Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość sszwedo

Pokażmy nasze chińskie zegarki

Rekomendowane odpowiedzi

Tak  :) Specjalna technika połączenia zapalniczki i noża introligatorskiego  :P Operacja była już z miesiąc temu, zapomniałem się pochwalić.


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak  :) Specjalna technika połączenia zapalniczki i noża introligatorskiego  :P Operacja była już z miesiąc temu, zapomniałem się pochwalić.

 

Prosimy o więcej szczegółów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosimy o więcej szczegółów ;)

Zapalniczką podgrzewamy lupkę do momentu, gdy klej zacznie puszczać (10-15sek). Następnie wsuwamy ostrze pod lupkę i delikatnie ją podważając, przesuwamy. Po zdjęciu lupki, usuwamy pozostałość kleju np zmywaczem do paznokci. Przy tej cenie zegarka ryzyko praktycznie nie istnieje, trzeba jedynie pilnować, aby płomień nie wychodził poza lupkę. :)

 

Filmik: https://www.youtube.com/watch?v=SzhYmhawDCg

 

Chyba można też na suszarkę ale to dłużej o wiele trwa

Suszarka może spowodować, że klej puści nie tylko pod lupką, ale także pod wkładką bezela. Kto wie, może i tarcza zacznie się rozpuszczać :lol:


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne - całego zegarka bym nie podgrzewał tylko sama kopertę :)

 

Trzeba na początku wyciągnąć mechanizm etc rozłożyć zegarek - dla mnie ta metoda dłuższą i bardziej pracochłonna jest bezpieczniejsza.

 

Płomień jeżeli się precyzyjnie przystawi również powinno być ok, ale nie próbowałem - dla przykładu z plexi nie ściągniesz lupki zapalniczka, bo całe szkło zejdzie w formie płynnej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzisiaj Parnis z  tarczą z emalii. Zastanawiam się jeszcze czy nie nawiercić indeksów lub zrobić nadruk.

 

23231584_853462511494452_402041910168503

 

23131025_853461711494532_423981790858217

Edytowane przez leskias

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy miał któryś z was może styczność z zegarkiem Sea-Gull M186s?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oto mój najnowszy nabytek: 

 

akribos.jpg

 

Jeszcze nie dotarł, ale za parę dni będzie...  

 

track.jpg

 

:P  :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekamy na recenzję :)

 

Mam nadzieję, że będzie za parę dni. Na razie dość mieszane uczucia...  

 

IMG-0707.jpg

 

IMG-0717.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

very good job keep it up

 

 

hiob fajna rzeczowa recenzja.

 

Dzięki, dzięki.  Prawdę mówiąc napisałem list do Św. Mikołaja, żeby mi dał pod choinkę nowy zegarek. Co prawda nie wiem dlaczego adres nie w Laponii, ani nie na Biegunie Północnym, tylko w Chinach, via Ebay.com, ale może się św. Mikołaj przeprowadził?  Jak byłem grzeczny, to dostanę i będzie nowa recenzja. :D 

 

 

Tourbillon-2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość PsiKot

Panowie, jaki polecicie prawdziwie chińskie zegarek tak do 1000 zł?? Ale nie chamską podróbę ROlexa jak np. niektóe Parnisy, tylko taki autentyczny oryginalny ich design? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chronograf 1963

Tyle, że z tym to się raczej w tysiaku nie zmieści. Może raczej Sea Gull D813.581?

 

EDIT:

Mój błąd, na good-stuffs Zuan 42mm jest dostępny za 250 baksów, czyli poniżej tysiaka. 

Edytowane przez 4palce

Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jaki polecicie prawdziwie chińskie zegarek tak do 1000 zł?? Ale nie chamską podróbę ROlexa jak np. niektóe Parnisy, tylko taki autentyczny oryginalny ich design? 

 

A dlaczego niektóre Parnisy nazywasz "chamskimi podróbkami"? Podróbką byłby zegarek, który miałby logo Rolexa, nie Parnisa, a wzory zegarków kopiują i naśladują wszyscy, nie wyłączając Szwajcarów. Czasem są to dokładniejsze kopie, czasem jedynie jest to inspiracja, ale wcale Parnis nie jest tu jakimś wyjątkiem. Na dodatek Parnis oferuje setki wzorów zegarków, więc i tam można wybrać coś ciekawego. Nie wspominam już nawet, że kupując w ich autoryzowanym sklepie, mamy gwarancję doskonałej jakości, kopertę z dobrej stali i szafirowe szkiełko. 

 

https://parnis.org/pages/faq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że z tym to się raczej w tysiaku nie zmieści. Może raczej Sea Gull D813.581?

 

EDIT:

Mój błąd, na good-stuffs Zuan 42mm jest dostępny za 250 baksów, czyli poniżej tysiaka. 

Good stuffs ma kilka oryginalnych wzorów chińskich zegarków, niestety to są maluszki (ok35mm) 

i jeszcze coś takiego na granicy 1000pln (nie licząc VATu i cła)

post-76033-0-08579400-1511198731_thumb.jpg

Edytowane przez Obik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki o średnicy 42mm z ST1901 tam wisi za 249$ jako dostępny.

 

post-94542-0-59558500-1511199491.png

 

Przy czym pamiętam ten zegarek z innych przedstawień z błękitnymi wskazówkami.


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był już gdzieś? Właśnie dzisiaj dotarł do mnie. W środku kwarc - seiko VK64A. Według jednych danych koperta ma 44mm, według innych 45. Nie mierzyłem. Bardzo ładny (ja tak twierdzę, dlatego kupiłem). Design, który gdzieś już widziałem, ale mi to nie przeszkadza. Będzie pasował do koszuli / garnituru. Zostaje ze mną.

Link do krótkiego filmiku:

https://quik.gopro.com/v/DdRiqxYURR/87465dc48b1adaff14218af3ce636b04.jpg0daf022172864900d0e88bfe09fd4f43.jpg502cd6b9ec49ad63cb4156e810b527cf.jpg07338f2e5762405e2131b37a6337b06f.jpga9415e67d7dfbfce09f1e3fc651dded4.jpg36d734a43984de3632d5d608863eb23b.jpg

a91e6de32eae213be3533ed6aff9f31e.jpg

Edytowane przez Darraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.