Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Recommended Posts

I tu pojawia się pytanie. Fajny zegarek z babolami, czy lepiej coś nudnego, ale poprawnego jakościowo?

*** DOXA Sub 300 Professional ***

Orienta dotyczy też ten problem. Przynajmniej popularne modele, bo nie wiem jak to wygląda w linii Orient Star.

Jurek

Delikatnie mówiąc nie wygląda to najlepiej...

Napisałbym radosna twórczość, ale żal patrzeć na tę tarczę.

A to porady konsumenckiej koledze udzieliłem, niech mnie rżnie. Wpisałem najpierw coś tam o vintage seiko w grafice google i nawet mi taki mignął. Teraz patrzę, że to ten sam egzemplarz i więcej nic. :ph34r:

Jak to warto spytać o zdanie kogoś mądrzejszego... Kajam się, mea culpa. ;)

Edited by brz

Mnie po głowie SUMO jeszcze chodzi... ;) Co do zasady są one lepiej wykonane niż żółwie? 

Pomarzyć zawsze można :D

f69c3cdadbc2057b96ad7761579c51ff.jpg

Taka sama "Japan qłalita" jak wszędzie ^_^

Ja wczoraj sprzedałem swojego biedaMASa na forum, bo musiałem. Potrzebna kasa na nowego Orisa. Bardzo żałuję tego SEIKO i chciałbym do niego wrócić, ale boję się że już mi się taka idealna sztuka nie trafi.

Czyli wniosek taki, że z Seiko, to lepiej kupić coś tańszego, bo wtedy można oko przymknąć na te "niedoskonałości" i cieszyć się zegarkiem. Jak wydamy kupę kasy i się okaże, że coś jest krzywo, to bardziej boli.

Jurek

Czyli wniosek taki, że z Seiko, to lepiej kupić coś tańszego, bo wtedy można oko przymknąć na te "niedoskonałości" i cieszyć się zegarkiem. Jak wydamy kupę kasy i się okaże, że coś jest krzywo, to bardziej boli.

No tak, poziom tolerancji dla baboli spada wraz ze wzrostem ceny. Ale od Kolegi Rafała dowiesz się, że niekoniecznie kupienie droższej zabawki ze Szwajcarii spowoduje, że nie będziesz miał problemu z jakością

Oczywiście, że wraz ze spadkiem ceny babole mniej bolą. Jak do tej pory moje Seiko pozbawione są takich baboli jak pokazujecie na zdjęciach. Co do "5" i tych nie Japan, też nie ma się do czego przyczepić. Nie wiem może to kwestia szczęścia do danej marki lub modelu.

Edited by raphael1215

Moje Sumo tez było OK, chociaż już było chińskie i oba biedaMASy też idealne (poza niedochodzeniem wskazówki godzinowej o pełnej godzinie, ale mnie to akurat średnio wadzi).

Edited by Jash

Guest fidelio

Mój żółwik ( o dziwo?) również jest w porządku.

To nie dobrze... Jak wszystko jest równo i w porządku, to może to fake? ;-)

Mój żółwik ( o dziwo?) również jest w porządku.

Pikczer, od didn’t happen

Co za dużo to niezdrowo! Przynudzacie już z tym fake jak krzywy. Nie jest dobrze i to jest fakt trwający ze wzmożoną siłą od 2015, ale nazywajmy rzeczy po imieniu. To forum czytają niezarejestrowani, laicy i wiele innych niewtajemniczonych osób. Zachodzą później w głowę jak to Seiko i w jakiej skali jest podrabiane bo nie każdy zna się na żartach - zwłaszcza głupich. Był przykład z "62biedaMas"...

Przepraszam, zachowałem się jak gówniarz, to się więcej nie powtórzy.

Co za dużo to niezdrowo! Przynudzacie już z tym fake jak krzywy.

Fejk, gdy jest prosty. Jak krzywy, to orydżinal ;)

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Co za dużo to niezdrowo! Przynudzacie już z tym fake jak krzywy. Nie jest dobrze i to jest fakt trwający ze wzmożoną siłą od 2015, ale nazywajmy rzeczy po imieniu. To forum czytają niezarejestrowani, laicy i wiele innych niewtajemniczonych osób. Zachodzą później w głowę jak to Seiko i w jakiej skali jest podrabiane bo nie każdy zna się na żartach - zwłaszcza głupich. Był przykład z "62biedaMas"...

Absolutnie się zgadzam z kolegą. Niektóre określenia (szczególnie idiotyczne, wspomniane wyżej "biedaMas") mogą być wręcz odpychające od korzystania z tego forum.

Time matters

Na prawdę mam się zastanawiać co pomyśli o mnie zupełnie obcy mi człowiek po przeczytaniu mojego wpisu na forum internetowym?

Mnie bardziej dziwi, czemu Seiko jest tak masowo polecane na wszystkich forach, grupach itp. podczas gdy od kilku lat ta marka pikuje w dół. I tak jestem fanem Seiko, przerobiłem ich mnóstwo. Ale troszkę zaskakuje mnie fakt, że gdziekolwiek pojawia się temat jaki zegarek do kwoty x, to od razu nadciąga grupa osób pisząca: kup Seiko, tylko SARB itp., podczas gdy na rynku zegarków jest na prawdę mnóstwo innych (często lepiej wykonanych) opcji. I nie mówię tu o szwajcarach, bo to już inna historia i tu mój stosunek jest dużo bardziej negatywny :) Trzeba tylko poszukać, kupić, obejrzeć, a nie sugerować się tym co piszą w "internetach".

Trzeba tylko poszukać, kupić, obejrzeć...

Najlepiej, żeby kolejność była nieco inna, a z tym jest, niestety, problem. W mojej miejscowości jest jeden sklep, w którym handlują Seiko i nie ma ani jednego modelu, który mnie interesował. A tak to właśnie wygląda jak napisałeś, najpierw kupujemy, potem oglądamy, a potem bazarek... Zobacz ile Alpinistów tak w ostatniej fali hype'u wylądowało na bazarku. Czy byłoby tak, gdyby bez problemu można było przymierzyć go w sklepie?