Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Recommended Posts

No widzisz... dla jednych nuda dla innych...

To kwestia gustu. Większość, jak tu widzę epatuje nurkami, ale ilu na dziesięciu używa zegarek nurkowy zgodnie z jego przeznaczeniem? Podobnie z chronografami i innymi ficzerami zegarkowych dizajnerów. Dla mnie to działo laserowe dla zabicia muchy i mnie się nie podoba.

Ja akurat lubię klasyczne i tak teraz mam... proszę zatem o okazanie tolerancji ;)

Edited by tomking

No widzisz... dla jednych nuda dla innych...

To kwestia gustu. Większość, jak tu widzę epatuje nurkami, ale ilu na dziesięciu używa zegarek nurkowy zgodnie z jego przeznaczeniem? Podobnie z chronografami i innymi ficzerami zegarkowych dizajnerów. Dla mnie to działo laserowe dla zabicia muchy i mnie się nie podoba.

Ja akurat lubię klasyczne i tak teraz mam... proszę zatem o okazanie tolerancji ;)

Oczywiście rzecz gustu, w takim przypadku jak nie ma co wybierać, to 6R35 :)

Na brak tolerancji nie narzekaj; "nuda", tzn w tym przypadku tyle co fajne, ale nie porywają :D

Jasne :) Mnie wystarczy iskierka, a ktoś inny oczekuje pożogi ;)

Ja zachwycę się wisienką na torcie, a ktoś inny musi mieć udekorowany cały stół. To tylko kwestia podejścia i odniosę się do tego minimalizmu:

https://www.seikowatches.com/jp-ja/products/presage/sarx029

Ciekawy klasyczny wygląd i pomysłowe podejście do zestawienia elementów, indeksów, współgrania barw. Jednak ten zegarek nie będzie pasował do każdego ubioru. Wymaga bowiem specyficznego dress code. 

https://www.seikowatches.com/jp-ja/products/presage/sarx065

Klasyka w czystej formie. Tak czystej, że nie często spotykanej. Lecz tu nie zauważam tego pazura za to skromność i wręcz surowość. Ten zegarek będzie pasował do każdego ubioru casual.

Pisząc to już mam faworyta, ale zanim dokonam zakupu jeszcze dzisiaj zerknę w sklepie na jeden z nich, drugi można zamówić tylko w JP.

ja nie lubie rzymskich cyfr na tarczy wiec wybór byłby prosty ale jesli miałbym brać coś z jasną tarcza to wtedy szukałbym SARB'a albo SDGM001 - oba ciężko już dostać ale można trafić i są na 6R15

Guest maritimeeng

Jasne :) Mnie wystarczy iskierka, a ktoś inny oczekuje pożogi ;)

Ja zachwycę się wisienką na torcie, a ktoś inny musi mieć udekorowany cały stół. To tylko kwestia podejścia i odniosę się do tego minimalizmu:

https://www.seikowatches.com/jp-ja/products/presage/sarx029

Ciekawy klasyczny wygląd i pomysłowe podejście do zestawienia elementów, indeksów, współgrania barw. Jednak ten zegarek nie będzie pasował do każdego ubioru. Wymaga bowiem specyficznego dress code. 

https://www.seikowatches.com/jp-ja/products/presage/sarx065

Klasyka w czystej formie. Tak czystej, że nie często spotykanej. Lecz tu nie zauważam tego pazura za to skromność i wręcz surowość. Ten zegarek będzie pasował do każdego ubioru casual.

Pisząc to już mam faworyta, ale zanim dokonam zakupu jeszcze dzisiaj zerknę w sklepie na jeden z nich, drugi można zamówić tylko w JP.

Jakbys wybral bialego to uwazaj na deske klozetowa  :D

Zazwyczaj brudna  :wacko:

Wiecie gdzie kupić piny z tulejką do bransolety SCVS001/003? Chyba ten sam typ co SARB033/035.

Przy okazji obecny stan:

P1270232.jpg

P1270247.jpg

@tomking

Na WUS wątek o 6R35 czytałeś? Może opinie użytkowników nieco rozwieją Twoje wątpliwości: https://forums.watchuseek.com/f21/new-seiko-6r35-caliber-whats-new-5100249.html.

Jeśli zaś chodzi o Twoje dylematy, ja bez wahania wybrałbym SARX029. Widząc ten zegarek pierwszy raz, powiedziałem sam do siebie WOW i tak już zostało, nadal robi na mnie spore wrażenie. Wprawdzie nie miałem przyjemności oglądać go na żywo, ale jestem przekonany, że nie zmieniłbym zdania :)

Edited by clusca

Hugo, świetny ten Brightz!

Edited by brz

Przy okazji obecny stan:

Brightz :wub: To SAGJ005? Jaki ma L2L?

Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Brightz :wub: To SAGJ005? Jaki ma L2L?

SAGJ001/005, to ten sam model, pierwszy z nich jest na bransolecie. L2L to 44-45mm.

King Turtle. Zegarek nawet fajny, tylko bezel nie centruje odrobinę za bardzo jak dla mnie.

post-108913-0-81708700-1582956850_thumb.jpg

Edited by Noodles

post-108913-0-27329400-1586680331.jpg

Komu to przypasi? Jakie preferencje ma ktoś dla takiej choinki???

---------------

a po chwili...

Skoro gówno firmowe pod nazwą "Supreme" robi w tym kraju karierę to powyższe pytanie nie ma sensu.

Edited by tomking

Komu to przypasi? Jakie preferencje ma ktoś dla takiej choinki???

---------------

a po chwili...

Skoro gówno firmowe pod nazwą "Supreme" robi w tym kraju karierę to powyższe pytanie nie ma sensu.

Rozwiniesz swoją wypowiedź nt. Supreme?

Komu to przypasi? Jakie preferencje ma ktoś dla takiej choinki???.

Dużo ludzi kolekcjonuje zegarki, fani Diavolo JoJo’s. To że Tobie się nie podobają to nie znaczy że inni nie kupią. To nie jest produkt dla mas. 1000 sztuk powinno się rozejść bez większych problemów.

Osobiście nigdy bym takiego zegarka nie założył ale gdybym kolekcjonował nowe 5 to taki zegarek bym kupił bo sam w sobie jest inny i ciekawy.