Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

To ja jakiś pechowiec jestem , mnie ostatnio nie omija bez względu na rodzaj pzesyłki , poczty itp. :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, kiedyś z ciekawości przeprowadziłem "wywiad środowiskowy" na sąsiednim forum i okazało się, że nawet koledzy mający na koncie po kilkadziesiąt czy wręcz około setki tego typu przesyłek z HK (zwykły list lotniczy rejestrowany), nigdy nic nie płacili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do indywidualnych sugestii przed zakupem jest do tego przygotowany odpowiedni dział

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, znacie jakieś sprawdzone sklepy z HK? spodobała mi się ta możliwość ominięcia płacenia VAT-u.

 

Serdeczne dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.dutyfreei...com/default.asp

http://watchhubs.com/en/

 

I jeszcze jeden, ale z Singapuru. Dwa razy kupowałem i nie miałem żadnych dodatkowych opłat:

http://mywatcheshub.com/

 

 

Sie manko,

co myślicie o tych seikaczach?

 

Dobre jak każde inne mechaniczne Seiko (także zostaje tylko kwestia osobistych preferencji odnośnie wyglądu), ale jak dobrze poszukasz to kupisz je 200 zł taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, to jest forum PUBLICZNE... Coś czuję, że nie będziecie się już długo cieszyć zakupami fee/tax free.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki, Seven.

 

@rafi możesz mieć rację, od dziś będziemy posługiwać się szyfrem :o

 

Pozdrawiam.

 

B.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Forumowicze mam ogólnie kilka upatrzonych typów, ale zapytam Was o dwa "nurki" Seiko:

http://allegro.pl/no...2982672665.html

i

http://allegro.pl/se...2983821354.html

 

Pierwszy z wyżej wymienionych mierzyłem i był ok, podoba mi się także pod względem wizualnym. Natomiast o drugim naczytałem się super opinii i mam mały mętlik w głowie. Ogólnie mam szczupły nadgarstek i trochę boje się czy Monster nie będzie za duży... Wymiary oczywiście sprawdzałem i są to raczej bardzo małe różnice, ale może w rzeczywistości jest inaczej.

 

A może coś takiego ;p:

http://allegro.pl/se...3039922509.html (dla twardziela ^_^ )

Edytowane przez tyrael

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monster nie jest taki duży, też mam wątły nadgarstek (16 cm) i noszę bez problemu:

 

nf3pF.jpg

 

NkcB4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ ładnie on wygląda :). Ten podany w moim linku http://allegro.pl/se...2983821354.html pochodzi od rzetelnego sprzedawcy? Bo widzę że ile tych monsterów na allegro tyle rożnych cen...

 

Jeśli ktoś ma jakieś rady co do wymienionych przeze mnie modeli, to śmiało, chętnie posłucham :).

Edytowane przez tyrael

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma jakieś rady co do wymienionych przeze mnie modeli, to śmiało, chętnie posłucham :).

Właściwie wszystkie trzy które wymieniłeś są warte uwagi i ogólnie cenione. Z jedną uwagą dla porządku, że pierwszy który wymieniłeś (piątka sports) jest pseudo-nurkiem. Czyli zegarkiem, który wygląda jak diver, ale nie spełnia wymogów i nie ma oficjalnego statusu "diver's watch". Co oczywiście nie musi mieć wielkiego znaczenia dla osób, które nigdy nie będą z nim nurkować na większe głębokości ;)

Natomiast skx-y Monster i 007 to realne divery spełniające normę ISO-6425


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem że pierwszy jest tylko pseudo-nurkiem. Nurkować pewnie nie będę w najbliższej przyszłości, ale jak już kupuję to na parę ładnych lat. Nie mam jak zmierzyć Monstera i 007, więc ciężko też się sugerować wyglądem zewnętrznym. Pewnie jakość wykonania każdego z wymienionych jest podobna. Więc jak się zdecydować...?

