Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Funky_Koval napisał(-a):

Mm200 GMT

 

Screenshot_20230516_115234_Instagram.thumb.jpg.33289393a46d2b3f5d47662ff8fcb286.jpg

 

Przy obecnym szaleństwie cenowym z 10k zawołajo, a szkoda, bo piękny jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy Seiko Marine Master 300m można jeszcze zakupić jako nowy zegarek, czy w rachubę wchodzą tylko egzemplarze używane? Chodzi mi o klasyczną czarną wersję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Janucha napisał(-a):

Przy obecnym szaleństwie cenowym z 10k zawołajo, a szkoda, bo piękny jest

 

14 godzin temu, Funky_Koval napisał(-a):

To prawda. Cena zapewne będzie stroma. 

 

1700 euro


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Jogi napisał(-a):

 

 

1700 euro

Nie ma jak się spodziewać 10k, gdy okazuje się że tylko 7,7k. W końcu siódemka to szczęśliwa cyfra. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będzie łatwiej polować, podaję Ref. :  SPB381, SPB383, SPB385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do "siedzących w Seiko", czy dwa modele: SBDC127 i spb207j1 różnią się miedzy sobą czymś innym poza kolorem tarczy (tzn. niebieski vs zielony?  Literki w kodzie inne a zegarki poza różnicą kolorów, jak dla mnie identyczne. Szkoda, że nie ma wersji czarnej, bo taką w Seiko zawsze najbardziej lubiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie do "siedzących w Seiko", czy dwa modele: SBDC127 i spb207j1 różnią się miedzy sobą czymś innym poza kolorem tarczy (tzn. niebieski vs zielony?  Literki w kodzie inne a zegarki poza różnicą kolorów, jak dla mnie identyczne. Szkoda, że nie ma wersji czarnej, bo taką w Seiko zawsze najbardziej lubiłem.

Zasadniczo w dystrybucji na Europę Seiko oznacza referencje literami SPB a na Japonię SBDC. Odpowiadając na Twoje pytanie: poza kolorem brak innych różnic.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20230521-112717.jpg 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od pewnego czasu przymierzam się do zakupu zegarka Seiko. Uważam że powinienem mieć przynajmniej jeden model tej firmy w mojej skromnej kolekcji. Mam pytanie czy model do którego wkleje link w poście jest wart swojej ceny? Jak prezentuje się wykonanie tego modelu? Dodam że funkcja gmt jest mi zbędna, istnieją modele bez tej funkcji, lecz rozmiar koperty jest dla mnie idealny jeśli chodzi o ten model. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

https://www.zegarek.net/zegarki-seiko/zegarek-spb219j1?gclid=CjwKCAjwgqejBhBAEiwAuWHioHvonN5-bNUMVT71a9_RuUDKbGNPeALA8mPlgeiMcO_U2vQNueBuZhoC94sQAvD_BwE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Barop napisał(-a):

Witam. Od pewnego czasu przymierzam się do zakupu zegarka Seiko. Uważam że powinienem mieć przynajmniej jeden model tej firmy w mojej skromnej kolekcji. Mam pytanie czy model do którego wkleje link w poście jest wart swojej ceny? Jak prezentuje się wykonanie tego modelu? Dodam że funkcja gmt jest mi zbędna, istnieją modele bez tej funkcji, lecz rozmiar koperty jest dla mnie idealny jeśli chodzi o ten model. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

https://www.zegarek.net/zegarki-seiko/zegarek-spb219j1?gclid=CjwKCAjwgqejBhBAEiwAuWHioHvonN5-bNUMVT71a9_RuUDKbGNPeALA8mPlgeiMcO_U2vQNueBuZhoC94sQAvD_BwE

Będzie ok. Mechanizm trafisz dokładny lub średnio ale w widełkach producenta. Ten model to średnia półka cenowa w Seiko.


quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. A jeśli chodzi o modele które przewyższają ten model jakością wykonania? Chodzi mi o Seiko pomijając Grand Seiko oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Barop napisał(-a):

Dzięki. A jeśli chodzi o modele które przewyższają ten model jakością wykonania? Chodzi mi o Seiko pomijając Grand Seiko oczywiście.

Seria LX. Ale tutaj robi się naprawdę... dziwnie. W tej kasie to spokojnie Grand Seiko idzie kupić, Omegę.... No i dostępność słaba.

https://www.google.com/amp/s/www.zegarki.zgora.pl/blog_amp/Seiko_Prospex_SNR_LX_Spring_Drive/

 

Niecp tańsza bywa seria SLA ale to głównie divery:

https://www.chrono24.pl/seiko/ref-sla043j1.htm#gref

Edytowane przez Funky_Koval

quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za pomoc. Teraz tak patrzę i ceny faktycznie kosmos. Myślalem że znajdę jakieś modele pozycjonowane wyżej niż Seiko presage, coś w kwocie 8-10k. A tu niespodzianka.

