Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość sszwedo

Pokażmy nasze chińskie zegarki

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, dante100 napisał:

Tylko, że podróbek nie było... Był franken/mod - zależnie od preferencji w nazewnictwie 🙂

 

Pomińmy to bo każdy wie lepiej.

 

Widziałem, że rozstajesz się z PD, jednak za duży?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, dante100 napisał:

Tylko, że podróbek nie było... Był franken/mod - zależnie od preferencji w nazewnictwie 🙂

 

Jeśli umieszczasz zdjęcie zegarka który na tarczy ma napis "Seiko" a jest to jakiś chiński badziew, to obojętnie jak sobie to nazwiesz, nie będzie to Seiko tylko najczystsza podróbka, określenia "franken mod" można użyć w przypadku gdy do Seiko SKX włożysz jakimś cudem wskazówki, tarczę albo inne ORYGINALNE części od Sumo, albo Monstera, nie będzie to wtedy ani SKX ani Sumo, czy Monster - ALE nadal będzie to Seiko

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Daito napisał:

 

Jeśli umieszczasz zdjęcie zegarka który na tarczy ma napis "Seiko" a jest to jakiś chiński badziew, to obojętnie jak sobie to nazwiesz, nie będzie to Seiko tylko najczystsza podróbka, określenia "franken mod" można użyć w przypadku gdy do Seiko SKX włożysz jakimś cudem wskazówki, tarczę albo inne ORYGINALNE części od Sumo, albo Monstera, nie będzie to wtedy ani SKX ani Sumo, czy Monster - ALE nadal będzie to Seiko

Wiesz, bardziej przemawia do mnie klasyfikacja, której użył w wątku Milośników Seiko @vitriol tj. :

"Seryjny = części oryginalne seryjne
Mod = części oryginalne + (inne) części oryginalne, albo
Mod = części oryginalne + aftermarket, przy czym aftermarket to nie to samo co części fejkowe
Fejk = części fejkowe
Franken = przewaga części fejkowych + części oryginalne
Genstein = przewaga części oryginalnych + części fejkowe"

gdyż zawiera konkretną systematykę, tym bardziej, że nigdy nie miałem zamiaru nikogo wprowadzić w błąd, że jest to Seiko 6105, czy tym bardziej  SLA033. Był to poprostu zegarek złożony z części Seiko (tarcza, mechanizm) oraz innych, czego nie ukrywam i to wszystko... Podróbą brzydzę się jak większość nas tu obecnych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, dante100 napisał:

Franken = przewaga części fejkowych + części oryginalne

 

Nie chcę rozwijać burzy ale to by znaczyło że jeśli do Parnisa, czy Getat założę tarczę od Panerai to nie noszę podróbki... a jak sprzedam taki zegarek to nie będzie to sprzeczne z prawem - niestety w obu w/w przypadkach łamię prawo bo po pierwsze wykorzystuję znak handlowy marki bez jej zgody - po drugie sprzedaję produkt który nie jest oryginalnym tworem marki której logo widnieje na widocznej części tego produktu...

Wiem że świetnie się używa "klasyfikacji" która jest dla nas wygodna - niemniej albo oryginał albo podróbka, nie może coś być "trochę podróbką" bo nam tak wygodnie.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Daito napisał:

Wiem że świetnie się używa "klasyfikacji" która jest dla nas wygodna - niemniej albo oryginał albo podróbka, nie może coś być "trochę podróbką" bo nam tak wygodnie.

Tak jak piszesz - nie ma co rozwijać burzy, temat powraca jak bumerang co jakiś czas i każde podejście ma swoich zwolenników i przeciwników. I tak pewnie pozostanie...

2 godziny temu, Vonziej napisał:

Widziałem, że rozstajesz się z PD, jednak za duży?

Tak dokładnie. L2L pow. 50 mm nie leży mi zupełnie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, svedos napisał:

 

 

Svedos - gdzie go kupowałeś i za ile? Bardzo klimatyczny zegarek, mocno w mój gust ...


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, mkoch napisał:

 

Svedos - gdzie go kupowałeś i za ile? Bardzo klimatyczny zegarek, mocno w mój gust ...

Zegarek kupiony kilka lat temu (około 8-10 lat) w czasach kiedy tutaj na forum Chińskie zegarki były persona non grata, kupiony był na Taobao  nr ref. S5524G, była też wersja z dolną sekundą ( tez mam taki w posiadaniu) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, svedos napisał:

Zegarek kupiony kilka lat temu (około 8-10 lat) w czasach kiedy tutaj na forum Chińskie zegarki były persona non grata, kupiony był na Taobao  nr ref. S5524G, była też wersja z dolną sekundą ( tez mam taki w posiadaniu) .

 

No właśnie widzę, że tematy o tych zegarkach, to lata 2012-2014. Kurcze, fajny. Trochę w stylu obecnego bambino z dolną sekundą ale mam wrażenie że w pekińczyku trochę lepszy klimat. Pozdrawiam


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, mkoch napisał:

 

Svedos - gdzie go kupowałeś i za ile? Bardzo klimatyczny zegarek, mocno w mój gust ...