Zegarek będzie noszony na co dzień, czasem do t-shirt'u, czasem do bluzy, a czasem do swetra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to już tylko kwestia gustu, bo oba zegarki mają wyśmienitą prasę. Chyba dotarłeś do miejsca, gdzie niewiele więcej da się merytorycznie różnicować. Możesz jeszcze wczytać się w posty na WUS - tam często wychodzą najmniejsze niuanse.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc tak ogólnie, trudno będzie doradzić. Musisz ryzykować ;)

Na pewno Monster, z tych trzech, jest najbardziej ekstrawagancki, choć bardzo ładny. Ja go lubię, ale jako zegarek dodatkowy, a nie podstawowy do wszystkiego..

Pozostałe dwa bardziej stonowane, więc i bardziej uniwersalne.

 

Rozmiarem to się nie musisz raczej przejmować. Jeśli tego pierwszego przymierzałeś i mówisz że jest ok, to i pozostałe będą pasować. Monster wbrew nazwie nie jest jakimś wyjątkowo wielkim zegarkiem. Nazwa bardziej odnosi się do samego "straszącego" wyglądu, a nie do rozmiaru..

Kiedyś popełniłem takie porównanie, gdzie widać że Monster nie jest wielkoludem:

 

21e6hj6.jpg

nrn0w.jpg

15nqb1e.jpg


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli monster podoba Ci się wizualnie to można wg mnie w ciemno brać przy takim nadgarstku, ja mam 17 cm i zegarek świetnie leży a nie lubię dużych busol nosić. Przyczynia się do tego mały rozmiar lug to lug- przez to uszy nie wystają poza nadgarstek. Co do zestawienia z tshirtem czy bluzą to na bransolecie świetnie się sprawdza, a do swetra też będzie dobrze wyglądał ale może na paseczku :D

 

 

monster2m.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us


Instagram: przemekspce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo miła atmosfera panuje w tym dziale :). Na prawdę dziękuję za pomoc :). Super że fatygowaliście się ze wstawianiem zdjęć.

Rozumiem że linki z allegro które wysłałem są pewne i nie natknę się na jakąś lipę np z brakiem gwarancji lub brakiem oryginalności.

 

Dopłacalibyście do Monstera lub 007 powiedzmy te 200 zł względem snzf17?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu masz moje wypociny sprzed chwili w identycznej kwestii

http://zegarkiclub.p...autentycznosci/

 

a co do gwarancji

zegarek ten nie jest w oficjalnej dystrybucji na rynek polski, więc ew. gwarancja to raczej tylko u zegarmistrza za rogiem

bez obaw - to forum nie zarejestrowało wad i uszkodzeń Monstera

 

a trochę ich jest

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/7819-policzmy-monstery/page__st__400

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale taki normalny, zwykły list rejestrowany (airmail)? Przez Hong Kong Post?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafienie na VAT to raczej zasługa bardziej kumatego celnika, który nie dał się nabrać na numer z prezentem od cioci z HK za 43$, niż sposobu przesyłki AFAIK. Teraz może być dodatkowe ciśnienie na dokładne 'skanowanie' przesyłek, bo każda złotówka do budżetu się przyda :lol:

 

@jacjakuza: kupowałeś może w mywatcheshub?

Edytowane przez Sivert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafienie na cło to raczej reguła od paru lat. Państwo szuka pieniędzy gdzie się da. Urzędy celne przynoszą dochód rzędu kilkudziesięciu miliardów rocznie!!! Sprawozdania urzędów celnych mogą zaskoczyć jeżeli chodzi o kwoty przychodu dla budżetu Państwa. Mi właśnie zatrzymano w urzędzie celnym w Zabrzu maszynki do golenia z Hong Kongu - sztuk 16. Mała kopertka. Zwolnią z cła po otrzymaniu stosownych dokumentów dotyczących płatności i wartości, oczywiście zapłacę dodatkowo cło i VAT. W przypadku przesyłek nierejestrowanych zaleta jest taka, że przesyłka oclona, ovatowana z należnościami dla urzędu celnego nie "zaginie" na poczcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.