Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

A ma ktoś z was Seiko SARB 049, albo 061? Teoretycznie to świetne zegarki, bo napędza je 6R15, czyli te same bebechy co Seiko Sumo, ale na zdjęciach wyglądają jak z odpustu... Miał ktoś z was jeden z nich na ręce? W realu też tak bazarowo wyglądają?

 

 

Miałem na chwilę :) w PVD carny, złoty i zwykły stalowy, ładniutkie, na pewno nie bazar,

choć niestety nie mam porównania z sumo, ale nawet złoto, którego nie akceptuję w tego typu zegarkach

jest w miarę znośne.

moje zdanie, bardzo ładne zegarki.


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne, że ceny Sumo na allegro dochodzą do 4000? Na innych aukcjach jest to np. 2000 albo 1900, ale skąd u diabła oni wzięli 4000? Ile kosztuje sprowadzenie Sumo z Japoni? Ja wiem że Sumo to 6R15 i wogóle, ale za 4 tysiaki to chyba tylko pierwszego kwietnia powinni wystawiać... <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zimny-wiatr

Lestaf, a skąd wziąłeś tą cenę?? Może pomyliło Ci się z SBDC 007 <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt to 007, ale wygląda prawie identycznie jak Sumo... To jest te całe tajemnicze Marinemaster?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Marinemaster (sbdx001) to najładniejsze seiko ;) tylko dlaczego zegarek w tej cenie nie ma szafirowego szkła, wg mnie powinien mieć..


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego w tej cenie speedmaster ma hesalit?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

A dlaczego w tej cenie speedmaster ma hesalit?

 

Wiktor, od kiedy MM kosztuje tyle co Speedy z hesalitem ;) Jak dobrze pamiętam Omega o której mowa jest w cenie 11640zł. Dlaczego ma hesalit to chyba większość wie. MM kosztuje z cłem, vatem poniżej 9500zł. Swoją drogą nie rozumiem skąd to porównanie i do czego ma prowadzić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pamiętam Omega o której mowa jest w cenie 11640zł. Dlaczego ma hesalit to chyba większość wie.

Wiem, że OT, ale ja się chętnie dowiem dlaczego ma hesalit. Nawiązanie do przeszłości?

Uściślijmy, że chodzi o Speedmastera Professional, tak?


Totalny laik :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Wiem, że OT, ale ja się chętnie dowiem dlaczego ma hesalit. Nawiązanie do przeszłości?

Uściślijmy, że chodzi o Speedmastera Professional, tak?

 

Odpowiedź dwa razy tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam koledzy pytanie odnośnie seiko skx007 który noszę aktualnie na ręku. Po co w tym zegarku podwójny język (chodzi o datę)? Już trochę nad tym myślałem i nie mogę tego pojąć. I dlaczego w takim języku a nie innym...? Czy w innych modelach tez tak jest?


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W każdym (chyba...) Seiko z podwójnym datownikiem dzień tygodnia jest w dwóch językach: angielskim i np. hiszpańskim, niemieckim.

Dlaczego? A dlaczego nie? :) Zwłaszcza, że nie wymaga to specjalnej komplikacji w mechanizmie.

Gdybyś był np. Hiszpanem pewnie miło byłoby dla Ciebie mieć datę w ojczystym języku, prawda?

 

PS: Jash, dzięki za odp.

Edytowane przez yanek

Totalny laik :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:) Yanek ja mam po francusku :). To co napisałeś jest ok ale tylko po części. Bo w moim zegarku, ta francuska nazwa wyświetla się tylko przez bodajże półtorej godziny, to na co mi to:D. Swoją drogą ciekawe ilu ludzi w Polsce ma SKX 007 :D

Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:) Yanek ja mam po francusku :). To co napisałeś jest ok ale tylko po części. Bo w moim zegarku, ta francuska nazwa wyświetla się tylko przez bodajże półtorej godziny, to na co mi to:D. Swoją drogą ciekawe ilu ludzi w Polsce ma SKX 007 :D

Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) Yanek ja mam po francusku :). To co napisałeś jest ok ale tylko po części. Bo w moim zegarku, ta francuska nazwa wyświetla się tylko przez bodajże półtorej godziny, to na co mi to:D.

No to przestaw w ciągu dnia na francuski. Wtedy będziesz miał odwrotnie, półtorej godziny w nocy po angielsku, a przez całą resztę dnia po francusku. Na tym to polega.

 

 

 

Swoją drogą ciekawe ilu ludzi w Polsce ma SKX 007 :D

Wbrew pozorom, nie tak wielu. Owszem, na forum jest popularny, ale globalnie, statystycznie, wcale nie jest tak łatwo na ulicy spotkać drugiego człowieka z skx-em.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-22153-0-38935800-1331567821.jpg

Są ludzie, którzy przez całe życie spoglądają na zegarek, a mimo to zawsze się spóźniają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie widziałem tego modelu

 

co to jest? oryginalny

Edytowane przez tomekr89

Lubię divery, nie lubię chronografów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to jest? oryginalny

 

 

No wiesz co - to SARB 001

 

pozdr


Są ludzie, którzy przez całe życie spoglądają na zegarek, a mimo to zawsze się spóźniają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No takim specjalistą żebym referencje pamiętał to nie jestem ;)


Lubię divery, nie lubię chronografów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,dzisiaj tylko jeden zegarek.Ale za to jaki ;)

Na poczatek disclaimer.Zaplacilem 5 funtow(nieco ponad 20zl) :rolleyes:

Seiko Sportsmatic Sea Horse,czyli co wychodzi jak japonczycy proboja zrobic Seamastera.Szkielko jest do wymiany,stalowa koperta do polerki.Martwi mnie jeszcze plamka na tarczy na napisie sportsmatic,ale nawet z ta plamka i rysami bede skurczybyka nosil.Spory jest jak na tamte czasy - 37mm.Koronka chowa sie calkowicie w koperte.

post-27934-0-55979900-1331569007.jpg

post-27934-0-63578300-1331569009.jpg

Werk to Seikosha Sportsmatic 2451 - wiecej info o nim nie mam,jakby ktos cos wiedzial to bylbym wdzieczny jesli dalby mi znac (-:

post-27934-0-80856900-1331569010.jpg

A tak bestia prezentuje sie na reku:

post-27934-0-15787100-1331569012.jpg

Podoba sie? :]

Edytowane przez Janek Sarnowski

Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba sie? :]

:rolleyes:

Zajebiaszczy!

Marzy mi się taki vintage ;)


Totalny laik :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro czeka go wymiana szkielka,jak bede mial czas to koperte przepoleruje,ale to juz po egzaminach.Martwi mnie jeszcze ta plamka na tarczy na napisie seiko sportsmatic.


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie dlatego na razie nie ruszam tej plamki (-;


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.