Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

Jakoś nikt nie komentuje ostatnich nowości ze stajni Seiko :P A jest całkiem, całkiem zacnie, pomimo że to tylko seria 5.. :(

 

Przedstawione niżej modele to rozwinięcie rodziny snzh53-60, 100 metrowego nurasa, całkiem zacnego w oryginalnej postaci (choć ja nie akceptuję 5 na tarczy oraz napisów w stylu "Sports"). Skądinąd znanego rownież jako baza do bardzo skromnej, bo polegajacej tylko na zmianie tarczy, modyfikacji zegkarka na wzór Blancpaina Fifty Fathoms. Zmiana skromna, ale to co powstaje mnie przynajmniej powala...wiem, mam dwa:)Sama tarcza zresztą ma polskie korzenie, bo została zaprojektowana przez jednego z kolegów jako limitowana na innym rodzimym forum, a co się stało potem to juz długa historia.. Wracając do naszych nowości - w stosunku do serii snzh wizualnie zmianie uległ właściwie sam bezel, nawiązujacy do starych zegarkow z serii worldtime - do odczytywania czasu w innych strefach, dwa kolory tarczy, czarna chyba limitowana... i nie było by w tym nic niesamowitego gdyby nie mechanizm...4r36 !!!!

 

Powiem tylko tyle: ręczne dokręcanie, stop sekunda, moduł sprężyny taki jak w 6r15 około 50h rezerwy...i to wszytsko w zegarku serii 5, za niewielkie pieniądze. Najbardziej jednak cieszy mnie to, że upatruję w tym szansę na noweo skx007 w niedalekiej już przyszłości, nie wiem czemu, ale tak właśnie mam :D

 

srp132.jpg?w=630

srp123.jpg?w=630

 

Inne nowości na tym samym mechaniźmie:

 

srp162.jpg?w=630

srp151.jpg?w=630

srp172.jpg?w=630

srp163.jpg?w=630

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=3Dvm5vC29oU&feature=uploademail


" tylko Seiko " Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja od pół roku mam taką "piątkę" może nic specjalnego, niska półka i są ich setki jak napisano na tym forum, ale przez pół roku szperania po necie nie trafiłem na drugiego takiego.

 

P1110390.jpg

 

P1110396.jpg

Edytowane przez MT_NY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne nowości na mechaniźmie 4r36. Niestety brzydkie..

Jak zwykle sposób prezentacji beznadziejny. Na płaskich renderach prawie wszystkie zegarki są brzydkie, chociaż w rzeczywistości na żywo, mogą być bardzo fajnymi zegarkami. Przykładem niech będzie stary, klasyczny skx007. Na płaskim renderze najbrzydszy zegarek świata, a na żywo super łocz...

 

Ponadto Seikomaniaka drażni ta cała polityka oszczędzania poprzez współdzielenie części. Nosz kuźba, wskazówki od 007, sekundowa od Monstera, tarcza od Frankenmonstera... składają na siłę jakieś hybrydy, byleby tylko więcej modeli mieć w ofercie. Lepiej by było żeby mieli mniej modeli, a każdy bardziej indywidualny.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie ten model:

 

SNZJ65

432679d1304786741-*sold*-seiko-5-snzj65-100m-wr-internal-bezel-excellent-condition-img_2417.jpg

 

Czy jest szansa na kupienie go gdzieś taniej niż na allegro za 599,99 z pewnego źródła?

Edytowane przez piotreek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki. Wychodzi na to, że dziura budżetowa będzie musiała zostać powiększona, albo się jeszcze trochę wstrzymam, bo studenckie konto świeci pustkami, a zegarek mi się bardzo podoba. Było by to 3 seiko, z czego jedno poległo w nierównej walce z asfaltem podczas wypadku :D

Edytowane przez piotreek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy obecnym kursie dolara 600zł to uczciwa cena.

 

Zobacz 21jewels.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio u kolegi kolekcjonera seikaczy widziałem takie coś

home_image.1490936.jpg

 

Do diabła... myślałem że się posikam. Te wszystkie rolki i omegi przy tym cudzie się chowają.

 

Na zdjęciu wygląda lipnie ale w rzeczywistości... aż zapomniałem zapytać ile kosztował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

srebrna koperta, złote indeksy i niebieskie wskazówki... misz masz na całego... połączenie złotego z niebieskim nie wygląda dobrze, chyba, że na żywo jest inne odczucie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oto mój sarbik od kilku dni w moim posiadaniu.Zegarek jest rewelacyjny,do tej pory oglądałem masę zdjęć ale na żywo prezentuje się o wiele lepiej.Wykonany jest perfekcyjnie,pięknie wypolerowana koperta,elegancki pasek skórzany,indeksy,wskazówki po prostu rewelacja.

post-33544-0-77163600-1327313130_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bezel jest na bank radioaktywny :blink:

Edytowane przez dasiek7

" tylko Seiko " Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wygląda źle.

A nawet fajnie.

Mnie się podoba.

Taki trochę "wesoły" :lol:

Dobrze, że część opisu jest po angielsku, bo miał bym lekki problem ze zrozumieniem :blink::lol:


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.