Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

Ja uważam, że wklejanie zegarków na forum o zegarkach jednak ma jakiś sens.

Nabijania sobie postów i owszem :unsure:

Jakbyś powklejał te nieliczne, które obsługują nie tylko Japonię - tak, w tym sens widzę.

 

Model, który obsługuje cały świat miałby gdzieś zaszyty wybór stref czasowych i napis w rodzaju "multi" albo "world".

 

Poza tym zastanów się, jeśli to miałby być model na "czas światowy", to skąd zegarek miałby wiedzieć, o ile przesunąć czas? Przykładowo jestem w Polsce, gdzie czas z nadajnika niemieckiego jest taki sam. Jadę do Aten, które są godzina +1 i także dochodzi do nich sygnał z Niemiec. Jak mam zegarkowi to przekazać, jeśli nie ma wyboru stref czasowych?

 

W każdym zegarku z obsługą wielu nadajników jest tak:

 

SAGZ027.jpg

 

Nieważne, czy to Seiko, Citizen, czy Oceanus - musi być możliwość wskazania aktualnej strefy czasowej - żeby zegarek wiedział, który sygnał ma odbierać i o ile godzin przesunąć odebrany czas.

 

Ewentualnie Citizen ma w kalibrze H610 taki patent:

 

ee106995.JPG

 

strefę czasową wybiera się w okienku przy dacie.

 

Jeśli zegarek nie ma takiej selekcji, nie pochodzi z kolekcji międzynarodowej przeznaczonej na konkretny rynek (Europa, USA), to znaczy, że radiowo obsługuje tylko Japonię. W przypadku wyjazdu poza zasięg tego nadajnika czas ustawia się ręcznie (przestawia godziny itd.), a zegarek pracuje jak zwykły kwarc z Perpetualem.

 

Ciekawe Spirity można znaleźć w oznaczeniu SBQ****, część z nich ma kalibry HEQ - to są zegarki warte pokazania. Radiowe Spirity z multiodbiornikiem mają oznaczenia SBFT - ale część z tych modeli też jest tylko na Japonię.

Edytowane przez sergserg

  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sergserg

mam troche pytanie offtopic... ale scisle zwiazane z Seiko/Citizen

 

Zakladam, ze zamawiasz zegarki z Japonii (japan domestic). Powiedz prosze ile wynosza koszty calej operacji.

 

Zalozmy ze zegarek kosztuje 10 000 jpy i kupujesz go z japonskiego sklepu.

Co i ile wchodzi w cene ostateczna zegarka:

- koszty przelewu i przewalutowania? (jaki rodzaj platnosci zastosowac? przelew nakowy, paypal, karta kredytowa przedplacona w obcej walucie)

- kurier?

- cło?

- vat?


Wolne media dla Wolnych Polaków - wpolityce.pl, niezalezna.pl, gpcodziennie.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Japonii zwykle można dostać upusty 20-30% w stosunku do ceny metkowej (ale raczej nie na nowości), w takim przypadku koszty dodatkowe mniej więcej się pokrywają z tym upustem albo jest mała górka do zapłacenia extra.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki ! Kupowal ktos juz z tej strony ??

 

 

http://chronograph.com/store/index.asp

 

Chcialbym zamowic SKX 007J tyle ze nie wiem co i jak sie tam to ogarnia i skad to bedzie szlo^^ Jakby ktos mogl to wytlumaczyc tak bardziej łopatologicznie ?? Bylbym bardziej wdzieczny !!

 

Mirek


SEIKO RULEZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzona strona. Będzie szło z Azji (dolicz opłaty).


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze cło podrozalo i nie wiadomo ile to moze siegnac kosztow... jesli dobrze mowie to za SKX007J na branzolecie tej podstawowej ujmijmy to tak koszt okolo 720zl i czy zmieszcze sie w 800?? Chybil trafil prawda ?? moze byc tez 900zl... Czytalem tu u nas przypadki o kwotach nawet 160zl... za sama przesylke z oplatami.

Edytowane przez whats up

SEIKO RULEZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze cło podrozalo i nie wiadomo ile to moze siegnac kosztow... jesli dobrze mowie to za SKX007J na branzolecie tej podstawowej ujmijmy to tak koszt okolo 720zl i czy zmieszcze sie w 800?? Chybil trafil prawda ?? moze byc tez 900zl... Czytalem tu u nas przypadki o kwotach nawet 160zl... za sama przesylke z oplatami.

Dodaj 23% do zegarka i to wszystko.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HEhehee chyba ze :) to troche ponad 800zl Moze sie zalapie w sierpniu na nowy zegarek... Dzieki jak co :)


SEIKO RULEZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nikt nie komentuje ostatnich nowości ze stajni Seiko ;) A jest całkiem, całkiem zacnie, pomimo że to tylko seria 5.. :)

 

Przedstawione niżej modele to rozwinięcie rodziny snzh53-60, 100 metrowego nurasa, całkiem zacnego w oryginalnej postaci (choć ja nie akceptuję 5 na tarczy oraz napisów w stylu "Sports"). Skądinąd znanego rownież jako baza do bardzo skromnej, bo polegajacej tylko na zmianie tarczy, modyfikacji zegkarka na wzór Blancpaina Fifty Fathoms. Zmiana skromna, ale to co powstaje mnie przynajmniej powala...wiem, mam dwa:)Sama tarcza zresztą ma polskie korzenie, bo została zaprojektowana przez jednego z kolegów jako limitowana na innym rodzimym forum, a co się stało potem to juz długa historia.. Wracając do naszych nowości - w stosunku do serii snzh wizualnie zmianie uległ właściwie sam bezel, nawiązujacy do starych zegarkow z serii worldtime - do odczytywania czasu w innych strefach, dwa kolory tarczy, czarna chyba limitowana... i nie było by w tym nic niesamowitego gdyby nie mechanizm...4r36 !!!!

