunku do Sumo :)

 

IMG_1158.JPG

IMG_1159.JPG

IMG_1161.JPG

IMG_1165.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Macmac dziękuję za zdjęcia

Ostatnie zdjęcie chyba najlepiej ukazuje różnicę. 

Faktycznie Sumo na moim nadgarstku (17 cm obwodu, 6 cm szerokości) układa się perfekcyjnie

IMG_20220503_210457.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Janucha napisał(-a):

@Macmac dziękuję za zdjęcia

Ostatnie zdjęcie chyba najlepiej ukazuje różnicę. 

Faktycznie Sumo na moim nadgarstku (17 cm obwodu, 6 cm szerokości) układa się perfekcyjnie

 

 Sporo zależy od szerokości nadgarstka, koperta w Sumo jest wyprofilowana i praktycznie leży dobrze na każdym nadgarstku, z MM300 już tak nie ma, przy nadgarstku 17cm może lepiej leżeć, ale odczucie wagi może być całkiem inne. MM300 jest gruby i sporo odstaje od nadgarstka.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Janucha napisał(-a):

... jeśli Sumo dobrze mi leży to mm300 uniosę? ...

Tak. 

Nie lękaj się rozmiaru. 

Tak jak wyżej jest napisane. Nie leży tak jak Sumo, ale bez problemu dasz radę. A jego zajebistość zniweluje wysokość koperty.

 

A i najważniejsze, szukaj prawionego czyli bez "X" na tarczy.  


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Dorian06 napisał(-a):

 

A i najważniejsze, szukaj prawionego czyli bez "X" na tarczy.  

.. i najlepiej po serwisie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się teraz kreuje cena używki i nowego? W sensie ile trzeba dać, a nie ile chcą na starcie. Myślę o nowym SLA021. W polskiej dystrybucji chyba tylko na zamówienie. Nie szukałem szczegółowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Janucha napisał(-a):

Jak się teraz kreuje cena używki i nowego? W sensie ile trzeba dać, a nie ile chcą na starcie. Myślę o nowym SLA021. W polskiej dystrybucji chyba tylko na zamówienie. Nie szukałem szczegółowo

Chyba najlepiej poszukać na Chrono24. Najtaniej w Wa-wie za ponad 12k, ale na zamówienie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Janucha napisał(-a):

Jak się teraz kreuje cena używki i nowego? W sensie ile trzeba dać, a nie ile chcą na starcie. Myślę o nowym SLA021. W polskiej dystrybucji chyba tylko na zamówienie. Nie szukałem szczegółowo

Sla021 nie jest już produkowany. Pozostają używki albo NOS.


quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Janucha napisał(-a):

Jak się teraz kreuje cena używki i nowego? W sensie ile trzeba dać, a nie ile chcą na starcie. Myślę o nowym SLA021. W polskiej dystrybucji chyba tylko na zamówienie. Nie szukałem szczegółowo

SLA021 w ostatnich miesiącach w kraju, to ceny w granicach od 8,8k do 9,8k pln oczywiście za używki, MM300 z serii SBDX to raczej fora zagraniczne i chrono24 z cenami ok 2k euro i więcej.

Edytowane przez Macmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie na którego mm300 jest szansa jako nowy, w stałej sprzedaży? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Janucha napisał(-a):

W takim razie na którego mm300 jest szansa jako nowy, w stałej sprzedaży? 

Obecnie seria mm300 została przez Seiko porzucona. Są jeszcze np sla055j1 albo te z setii LX ale koszt jest razy dwa. W przyszłości będą pewnie nowe mqrinemastery, znacznie droższe.


quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli pozostają stany magazynowe/sklepowe. Gdzieś się natchnąłem jakiś czas temu na info, że zakończyli produkcję, ale miałem nadzieję, że jeszcze jakąś wersję klepią. No właśnie ze względu na to, że nowości Seiko na tym poziomie będą ze 2 razy droższe, rozważam zakup obecnych wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Dorian06 napisał(-a):

Tak. 

Nie lękaj się rozmiaru. 

Tak jak wyżej jest napisane. Nie leży tak jak Sumo, ale bez problemu dasz radę. A jego zajebistość zniweluje wysokość koperty.

 

A i najważniejsze, szukaj prawionego czyli bez "X" na tarczy.  

I tu się zgadzam.

X na tarczy to już nie ten sam zegarek😎 poważnie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.