Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość sszwedo

Pokażmy nasze chińskie zegarki

Rekomendowane odpowiedzi

Mój ulubiony Chinol. ca6d8edfefc6ca8b0686200240281b0a.jpg

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co tu wiele pisać? Hipnotyzujący jak każdy tormurbillon. Uważam, że w tej cenie absolutnie świetny wybór. Ładna, delikatna, mała koperta - wg producenta 40 mm, jest odrobinę mniejsza nawet. Świetnie leży na nadgarstku, mechanizm ozdobiony znośnie, pasy Shanghajskie , barwione termicznie śrubki, łożyska na rubinach oczywiście, a w turbinie nawet diamentu się dopatrzyłem. Tarcza giloszowana, dla mnie idealna. Nie dopatrzyłem się mankamentów. Trochę bardziej mogli się postarać z bokami koperty - są "żebrowane", delikatne niedoróbki. Taki budżetowy ładny Breguet z tourbillonem :):):)d608d3322f419d079217a94cac466bbf.jpg

558b5870e09c65ce51037388fbef465c.jpgea10ea54502bf81577daf49a9c7cb477.jpg9a1d5cc07ed7c6b57a58867533a43ed5.jpg

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tatko

fantastyczny nosił bym aż by czeszczało albo cykało :) już gdzieś wypowiadałem się w superlatywach o tym zegarku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość breslauer

Nowe są po około 1500

 

Wysłane z mojego MX4 przy użyciu Tapatalka

 

na zatoce masz takiego za 800 $ plus ship , jak lepiej poszukasz to za mniejszą kwotę znajdziesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fantastyczny nosił bym aż by czeszczało albo cykało :) już gdzieś wypowiadałem się w superlatywach o tym zegarku :)

Mój jest na sprzedaż. Za mniej niż 800. Wrzucę na bazar wieczorem pewnie.

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tatko

800$ nie na teraz wydatek, ale za jakiś czas kto wie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie osobiście strasznie świecący. Ale co kto lubi.

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na zatoce masz takiego za 800 $ plus ship , jak lepiej poszukasz to za mniejszą kwotę znajdziesz

Na ebayu chodzą po 300-400$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj codzienny zegarek. Po pierwszym pół roku, kiedy spieszył się średnio 15 sek. na dzień teraz chodzi niemal idealnie i po 1,5 roku wygląda prawie jak nowy. Szafirowe szkiełko, ceramiczny bezel, automatyczny mechanizm (Miyota)... Zegarek, który przekonał mnie do chinczyków.

attachicon.gifIMG_20160210_112034459_HDR.jpg

Miyota?

Tam jest Hangzou albo Seagull. Skąd masz info o Miyocie?

Z tego co pamiętam to tam jest Seagull ST21

Przepraszam, mój błąd. Dałem się nabrać na aukcji, ale po zgoglowaniu rzeczywiście wychodzi na to, że to nie jest Miyota tylko seagull. Tak czy inaczej na razie jestem z zegarka zadowlony i szukam sposobu na zakup kolejnego chińczyka, tym razem bauhausowego Seagulla 519.519.

Dziś pan zegarmistrz z Pięknej potwierdził, ze to jednak jest Miyota i pan sprzedawca z ebay nie kłamał. Nie dopytywałem który model.

post-88356-0-25556700-1469105769_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów!

Niedawno wpadł w moje ręce pierwszy mechaniczny... Padło na produkt z daaaaleka, na chińczyka. Ktoś powie, że mogłem lepiej wybrać, ok fakt.

Ale ograniczał mnie mocno budżet i szukałem zegarka z "open heart". Padło na ten model Parnisa z rezerwą chodu ~42-45h, na ST2505. Co by nie było, przede wszystkim po prostu mi się podobał.

Z resztą już w tym wątku model się pojawiał :-)c27a681052bbe3c00cb9b5bd18df391e.jpg

Teraz mam do Was pytanie. Zegarek spieszy się około 1,20s na tydzień (bo od tygodnia właśnie noszę go na ręce)

Czy ten mechanizm da się wyregulować, żeby był dokładniejszy? Jest sens oddawać go do jakiegoś zegarmistrza, który to poprawi, czy się po prostu przyzwyczaić do tej sytuacji?!

Z góry dzięki za podpowiedzi, pozdrawiam.

 

 

Wysłane z mojego MI 4W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sekunda na tydzien to bdb wynik, ja bym olał temat i cieszył sie zegarkiem.

 

Swoją drogą bardzi fajny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Aż tak dokładny nie jest :-)

Być może niezrozumiale zapisałem.

Śpieszy się, 1 minute 20 sekund na tydzień.

 

Wysłane z mojego MI 4W

Edytowane przez kulig007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie wstrzymam się, bo spokojnie raz na tydzień mogę go nastawić od nowa, a dodatkowo nie mam pojęcia, gdzie w woj. łódzkim będzie sprawdzony zegarmistrz od chińczyków

...nie wiem na ile w tym prawdy, ale czytałem, że przez pierwszy miesiąc zegarek w trakcie noszenia musi się "ułożyć", wtedy można sprawdzać jego dokładność.

 

Wysłane z mojego MI 4W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie ruszaj, 80 sekund na tydzień (11,42 sek na dzień) to przecież w miarę dobry chód, znaczy w normie.

Czasami takie mechanizmy cieżko się reguluję a oddając do zegarmistrza możesz usłyszeć że "chińczyka to nie tykam"  ;)

Imo powyżej +/-30 sek./doba jest zasadne grzebanie w zegarku  :)

A zegarek jak jest nowy to oczywiście musi się ułożyć przez parę miesięcy aby złapać swój chód.

U mnie w większości jeszcze trochę przyspieszały ale reguły nie ma, smar musi sie rozchodzić (jeśli nasmarowany był :P ).

Spróbuj, naucz sie odkładać zegarek na noc w jakiejś pozycji gdzie będzie zwalniał, niektórzy odpowiednim odładaniem zegarka redukują to co zgubił lub przyspieszył w trakcie noszenia  :)

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienie :-)

Czyli przez kilka dni, metodą prób i błędów będę odkładać go w każdej z pozycji, aż w końcu uda się go lekko "zwolnić".

Co by nie było, jestem w pełni zadowolony z zakupu. A w niedalekiej przyszłości, zmieniam jednak pasek, bo ta chińska skóra, to chyba z dinozaura jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.