 

Powiem tylko tyle: ręczne dokręcanie, stop sekunda, moduł sprężyny taki jak w 6r15 około 50h rezerwy...i to wszytsko w zegarku serii 5, za niewielkie pieniądze. Najbardziej jednak cieszy mnie to, że upatruję w tym szansę na noweo skx007 w niedalekiej już przyszłości, nie wiem czemu, ale tak właśnie mam :)

 

srp132.jpg?w=630

srp123.jpg?w=630

 

Inne nowości na tym samym mechaniźmie:

 

srp162.jpg?w=630

srp151.jpg?w=630

srp172.jpg?w=630

srp163.jpg?w=630

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. A tak na prawdę witam ponownie, bo już kiedyś miałem tu swoje konto ale widać za długo nie zaglądałem i wyparowało ;-). Jestem w trakcie dogłębnego zapoznawania się z tym wątkiem (jak na razie jestem na 20 stronie ;-)) Postanowiłem wrzucić fotki mojego aktualnego nadgarstkowego towarzysza, którego posiadam od 2,5 roku. Jest to co prawda kwarc, ale właśnie chyba staję się (pomimo 30-stki na karku) zegarkowym mężczyzną, bo mam wielką ochotę na mechanika (jakkolwiek by to nie brzmiało :)). Dlatego już przed Gwiazdką zawita na moim ręku SEIKO SKZ209. Ale na razie, jako się rzekło, wrzucam fotki obecnego sikora. Dodam, że jak na SEIKO przystało, po roku albo półtora (nie pamiętam przy której zmianie czasu ustawiałem z atomem) spieszy się 15 sekund.

 

 

obraz631ab.jpg

 

obraz628ab.jpg

 

obraz621ab.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Pompek, na twoim miejscu skrobnąłbym coś więcej o tym zegarku w oddzielnym wątku

bo i fotki dobre i sikor ciekawy, a mnie się takie zwykle nie podobają :)

Szkoda, żeby zginęły w tym wątku a tak się za dwie strony stanie :)

Bransoleta oryginalna, czy dokupywałeś?


porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Pompek, na twoim miejscu skrobnąłbym coś więcej o tym zegarku w oddzielnym wątku

bo i fotki dobre i sikor ciekawy, a mnie się takie zwykle nie podobają :)

Szkoda, żeby zginęły w tym wątku a tak się za dwie strony stanie :)

Bransoleta oryginalna, czy dokupywałeś?

 

Bransoleta oryginalna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ciekawostka, kilka zdjec zegarka mojego znajomego.

Seiko 6R20-00C0, produkowany na rynek japonski.

post-33326-0-21612800-1321613013_thumb.jpg

post-33326-0-67814500-1321613015_thumb.jpg

post-33326-0-79195400-1321613022_thumb.jpg


Omega SMP300, kilka Constallation, Moonwatch. Rolex też kilka, Kocham Seiko! Poljot Chronograf  i Strela nadal cieszy , Pudelko kieszonek i wiele innych. Choroba postepuje. Pozdrawiam. Jedrzej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny zegarek. Jaka ma średnice? Drogi?

 

Srednica 41 z koronka, cena 58000 jenow. Zegarek fajny, wygodny w noszeniu. Wskaznik rezerwy chodu mi sie bardzo spodobal. W tej cenie mogli troszke bardziej sie do tarczy przylozyc; po wyjeciu werku z koperty tarcza robi wrazenie "tandetnej". Indeksy razem ze wskazowkami tworza fajny efekt "blibg-bling" Sam osobiscie tego nie lubie, ale w tym zegarku wyglada to dobrze.

Zegarek trafil do mnie po tym jak znajomego dzieci sie nim "bawily" Rezultat byl taki, ze po upadku z duzej wysokosci odpadl napis Seiko :(

Rozebralem przykleilem, chodzi juz trzeci dzien. Odchylka troche duza -25 sekund na dobe. Trzeba go jeszcze podkrecic. Jak to nie poskutkuje to w Grudniu jedzie to Tokyo na serwis ;)


Omega SMP300, kilka Constallation, Moonwatch. Rolex też kilka, Kocham Seiko! Poljot Chronograf  i Strela nadal cieszy , Pudelko kieszonek i wiele innych. Choroba postepuje. Pozdrawiam. Jedrzej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje SEIKO, kupione w ciągu pół roku

Coś mnie ostatnio wzięło na tą markę. Sentymenty chyba ;)

post-919-0-65646400-1321811508_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj kupiłem mój pierwszy automat Seiko ;) 5 na mechanizmie 7s26,zobaczyłem go w sklepie przypadkiem i musiałem go mieć :) płynąca sekunda to jest to,mam nadzieję że będę zadowolony.Fotkę wrzucę jak załatwię aparat bo na chwilę obecną nie jestem w stanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje SEIKO, kupione w ciągu pół roku

Coś mnie ostatnio wzięło na tą markę. Sentymenty chyba ;)

Co to za model po lewej stronie? ;)


Instagram - Lug2Lug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za model po lewej stronie? :P

SNKF07K1 zwany BFS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.