Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość sszwedo

Pokażmy nasze chińskie zegarki

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj nie ma żartów. Mechaniczny chronograf z piękną giloszowaną tarczą i pięknymi indeksami. Ciekawie profilowana i bardzo ładnie wykonana koperta. W tym wypadku napis "chronometer" to nie jest żaden żart z Aliexpress.

Zgaduję, że mechanizm to chiński klon wysokiej jakości jakiegoś szwajcara wysokiej jakości. Widać, że cały zdobiony. Jestem spokojny, że nie mam w kolekcji tak drogiego zegarka. Ani tak dobrego. Piękny okaz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Perpetuum Mobile napisał:

Tutaj nie ma żartów. Mechaniczny chronograf z piękną giloszowaną tarczą i pięknymi indeksami. Ciekawie profilowana i bardzo ładnie wykonana koperta. W tym wypadku napis "chronometer" to nie jest żaden żart z Aliexpress.

Zgaduję, że mechanizm to chiński klon wysokiej jakości jakiegoś szwajcara wysokiej jakości. Widać, że cały zdobiony. Jestem spokojny, że nie mam w kolekcji tak drogiego zegarka. Ani tak dobrego. Piękny okaz.

Ja nie żartowałem, wiem, co to za zegarki. Fajnie, że się trafia "wyższa półka" w tym dziale. Werk to pewnie ichni klon valżu, 3LZF2. Choć spodziewałem się manuala.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. „Nie ma żartów” to taka fraza odnosząca się do zegarka. Absolutnie nie odnosiłem się przy tym do Twojego postu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój najbardziej fotogeniczny zegarek w kolekcji

IMG_20200922_083624.thumb.jpg.6692dd775645e3d7929db890e9cfec42.jpg

Edytowane przez radekzaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, oszolom napisał:

Ja nie żartowałem, wiem, co to za zegarki. Fajnie, że się trafia "wyższa półka" w tym dziale. Werk to pewnie ichni klon valżu, 3LZF2. Choć spodziewałem się manuala.

 

Mechanizm to oczywiście 3LZF2 produkcji Shanghaia, produkują go w kilku odmianach w tym w wersji specjalnej dla Fiyta dla Chińskiego Programu Kosmicznego z 45 minutowym licznikiem minut. Podstawowa wersja ma licznik 30 minutowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoli żegnam się z moim Phoibos PY007B. Fajny był, pamiętam jak mnie bardzo cieszył po zakupie. Ale z czasem miał za silną konkurencję i od roku siedzi w pudełku. Trafił więc własnie na bazarek.

 

BZLFfb2.jpg

 

btp3LB3.jpg


It's not a hobby, it's a sickness.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, yacajackowski napisał:

W ramach urodzin, nowy pasek i nowy zapach.

 

c5b66cc556582a47med.jpg

To serdeczności urodzinowe. Pasek pewnie droższy niż rekin🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, gdzie można kupić tego Seagull 1963 w wersji bez gwiazdy ? Ogólnie to na Alli straszny rozpiździaj, ceny od 600 do ponad 1700zł za chyba ten sam zegarek (same z czerwoną gwiazdą). Ile on powinien kosztować i skąd takie dysproporcje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Mikkonen napisał:
Panowie, gdzie można kupić tego Seagull 1963 w wersji bez gwiazdy ? Ogólnie to na Alli straszny rozpiździaj, ceny od 600 do ponad 1700zł za chyba ten sam zegarek (same z czerwoną gwiazdą). Ile on powinien kosztować i skąd takie dysproporcje ?

 

Ja kupiłem (za namową kolegi @Perpetuum Mobile) tutaj https://www.good-stuffs.com/D304-reissue-the-1st-aviation-chronograph-of-China-airforce-yellow_p_468.html za $200 i jestem zadowolony. Oprócz różnicy z logiem to jeszcze subtarcze mają fajną fakturę, która dodaje "smaczku".

IMG_20201015_114117.jpg

Edytowane przez radekzaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się good-stuffs.com jest sprawdzonym sprzedawcą tego modelu. Też tam kupiłem i jestem zadowolony.

 

Można ten sam model oraz kilka innych wersji kolorystycznych kupić, ale sporo drożej na:

https://www.hkedwatches.com/collections

 

Jest też zna Forum osobny wątek dotyczący tego zegarka, więc możesz go sobie przegrzebać. Jak przeglądniesz posty kilka miesięcy wstecz to znajdziesz sporo informacji o poszczególnych wersjach.

 

https://zegarkiclub.pl/forum/topic/110211-sea-gull-zuan-1963/

 

4 godziny temu, Mikkonen napisał:

ceny od 600 do ponad 1700zł

 

Za około 600 PLN masz replikę Seagulla 1963 robioną w Chinach przez nieznanego producenta na bazie mechanizmu Seagull ST-1901.

Za około 1700 PLN oferowana jest replika produkowana przez firmę Seagull, dużego i uznanego chińskiego producenta. Faktycznego twórcę i producenta tego zegarka w latach 60-tych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o tym poganinie? Kupiłem do tyrania,  wczoraj dotarł,  ale coś nie mogę się przekonać do rozmiaru 43 mm w kopercie Suba. 

20201015_192358.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dante100 napisał:

A co myślicie o tym poganinie? Kupiłem do tyrania,  wczoraj dotarł,  ale coś nie mogę się przekonać do rozmiaru 43 mm w kopercie Suba. 

 

 

Mialem poganiego w wersji GMT i moje wrażenia były bardzo przeciętne. Jakość i wykonanie to na prawdę o pomstę do nieba wołały... Już Casio za 150 PLN jest lepsze

 

Jakoś zraziłem się do Pagani, ale Steeldive to bym spróbował w wersji Cpt Willard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie Willard ale daje rade. Fajnie ukształtowana koperta i znośna grubość jak na werk nh35a 

IMG_20201016_094625.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Vonziej napisał:

 

Mialem poganiego w wersji GMT i moje wrażenia były bardzo przeciętne. Jakość i wykonanie to na prawdę o pomstę do nieba wołały... Już Casio za 150 PLN jest lepsze

 

Jakoś zraziłem się do Pagani, ale Steeldive to bym spróbował w wersji Cpt Willard

Powiem Ci, te ten Sub jeśli, chodzi o jakość jest spoko. Steeldive'a też mam (MM) jak dla mnie Pagani ma dużo lepszą bransę. Sub  nie pasuje mi tylko pod względem proporcji. 

20201016_103422.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



Powiem Ci, te ten Sub jeśli, chodzi o jakość jest spoko. Steeldive'a też mam (MM) jak dla mnie Pagani ma dużo lepszą bransę. Sub  nie pasuje mi tylko pod względem proporcji. 



Też w Paganim masz tak ostra branse, że można nią ciąć chleb?

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście na zdjęciu nie widać, ale ma nakładana lume na indeksach, która nawet świeci dość przyzwoicie. Niestety bezel nie świeci, choć na Ali widziałem fotki że swiacacym. Troszkę lepsza fotka tarczy

IMG_20201016_140033.jpg

Edytowane przez tofiks_th

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

MOD.

 

Posty z podróbkami usunąłem. Proszę więcej tego na forum nie umieszczać.

 

Pozdrawiam i dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że podróbek nie było... Był franken/mod - zależnie od preferencji w nazewnictwie 🙂

Edytowane przez dante100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.