Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Recommended Posts

up@ dzięki za pomoc. No cena rzeczywiście przesadzona!

Panowie widzę że oryginalną ciężko dostać :-( jak już jest to cena odstrasza. Więc może ktoś wie jakie inne np.seiko bransolety będą pasować i wyglądać bardzo dobrze. Poproszę o sugestie i namiary gdzie to kupić. :rolleyes:

Edited by buba

Nie wiem, czy się dobrze wbiłem z tematem... Chodzi mi o to, czy ktoś z Was miał do czynienia z tym sprzedawcą? http://allegro.pl/nowy-zegarek-seiko-divers-skx779-firma-vat-i2477419197.html Wiem, że komentarze pozytywne, itp, itd ale wolę poradzić się Fachowców przez duże ,,F''! ;) Drugie moje pytanko brzmi, czy widzieliście takie cudo... http://allegro.pl/seiko-srp227k1-bransoleta-sardine-diver-i2480294666.html ??? Wygląda, jak krzyżówka monstera z... ? :)

Sprzedawca pewny, możesz brać śmiało.

www.katatime.pl 

www.toskania.org.pl

jesli pytasz fachowcow to ja jestem odmiennego zdania. Wpisz w google jego nazwe + forum a prawdy sie dowiesz! Jest kilka tematow o niej!

A co do cuda to widzielismy. Niestety plastik tworzy elementy koperty. Jezeli CI to nie przeszkadza to kupuj.

Nie wiem, czy się dobrze wbiłem z tematem... Chodzi mi o to, czy ktoś z Was miał do czynienia z tym sprzedawcą? http://allegro.pl/nowy-zegarek-seiko-divers-skx779-firma-vat-i2477419197.html Wiem, że komentarze pozytywne, itp, itd ale wolę poradzić się Fachowców przez duże ,,F''! ;) Drugie moje pytanko brzmi, czy widzieliście takie cudo... http://allegro.pl/seiko-srp227k1-bransoleta-sardine-diver-i2480294666.html ??? Wygląda, jak krzyżówka monstera z... ? :)

Drugi zegarek to Sardynka Seiko krótko mówiąc miała to być tańsza alternatywa dla Tuna Seiko . Szkoda tylko że pierścien koperty jest plastikowy , no ale to jest własnie kompromis przy tworzeniu tego zegarka.

Deus Dona Me Vi

Zapowiadane wcześniej Nowe Monstery ujrzały światło dzienne - na chwilę obecną odgrzewany kotlet za grube pieniądze (prawie 600$)

600 $ ? :mellow: Powariowali.

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Brzydki.

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Brzydki.

kwestia gustu. Mi się akurat podobają te "wampirze" indeksy. Nie bardziej niż stare, ale jednak podobają.

Cena domyślam się, że jest oficjalna, sugerowana. Mam nadzieję, że spadnie do akceptowalnego poziomu.

Chyba, że sprzedawcy wezmą sobie do serca (częste na naszym forum) opinie, że Monter jest tani w stosunku do tego, co oferuje ;)

P.S. Czy koronka jest sygnowana?

Edited by Chorwat

kwestia gustu.

Jasne.

Starszy model faktycznie wyglada lepiej. Jak dla mnie indeksy w nowym są zbyt agresywne. Cena 600$ to chyba lekka przesada - chyba ze to taki chwyt marketingowy.

Deus Dona Me Vi

stanieja za czas jakis do poziomu 325$ moze nawet po roku 230-270$

Powoli mija epoka Seiko do 700zl

Teraz za te bardziej wyszukane modele trzeba bedzie polozyc w granicach tysiaka

Indeksy fajne nawet, bardziej agresywne. Ale nie wiem czym bym stare zamienił. Może czerwoną sekundę bym przygarnął do BM.

O to moja pomarańczka z nowa bransoleta Anvil od Yobokies. 22mm bardzo fajnie wygląda z Sumiaczkiem! :-D

post-51660-0-14392100-1345729972_thumb.png

Muszę kiedyś na żywo obadać tą bransoletę- na tym ujęciu faktycznie dobrze to wygląda :)

Może moje pytanie wyda się Wam prozaiczne ale dlaczego kwarc Tuna naprzykład jest droższy od Seiko 5 (Automatic) też w wersji dive 200m :unsure:

Tuna to 300m

ale i tak nie ma na to racjonalnego wytłumaczenia

przynajmniej na pierwszy rzut oka

Seiko tak go wypozycjonowało jako profesjonalny zegarek do nurkowania

a jak zacznie się już analizować to takie szczegóły jak jakość wykonania koperty, bransolety, tarczy i sam wysokiej dokładności mechanizm kwarcowy

a przed wszystkim 200m vs 300m = air diver vs gas diver = zupełnie inne nurkowanie