Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość sszwedo

Pokażmy nasze chińskie zegarki

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jarozlaw

To nie jest stricte seiko, tylko hattori lub sII (Epson) jak kto woli.

Edytowane przez jarozlaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest stricte seiko, tylko hattori lub sII (Epson) jak kto woli.

Dzięki za poprawkę, specem nie jestem. Niemniej tak czy inaczej powinien trochę pochodzić (mam nadzieję - do tego punkualnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To miała być taka zabawka w kolekcji - a już od 3 tygodni noszę go codziennie.... :) .....power-reserve ciągle w ładowaniu :)

 

38140750804_8938200e6e_b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jarozlaw

To chyba mało się ruszasz, bo u mnie po dwóch godzinach pr jest już na FULL :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba mało się ruszasz

Trochę racji masz, ruszam się na pewno za mało. :) .... ale potwierdzam, że po 2-3 godzinach power-reserve jest na full

 

38332095401_dae9dedaee_b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tPwjC7o.jpg

 

wW9s4f6.jpg


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dodge66  - jeśli można zapytać - to automat, czy nakręcany ręcznie? Bo nie mogę się połapać w tych polsko-angielskich tłumaczeniach na ali.. Pasek był taki w zestawie, czy to jakiś custom? Zastanawiam się nad zakupem  tego wynalazku i będę wdzięczny za odpowiedź. Chyba, że rozważasz sprzedaż..:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W środku siedzi znany i lubiany ST19 - manualny chronograf :) W sąsiednim temacie wstawiłem zdjęcie przeszklonego dekielka: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/119184-nasze-nowe-chi%C5%84skie-nabytki/page-35?do=findComment&comment=2145687 Natomiast pasek widoczny powyżej zrobiłem samodzielnie ^_^ 


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No proszę jaki homarek. :wub: Co w środku tyka? Miyota 9015 czy NH35? Ile i gdzie kupione?


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko w środku, szafir z AR i ceramiczny bezel, niebieska luma kupiony z drugie ręki na CW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doczytałem w międzyczasie, że luma trzyma do rana (?) i że może tam być też ST21. 


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z lumą powiem rano bo jestem akurat na nocce i będę wiedział jak trzyma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł wreszcie mój nowy tourbillon. Uczucia mieszane, ale czego się można spodziewać po tourbillonie za 2500 złotych?  :ph34r:

 

IMG-1110.jpg  IMG-1115.jpg   IMG-1112.jpg[/url] 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przyszedł wreszcie mój nowy tourbillon. Uczucia mieszane, ale czego się można spodziewać po tourbillonie za 2500 złotych? :

http://s.aliexpress.com/uIJFNBBv?fromSns

 

Ten wygląda na całkiem porządny. Sam sobie coś uciąć że był gdzieś oferowany w cenie 2-2,5 tyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jarozlaw

Koszmarny, jak wszystkie pozostałe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parnisy też atakują :D

Pierwszy od 2 tygodni kręcił się w rotomacie i dziś nadszedł jego czas.

Fajne wrażenie na ręku, dosyć lekki, ładnie się układa na nadgarstku. Chciałem go sprzedać od razu po zakupie, ale teraz posłuży trochę.

Diver doszedł dzisiaj, jest dosyć ciężki, masywny, ale na ręku aż na taki nie wygląda. Na razie niech się kręci w foliach. Pierwszy raz przy zakupach na Ali zapłaciłem Vat i cło, trochę mnie to zaskoczyło :o.

Ładniej wyglądają w rzeczywistości, niż na moich marnych zdjęciach.

post-57470-0-32581200-1515514264_thumb.jpg

post-57470-0-39069900-1515514274_thumb.jpg

post-57470-0-78514500-1515514287_thumb.jpg

I tu zagadka, dlaczego dwa zdjęcia weszły tak jak chciałem, a ostatnie jest przekręcone?

Edytowane przez bumelant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu zagadka, dlaczego dwa zdjęcia weszły tak jak chciałem, a ostatnie jest przekręcone?

 

Chyba w większości komórek (jeśli nie we wszystkich) zdjęcia są zawsze zapisywane poziomo, a obrócenie jest uzyskiwane przez tagi EXIF. Wiele uploaderów automatycznie wywala wszystie te tagi - choćby dla zachowania prywatności, bo mogą zawierać np. koordynaty z GPSa (nie wspominając już o tym, że niektóre strony automatycznie konwertują/kompresują obrazy).

 

 

 

A zegarki spoko. Ten diver mnie nęci (na początku kompletnie mi się nie widział, ale się do niego przekonuję. Choć teraz bardziej widzę, że jest nie tyle oryginalny, co poskładany z zupełnie różnych pomysłów), ale boję się trochę tych 43mm.

A ten po lewej to klon czegoś konkretnego, czy trochę bardziej oryginalny? :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zegarki spoko. Ten diver mnie nęci (na początku kompletnie mi się nie widział, ale się do niego przekonuję. Choć teraz bardziej widzę, że jest nie tyle oryginalny, co poskładany z zupełnie różnych pomysłów), ale boję się trochę tych 43mm.

A ten po lewej to klon czegoś konkretnego, czy trochę bardziej oryginalny? :-)

Pewnie klon(jak większość), ale którego nie wiem.

Podobała mi się struktura tarczy i się nie zawiodłem. Myślałem że będzie widoczna na żywo tylko pod lupą, ale jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie klon(jak większość), ale którego nie wiem.

 

Patek Nautilus... nie chce mi się wierzyć, że można kupić tego brzydala i nie znać pierwowzoru. Bodajże nawet wczesne Seiko 5 to skóra zdarta z tego klasyka.


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie. Nie zauważyłem osłony koronki (choć tego po drugiej stronie nie ma) plus bardziej standardowe uszy i okrągłe szkło mnie zmyliły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patek Nautilus... nie chce mi się wierzyć, że można kupić tego brzydala i nie znać pierwowzoru. Bodajże nawet wczesne Seiko 5 to skóra zdarta z tego klasyka.

Jak widzisz można, mnie się spodobał i kupiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patek Nautilus... nie chce mi się wierzyć, że można kupić tego brzydala i nie znać pierwowzoru. Bodajże nawet wczesne Seiko 5 to skóra zdarta z tego klasyka.

 

Jeśli to jest inspiracja Patkiem Nautilusem to bardzo daleka.

Nie ta koperta, nie ta tarcza, inne indeksy.

Wydaje mi się że ta luneta nie jest płaska,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to jest inspiracja Patkiem Nautilusem to bardzo daleka.

Nie ta koperta, nie ta tarcza, inne indeksy.

Wydaje mi się że ta luneta nie jest płaska,

 

Dla mnie skojarzenie jest oczywiste i natychmiastowe. Zresztą nie przypadkiem nazwa modelu to "Parnis Naut"... na Amazonie sprzedawany jako Parnis Nautilus. B)


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.