Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość sszwedo

Pokażmy nasze chińskie zegarki

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli ze jak ? Tylko ja nie mam chińskiego zegarka ? :) - pomimo wszystko tak jednak zostanie :)

 

Nikt nie jest doskonały :)


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Czyli ze jak ? Tylko ja nie mam chińskiego zegarka ? :) - pomimo wszystko tak jednak zostanie :)

 

Ja też nie mam i nigdy nie miałem :). Pewnie jest nas więcej tylko nie zaglądamy na to forum.

 

Prawie się zgadzam z wypowiedzią...kupiłem go z ciekawosci i jestem mile zaskoczony.Rzeczywiscie -został wykąpany i nasmarowany - to wszystko.Ja szanuję zegarmistrza,a on mnie.I o ile jeszcze niedawno do "chinczyka"by nawet nie zajrzał,teraz (ostrożnie) zmienia zdanie.Chińczycy się szybko uczą(pod nadzorem fachowej kadry-coś o tym wiem),więc uważam ,że za parę lat będzie to prawie jedyny chleb dla zegarmistrzów,zwłaszcza,że wiele firm przenosi tam produkcję,nawet zbrojeniówka,a detale wykonywane przez Chińczyków sa uważane za lepsze i tańsze niż orginały.Szwajcaria nie pozostanie (niestety)wyspą,a niewielki procent bogatej,tradycyjnej klienteli nie zapewni rentowności.Może powtórzyć się sytuacja,kiedy wprowadzono LED-y i kwarce-wtedy wiele firm padło,mimo bardzo dobrych wyrobów.To koszty globalizacji-ekonomia nie zna litości.I to tyle moich spostrzeżeń.Mnie też szkoda tradycji i doświadczeń szwajcarskich(i nie tylko),dlatego zbieram,naprawiam,podziwiam!Pozdrawiam-Piotrek

 

Czyli co, sugerujesz, że Szwajcarzy przeniosą produkcję do Chin ?. Jeżeli tak, to rozumowanie to jest trochę niedorzeczne zwłaszcza w kontekście najlepszych firm szwajcarskich. Klienci cenią Patka, Vacherona, Jaegera, IWC itd. za to, że są tam gdzie są i robią to, co robią. Te firmy są zbyt dumne i za bardzo szanują swój dorobek żeby to wszystko niweczyć. Równie dobrze mógłbyś powiedzieć, że duma narodowa Włochów - Ferrari, przeniesie produkcję do Chin. Niedorzeczność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mathu

Seiko i Orient od dawna biją na głowę tanie Szwajcary i jakoś nie widac żeby Certina zwijała się z rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Dla kogoś kto chce kupić taniech szwajcarskiego mechanika nie będzie raczej atrakcją zakup zegarka, który zaraz po kupieniu trzeba przeczyścić, nasmarować czy zlikwidować inne defekty typu źle dokręcający sie dekiel, hałasujacy wahnik itp.

Seiko i Orient od dawna produkują zegarki 100x lepsze od Parnisów i Marin i innych cudakow z Chin i jakoś nie zauważyłem znikania marek szwajcrskich akurat z tego powodu.

 

PS

Argument powtarzany jak mantra - początki, uczą się, robia jak dawniej Japończycy - jest nietrafiony biorąc pod uwage wypowiedzi mędrców uzywających właśnie tego argumentu, a traktujące o tym, że w Chinach od dawna produkuje sie dobre zegarki. Skoro pzez 50 lat nie zagrozili innym wytwórcom ti o teraz nie zagrożą - na pewno nie tym co bylo tu pokazywane :)

Szwajcarzy sie obronią tym, że przecież nawet Sellita produkuje w Hangozu :):) wedle wieści wyssanych z palca.

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ze jak ? Tylko ja nie mam chińskiego zegarka ?

 

A pewny jesteś? Oj, lepiej sprawdź :rolleyes:

 

J.


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacku chyba ze ten którego masz ( być może jeszcze ) przerobiłeś na chiński stoper :( .


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Link do galerii nie działa, ponieważ przeniosłem temat do marek wirtualnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega dziś przytargał takie coś w środku podobno jakieś Seiko, sam zegar jak na mój gust fajny ale za wielki 45mm

xoeg3k.jpg
2hxvvb5.jpg
wirr7l.jpg
103hd7l.jpg
2qceb84.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ptaku - stawiam, że w środku siedzi Y676 od lorusa  czyli seiko 7s26 ewentualnie coś zbliżonego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

:)))

 

Oj Pekiny to klasa jest. Cały czas mi się jakiś marzy. kiedyś sobie kupię... tyle że ja z natury mało elegancki jestem, więc zakup schodzi zwykle na dalszy plan. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj codzienny zegarek. Po pierwszym pół roku, kiedy spieszył się średnio 15 sek. na dzień teraz chodzi niemal idealnie i po 1,5 roku wygląda prawie jak nowy. Szafirowe szkiełko, ceramiczny bezel, automatyczny mechanizm (Miyota)... Zegarek, który przekonał mnie do chinczyków.

post-88356-0-99537600-1455103849_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miyota?

Tam jest Hangzou albo Seagull. Skąd masz info o Miyocie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to tam jest Seagull ST21

Edytowane przez Obik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, mój błąd. Dałem się nabrać na aukcji, ale po zgoglowaniu rzeczywiście wychodzi na to, że to nie jest Miyota tylko seagull. Tak czy inaczej na razie jestem z zegarka zadowlony i szukam sposobu na zakup kolejnego chińczyka, tym razem bauhausowego Seagulla 519.519.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Parnisa GTM w wydaniu Blue.

 

 

8081a405051936c057bcddc6ebe52063.jpg

 

i karuzelę z konikiem jak u Antoniego

 

c88d9c37ebbafabb7268a26c9fee2b18.jpg

 

Ostatnio spadła cena tego zegareczka na światowych rynkach wiec planuję powiększenie kolekcji w oparciu o ten zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jacek Olszewski

W prezencie od mojego Syna otrzymałem - zegarek męski z chronografem CW-575c, importer: Vershold Polska, Made in China. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że jest to typowy produkt nie markowy, czyli tzw. no-name. Jednak chciałbym dowiedzieć się czegoś więcej na temat tego modelu.

Z góry dziękuję za wszelkie informacje z Waszej strony.

Pozdrawiam - Jacek Olszewski. :)

 

post-89266-0-23567400-1456154101_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Pierwszy post z mojej strony, więc proszę o wyrozumiałość.

 

Oto one:

 

Pełen chińczyk, "natchniony" chyba wiadomo na czym. Jestem bardzo zadowolony, dokładność spieszy się około 2 sekund na dobę. Jakość wykonania bardzo dobra.

post-81372-0-73271900-1457548881_thumb.jpg

 

A tutaj oryginalniejszy wygląd, firma założona w US of A w 1999, jednak produkcja 100% chińska, jakość wykonania również bardzo dobra. Również dokładny (sekund nie pamiętam, ale w granicy +5).

post-81372-0-47647300-1457548862_thumb.jpg

 

Pozdrawiam.


You must think first, before you move.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9401196800_1450448443.jpg7455634400_1450791819.jpg

Edytowane przez bosss

 

Omega Speedmaster Reduced

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bosss - fajny zegarek, wskazówki rewelacyjne.


You must think first, before you move.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@boss - ten zegarek się nie liczy, przecież to koreańczyk a nie chińczyk ;), a tak na serio - świetny zegarek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.