Edytowane przez Barop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Od pewnego czasu przymierzam się do zakupu zegarka Seiko. Uważam że powinienem mieć przynajmniej jeden model tej firmy w mojej skromnej kolekcji. Mam pytanie czy model do którego wkleje link w poście jest wart swojej ceny? Jak prezentuje się wykonanie tego modelu? Dodam że funkcja gmt jest mi zbędna, istnieją modele bez tej funkcji, lecz rozmiar koperty jest dla mnie idealny jeśli chodzi o ten model. Z góry dziękuję za odpowiedzi.
https://www.zegarek.net/zegarki-seiko/zegarek-spb219j1?gclid=CjwKCAjwgqejBhBAEiwAuWHioHvonN5-bNUMVT71a9_RuUDKbGNPeALA8mPlgeiMcO_U2vQNueBuZhoC94sQAvD_BwE

Też kiedyś uważałem, że jakieś Seiko po prostu trzeba mieć. I kupiłem. Ale jak zobaczyłem jak wygląda w Seiko progresja cenowa w relacji do progresji jakościowej, to kupiłem model z ich najtańszej serii za niecałe 400 PLN.

bb822f38cc40302d32f39a97214236be.jpg

Kup sobie raczej coś z bazowej serii Presage Coctkail na mechaniźmie 4R35. Wydasz 2 kPLN zamiast 6 kPLN a różnica nie będzie warta 4 kPLN. Gigantyczny skok cenowy za mechanizm 6R i szafir oraz lepszą bransoletę nie ma dla mnie sensu.
Moim zdaniem Seiko w okolicach 6-7 kPLN nie jest konkurencyjne wobec szwajcarów za 3-5 kPLN.

Seiko 5 albo Presage na 4R jak najbardziej na TAK dla mnie. Wynalazki za 6-7 kPLN i więcej to już chyba trochę za drogo.
Rozumiem, że Seiko chce podnosić ceny i być też obecne na trochę wyższej półce cenowej, ale do tego przydałby się cienki, dokładny mechanizm 4 Hz zamiast 6R.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):


Też kiedyś uważałem, że jakieś Seiko po prostu trzeba mieć. I kupiłem. Ale jak zobaczyłem jak wygląda w Seiko progresja cenowa w relacji do progresji jakościowej, to kupiłem model z ich najtańszej serii za niecałe 400 PLNemoji6.png.

bb822f38cc40302d32f39a97214236be.jpg

Kup sobie raczej coś z bazowej serii Presage Coctkail na mechaniźmie 4R35. Wydasz 2 kPLN zamiast 6 kPLN a różnica nie będzie warta 4 kPLN. Gigantyczny skok cenowy za mechanizm 6R i szafir oraz lepszą bransoletę nie ma dla mnie sensu.
Moim zdaniem Seiko w okolicach 6-7 kPLN nie jest konkurencyjne wobec szwajcarów za 3-5 kPLN.

Seiko 5 albo Presage na 4R jak najbardziej na TAK dla mnie. Wynalazki za 6-7 kPLN i więcej to już chyba trochę za drogo.
Rozumiem, że Seiko chce podnosić ceny i być też obecne na trochę wyższej półce cenowej, ale do tego przydałby się cienki, dokładny mechanizm 4 Hz zamiast 6R.

Jeśli chodzi o konkurencję dla szwajcarów w budżecie ok. 4-5k to mam orient star open heart. Co tu dużo mówić, mam sentyment do tej firmy, jest to mój pierwszy automat, moźe dlatego nie jestem obiektywny. Co do Seiko presage to jest tam sporo pięknych zegarków niestety w za małych dla mnie rozmiarach. Wracając do OS to kiedyś jeszcze kupię Divera z tej firmy. Zobaczyłem model z zieloną tarczą i czarnym bezelem i zrobił na mnie świetne wraźenie. Wydaje mi się,  że jednak Seiko odpuszczę na jakiß czas. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Barop napisał(-a):

Jeśli chodzi o konkurencję dla szwajcarów w budżecie ok. 4-5k to mam orient star open heart.

 

To prawda. Orient Star za 2,5 - 3,5 kPLN nie ma się czego wstydzić przy Seiko za 6,5 kPLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

 

To prawda. Orient Star za 2,5 - 3,5 kPLN nie ma się czego wstydzić przy Seiko za 6,5 kPLN.

Czyli utwierdziłeś mnie w przekonaniu, że to  dobry wybór i nie ma co szukać na siłę czegoś innego w tej klasie. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.05.2023 o 12:53, Funky_Koval napisał(-a):

Mm200 GMT

 

Screenshot_20230516_115234_Instagram.thumb.jpg.33289393a46d2b3f5d47662ff8fcb286.jpg

 

Panowie czy Seiko produkuje model jak na zdjęciu wyżej, ale bez GMT? Jeśli tak, to poproszę o nr referencyjny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, nav napisał(-a):

Panowie czy Seiko produkuje model jak na zdjęciu wyżej, ale bez GMT? Jeśli tak, to poproszę o nr referencyjny. 

Tak, tylko całych czarnych nie ma. SPB187J1:

https://www.timetrend.pl/si-spb187j1.html

 

Jest jeszcze zielony i wersja cała stalowa. Jeden na bazarku leży:

 

Edytowane przez Funky_Koval

quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.