Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 31.05.2023 o 16:01, Czolo napisał(-a):

Nie podałeś modelu. Jak z 4R36, to dokrec go z koronki i sprawdź ile pochodzi. 

Po nakręceniu koronka cykal 45 godzin . Z nadgarstka tyle nie pochodził , czyli co za słabo gestykuluje przy biurku 😜 czy coś nie tak z zegarkiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, revolta4 napisał(-a):

Po nakręceniu koronka cykal 45 godzin . Z nadgarstka tyle nie pochodził , czyli co za słabo gestykuluje przy biurku 😜 czy coś nie tak z zegarkiem ?

Z zegarkiem jest ok, po prostu musisz... więcej machać ręką


quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Funky_Koval napisał(-a):

Z zegarkiem jest ok, po prostu musisz... więcej machać ręką


 

tak myślałem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, revolta4 napisał(-a):

tak myślałem 

Ten mechanizm ma bardzo wydajny naciąg, więc teoretycznie spacer i zabawa z psem powinny nakręcić go na full. Spróbuj.


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, AK&AK napisał(-a):

Ten mechanizm ma bardzo wydajny naciąg, więc teoretycznie spacer i zabawa z psem powinny nakręcić go na full. Spróbuj.


 

No wlasnie wieleokrotnie myśleli ze jest „naciągnięty „ w pełni i odłożyłem zegar po to żeby sprawdzić ile będzie pracował mechanizm , i wychodziło około 30 godzin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, revolta4 napisał(-a):

No wlasnie wieleokrotnie myśleli ze jest „naciągnięty „ w pełni i odłożyłem zegar po to żeby sprawdzić ile będzie pracował mechanizm , i wychodziło około 30 godzin

Dobra, to na wieczorne zabawy z psem zakładam 4R35 i dam znać za kilkadziesiąt godzin ile wytrzymał... Nie sądzę, żeby owczarek niemiecki był bardziej wymagający od stafika... ;).


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, AK&AK napisał(-a):

Nie sądzę, żeby owczarek niemiecki był bardziej wymagający od stafika... ;).

  
 

na pewno nie 😃😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.06.2023 o 17:04, revolta4 napisał(-a):

No wlasnie wieleokrotnie myśleli ze jest „naciągnięty „ w pełni i odłożyłem zegar po to żeby sprawdzić ile będzie pracował mechanizm , i wychodziło około 30 godzin

 

W dniu 4.06.2023 o 18:15, AK&AK napisał(-a):

Dobra, to na wieczorne zabawy z psem zakładam 4R35 i dam znać za kilkadziesiąt godzin ile wytrzymał... Nie sądzę, żeby owczarek niemiecki był bardziej wymagający od stafika... ;).

 

W dniu 4.06.2023 o 19:53, revolta4 napisał(-a):

  na pewno nie 

Zatrzymał się. Chodził ponad 44 godziny (czyli dłużej niż ma teoretycznie rezerwy chodu). Wniosek: musisz przestać z psem medytacje uprawiać 😜 A tak całkiem serio, to albo naciąg automatyczny w Twoim egzemplarzu szwankuje, albo zbyt mało aktywnie go nosisz. Z ciekawości załóż go na spacer i zabawy z psem, i sprawdź jeszcze raz ile wytrzyma... 

 


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, AK&AK napisał(-a):

 

 

Zatrzymał się. Chodził ponad 44 godziny (czyli dłużej niż ma teoretycznie rezerwy chodu). Wniosek: musisz przestać z psem medytacje uprawiać 😜 A tak całkiem serio, to albo naciąg automatyczny w Twoim egzemplarzu szwankuje, albo zbyt mało aktywnie go nosisz. Z ciekawości załóż go na spacer i zabawy z psem, i sprawdź jeszcze raz ile wytrzyma... 

 

Jak wcześniej pisałem po nakręceni koronka trzymał 45 godzin  , sprawdzę teraz jak mówisz po takim aktywnym dniu jak to będzie wyglądać 

dzieki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, AK&AK napisał(-a):

Z ciekawości załóż go na spacer i zabawy z psem, i sprawdź jeszcze raz ile wytrzyma... 

