Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Recommended Posts

Vitriol - tak Seiko zapracowalo że stworzyło świetny model zegarka nurkowego w dobrej cenie. A skx był tylko kolejnym po 7002 czy 6309 i nie zawiódł oczekiwań. Więcej nie trzeba.

LE 200szt. 
Ref.: SLA015 

Seiko-Marinemaster-300-Europe-Edition-SL

Edited by Burns

no wreszcie miałbym do czego założyć błękitną gumę od borealisa  :D

Wypas jest! Aż boję się pomyśleć o cenie...

My się tu napinamy na homary i inne zwierzęta wodne a tak naprawdę tacy jak my stanowią może 1% kupujących. Liczy się tylko kasa i zadowolenie 99% nabywców .

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Guest vitriol

@Mirosuaw, nie sory, nie chciałem żeby zabrzmiało że się czepiam, chciałem się upewnić że nic mi nie umknęło;)

Mirosuaw, eye_lip

Generalnie trójwskazówkowy zegarek naręczny składa się 12? może 14 elementów. Po ponad 100 latach może byc ciężko być w 100% oryginalnym i stworzyć kombinację, która do niczego wcześniej nie nawiązuje. Gdyby tak restrykcyjnie pozbawiać szacunku marek, które wypuściły zegarek podobny do jakiegoś poprzedniego, zostałoby pewnie kilka marek. Dostałoby się też Seiko za homary datejust i seamastera.

Kometarzy o zaprzestaniu produkcji jest tyle samo co ich zaprzeczeń. Żółw pojawił się chyba w Q415 a sam miałem SKX z grudnia tamtego roku, więc skłaniam się ku temu że oba modele są produkowane. Z wszystkich marek na które prawdopodobnie będzie mnie stać najbardziej szanuję Seiko, za całokształt. Ale za podejście do SKX należy im się krytyka. Jak innych 5-tek nawet nie ma go na oficjalnej stronie, młodszy monster doczekał się Mk II i III, SKX ma jeden extra wariant chyba dla USA.

Poza wyprodukowaniem Seiko nie zrobiło nic dla tego zegarka. My, klienci i pasjonaci zrobiliśmy sobie ten kult. Kult porządnego i taniego zegarka, którego niedoskonałości można łatwo i tanio poprawiać. Seiko z jednej strony wydaje się wspierać ten kult umożliwiając łatwe pozyskiwanie części a nawet nie reagowanie na podrabiane tarcze, z drugiej konsekwentnie pomija ten model w limitkach czy jakimkolwiek odświeżeniu. Dlatego myślę, że "kult" tutaj bardziej jest zawdzięczany społeczności niż samemu producentowi.

Zacząłem myśleć, że właśnie kult "porządnego i przystępnego cenowo" zegarka jest dla Seiko niewygodny, stąd brak reakcji. Seiko pewnie trochę dostanie rykoszetem od DB, ale na własne życzenie.

011 miałem tylko raz i to wystarczyło żeby wiedzieć że się nigdy nie polubimy, do 009 podchodziłem dwa razy. Czarnego SKXa zmodyfikowałem tak że już bardzo mi odpowiada, zostaje, ale wakacyjne zegarki będą pepsi i orange od DB.

Seiko pewnie trochę dostanie rykoszetem od DB, ale na własne życzenie.

Biorąc pod uwagę znajomość marki, udział w rynku, sprzedaż itp. to taka firma jak DB nie istnieje i Seiko nic nie odczuje, bo pewnie produkują dziennie tyle zegarków ile Deep Blue nie wyprodukowało jeszcze w swojej historii.

żółw już trochę wisi i coś nikt go nie chce, a na zdjęciach nawet prosty wydaje się w odwzorowaniu

Edited by Burns

Guest vitriol

Biorąc pod uwagę znajomość marki, udział w rynku, sprzedaż itp. to taka firma jak DB nie istnieje i Seiko nic nie odczuje, bo pewnie produkują dziennie tyle zegarków ile Deep Blue nie wyprodukowało jeszcze w swojej historii.

Tak, porównując generalnie firma-firma, masz rację. Miałem na myśli tylko udział Seiko w SKX.

żółw nówka dodany 22 lipca... wyświetleń 220 ;P

poszedł wczoraj zapomniałem usunąć ;)

Burns co znaczy?...."nawet prosty wydaje się w odwzorowaniu"?

Edited by finchers

żółw nówka dodany 22 lipca... wyświetleń 220 ;P

poszedł wczoraj zapomniałem usunąć ;)

Burns co znaczy?...."nawet prosty wydaje się w odwzorowaniu"?

OOO forumowicz - tak myślałem, Witamy.

Taki przyziemne problemy centrowania indeksów i wskazówek oraz zgnieciony wkład bezela:

a3c55a37f5bf4b7bb0594a75a81626a9.jpg

Prospex%20Dent.jpg

@Jash - kolega sprzedawał go jako nowy!

Edited by Burns

Taka moja jedna uwaga (jako, że nie znam nikogo i nikogo personalnie nie traktuję) - dalsze słowne przepychanki, uszczypliwości czy chamstwo potraktuję parodniową przerwą dla każdego. Chcecie się wymieniać 'uwagami' to prywatnie, po co szukać atencji. Nie wchodzę w dalszą polemikę czy wymianę zdań w tej kwestii. Miłego weekendu.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

Guest AdamB

Dziś na szybko porównałem skx009 do srp777 i nowy żółwik nawet na pasku gumowym wygląda lepiej. O dziwo wszystko było w nim ok :)

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Guest AdamB

Ehh następnym razem zrobię fotkę jak pójdę do TT. (Manufaktura Łódź). Cena kosmiczna 1720 ;/

Dziś na szybko porównałem skx009 do srp777 i nowy żółwik nawet na pasku gumowym wygląda lepiej. O dziwo wszystko było w nim ok :)

Rzecz gustu.

Mój 007 na nowej szmatce też fajny ;)

Ehh następnym razem zrobię fotkę jak pójdę do TT. (Manufaktura Łódź). Cena kosmiczna 1720 ;/

To normalna cena w Europie jak na ten model. 10% powinni odjąć.

Bierz portfel, a fotki zrobisz w domu ;)

Pozdrawiam, Mirek

Guest AdamB

To normalna cena w Europie jak na ten model. 10% powinni odjąć.

Bierz portfel, a fotki zrobisz w domu ;)

Teraz jest chyba zniżka w TT - 20% jeśli ma się ich kartę. Dla mnie 1,7 k pln to zdecydowanie za dużo jak za ten model. Wolę poczekać aż pojawią się w którymś ze sklepów i poczekam 3 tygodnie na paczkę.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Edited by AdamB