 

Możesz podobnych rzeczy poszukać na good.stuffs.com - sprawdzony sprzedawca. Jest kilka podobnych modeli w ofercie. Na przykład:

 

https://www.good-stuffs.com/Beijing-Model-1-reissue-automatic-wristwatch_p_387.html

 

obraz.png.1a71becbe6418a44b80cf57156e3726f.png

 

obraz.png.9abb6c38977e57cabb2a6422ed4d6a96.png

 

 

 

obraz.png.2792596a1967faf534995449245403dd.png

 

obraz.png.2858fdd49ffbef78ccc3acbc4de4bfeb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Perpetuum Mobile napisał:

 

Możesz podobnych rzeczy poszukać na good.stuffs.com - sprawdzony sprzedawca. Jest kilka podobnych modeli w ofercie. Na przykład:

 

https://www.good-stuffs.com/Beijing-Model-1-reissue-automatic-wristwatch_p_387.html

 

 

Dziękuję ale jakoś ten svedosa usiadł mi najbardziej ... A z drugiej strony w tej cenie dużo ciekawszy jest np. chrono bez gwiazdy ...


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, mkoch napisał:

Dziękuję ale jakoś ten svedosa usiadł mi najbardziej

 

4 minuty temu, mkoch napisał:

A z drugiej strony w tej cenie dużo ciekawszy jest np. chrono bez gwiazdy

 

Mogę tylko z pełnym przekonaniem dwa razy przytaknąć. 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te dwa ostatnie które pokazał Perpetuum Mobile to są zegarki z kolekcji Beihai, nie są tanie bo zastosowano tam wyjątkowy mechanizm B18  wywodzący się z SB18, to inhouse oparty konstrukcyjnie na automatycznym werku Miyoty 8200, ale tak mocno zmodyfikowany że jest to zupełnie nowa konstrukcja, manualny naciąg , mostek 3/4, kamienie osadzone na szatonach, mikroregulacja.

11.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwój (własny werk) + detale, ładne wykończenia. Cena jak za byle jakiego microbranda na popularnym werku. Więc obiektywnie to nie jest drogo jak na zegarkowy świat.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, oszolom napisał:

Rozwój (własny werk) + detale, ładne wykończenia. Cena jak za byle jakiego microbranda na popularnym werku. Więc obiektywnie to nie jest drogo jak na zegarkowy świat.

 

Zgadza się. Podobny produkt ze Szwajcarii lub z Japonii na pewno kosztowałby sporo więcej niż 400 USD.  ☹️

To było z mojej strony takie odwołanie do stereotypu, że jak chińskie, to byle jakie i za 10 USD.

A tak nie jest. Wciąż oczywiście można w Chinach kupić bardzo tani chłam, ale jak się sięgnie trochę głębiej do portfela i poszuka, to można też kupić bardzo ciekawe zegarki w bardzo dobrych cenach. Ale już jednak nie za grosze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten ostatni Beihai jest bardzo ładny, chętnie bym go nabył gdybym miał wolną gotówkę, a na razie zakupiłem Laco z 2 wś. :P Czy on ma dupkę przezroczystą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, cordi7 napisał:

 

Bardzo fajne propozycję, zdecydowanie ciekawsze niż "popularne prestiżowe" produkty swiss made w tych cenach - za taki zegarek "spod Alp" trzeba by kilkanaście tysięcy zapłacić. Szkoda że w tym temacie przeważają tanie "homage" a tego typu, jak prezentowane wyżej, zegarki są w zdecydowanej mniejszości.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam sie bez bicia, ze od jakiegos czasu zerkam na nie - ze zdjec wydaja sie naprawde fajne i powinnismy dostac solidna jakosc w mimo wszystko relatywnie rozsadnej cenie, zdecydowanie nizszej niz made in DE czy CH.

 

Beijing-Watch-Factory-Architectural-BG03

 

Zwlaszcza ten jest oryginalny choc z racji grubosci to raczej ten drugi kwalifikuje sie jako prawdziwy dress watch: 9.25 mm grubosci i 40 mm srednicy, wersja z czarnym jednolitym paskiem jest kozak.

 

Beijing-Watch-Factory-Beihai-BG010001_10

 

Jest tez wersje w granacie i na bransolecie - choc szczerze mowiac do tego zegarka zdecydowanie widze pasek.

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, cordi7 napisał:

Przyznam sie bez bicia, ze od jakiegos czasu zerkam na nie - ze zdjec wydaja sie naprawde fajne i powinnismy dostac solidna jakosc w mimo wszystko relatywnie rozsadnej cenie, zdecydowanie nizszej niz made in DE czy CH.

 

Beijing-Watch-Factory-Architectural-BG03

 

Zwlaszcza ten jest oryginalny choc z racji grubosci to raczej ten drugi kwalifikuje sie jako prawdziwy dress watch: 9.25 mm grubosci i 40 mm srednicy, wersja z czarnym jednolitym paskiem jest kozak.

 

Beijing-Watch-Factory-Beihai-BG010001_10

 

Jest tez wersje w granacie i na bransolecie - choc szczerze mowiac do tego zegarka zdecydowanie widze pasek.

 

Możesz dać linka do tego na górze? Wygląda ciekawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój faworyt to ten z gładką tarczą. Elegancki, ale z pazurem. Ta czerwona mała sekunda, to chyba pomysł pożyczony od Nomosa. 😁

 

obraz.png.f584c3b5040edaf48f5e66dd19125d6e.png

Edytowane przez Perpetuum Mobile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.