 


 

 

 

Dobra dziś nakręcanie 

 

 

 

IMG_5069.jpeg

Edytowane przez revolta4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, revolta4 napisał(-a):


 

 

 

Dobra dziś nakręcanie 

 

 

 

IMG_5069.jpeg


 

 

zaczelo się się 

 

 

 

 

IMG_5082.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, revolta4 napisał(-a):


 

 

zaczelo się się 

 

 

 

 

IMG_5082.jpeg

Załóż mu to Seiko, na 100% nakręci go na max 😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, siomon napisał(-a):

Załóż mu to Seiko, na 100% nakręci go na max 😅


Nieeeee urwie sprężynę 😜😜😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.06.2023 o 20:40, AK&AK napisał(-a):

 

 

Zatrzymał się. Chodził ponad 44 godziny (czyli dłużej niż ma teoretycznie rezerwy chodu). Wniosek: musisz przestać z psem medytacje uprawiać 😜 A tak całkiem serio, to albo naciąg automatyczny w Twoim egzemplarzu szwankuje, albo zbyt mało aktywnie go nosisz. Z ciekawości załóż go na spacer i zabawy z psem, i sprawdź jeszcze raz ile wytrzyma... 

 


 

43 godziny i 20 minut zegarek cykal po zabawie z psem , czyli wychodzi na to ze jest wszystko ok 

W dniu 7.06.2023 o 17:46, siomon napisał(-a):

Załóż mu to Seiko, na 100% nakręci go na max 😅


 

nie zakładałem mu zegara tylko się z nim bawiłem i rezultat pozytywny 😀


 

 

 

 

tak wiec naprawiliśmy seiko 

dzieki wszystkim za pomoc w naprawie 😉😀😃😅🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, revolta4 napisał(-a):

43 godziny i 20 minut zegarek cykal po zabawie z psem , czyli wychodzi na to ze jest wszystko ok 


nie zakładałem mu zegara tylko się z nim bawiłem i rezultat pozytywny 

tak wiec naprawiliśmy seiko 

dzieki wszystkim za pomoc w naprawie 😉😀😃😅🤣

Zatańczyłeś tango z Tango i Seiko wyszło to na zdrowie 😉


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, AK&AK napisał(-a):

Zatańczyłeś tango z Tango i Seiko wyszło to na zdrowie 😉


 

 

Dokładnie !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowym posiadaczem Seiko Chronograph SI SSB413P1i, chyba zostałem miłośnikiem tej marki :)Mam pytanie, czy ma ktoś instrukcję obsługi po polsku w formie PDF?si_ssb413p1_10-podswietlenie_lum.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, gustaw76 napisał(-a):

Mechanizm  8T63

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.seikowatches.com/us-en/-/media/Files/Common/Seiko/instructions/English/8/8T67/8T67.pdf&ved=2ahUKEwjK0fiQs77_AhXwo4sKHdUPDkwQFnoECBEQAQ&usg=AOvVaw1CC1blglSj6V8HSb3OE7U9

Są obrazki to chyba sobie poradzisz z dwoma pozycjami koronki i dwoma przyciskami. Zawsze możesz robić kopiuj wklej do tłumacza.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle to sam znalazłem, miałem nadzieje że gdzieś w otchłaniach neta krąży polska instrukcja 😌Ale dzięki za zainteresowanie 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, gustaw76 napisał(-a):

Tyle to sam znalazłem, miałem nadzieje że gdzieś w otchłaniach neta krąży polska instrukcja 😌Ale dzięki za zainteresowanie 👍

Zibi daje własnoręcznie tłumaczoną kserówke. Nie wiem czy komuś chciało się zeskanować. Ja nie mam. Może na elektrodzie.

Możesz szukać od starego w dekadach modelu 7t32 - obsługa będzie taka sama, lub tak jak Ci radziłem wyżej tłumacz google na kompie. Albo zadaj pytanie czego nie umiesz obsługiwać, czego nie rozumiesz, szybciej będzie Ci wytłumaczyć tutaj na forum. Jak każda ze wskazówek chrono jest u góry w pozycji pionowej i nie trzeba kalibrować a nowego zegarka raczej nie trzeba to obsługa jest banalna. Górny przycisk startuje i zatrzymuje stoper. Można nim wznawiać. Jak zatrzymasz nim stoper to dolny przycisk resetuje wskazówki. Staramy się nie resetować dolnym jeżeli stoper pracuje i wskazówki nie zostały zatrzymane górnym. Odciągnięcie koronki raz ustawia datę. Odciągnięcie koronki 2 razy ustawia czas. Daty w pozycji 1 nie można ustawiać w zakazanym przedziale nocnym podanym w instrukcji od 21 do 3 rano. Jeżeli jeste taka potrzeba najpier należy rozregulować godzinę np. na 7 rano. Ustawić datę i dopiero ustawić czas. Skąd wiemy czy jest 7 czy 19 ? Wskazówka godzinowa po przejsciu przez 12 zmienia datę, po przejściu drugi raz przez 12 nie zmienia daty, czyli mamy godziny popołudniowe...

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W szkołach od 30 lat uczą angielskiego, a na forach i grupach zawsze się znajdzie ktoś kto nie umie prostego pdf z instrukcją do zegarka przeczytać. Mnie to zadziwia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.